درد و دل چادر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
بـــانـــوی سرزمینم ارزش خودت را بدان ...

بدان که تو قرار است شیـرین .. لیـلی ...پرنسـس ... تمام هسـتی یک مرد باشی...

قرار است چشمـانت گـرما بخش مردی باشد...

قرار است آغوشت لطیف ترین جایگاه مردی باشد...

قرار است موهایت نوازش گر بی خوابی های مردی باشد...

قـرار است شخصیتــت اوج غرور مردی باشد.

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

من چادرم را دوست دارم

هر چند به واقع حجاب کامل چادر است

اما خب گاهی برخی پوشش ها نیز کامل است

سلامتی همه ی دختران باحجاب صلوات

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهرم ای دختر ایران زمین
یک نظر عکس شهیدان را ببین

در خیابان چهره آرایش مکن
از جوانان سلب آسایش مکن

خواهر من این لباس تنگ چیست
پوشش چسبان رنگارنگ چیست

پوشش زهرا و زینب بهترین
بر تو ای محبوبه خواهر آفرین

پیش نامحرم تو طنازی مکن
با اصول شرع لجبازی مکن

یادت آید از پیام کربلا
گاه گاهی شرمت آید از خدا

در جوارش خویش را مهمان نما
با خدا باش و بده دل را صفا

یاد کن از آتش روز معاد
طره گیسو را مده بر دست باد

زلف را از روسری بیرون مریز
با حجاب خویش از پستی گریز

در امور خویش سرگردان مشو
نو عروس چشم نا محرم مشو

خواهر من قلب مهدی خسته است
از گناه ماست کو رو بسته است

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

سـرخی خـون مـرا چادرت امضانکند
خون من هم گره ازمشگل تان وانکند

خاطرغم زده از چهره آن یاس کبود

نـرودسـوی هـوس یـاری اعـدانکند

nayyeri1982

عضو جدید
متاسفانه ما ها آنچه را از دین می پسندیم به راحتی قبول می کنیم ولی اگر قانونی از شرع کمی برایمان سخت است بینهایت تلاش می کنیم تا تبصره ای برایش پیدا کنیم. نه برای توجیه مقابل دیگران، بلکه برای راحتی وجدان خودمان

اینکه می گن در زمان ظهور فکر می کنیم دین تغییر کرده همین است. در طی سالها و قرن ها قوانین شرع به نفع راحتی ما تبصره خورده اند و کمرنگ شده اند. معلوم است که فاصله واقیعیت از حقیقت زیاد شده.

به همه خواهران چادری و برادران موافق با چادر هم یک یادآوری دارم: فرض کنید فردا اگر کسی اینجا تاپیکی بزند که چادر کامل نیست و شرع می گوید باید پوشیه (نقاب بزنید) چند نفر راحت قبول می کنند و می پذیرند و چند نفر برای پذیرش تردید می کنند و به دنبال تبصره و روایت تاریخی خواهند رفت...

همه ما در یک سطحی از بندگی قرار داریم که قانونهای شرع را تا حدودی می پذیریم. این حد بستگی به میزات ایمانمان دارد. هرچه ایمان بالاتر باشد پذیرش سختی ها برای جلب رضای خدا سریعتر انجام می شه... یادمان باشد همه در مسیر رشد هستند و شاید در آینده به شناخت های بالاتری برسند که نه تنها پوشش بلکه کل سبک زندگی را تغییر خواهد داد

وظیفه ما تطبیق لحظه به لحظه رفتار و سبک زندگیمان است با آن قانونی که کلیتش را با شهادتین سالهاست قبول کرده ایم . قانونی به نام دین اسلام. باید مقایسه کنیم، تطبیق دهیم و تلاش کنیم برای اینکه خود را نزدیک به آن کنیم

آخرین ویرایش:

nayyeri1982

عضو جدید
مشکل اینجاست الان تو جامعه ما چادریا فقط متهمن

بله حق باشماست
اتهام زنی به همه مصادیق دین داری وجود داره و در بعضی از عرصه ها مثل همین حجاب و چادر آنچنان گستاخانه رو به گسترشه که آدم به یقین می رسه علاوه بر ناآگاهی های دوستان خودمان نسبت به این موضوع و عدم امکان تشخیص بین مدرن بودن و بی قید بودن توسط بعضی از ماها، دست دیگرانی هم از بیرون جوامع اسلامی بر این قضیه دخالت داشته باشه

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یه سوال(صرفا سواله و بحثی نداره!)

خانومایی که میرن مشهد و فقط توی حرم چادر میپوشن، دلیلشون چیه؟ خودشون میپوشن یا اینکه چون اجباریه میپوشن؟
نه قصد جسارت دارم نه میخوام بحثی درست شه

mahdis.

عضو جدید
کاربر ممتاز

خانومایی که میرن مشهد و فقط توی حرم چادر میپوشن، دلیلشون چیه؟ خودشون میپوشن یا اینکه چون اجباریه میپوشن؟

خب معلومه اجباری کردن اگه به خواست خانوما بود که نمیپوشیدن.این فقط یه جنبه احترام داره.البته من اینجوری میدونم.
در ضمن توی شهر ماهم اجباری گذاشتن جلور درب ورودی یه حرم و اگه نپوشی اجازه نمیدن داخل حیاط بشی.حالا با هرحجابی که هستی فرقی نمیکنه.

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز

فکر کنم برای بعضیا اجباره بیشتر

nayyeri1982

عضو جدید
یک نکته رو هم عرض کنم شاید باعث تبادل نظرات مختلف و افزایش اطلاعاتمون بشه
بعضی از آنها که چادر سرشان نمی کننده الزاما مخالف یا متنفر از چادر نیستن. فقط اون رو اولویت خودشون نمی دونن
مثل این می مونه که کسی نوشابه رو مضر بدونه.... خیلی از ماها بر مضربودن نوشابه واقفیم. چرا مصرف می کنیم؟ چون در رده بندی تغذیه مان اهمیت ترک آن کمرنگ است. آن کسی از نوشابه چشم می پوشد و با جدیت آنرا ترک می کند که از مضرات آن مطلعه و ضمنا دراولویت بندی های تغذیه ای اون رو در جایگاه بالایی قرار داده. اینکه سلامت خودشو فدای لذت لحظه ای از یک غذا نکنه باعث می شه براحتی بتونه نوشابه رو کنار بذاره
حالا باید دید چرا برای یه نفر نوشابه نخوردن جزو الزامات تغذیه است و برای دیگری خیر. نوشابه هموان است،هردو هم بر مضرات آن باخبرند. فکر کنم "یقین" داشتن بر آثار مصرف نوشابه باعث می شه رفتارهای افراد مختلف باشه. یک نفر به این یقین رسیده که چه مضراتی داره و دیگری به این یقین نرسیده....
شاید بشه بکاربستن دستورات دینی در مورد پوشش رو هم به همین صورت بررسی کرد. اینکه هرچه یقینمان نسبت به صحت و سقم دستورات دین بالاتر باشه بیشتر خود را ملزم به رعایت آنها می دانیم....

بیاید ببینیم این "یقین" از کجا حاصل می شه؟
کی نظر داره؟

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا فاطمه‌ بنت‌ نبی‌، ای‌ همدل‌ و جان‌ و علی‌،
ای‌ تاج‌ نور دنیا، یا زهرا
یا فاطمه‌ سرخدا، ای‌ گوهرِ تاج‌ وفا،
ای‌ باشکوه‌، ای‌ والا، یا زهرا،
ای‌ دخت‌ گل‌! ای‌ یاسمین‌! ای‌ اسوه‌ زن‌ در زمین‌!
ای‌ آسمان‌ از تو متین ‌ ای‌ آسمان‌ از تو متین
‌یا فاطمه‌ بنت‌ نبی‌! عشق‌ محمد با علی
غیرت‌ حسین‌ از شیره‌جان‌ تو نوشید شیرخدا تا پای‌ جان‌ بهر تو کوشید
شمع‌ تو از شیران‌ حق‌ پروانه‌ها ساخت ‌ از زینب‌ زهرا نشان‌ افسانه‌ها ساخت
مریم‌ گل‌ آرای‌ مسیح‌ چون‌ ژاله‌ تو باغ‌ نجابت‌ خرم‌ از آلاله‌ تو
ام‌ ابیها! ام‌ نور! ای‌ بی‌نهایت‌! ای‌ مظهر شور و شرف‌ شرم‌ و شفاعت‌!
حسن‌ برای‌ عشق‌ دین‌ مهر تو افروخت ‌ حسین‌ برای‌ حفظ‌ دین‌ قهر از تو آموخت
‌یا فاطمه‌! یا فاطمه‌! یا طاهره‌! مطهره‌! ای‌ تو صدیقه‌! زکیه‌! ام‌ ابیها! زهرا!
یا فاطمه‌! یا فاطمه‌! یا مرضیه‌! یا راضیه‌! ای‌ شان‌ کوثر مهر تو!
ای‌ هر چه‌ دریا! زهرا!

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
یک نکته رو هم عرض کنم شاید باعث تبادل نظرات مختلف و افزایش اطلاعاتمون بشه
بعضی از آنها که چادر سرشان نمی کننده الزاما مخالف یا متنفر از چادر نیستن. فقط اون رو اولویت خودشون نمی دونن
مثل این می مونه که کسی نوشابه رو مضر بدونه.... خیلی از ماها بر مضربودن نوشابه واقفیم. چرا مصرف می کنیم؟ چون در رده بندی تغذیه مان اهمیت ترک آن کمرنگ است. آن کسی از نوشابه چشم می پوشد و با جدیت آنرا ترک می کند که از مضرات آن مطلعه و ضمنا دراولویت بندی های تغذیه ای اون رو در جایگاه بالایی قرار داده. اینکه سلامت خودشو فدای لذت لحظه ای از یک غذا نکنه باعث می شه براحتی بتونه نوشابه رو کنار بذاره
حالا باید دید چرا برای یه نفر نوشابه نخوردن جزو الزامات تغذیه است و برای دیگری خیر. نوشابه هموان است،هردو هم بر مضرات آن باخبرند. فکر کنم "یقین" داشتن بر آثار مصرف نوشابه باعث می شه رفتارهای افراد مختلف باشه. یک نفر به این یقین رسیده که چه مضراتی داره و دیگری به این یقین نرسیده....
شاید بشه بکاربستن دستورات دینی در مورد پوشش رو هم به همین صورت بررسی کرد. اینکه هرچه یقینمان نسبت به صحت و سقم دستورات دین بالاتر باشه بیشتر خود را ملزم به رعایت آنها می دانیم....

بیاید ببینیم این "یقین" از کجا حاصل می شه؟
کی نظر داره؟

به نظرم یقین از شناخت حاصل میشه ، اگه کسی در مورد هر مسئله ای شناخت نداشته باشه به یقین نخواهد رسید .

shaqaieq

عضو جدید
اتفاقا در این دیار که حجاب مفهومی نداره، و خبری از چادر نیست،
بنظر میاد انسان ها از او ن بابت سالم تر هستن!!
چادر و کلی تر حجاب اسلامی،خودش 1 عامل فساد

اون بابت ینی کدوم بابت ؟!
قضاوت شما نه تنها درست نیست خیلیم خنده داره !
حجاب اسلامی عامل فسادِ؟؟! تنها عامل فساد آدمان و بعد هم بی بند و باری
کسی که حجاب میگیره اما ذهنش آلودس محجبه نیست ...پس لطفا کارشناسی نکنید !
آدم فاسد هرجا باشه تو هر پوششی خودشو نشون میده و حجاب به درد کسی که علاقه به دیده شدن داره نمیخوره ...
این متنم معنیش اینه که هر کسی لایق چادر نیست .

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون بابت ینی کدوم بابت ؟!
قضاوت شما نه تنها درست نیست خیلیم خنده داره !
حجاب اسلامی عامل فسادِ؟؟! تنها عامل فساد آدمان و بعد هم بی بند و باری
کسی که حجاب میگیره اما ذهنش آلودس محجبه نیست ...پس لطفا کارشناسی نکنید !
آدم فاسد هرجا باشه تو هر پوششی خودشو نشون میده و حجاب به درد کسی که علاقه به دیده شدن داره نمیخوره ...
این متنم معنیش اینه که هر کسی لایق چادر نیست .

سلام، قصد مخالفت با نظر شما رو ندارم چون صلاحیت ندارم اما برام سوال شده که چرا طبق آمار گوگل پاکستان، ایران و چند تا کشور عربی جزو اولین کشور هایی بود که کلمه (بوق- کلمه سه حرفی) رو در اینترنت سرچ کردن. ( مطمئناً ضعیف ترین حجاب ها در ایران از قوی ترین حجاب های عمومی در کشور های قاره اروپا یا آمریکا بیشتر است. )
دوست دارم نظر شما رو بدونم البته می دونم احتمالاً به موضوع تاپیک بی ربطه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.