دوستی با جنس مخالف

دوستی با جنس مخالف

• بلی

رای: 74 55.6%
  • خیر

رای: 59 44.4%

• مجموع رای دهندگان
    133
  • نظرسنجی بسته .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممد آقا راستشو بخوای تو ازدواج های سنتی طرفین آشنایی کمی از هم پیدا میکنن وو این یه مشکله بزرگه
تو شهر ما اصفهان با نامزدی و این چیزا مخالفن برای همین بالاترین آمار طلاق رو داریم!
پس باید یه جوری طرفتو بشناسی؟؟؟؟؟
با نامزدی هم مخالفن !!!!!!!!!!

پس با صیغه دیگه چه برخوردی دارن ؟!!!!!!!!

mahshid m

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس اینکه میشه مراسم نامزدی ............ خیلی هم خوبه ........... نظارتم وجود داره ........... کنترل شده است

ولی دوستیه ......... هیچ کی خبر نداره ............. شما با اونی که دوس میشی معلوم نیس که دقیقا بتونی باهاش ازدواج کنی ............ و چون ویژگیهای خاصی زن و مرد دارن ممکنه یک سری مرزها رعایت نشه ..................... یکی میگفت تجربه
من بهش گفتم مگه همه مردها و همه زنها مثل همن !!!!!!!! و عقایدشون کپی پیست هم !!!!!!!!!! به نظرم اصلا اینطور نیست

ببینید محمد آقا نامزدی فرق داره
یعنی چی ؟یعنی شما میگی هیچ پسر ودختری حق دوستی ندارن واگرم میخوان یه کم با هم آشنا بشن باید برن خواستگاری ویا عقد کنن .
بابا تو جوامع پیشرفته دیگه این بحث حل شده البته من منکر این نیستم که اونجا به فساد کشیده میشه ولی اینو میگم اگه این دوستی سالم باشه جاییش ایرادی نمیبینم

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون دوستی پنهانیه اگه لو بره بدتره ............ یا عملهایی امثال نامزدی و ............

بله متاسفانه خیلی از فرهنگها در ایران نابود شده و خیلیهاشم جا نیفتاده

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید محمد آقا نامزدی فرق داره
یعنی چی ؟یعنی شما میگی هیچ پسر ودختری حق دوستی ندارن واگرم میخوان یه کم با هم آشنا بشن باید برن خواستگاری ویا عقد کنن .
بابا تو جوامع پیشرفته دیگه این بحث حل شده البته من منکر این نیستم که اونجا به فساد کشیده میشه ولی اینو میگم اگه این دوستی سالم باشه جاییش ایرادی نمیبینم
با این چیزی که شما گفتین فرقی ندیدم

چرا بایستی با یه نفر یه کم آشنا شد ؟
امیدوارم مطالب رو کامل خونده باشین .............. بحث اینجا سر همه نوع دوستی جنس مخالف نیست ..........بلکه تنها سر دوستیهایی هست که هدف آشنایی های ......... است .

این یه کم اولش یه کمه ......... نمیتونه دنباله دار بشه .................. بعدشم اتفاقات دیگه

اصلا از اینا بگذریم ................... این امکان وجود نداره بعد ازدواج شما .........اون شخص براتون مشکل درست کنه .............. یا اصلا به ازدواج منجر شد ............ فکر نمیکنید خیلی سوظن ها در این زندگی وجود داشته باشه ................ از کجا معلوم اون آقایی که شوهر شما شده ........... بازم با دوستهای قبلیش که همجنس شما هستن رابطه نداشته باشه و برای اون آقا هم همچین تصوری نشه ..................... وقتی شما هدف از دوستیها رو آشنایی اونم در حد کوچیک تعریف میکنین ؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشنهاد میکنم هم تمام صفحات این تاپیک رو با دقت بخونین و هم اینکه قطعا روزنامه مسائل مربوط به خانواده و اکثر طلاقهایی که امروزه داره ایجاد میشه رو ...............

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن اگه بخوایم بشیم مثل غرب در این زمینه که به نظرم حرفمون خیلی مفته

چون دستی دستی بنیان خانواده رو سست کرده و نهاد اجتماعی بزرگی چون خانواده رو نابود میکنیم متاسفانه

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حدودی موافق ..........تا حدود بسیاری مخالف ................. یعنی یک انسان بالغ و عاقل فقط بایستی به تجربیات خودش نگاه کنه و از تجربیات دیگران درس نگیره ؟

مثالی میزنم ................. اتویی رو میزنن تو برق ! یه بنده خدایی میخواسته تجربه کنه عمل رو با تئوری که خونده ......... دستش میسوزه !!!!!!!! این تجربه رو به شما هم انتقال میکنه ................... یعنی شما هم باید دستتونو بسوزونین تا باورتون بشه ؟

اصلا یه مثال دیگه ................... فلان شخصی با دروغگوییش کلی صاحب مال و منال میشه ............ شما هم یعنی لااقل یک بار باید این کار رو بکنی که تجربه ایشون رو بدس بیاری !!!!!!؟
مثال خیلی بهتر ................... فلان شخصی تحت یک سری اتفاقات ایدز گرفته ! شما هم باید هون کارای اوشونو انجام بدی که ببینی راسته ایدز میگیری یا نه ؟!!!!!!!!!!
خیلی بهتر بگم ................. یک فلشی به شما میدن که میگن ویروسیه ............. شما آنتی ویروسم داری .............. آیا اصلا اونو با آنتی ویروس چک نمیکنی .................. که بتونی تجربه کنی ببینی راسته ویروسیه یا نه و اگه ویروسیه چه اتفاقاتی بعدش میفته ؟
.
.
.
.
من نظر شخصیمو میگم در این باره

تجربه خوبه ........... خیلی جاها هم خوبه !!!!!!!!! ولی جاهایی که امکان خطا وجود داره و دیگران اونم به تعداد خیلی زیاد تجربه های بدی در این قبال داشتن لازم نمیبینم دقیقا راه همونا رو برم که تجربم با شکست مواجه بشه ............. حتی ذره ای در راهشون قدم برنمیدارم ........................................... فرض کنید قرار بود همه یه دور تجربه های دیگران رو امتحان میکردن !!!!!! به ظرتون علم تا این حد پیشرفت میکرد ................... یه مثال ساده در مورد همین اتم !!!!!!! دالتون ، بور ، شرودینگر و .............. !!!!!
همشون دقیقا مشابه راه نفر قبلی میرفتن ............... یا مثلا انیشتین همه تجارب رو از اول امتحان میکرد !!!!!!! چقدر طول میکشید ............. تازه این تجربه در قبال مسئله ای ست که فکر نمیکنم امکان خطای آن چنان بزرگی توش باشه !!!!!
.
.
.
به نظر من تجربه خوبه ............ ولی نه به قیمت از دست دادن زندگی و خراب کردن زندگی دیگران
چرا همه چیزو با همه چیز قاطی می کنی!

آدم های مختلف رابطه های مختلف میسازن! یکی قشنگ میسازه یکی زشت و کثیف! ایدز قشنگ یا زشت داره؟ ایدز بده! همیشه بد بوده بله باید دوری کرد! اما رابطه گاها موفقه گاها ناموفق ! این بستگی به خود شما داره رفتارتون ....دیدگاهتون... ریسک پذیریتون! نسخه ی کس دیگه می تونه کمکتون کنه ولی مطمئن نباش تحلیلش کن شاید اگه تو بودی یه جایی از رابطه جور دیگه ای رفتار می کردی که ناموفق نشه!
نظر شخصیم اینه که:
رابطه پر از پیچ و خمه!رابطه یه خط نیست که بگیم لزوما این خط به شکست میرسه فلان خط به موفقیت! ممکنه تاجاییش خوب بری جای دیگشو اشتباه کنی و خراب شه!ممکنه هم اولش بد شرو ع کنی ولی بعدش بتونی درستش کنی!

برای من شخصا دوستیای خیابونی که همه تیپ آدم توش قاطین منسوخه!رابطه تو محیط هایی که می دونم آدماش حداقل معیارهای عمده مورد نظر منو دارن مثه سطح تحصیل و کار و فعالیت اصلی راحت تر و موفق تر می دونم!

آخرین ویرایش:

MANO TO

عضو جدید
بنظرم اگه عاقلاته باشه و در جهت پیشبرد اهداف دو طرف باشه خوبه مثال میزنم مثلا اگه پسری با دختری باشه و با استفاده از این رابطه بتونه بهتر درس بخونه و موفق باشه خوب این خیلی عالیه

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
و اما دانشمندا ... فلسفه ی پست مدرن یکی از اصولش عدم قطعیته!
نمونش: آلبرت انیشتین در اوایل قرن اخیر با معرفی نظریه نسبیت جهان مکانیکی نیوتون را که در آن فضا و زمان مطلق بود در هم شکست!!! فک کن... تو مخیلت می گنجه؟ اساسشو کلا زیر سوال برد!یعنی همه ی اون فورمولا کشک! نگران نباش انسان های امروزی به خودشون جسارت می دن همه چیزو که از نظر اکثریت ممکنه تموم شده و قطعی به نظر بیاد زیر سوال ببرن و این یعنی رشد!

محمدیان

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا مخالفم ... اولا اگه با هدف خوشگذرونی باشه و نخوان که به ازدواج منتهی بشه ، باعث ضربه خوردن دو طرف می شه : گرچه در وهله اول همه فکر می کنن فقط دختره است که آسیب می بینه به لحاظ عاطفی ولی پسره هم آسیب می بینه و نمی تونه به دخترا اعتماد کنه . در ضمن اینکه سایه این آسیب روی زندگی آینده هر دوشون می افته. نمونه هاش رو اطرافم زیاد دیدم.

اگه با هدف ازدواج باشه با احتمال 50 درصد اون ازدواج ممکنه سر نگیره ، در این صورت طرفین درگیر احساسات شدند و تعارض بین عقل و احساس براشون پیش میاد، اگه سر بگیره ، چطور مطمئنن که طرف مقابلشون تجربه مشابهی در گذشته نداشته . نگید که مهم نیست ، توی واقعیت هر لحظه امکان داره متوجه بشن که طرفشون گذشته ی مبهمی داشته

در ضمن زمانی که با هدف ازدواجه چه لزومی داره که در قالب دوستی باشه ؟ چرا از اول به صورت خواستگاری و حمایت خانواده نباشه !
تازه ممکنه هر دو طرف به تفاهم برسن ولی خانواده ها مخالف باشن که یا باید علاقه شون رو بذارند کنار یا خانواده شون رو !

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا مخالفم ... اولا اگه با هدف خوشگذرونی باشه و نخوان که به ازدواج منتهی بشه ، باعث ضربه خوردن دو طرف می شه : گرچه در وهله اول همه فکر می کنن فقط دختره است که آسیب می بینه به لحاظ عاطفی ولی پسره هم آسیب می بینه و نمی تونه به دخترا اعتماد کنه . در ضمن اینکه سایه این آسیب روی زندگی آینده هر دوشون می افته. نمونه هاش رو اطرافم زیاد دیدم.

اگه با هدف ازدواج باشه با احتمال 50 درصد اون ازدواج ممکنه سر نگیره ، در این صورت طرفین درگیر احساسات شدند و تعارض بین عقل و احساس براشون پیش میاد، اگه سر بگیره ، چطور مطمئنن که طرف مقابلشون تجربه مشابهی در گذشته نداشته . نگید که مهم نیست ، توی واقعیت هر لحظه امکان داره متوجه بشن که طرفشون گذشته ی مبهمی داشته

در ضمن زمانی که با هدف ازدواجه چه لزومی داره که در قالب دوستی باشه ؟ چرا از اول به صورت خواستگاری و حمایت خانواده نباشه !
تازه ممکنه هر دو طرف به تفاهم برسن ولی خانواده ها مخالف باشن که یا باید علاقه شون رو بذارند کنار یا خانواده شون رو !

نظر شخصیه منم همینه! خانواده ها در جریان باشن بهتره!ولی خانواده هم باید شرایطشو فراهم بیاره که بچه جرات کنه بگه!

آخرین ویرایش:

ایران86

کاربر فعال
با سلام
بابت تاپیک خوبت ممنون
باشد که راه حلی پیدا شود
قبل از هر چیزی در مورد مطلبی می خوام صحبت کنم که البته بی ربط نیست
کسی که یه 1.5 لیتری مشروب می خوره و بعد از اون احساس مستی یهش دست می ده
هیچ وقت با یه سر نوشابه مست نمی شه و مطمئنا نظرش اینه که به اندازه یه سر نوشابه که اشکال نداره
آدم رو مست نمی کنه که
مهم مستیه که حداقل باید یه نیم لیتری بخوری
اما کسی که هنوز لب به مشروب نزده از مزه و گاهی بوی بد اون حالش بهم می خوره و اگر بخواد حتما بخوره ممکنه با دو تا سر نوشابه هم به مستی برسه...........!!!!!
.
.
در مورد رابطه
ما هم نظر خودمنون رو می گیم....
همونطور که در پست خودت نوشتی رابطه دختر و پسر بعنوان اجتماعات علمی (مطمئنا به طور واقعی) اگر حریم رعایت بشه اشکالی نداره
اما
اما اکثر این روابط هم ممکنه به جاهای باریک و گاهی هم خطرناک کشیده بشه
پس بهتره که تا جایی که امکان داره نشه و از دوستان خود کمک گرفته بشه
در مورد دوستایی دیگر که فکر کنم نظرم معلوم باشه
دوستایی که برای به اصطلاح عشق و عشق بازی صورت می گیره و خیلی کار کنند که از نظر فیزیکی حریم رو رعایت کنند مطمئنا
یقینا از نظر روحی تداخل پیدا می کنند و روحشان با یکدیگر آمیخته می شود
.
.
دوستی های اینترنتی هم تقریبا یه چنین موضعی داره
اگر حریم در این بستر هم رعایت بشه و فقط اطلاعات عمومی و مطالب عمومی رد و بدل بشه معمولا مشکلی پش نمیاد
اما معمولا افرادی که در گروه های اجتماعی برای سرگرمی مشغول هستند به این طرف کشیده می شوند
البته عر ض کنم ممکنه استثنائاتی هم وجود داشته باشه
.
در حالت کلی اگر حریم رعایت بشه و فقط نقطه نظرات رد و بدل بشه خیلی بهتره
البته در شبکه های اجتماعی یک موضوعی است که هم می شه ازش استفاده کرد و هم می شه ازش سوء استفاده
اینکه می تونید کاری کنید که شما رو اصلا نشناسن
برای بعضی اهرم استفاده و برای بعضی ها اهرم سوء استفاده می باشد
یه خورده زیاد شد:D
دستتون درد نکنه...مثال جالبی زده بودین....عالی بود....(گل)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا همه چیزو با همه چیز قاطی می کنی!

آدم های مختلف رابطه های مختلف میسازن! یکی قشنگ میسازه یکی زشت و کثیف! ایدز قشنگ یا زشت داره؟ ایدز بده! همیشه بد بوده بله باید دوری کرد! اما رابطه گاها موفقه گاها ناموفق ! این بستگی به خود شما داره رفتارتون ....دیدگاهتون... ریسک پذیریتون! نسخه ی کس دیگه می تونه کمکتون کنه ولی مطمئن نباش تحلیلش کن شاید اگه تو بودی یه جایی از رابطه جور دیگه ای رفتار می کردی که ناموفق نشه!
نظر شخصیم اینه که:
رابطه پر از پیچ و خمه!رابطه یه خط نیست که بگیم لزوما این خط به شکست میرسه فلان خط به موفقیت! ممکنه تاجاییش خوب بری جای دیگشو اشتباه کنی و خراب شه!ممکنه هم اولش بد شرو ع کنی ولی بعدش بتونی درستش کنی!

برای من شخصا دوستیای خیابونی که همه تیپ آدم توش قاطین منسوخه!رابطه تو محیط هایی که می دونم آدماش حداقل معیارهای عمده مورد نظر منو دارن مثه سطح تحصیل و کار و فعالیت اصلی راحت تر و موفق تر می دونم!
حالا شد یه نقطه اشتراکی داره پیدا میشه ............ منم دقیقا منظورم این بود .............. ولی ببین خواهرم همون فرد تحصیل کرده هم میتونه دچار خطا بشه ........ البته اگه آدم باشه !!!!!! .............. یه سوال .......... شما اگه مثلا بفهمی شوهرت دوست از جنس مخالف داشته و احتمال بدی که رابطش رو هنوزم حفظ کرده .......... چه دیدی بهش پیدا میکنی ؟ !!!!!!! حتی اگه ناپاک هم نشده باشه !!!!!!!!
و اما دانشمندا ... فلسفه ی پست مدرن یکی از اصولش عدم قطعیته!
نمونش: آلبرت انیشتین در اوایل قرن اخیر با معرفی نظریه نسبیت جهان مکانیکی نیوتون را که در آن فضا و زمان مطلق بود در هم شکست!!! فک کن... تو مخیلت می گنجه؟ اساسشو کلا زیر سوال برد!یعنی همه ی اون فورمولا کشک! نگران نباش انسان های امروزی به خودشون جسارت می دن همه چیزو که از نظر اکثریت ممکنه تموم شده و قطعی به نظر بیاد زیر سوال ببرن و این یعنی رشد!
اساس چیزی رو که میبره زیر سوال ......... خب دقیقا حرف منه .............. دارم میگم نیومد یه تجربه ناموفق رو دوباره تکرار کنه ............. اومد تجزیه و تحلیلش کرد ......... یعنی چی ؟ یعنی به اون تجربه نفر قبلیش فکر کرد ......... تجربه دیگران براش مهم بود

نظر شخصیه منم همینه! خانواده ها در جریان باشن بهتره!ولی خانواده هم باید شرایطشو فراهم بیاره که بچه جرات کنه بگه!
احسنت ............ کاملا موافق
ولی وقتی خانواده اصلا در جریان نیست ........... چطور باید شرایطشو فراهم کنه ؟!!!!!!!!

یه جورایی فکر میکنم این بحثه داره خوب میشه که اینم قریب به یقین به خاطر حضور شماست

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم اگه عاقلاته باشه و در جهت پیشبرد اهداف دو طرف باشه خوبه مثال میزنم مثلا اگه پسری با دختری باشه و با استفاده از این رابطه بتونه بهتر درس بخونه و موفق باشه خوب این خیلی عالیه
ممنون از نظتون ............... ولی به عنوان استارتر بهم حق بدین که ازتون انتظار داشته باشم .......... لااقل صفحه اول رو خونده باشین !!!!!!!!!!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا شد یه نقطه اشتراکی داره پیدا میشه ............ منم دقیقا منظورم این بود .............. ولی ببین خواهرم همون فرد تحصیل کرده هم میتونه دچار خطا بشه ........ البته اگه آدم باشه !!!!!! .............. یه سوال .......... شما اگه مثلا بفهمی شوهرت دوست از جنس مخالف داشته و احتمال بدی که رابطش رو هنوزم حفظ کرده .......... چه دیدی بهش پیدا میکنی ؟ !!!!!!! حتی اگه ناپاک هم نشده باشه !!!!!!!!

اساس چیزی رو که میبره زیر سوال ......... خب دقیقا حرف منه .............. دارم میگم نیومد یه تجربه ناموفق رو دوباره تکرار کنه ............. اومد تجزیه و تحلیلش کرد ......... یعنی چی ؟ یعنی به اون تجربه نفر قبلیش فکر کرد ......... تجربه دیگران براش مهم بود

احسنت ............ کاملا موافق
ولی وقتی خانواده اصلا در جریان نیست ........... چطور باید شرایطشو فراهم کنه ؟!!!!!!!!

یه جورایی فکر میکنم این بحثه داره خوب میشه که اینم قریب به یقین به خاطر حضور شماست

اینکه با کسی قبلا رابطه داشته شاید خوشم نیاد ولی یه واقعیته! و می پذیرم! من خودم هم قبلا رابطه داشتم و فک نمی کنم آدم بدی باشم!

آدمایی هم که تا حالا رابطه نداشتن رفتاراشون گاها اعصاب آدمو خورد می کنه چون تجربه ندارن و نمی دونن چطور رفتار کنن واسه همین قابل تحمل نیستن و چرا دروغ بهم می زنم !
راستش من خودم با تجربه اینارو به دست آوردم و الان هم از رابطه هایی که داشتم اصلا پشیمون نیستم چون خیلی چیزا بهم یاد داد که مطمئنم به هیچ طریق دیگه ای به دست نمیومد! خیلی از رفتارام اصلاح شد! نوع حرف زدن با جنس مخالف دستم اومد!! از علایقشون .... خیلی چیزا....!!! اگه هم با کسی بهم زدم واقعا چیزی توش دیدم که قابل تحمل نبوده و امکان نداره دوباره بخوام برگردم!! تموم شدست واسم! خدا رو شکر اشتباهی هم مرتکب نشدم که جبران ناپذیر باشه و حس گناه کنم! یا آتویی دست کسی داده باشم!

با این تجربیات عمیقا خودم فهمیدم واسه چی بهتره که از تو خیابون دوست انتخاب نکنم و از همون اول خانواده ام رو در جریان قرار بدم!! البته حس می کنم خانواده های ایرانی هنوز توجیه نشدن که اگه به جای جلوگیری از این قبیل دوستی ها طوری رفتار کنن که بچه ها راحت بیان و بگن بهشون جلوی خیلی از ضرر ها گرفته میشه!

آخرین ویرایش:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد آقا متاسفانه جملات منو دقیق نمی خونی!
گفتم باید خانواده ها شرایطشو فراهم کنن تا بچه ها بیان بگن!
دانشمندا هم .... اگه انیشتین می خواست نظرات نیوتنو درست فرض کنه و ادامه بده چیزی به نام نظریه نسبیت مطرح نمیشد اصلا! این دانشمندارو ولش کن بحث رابطه رو منحرف می کنه!! اگه خواستی تاپیک جدا بزن واسه این بحث!:redface:

راستی یه نکته ای !!! تو که احسنت می گی !!! تو که راه درستو خودت پیدا کردی واقعا دنبال چی هستی؟ حس می کنم هدفت اینه که می خوای بقیه هم به نتیجه ای که شما رسیدی برسن!!

آخرین ویرایش:

م.كمالي

عضو جدید
دوستيهاي قبل از ازدواج معمولا" بعد از ازدواج دردسر ساز ميشن و اگه مرد و زن در مورد دوستيهاي گذشتشون به هم نگن كه دروغ گفتند و زندگي مشترك با دروغ جور در نمياد اگه هم راست بگن هميشه يه جور نگراني همراه طرفين هست كه در مواقع خاص نمود پيدا ميكنه بهترين حالت اينه كه پسر و دختر بكر ودست نخورده بهم برسند وبا هم تجربه هاشون رو كسب كنند .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه با کسی قبلا رابطه داشته شاید خوشم نیاد ولی یه واقعیته! و می پذیرم! من خودم هم قبلا رابطه داشتم و فک نمی کنم آدم بدی باشم!

آدمایی هم که تا حالا رابطه نداشتن رفتاراشون گاها اعصاب آدمو خورد می کنه چون تجربه ندارن و نمی دونن چطور رفتار کنن واسه همین قابل تحمل نیستن و چرا دروغ بهم می زنم !
راستش من خودم با تجربه اینارو به دست آوردم و الان هم از رابطه هایی که داشتم اصلا پشیمون نیستم چون خیلی چیزا بهم یاد داد که مطمئنم به هیچ طریق دیگه ای به دست نمیومد! خیلی از رفتارام اصلاح شد! نوع حرف زدن با جنس مخالف دستم اومد!! از علایقشون .... خیلی چیزا....!!! اگه هم با کسی بهم زدم واقعا چیزی توش دیدم که قابل تحمل نبوده و امکان نداره دوباره بخوام برگردم!! تموم شدست واسم! خدا رو شکر اشتباهی هم مرتکب نشدم که جبران ناپذیر باشه و حس گناه کنم! یا آتویی دست کسی داده باشم!

با این تجربیات عمیقا خودم فهمیدم واسه چی بهتره که از تو خیابون دوست انتخاب نکنم و از همون اول خانواده ام رو در جریان قرار بدم!! البته حس می کنم خانواده های ایرانی هنوز توجیه نشدن که اگه به جای جلوگیری از این قبیل دوستی ها طوری رفتار کنن که بچه ها راحت بیان و بگن بهشون جلوی خیلی از ضرر ها گرفته میشه!
سلام مجدد........
میشه این واقعیت رو باز کنین ........... من گفتم احتمال بدین رابطشو حفظ کرده .......... یعنی سوظن پیش بیاد نگفتم حتما که !!!!!
مثل مثلا من دقیقا !!!! . دی
من میتونم بگم قبول ندارم ؟!!!!!!!
به چند دلیل ......... شما فکر میکنید رابطه ای که مرد نشون میده در دوستی واقعا هم این چنینه !!!!!!!!!!
من مردم .......... دوستان خودم رو دیدم .............. اونایی که خیلی مومن بازی در اوردن و نبودن و اونایی هم که خیلی خواستن کلاس بزارن و نداشتن
نمونه دختراشم دیدم !!!!!!!!
میشه اینی که پررنگ کردم رو باز کنین ..................... تشکر
محمد آقا متاسفانه جملات منو دقیق نمی خونی!
گفتم باید خانواده ها شرایطشو فراهم کنن تا بچه ها بیان بگن!
دانشمندا هم .... اگه انیشتین می خواست نظرات نیوتنو درست فرض کنه و ادامه بده چیزی به نام نظریه نسبیت مطرح نمیشد اصلا! این دانشمندارو ولش کن بحث رابطه رو منحرف می کنه!! اگه خواستی تاپیک جدا بزن واسه این بحث!:redface:

راستی یه نکته ای !!! تو که احسنت می گی !!! تو که راه درستو خودت پیدا کردی واقعا دنبال چی هستی؟ حس می کنم هدفت اینه که می خوای بقیه هم به نتیجه ای که شما رسیدی برسن!!

الآن شما مگه نگفتی یه خانمی که رابطه داشته باشه با مرده و مثالهایی هم زدین ............ راحت میتونه با طرف مقابلش حرف بزنه ........ ولی الآن شما سوظنهایی به این سادگی به من پیدا کردین و گفتین من میخوام هدفی رو تحمیل کنم

اگه جواب ندم که خواهرم یعنی موافقم ........... چون مخالفم فعلا و برام مهمه توجیه شما بحث انجام میشه

خواهشا توقع نداشته باشین یکی بگه و اون دیگری گوش کنه ............. تا حالا هم بحث خوب بود ......... چی شد یهو الله و علم

بحث انیشتین هم اتفاق ربط داره ......... بی ربط نیست

من دارم میگم که از تجربه های دیگران استفاده کرده !!!!!!!! دروغ میگم بگو دروغ میگی !!!!!!!

اما اینکه میگید باید خانواده ها شرایطشو فراهم کنن .......... میگم که بازش کنید ........... چطوری میشه اونا مطرح کنن .......... شما میتونین راهکار بدین ؟

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من میگم از تجربیات دیگران باید درس گرفت

هر که مخالف این حرفه بسم الله ................. بیاد با دلیل و برهان و مثال حالی من کنه :cool:
:redface:من می گم باید تجربیات دیگرانو بشنویم و با وضعیت و شرایط خودمون تطبیق بدیم نه اینکه هر چی گفتن بدون تحلیل بگیم بله همینه شما شکست خوردی منم نرم چون شکست می خورم! این طرز فکرو قبول ندارم!! شرایط ما با شرایط اونا یکی نیس!

خانواده ها باید قبول کنن که بچه ها از یه سنی به بعد به جنس مخالف تمایل پیدا می کنن! این قضیه طبیعیه! پس نباید سرکوب بشه باید هدایت بشه و گاها راهنمایی های دوستانه بشه!
خانواده های ایرانی تا میشنون دوست پسر یا دختر ...واوووو...اااای بچم منحرف شد !! دیگه فلان نکن دیگه بیسال نکن! در بسیاری موارد به دعواهای بزرگ میکشه بعد طرف ترجیح می ده کلا به خانواده نگه! واسه همین پنهان می کنه و نتیجش این میشه که تو جامعه می بینیم! همه چی پنهانی و غیر قابل کنترل! فساد پنهانی.... اشتباهات غیر قابل جبران....

خانواده باید معقول برخورد کنه و بپذیره دوستیو!! نصیحت و بکن نکن نشه! در واقع نظارت بشه وقتی کسی بدونه خانواده ای پشت این دختر یا پسره لزوما می فهمه دیگه جای بچه بازی و سو استفاده نیس و هر غلطی بخواد نمی تونه بکنه!! حمایت خانواده !

چی اون جملاتو باز کنم آخه من! همش واضحه !تجربه کردم روابط مختلف با روش های مختلفو و پیش خودم فهمیدم که کدوم راهو برم واسم بهتره!

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
:redface:من می گم باید تجربیات دیگرانو بشنویم و با وضعیت و شرایط خودمون تطبیق بدیم نه اینکه هر چی گفتن بدون تحلیل بگیم بله همینه شما شکست خوردی منم نرم چون شکست می خورم! این طرز فکرو قبول ندارم!! شرایط ما با شرایط اونا یکی نیس!

خانواده ها باید قبول کنن که بچه ها از یه سنی به بعد به جنس مخالف تمایل پیدا می کنن! این قضیه طبیعیه! پس نباید سرکوب بشه باید هدایت بشه و گاها راهنمایی های دوستانه بشه!
خانواده های ایرانی تا میشنون دوست پسر یا دختر ...واوووو...اااای بچم منحرف شد !! دیگه فلان نکن دیگه بیسال نکن! در بسیاری موارد به دعواهای بزرگ میکشه بعد طرف ترجیح می ده کلا به خانواده نگه! واسه همین پنهان می کنه و نتیجش این میشه که تو جامعه می بینیم! همه چی پنهانی و غیر قابل کنترل! فساد پنهانی.... اشتباهات غیر قابل جبران....

خانواده باید معقول برخورد کنه و بپذیره دوستیو!! نصیحت و بکن نکن نشه! در واقع نظارت بشه وقتی کسی بدونه خانواده ای پشت این دختر یا پسره لزوما می فهمه دیگه جای بچه بازی و سو استفاده نیس و هر غلطی بخواد نمی تونه بکنه!! حمایت خانواده !

چی اون جملاتو باز کنم آخه من! همش واضحه !تجربه کردم روابط مختلف با روش های مختلفو و پیش خودم فهمیدم که کدوم راهو برم واسم بهتره!

نمیدونم شاید حرف من و شما یکی باشه ولی بیانمون متفاوته !!!!!!!!!

من میگم نباید دقیقا مثل راه اون طرفی که شکست خورده بریم ........... بایستی تغییراتی داد .......... ولی اول بایستی حسابی روش فکر کرد ............ نه نسنجیده عمل کرد

در قبال خانواده ها ............... متاسفانه این فرهنگ نیست ............ وگرنه خداوند راه اسلامی رو برای این درمان قرار داده که کاملا شرعی هم بشه ............... حد و مرزها هم دست خود اون دو طرف با نظارت و در جریان بودن به خصوص پدر دختر ............... دقیقا میشه حرف شما .......... ولی اسلامیش ................... دیدگاه غربیش اشتباهه .............. اگه عادی بشه این قضیه ............ قطعا حریمها شکسته میشه نه با یک نفر دو نفر ، بلکه چندین و چند نفر !!!!!! یه پسر در عین واحد دنبال چنتا دختر باشه یا برعکس .......... فکر نمیکنم روال درستی باشه ................... شوخیم بکنم .......... نه روال این دختره رو میفهمه نه اون یکی رو .......... به قول شما . دی
نه واضح نیست . دی

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب من الان چی بگم! اینم یه راهه! اگه به راهت اعتقاد داری برو دنبالش! مشکلت چیه؟ مگه مذهبی نیستی؟ مگه اسلام راهشو نشون نداده !؟! تو مراجع و احکام احتمالا توصیه هایی شده! اعتقاد داری و به نظرت شدنیه خوب انجام بده دیگه!

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب من الان چی بگم! اینم یه راهه! اگه به راهت اعتقاد داری برو دنبالش! مشکلت چیه؟ مگه مذهبی نیستی؟ مگه اسلام راهشو نشون نداده !؟! تو مراجع و احکام احتمالا توصیه هایی شده! اعتقاد داری و به نظرت شدنیه خوب انجام بده دیگه!
یعنی شما براتون مهم نیست یه کاری انجام بدین که گناه بزرگی محسوب شده و در کتب دینتون بارها از انجامش نهی شده باشه ؟!!!!!!!

اگه من مذهبیم پس وای به حال مذهبیا !!!!!!!!

نه من اونطور که فکر میکنید مذهبی نیستم .................. هرچند که امیدوارم این چنین بشم که همیشه در راه خدا راه آفریدگار قدم بردارم ...............
نه عقب تر نه جلوتر

دانیال نخعی_

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان
من تمام بحث ها رو ندیدم بخاطر همین ممکنه حرفام تکراری باشه اما می خوام یه نظری بدم پس پیشاپیش عذر خواهی می کنم.
به نظر من اگر انسانو از هر چیزی منع کنند به طور غریزی میل بیشتری به اون مسئله پیدا می کنه و بیشتر علاقه نشون می ده پس اساسا" من حتی طرح این سئوال رو رد میکنم ولی بهتره مانند جوامع دیگه ما هم از ابتدا فرقی بین دختر و پسر قائل نشیم تا وقتی به نوجوانی رسیدندبه انحراف کشیده نشن و یا حداقل با هم این قدر که الان غریبه هستند , نباشند. لازم به ذکره که توی دنیا فکر کنم فقط کشور ما و افغانستان و پاکستان این تفکر رو دارند

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من تمام بحث ها رو ندیدم بخاطر همین ممکنه حرفام تکراری باشه اما می خوام یه نظری بدم پس پیشاپیش عذر خواهی می کنم.
به نظر من اگر انسانو از هر چیزی منع کنند به طور غریزی میل بیشتری به اون مسئله پیدا می کنه و بیشتر علاقه نشون می ده پس اساسا" من حتی طرح این سئوال رو رد میکنم ولی بهتره مانند جوامع دیگه ما هم از ابتدا فرقی بین دختر و پسر قائل نشیم تا وقتی به نوجوانی رسیدندبه انحراف کشیده نشن و یا حداقل با هم این قدر که الان غریبه هستند , نباشند. لازم به ذکره که توی دنیا فکر کنم فقط کشور ما و افغانستان و پاکستان این تفکر رو دارند

ممنون ............... ولی اطلاعاتتون کافی نیست ............... روابط دختر و پسر هیچگاه عادی نبوده و هیچ گاه عادی فرض نمیشه ........... اگر این چنین بود اصلا فلسفه ای به اسم ازدواج مطرح نمیشد !!!!! و تمامی ادیان نه تنها دین اسلام چنین مسائلی رو مطرح نمیکردن .................... که صحیح نیست ......... اصلا چرا خداوند آدم و حوا را آفرید و آن چنین در موردشون گفت ............ اگر قرار بود هیچ فرقی بین زن و مرد نباشه و روابطشون عادی باشه !!!!!!!!
اصلا خدا چکار انسان داشت ............... سایر موجوداتش روابطشون که کاملا عادیه چه نر و چه مادش !!!!!!
در قبال کشورهایی که اسم بردین ............. شک نکنین خیلی کشورها در این قبال سختگیرانه تر از ما فکر میکنند ....... مثل عربستان و ................

اما اینکه گفتین انسان رو منع کنن بیشتر به سمتش میره تا حدودی درست ولی اگه قانونی باشه قطعا این چنین نمیشه

مثلا دزدی ............. عبور از چراغ قرمز در رانندگی

قطعا به شکل غریزی همه دوس دارن فقط به خودشون فکر کنن و از چراغ قرمز بدون توجه به حقوق دیگران عبور کنن ........... ولی همین رعایت نکردنش هم میتونه به خودش صدمه بزنه و حتی بعضا دیگران ................... من این فرضیه رو رد میکنم

شما اگه امکانش هست با علم فلسفه در قبال حرفی که گفتین بنده رو قانع کنین

4589

عضو جدید
دوستی اینتوری حتما نباید که قصد خاصی پشتش باشه
ادم می تونه از جنس مخالف کمک بگیره