دوستی و عشق اینترنتی؟

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتون دوستی و ازدواج از طریق اینترنت چطوره؟ایا فرهنگش تو کشور ما جا افتاده؟

memar_w

عضو جدید
به نظر من برا اشنایی اولیه خوبه به شرطی که بعد از 3 جلسه همدیگزو ببینن و بیشتر آشنا شن
چون تو ایران فضای شناخت زیادی وجود نداره که ....

الهه بهادری

کاربر بیش فعال
به نظرتون دوستی و ازدواج از طریق اینترنت چطوره؟ایا فرهنگش تو کشور ما جا افتاده؟

به نظر ه من دوستی بهتره تا هر زمان که بتونی میتونی با هاش دوستی بر قرار کنی گاها هم بهتر میشه تو هر ضمینه

اما ازدواج نه من شخصا دوست ندار م

ما بقی نظر ه شخصی خودشون رو دارند.

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر ه من دوستی بهتره تا هر زمان که بتونی میتونی با هاش دوستی بر قرار کنی گاها هم بهتر میشه تو هر ضمینه

اما ازدواج نه من شخصا دوست ندار م

ما بقی نظر ه شخصی خودشون رو دارند.
تو این آشفته بازار ... اینترنتیشم پیدا شد ، سفت بچسب دوست گرام ...

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
دایی و زندایی خودم اینجوری اشنا شدن نامزد کردن و تقریبا بعد از 1 سال جدا شدن..ولی بخاطره مشکلات اخلاقی نبود ..مشکلی بود که از راها دیگه هم اشنا شی پیش میاد..

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به شخصیت دو طرف داره و اینکه چقدر صادقن و از زندگی چی میخان و هدفشون چیه

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا خودشون رو می بینی اخر سرت رو کلاه میزارن حالا عشق اینترنتی که بماند از کلاه هم می گذره

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
در صورتی که بیرون از فضای مجازی باهم در رابطه باشند بعد از چند جلسه صحبت مفیده
خیلی از صحبت ها باید فیس تو فیس باشه

avayestan

کاربر بیش فعال
بشرطی که شناخت طرفین ازهم درست انجام بشه خوبه.. خیلیا هستن فامیلن بخاطر شناخت نادرست اختلافاتی بینشون پیش میاد.. مهم شناخت درسته و اینکه طرفین منطقی بدور از احساس زودگذر با علایق و خواسته های هم آشنا بشن و عاقلانه با کمک مشاور واس زندگیشون تصمیم بگیرن...

A Engineer

عضو جدید
اگه هردو طرف:
1.انسان باشن
2.سالم باشن
3.صادق باشن

و
از همه مهمتر همشهری باشن میشه بهش فکر کرد(یعنی دربارش فکر کرد که اصن خوبه یا نه؟ میشه یا نه؟ درسته یا نه؟)

اما اگه هرکسی از یه شهر دیگه باشه نهههههههههههههههههههههه!!!

من فکر میکنم اونایی که خیلی با این امر موافقن خودشون درگیر این عشقن!

تو دوره برمون توی دانشگاه
توی کوچه

توی فامیل

توی آشناهای دور

میشه آدمای خوبیو واسه زندگی پیدا کرد

ما وقتی میایم اینجا بهم وابسته میشیم و احساس عاشقی بهمون دست میده

متاسفانه نمیشه کاریشم کرد

چون اگه فکر و منطق داشتیم که وابسته نمیشدیم!!

avayestan

کاربر بیش فعال
موافق نیستم... گاهی آدم دورو برت زیاده اما اونی که با معیارات جور باشه نیس... نمیپسندی.. با سه گزینه ی اولتون موافقم بدون هیچ قیدو شرطی.. همه چیز دست خود دوطرفه اگه واقعا عاقل باشنو بچه نباشن..

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
ما که اینترنتی آشنا شدیم و خداروشکر از همون اول همه چیز رو به هم گفتیم و الانم هیچ مشکلی با هم نداریم . تازه از یه شهر هم نیستیم ...

فردام دارم میرم ببینمش !
دلتون بسوزه :)
:biggrin:

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمیشه اعتماد کرد به این چیزا... من بنا بر تجربه خودم به کسی پیشنهاد نمی کنم
تو واقعیت همه به هم دروغ میگن اینکه اینترنتیه...
باید خیلی زرنگ باشی تا بفهمی طرفت ادم درستیه یا نه...

Unline

عضو جدید
سلام عزیزان

با توجه به برخی چیزهایی که دیدم عرض می کنم - اولا همونطور که میدونید در حال حاضر شما حتی زمانی که با یک نفر نشست و برخواست دارید - کاملا میشناسیدش - خانواده اش رو میشناسید و ... یه مرتبه میبینید به شما بدی کرد و یا متوجه میشید که اصلا نمیشناختیدش

من واقعا نمیدونم چطور میتونید در اینترنت به کسی اعتماد کنید که حتی نمیدونید دختره یا پسر - کوچکترین اطلاعاتی ازش ندارید

خیلی خا مشکلات عاطفی - روانی - و هزار مشکل دیگه دارند و به اینترنت میان تا اونها رو روشون درپوش بذارند و یا اینکه از شخصیت اصلی و آزار دهنده ی خودشون که نمیتونه ایده آلشون باشه فرار بکنند

در اینترنت خودشون رو به شخصیت خیالی و مورد علاقه اشون تبدیل می کنند و افراد رو به بازی می گیرند - اصلا هم براشون مهم نیست که با یک نفر بازی کنند یا چند نفر- چقدر بازی کنند - به چه شکل بازی کنند

مهم خود بازی هست که به اونها آرامش میده - این از یک مورد

مورد بعدی اینه که در اینترنت موضوع بر عکس هست - شما در محیط طبیعی یک نفر رو میبینید و بعد انتخابش می کنید ( یا نمی کنید ) منتها در اینترنت اول یک نفر رو انتخاب می کنید و بعد میبینیدش

این شخصیت ممکنه زمین تا آسمون با چیزی که شما درباره اش فکر می کردید و یا حتی اگر ارتباط قوی تر شده باشه - پشت تلفن ازش برداشت کردید - تفاوت داشته باشه

این روابط چون به این ضورت هستند معمولا ناموفق هستند - به فرض 2 طرف قرار میذارن که همدیگر رو ببینید - بعد از دیدن توی دلشون پشیمون میشن و یا حتی نه - بعد از مدتی پشیمون میشن

و خوب رابطه قطع میشه و با قطع شدن این رابطه چون طعمش رو چشیدید دوباره دوست دارید امتحانش کنید و این روابط جدیدی که بعدش به خاطر اون حس کمبودی که در نبود فرد به شما دست میده ایجاد میشن خطرناکن و واقعا میتونن شخصیت یک فرد پاک و معصوم رو به یک ادم بی بند و بار تبدیل کنند

اصلا هم منطقی نیست که شما به صورت random یک نفر رو انتخاب کنید از میان این همه انسان که در اینترنت هستند و با اون ارتباط برقرار کنید

عوارض روحی و اخلاقیش رو هم که خودتون در جریانش هستید مطمئنا

این رو یادتون باشه - برای افرادی که در زندگی شخصی کمبود توجه و احساساتی از این قبیل رو تجربه می کنند - بهترین و آسان ترین روش برای جلب توجه و برقراری ارتباط با افراد - روش اینترنتی هست و واقعا احتمال اینکه شما به پست یک آدم بیمار بخورید - نسبت به اینکه یک فرد متشخص به پستتون بخوره میشه گفت 99 به 1 هست - شاید هم بدتر

پس اگر اهل روابط بی نتیجه و هجو نیستید و برای خودتون و آیندتون و زندگیتون برنتمه ی مشخصی دارید - دور این روابط رو تا جایی که ممکنه خط بکشید و هیچوقت اونها رو جدی نکنید و محدودشون کنید به همین اینترنت و زمان خیلی کم - وگرنه مطمئن باشید نتیجه ای که می گیرید مطلوب نیست

موفق باشید

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
من موندم چرا همه جنبه منفیشو میگیرن ! همه اصرار دارین بگین بعد که همو میبینن پشیمون میشن !
آقاجان پس چرا من و طرفم پشیمون نشدیم ؟!
هزار نفر دیگه هم میشناسم که پشیمون نشدن تازه با هم ازدواج کردن و زندگی خوبی هم دارن ! نمونش هم توی این سایت هست ...

لطف کنین فقط نظر خودتون رو درست ندونین !

Unline

عضو جدید
اینکه ادم کجا با شخص آشنا بشه هم مهمه

خیلی تفاوته بین یک فروم علمی تا فیسبوک و یا چت روم یاهو

نظر شما هم محترمه و امیدوارم وضعیت ارتباطتون در ادامه هم همینطور بمونه - منتها عرض کردم - احتمالش بسیار کمه - و باید به شما و طرفتون به خاطر این شانسی که دارید تبریک گفت

موفق باشید

آخرین ویرایش:

monhaser

عضو جدید
نه میشه گفت آره و نه میشه گفت نه .جوابش به خیلی چیزا بستگی داره وبه اینکه کلا رابطه از چه نوعی باشه ؟عشق یا دوستی؟ خوب این 2تا خیلی فرق دارن با هم و بازهم باید دید این رابطه بر چه اساسی صورت گرفته .آیا بر اثر عادت شکل گرفته؟ بخاطر حس احترام؟ یا اینکه برای رهایی از تنهایی بوده؟ شخصیت و سلامت اخلاقی دو طرف هم خیلی مهمه. بنظر من خیلی از هم نسل هامون چون یاد نگرفتن حرف ها شون رو بدون ترس و دلهره و یا غرور با کلام به اطرافیانشون بزنن میان تو این فضا ها و راحت تایپ میکنن اونچه رو که باید میگفتند .و اینجاست که مجذوب شخصیت های تایپ شده میشن.که ممکنه حقیقی باشن یا دروغی.
این رو هم بگم که من بشخصه 2 خانواده رو میشناسم که از همین طریق تشکیل شدن و الان هم فرزندانی دارن و خوشبختن.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب به خیلی چیزا بنظرم بستگی داره!...اگه همه چیز از همون اول با راستگویی پیش بره خب کار خیلی راحت تر میشه بشرطی ک بدونی طرفت کارش درسته!
ولی نباید شناختتون رو محدود بهمین اینترنت کنین...باید از طریق خونواده ها اقدام کنین و باهم اشنا بشین...!!
همچی بستگی به خودتون و خونواده تون داره!!..
باید سنجیده جلو برین..ک بعد پشیمون نشین..;)

...ARASH...

عضو جدید
من به اين معتقدم كه افراد در محيط مجازي اغلب نقاط ضعفشون در دنياي واقعي را به نحوي هوشمندانه پوشش ميدن،نميخام بگم شخصيتي كاملا متفاوت از خودشون نشون ميدن،اما با چيزي كه در واقعيت هستن قطعا متفاوتن

دلايل اينكه يك آدمه عاقل محيط روشن و شفاف پيرامون خود را ول كنه و در محيطي دنبال محبت و عشق بگرده كه شناخت به سختي صورت ميگيره چي ميتونه باشه؟؟
اگه به اين سوال جواب داده بشه ميتونه خيلي كمك كنه در ميزان اعتمادي كه به اينجور رابطهه ها ميشه

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
هم ازدواج موفقش بوده و هم شکستش بوده .. پس نظر قطعی نمیشه داد
ولی بنظرم شکست بیشتر از ازدواج بوده

شدید به دو طرف هم بستگی داره .. بنظرم اگر کسی فوق العاده احساسی هست نباید جلو بره (اگر میدونه طرفش اینطوری هم هست نره) .. چون اگر وصلت صورت نگیره تا سالها این خاطره تلخ توی ذهن و زندگی طرف تاثیر میزاره (احساس باید باشه که بری جلو .. ولی نزار احساساتت تصمیم گیرنده باشه )

اول با خودتون بشینید ببینید چی میخواین .. (واقعا بزرگترین مشکل ما این هست نمیدونیم چی میخوایم)

ببنید طرفتون همین حداقلهایی که میخواین , هست (یعنی اگر شناخت اولیه ندارید به هیچ عنوان پیشنهاد ندید .. یکم رفتار طرف رو در اینجا ببنید و با کمی شناخت برین جلو)

بعد سریع در دنیای واقعی پیگیرش باشید و شناخت فیس تو فیس و البته با آگاهی خانواده ها

و ما هم دعا میکنیم که اگر خیر هست و خوشبخت میشن بهم برسند .. انشاالله:gol:

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سخته ولی ممکنه..ولی خیلییییییییییییییییی سخته آدم تو شناخت حضوری میمونه چه بر سه مجازی....