دقت کردین چقدر تنوع گدا زیاد شده ؟؟؟!!!

sokoot.assa

عضو جدید
دقت کردین چقدر تنوع گدا زیاد شده ؟
از اون سرباز که جلو آدمو میگیره میگه پول بلیط شهرستان رو ندارم تا اون پیرزنی که جلو در مترو تو سرما و گرما نشسته یا اون بچه 5 ساله ای که همراه مادر 18-19 سالش برای خرید یه دستمال 200 تومنی التماس میکنه یا پسر بچه 11-12 ساله ای که تو پیاده رو جلوی ترازو داره مشقشو مینویسه و هر چند وقت سرشو بالا میگیره میگه : شما نمیخوای وزن کنی؟
خیلی دردناکه وقتی هر روز میبینی تعداد این جور آدما بیشتر میشه.

شما چی فکر میکنید؟

sarah89

عضو جدید
سلام دوست خوبم.
آره...موافقم باهات ولی علتش خیلی چیزا میتونه باشه...!
یکمیش هم برمیگرده به فرهنگ خودمون...از دادن . گرفتن و انتخاب این شغل راحت!!!
نمیگم همشون کارو کاسبی باز کردن ولی آدمایی که حقیقتا از روی ناچاری این کارو بکنند کم اند!

rouzbeh1985

عضو جدید
اگه کتاب هایی توریست هایی که در گذشته به ایران اومدن رو بخونی ( از جمله مارکوپلو) می بینی که توشون قید شده توی ایران گدا وجود نداشته.

اما این که الان این وضع پیش اومده دلایل خیلی زیادی داره .

در آمد پایین
مخارج بالا و گرانی از جمله این موارد میتونه باشه.

entezar89

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متاسفانه واقعیت اینه که گدا پروری در جامعه ما رونق داشته و امروز نهادینه شده است

heat-love

عضو جدید
نمی دونم و نمی تونم درموردشون قضاوت کنم چون هیچوقت جای هیچ کدومشون نبودم که بتونم حسشونو درک کنم، ولی خوب اونا هم حتما یه مشکلی دارن که غرورشونو اینجوری زیر پا میزارن، البته یه من معتقدم اگه انسان واقعا به خدا اعتقاد داشته باشه از هیچ کسی به جز اون درخواست کمک نمی کنه !
من به جز بار که یه پسر بچه جلوی دانشگاه بهم گیرداد که ازش فال بخرمو نتونستم بخردم تو بقیه ی موارد دلم براشون سوخته و خلاصه با این که حتی می دونستم گدا هم نیستن دستشونو رد نکردم،شاید یه روزی خودمم تو همچین شرایطی قرار گرفتم ، از دست تقدیر کی خبر داره ، ولی تو اون شرایط مردن رو به زنده بودن ترجیح می دم....

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقت کردین چقدر تنوع گدا زیاد شده ؟
از اون سرباز که جلو آدمو میگیره میگه پول بلیط شهرستان رو ندارم تا اون پیرزنی که جلو در مترو تو سرما و گرما نشسته یا اون بچه 5 ساله ای که همراه مادر 18-19 سالش برای خرید یه دستمال 200 تومنی التماس میکنه یا پسر بچه 11-12 ساله ای که تو پیاده رو جلوی ترازو داره مشقشو مینویسه و هر چند وقت سرشو بالا میگیره میگه : شما نمیخوای وزن کنی؟
خیلی دردناکه وقتی هر روز میبینی تعداد این جور آدما بیشتر میشه.

شما چی فکر میکنید؟

من فک میکنم اینا سیاست دولت هست. یادمه چند وقت پیش شرکت تویوتا به جمهوری اسلامی پیشنهاد داد تا با ساخت کارخانه تو ایران کل سیستم حمل و نقل کشور رو در اختیار بگیره و اصلاح کنه که یه سری جمع شدن گفتن نخیر!!! اگه ملت سوار ماشین تویوتا بشن دیگه کی بفکر دین میوفته؟

مخلص کلام اینکه اینا میخوان ملت رو تو فقر نگه دارن چرا که عقیده دارن سرمایه دار خدا پیغمبر رو فراموش میکنه.

mehrad_eyval

عضو جدید
عیبی نداره کمک کنی به قول نفر قبل شاید مشکل دارن
به هر حال پولی که میدی تورو بی پول نمیکنه شاید دردی از اوون دوا کنه

sokoot.assa

عضو جدید
سلام دوست خوبم.
آره...موافقم باهات ولی علتش خیلی چیزا میتونه باشه...!
یکمیش هم برمیگرده به فرهنگ خودمون...از دادن . گرفتن و انتخاب این شغل راحت!!!
نمیگم همشون کارو کاسبی باز کردن ولی آدمایی که حقیقتا از روی ناچاری این کارو بکنند کم اند!

سلام عزیزم
باهات موافقم اکثرشون بخاطر راحتی این شغل میان طرفش اما باید قبول کنیم وضع اقتصادی مردم روز به روز داره بدتر میشه

sokoot.assa

عضو جدید
اگه کتاب هایی توریست هایی که در گذشته به ایران اومدن رو بخونی ( از جمله مارکوپلو) می بینی که توشون قید شده توی ایران گدا وجود نداشته.

اما این که الان این وضع پیش اومده دلایل خیلی زیادی داره .

در آمد پایین
مخارج بالا و گرانی از جمله این موارد میتونه باشه.

آره درسته

sokoot.assa

عضو جدید
نمی دونم و نمی تونم درموردشون قضاوت کنم چون هیچوقت جای هیچ کدومشون نبودم که بتونم حسشونو درک کنم، ولی خوب اونا هم حتما یه مشکلی دارن که غرورشونو اینجوری زیر پا میزارن، البته یه من معتقدم اگه انسان واقعا به خدا اعتقاد داشته باشه از هیچ کسی به جز اون درخواست کمک نمی کنه !
من به جز بار که یه پسر بچه جلوی دانشگاه بهم گیرداد که ازش فال بخرمو نتونستم بخردم تو بقیه ی موارد دلم براشون سوخته و خلاصه با این که حتی می دونستم گدا هم نیستن دستشونو رد نکردم،شاید یه روزی خودمم تو همچین شرایطی قرار گرفتم ، از دست تقدیر کی خبر داره ، ولی تو اون شرایط مردن رو به زنده بودن ترجیح می دم....

من فکر میکنم همین دلسوزی های ماها باعث شده تعدادشون زیاد بشه و نشه روشون نظارت کرد .
منم مردن رو به زنده بودن ترجیح میدم

sokoot.assa

عضو جدید
من فک میکنم اینا سیاست دولت هست. یادمه چند وقت پیش شرکت تویوتا به جمهوری اسلامی پیشنهاد داد تا با ساخت کارخانه تو ایران کل سیستم حمل و نقل کشور رو در اختیار بگیره و اصلاح کنه که یه سری جمع شدن گفتن نخیر!!! اگه ملت سوار ماشین تویوتا بشن دیگه کی بفکر دین میوفته؟

مخلص کلام اینکه اینا میخوان ملت رو تو فقر نگه دارن چرا که عقیده دارن سرمایه دار خدا پیغمبر رو فراموش میکنه.

سیاست دولت

در این یه مورد شک نکن

sokoot.assa

عضو جدید
عیبی نداره کمک کنی به قول نفر قبل شاید مشکل دارن
به هر حال پولی که میدی تورو بی پول نمیکنه شاید دردی از اوون دوا کنه

دوست من شاید با اون پولایی که هر روز بهشون کمک میکنیم فقیر نمیشیم ولی قبول کن که باید یه کار زیربنایی براش انجام بشه . اون نیازمندای واقعی باید سازماندهی بشن . من و شما هم در کنار دولت بهشون کمک کنیم نه به تنهایی

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که اینجا گدا مدا نداریم!!
من خودم تنهایی گدا هستم!!
:redface:

sahar alone

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا باید واسه یه همچین جامعه ایی متاسف بود
بعضیاشون گدا نیستن و بعضیا واقعا ندارن ولی از بس زیاد شدن حالا چه دروغ چه راست متاسفانه دیگه نمیشه تشخیص داد و به اهلش کمک کرد من بیشتر اوقات وقتی یه همچین چیزایی میبینم اونروز واقعا کلافه ام

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گدا چند قسمتن

گدای توجه
گدای محبت
گدای عشق
گدای %%^$
گدای نوازش
گدای آزادی
گدای مالی
گدای معنوی
و.........

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه هر روز داره يه ور‍‍‍زن جديد از گدايي ظهور ميكنه.
يواش يواش داره تبديل به يه شغل ميشه.
بخدا اون كسايي كه واقعا از لحاظ جسمي ناتوان هستن گدايي نميكنن.دقت كردين اكثريت گداها جسم سالم دارند و جوان هستند؟؟؟بماند زنان و مردان پير.
واقعا متاسفم.
جالبتر اينكه زمان قديم انقدر گدا نبوده با وجود اينكه در قديم وفور نعمتي كه الان هست اون موقع نبوده.
قديم مردم خجالت ميكشيدن از اين كار اما الان با روي باز اين كارو ميكنن.
واقعا تاسف بار