درخوست های مرتبط با: راهنمایی و نظرخواهی

1007

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان اهل فن، یکی از دوستان یه پلان مدادی داد به من که با اتوکد براش بزنم، (صرف نظر از اینکه نقشه بسیار بیخود هست!) می خوام ببینم که کسی می تونه کاربری هر اتاق رو به من بگه، می خوام مبلمان بزنم نمی دونم هر اتاق دقیقاً به چه درد می خوره! یکی که می تونه خوب حدس بزنه کمک کنه!
فایل پی دی اف رو ضمیمه کردم. بعد یه سوال یه سری خط چین آبی داره نمی دونم چی هستن، اتاق بالا سمت چپ پلان رو هم یه نگاهی بندازید، به یه چیز عجیب از بقیه قسمت ها جدا شده که نمی دونم چیه؟

یه سوال دیگه اینکه سقف کاذب رو تو پلان چطوری نشون میدن؟ فایل پی دی اف 14 کیلوبایت بیشتر نیست خواهشاً یه نگاهی بندازید.

ممنون :gol:
دوست عزيز خطوطا ابي رنگ خط برش است كه در جهت طولي وعرضي جزييات ارتفاعي و....را بعد از ترسيم نشان ميده 0روبروي ورودي سرويس بهداشتي است.اتاقي هم كه چند تا پله ميخوره رير ان پا رگينگ است0

z.kh40

عضو جدید
سلام هفته بعد کنفراس دارم میشه لطف کنید بهم کمک کنید؟soha
میشه بهم کمک کنید؟

آخرین ویرایش:

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام هفته بعد کنفراس دارم میشه لطف کنید بهم کمک کنید؟soha
میشه بهم کمک کنید؟
خب راجع بهش توضیح بدید دوست من
موضوعش چیه و در چه حدی نیاز به اطلاعات دارین
وقتی هفته بعد کنفرانسه حتما تا حالا کرکسیون کردی و میدونی استاد چی میخواد

z.kh40

عضو جدید
سلام گفتن راجع به انسان طبیعت چندتا موضوع ارائه دهید منم چندتا موضوع پیدا کردم ولی نتونستم مطلب چندانی راجع به همان موضوع ها گرداوری کنم میشه شما لطف کنی کمکم کنی؟

reza1470

عضو جدید
انسان طبیعت معماری

انسان طبیعت معماری

من حجمی از طبیعت میخوام که ایده ام بشه
کمکم کنید
برای درس انسان طبیعت معماری
ممنون

فانیذی

عضو جدید
سلام منم این ترم انسان... رو دارم موضوع تحقیق من یکی از شاخه های معماری پایداره معماری پایدار کویر و قسمتی هم در مورد در مورد ابر خشته البته جمعه کنفرانس دارم;)اگه خواستین می تونم فایلم رو در اختیارتون بزارم.:smile:

G1-Asal_lrrtm1

عضو جدید
سلام من هنوز این واحدو نگرفتم...با این حرفایی که شما زدین احساس میکنم چیز سختی باید باشه....یه توضیح مختصر میدین لطفا؟؟؟؟؟؟

MoHsEN M.P

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درخواست راهنمایی - اگر بگویند طراحی کنید چه چیزی طراحی میکنید

درخواست راهنمایی - اگر بگویند طراحی کنید چه چیزی طراحی میکنید

اگه بهتون بگویند هرچیز که دوست دارید طراحی کنید چی طراحی می کنید

ابتدا از خودم شروع میکنم یک پارک ابی با دریای مواج با رود خانه های پر تلاتم و سرسره های ابی بلند و..................................شما چی طراحی میکردید

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
نميدونم فعلا يكم گير كردم سر پروژه ام دارم همه حجمارم قاطي ميكنم تا يه چيزي در بياد:confused:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دوس دارم فضاهای مرموز خلق کنم .....فضایی که دائم در حال غافل گیر کردنت باش ..تودرتو و پیچ در پیچ......

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام گفتن راجع به انسان طبیعت چندتا موضوع ارائه دهید منم چندتا موضوع پیدا کردم ولی نتونستم مطلب چندانی راجع به همان موضوع ها گرداوری کنم میشه شما لطف کنی کمکم کنی؟
ترم تقریبا تموم شده شما هنوز موضوعت انتخاب نشده ؟!:surprised:
خب ما کارمون راجع به معماری و تناسبات اعضای بدن بود
یا تو کارای بچه ها خونه ی عنکبوت ، صدف ، لاک پشت و غیره بود
هندسه خورشید و تناسبات طلایی...
باید بر اساس موضوعاتی که استاد راجع بهش صحبت میکرد انتخاب میکردین
توی گوگل سرچ کنید پروژه انسان طبیعت موضوعات زیادی براتون میاد که پروژه های آماده هم توش هست
این تاپیک هم میتونه کمک کنه اصلا تو خود باشگاه سرچ کردین ؟؟ روی لینک پایین کلیک کنید
انسان - طبیعت - معماری

سلام من هنوز این واحدو نگرفتم...با این حرفایی که شما زدین احساس میکنم چیز سختی باید باشه....یه توضیح مختصر میدین لطفا؟؟؟؟؟؟
نه عزیز
درس سختی نیست
اگه علاقه داشته باشین هم راحته هم جذاب

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی این وبلاگ هم مطالب خوبی هست
http://naturalarchitecture.blogfa.com

بچه ها لطفا حتما به اون تاپیکی که تو پست قبلی لینکشو گذاشتم برین مطالب خیلی مفیدی داره بچه ها هم یه سری از مقالاتی درباره همین انسان طبیعت گذاشتن حتما دانلود کنید...

soha.soha

عضو جدید
کاربر ممتاز
صدف ، لاک پشت ، حلزون ، تخم مرغ( که از سازه شون هم میتونید در سازه کارتون ایده بگیرید) ، انسان، انواع گل ها که شکل های متفاوتی دارن...
ایده تون برای چه بنایی قراره بشن؟

mamad 70i

عضو جدید
من خیلی شده...معمولا یه ویلا طراحی میکنم توی جنگل یا کنار دریا ...اینقد دیگه طراحی کردم پوستم کنده شده ...بهش میگم خونه آرزوها

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک عینک طراحی میکنم که شیشه پاکن هم داشته باشه

خیلی مشته نه؟

sunshid

عضو جدید
من هروقت حس طراحیم گل میکنه یک عالمه مکعب درهم و ورهم میکشم.یه فرم شلوغ درمیاد که درآوردن سایه هاش خیلی سرگرمم میکنه .درکل طراحی با استفاده از مدول مکعبو خیلی دوست دارم

msp_777

عضو جدید
درخواست اطلاعات - تصاویر و نقاشی های سه بعدی...

درخواست اطلاعات - تصاویر و نقاشی های سه بعدی...

سلام دوستان..
من می خواستم بحث کنیم در مورد این عکس های سه بعدی که همه جا دیده میشه؟
اگه کسی راجب ساختن و متریالاش چیزی میدونه بزاره تا همه استفاده کنن.
ممنون...:que:

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز ببخشید شاید این تکراری باشه!!!ولی گفتم شاید بتونه بهت کمک کنه.

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
Calatrava-photo-8.jpg
اینم از فرم بدن انسانه..به عنوان پایه

این متنم باز شاید تکراریه..ولی امیدوارم کمکت کنه...درزيربه بررسي اجمالي چند الگو ي طبيعي مورد توجه درروند طراحي مي پردازيم : 1- بدن انسان : باشکل منحصر به فرد و تشکيل شدن آن از قسمتهاي متعدد ومتمايز به انسان اولين قانون ترکيب را آموخته است . وحدت در عين گوناگوني استفاده از بدن انسان در طراحي چه آگاهانه باشد يا نه ،بخش اساسي از همه ي تمدنهاي بشري بدون توجه به دوره و مکان ، آنها را تشکيل داده است .
2 – حيوانات : استفاده از خصوصيات شکل وفرم بدن حيوانات مختلف به طراحان اين توانايي را داده تا با تقليد سمبليک به ايجاد ارتباط بين ايده هاي خود و ارزشهاي جامعه بپردازند .صفات مشخصه حيوانات و استفاده از اجزاي بدن آنها ( بال، پنجه ،پوست و.....) در ساخت بناها به منظور دست يابي به شکل جادوئي صورت پذيرفته است . فرم هاي مورد توجه حيوانات را مي توان از فرم دفاعي بدن لاک پشت تا فرمهاي سيال بدن پرندگان وآبزيان ويا شکل مارپيچ بدن حلزون و ... نام برد .
3- عوارض زمين شناختي : هميشه شکل وساختار زمين وگوناگوني فرم هاي حاصل از نيروهاي طبيعي بر پيکر بيجان زمين الهام بخش ساخت وسازهاي انساني بوده ، از طاقهاي آونگ چند هزار ساله گرفته تا فرمهاي سيال غير خطي در معماري امروز که بيانگر ناپايداري والتهاب ارزشها در جامعه است .
4-گلها : مدل هاي مرکز گراي گلها نه تنها به معماران ايده هاي بي پاياني از فرمهاي تزئيني مي دهد ، بلکه اصول توزيعي وارگانيسم هاي طبيعي شکل گرفته بر اساس محور عمودي بافرمهاي متنوعي از ساختارهاي لايه ، لايه اي هم پوشاننده آرايشي از چيدمان گل برگها حول محور مرکزي وگسترش عمودي را به نمايش مي گذارند

. تحليل اجمالي نمونه هايي از معماري بيونيک
شهرک علوم وفنون( city of arts & sciences) :
باوسعتي بالغ بر 350هزار متر مربع در والنسياي اسپانيا قرار دارد . اين بنا شامل بخشهاي مختلفي از جمله آسمان نما، موزه ي علوم ،ساختمان پارکينگ وکاخ هنر است.
کالا تراوا مي گويد:از آنجا که اين سايت به دريا نزديک است ووالنسيا خشک ، تصميم گرفتم از آب به عنوان انعکاس دهنده ي معماري وبعنوان عنصري شاخص در سايت استفاده کنم . استخر هاي کم عمقي اطراف ساختمان را فرا گرفته اند . از جمله نکات جالب توجه اين بنا ميتوان به ورودي هاي بخش مترو وپل الامدا اشاره کرد .ارتفاع سايبانهاي قسمت ورودي که به وسيله ي بازوهاي هيدروليکي قابل تنظيم است تازمين امتداد مي يابد وچون ورودي در زير زمين است باعث بسته شدن آن در مواقع ضروري مي شود .علاوه بر خصوصيات سازه اي ،در بخش آسمان نما از فرم چشم الهام گرفته شده است .
برج مسکوني تورنينگ تورسو( turning Torso ) :
اين برج ، معروف به پيکره ي مارپيچ 190متر ارتفاع دارد واز بتون وفولاد ساخته شده است .طرح برج حالت تنديس گونه اي دارد و از مقطع تا بالا ترين قسمت 90 درجه چرخيده وهر طبقه به صورت قطعه اي مجزا طراحي شده است .ايده ي اوليه ي طرح ملهم از ستون فقرات انسان بوده واين اثر را در جرگه بيونيک چرخشي قرار مي دهد .

موزه ي هنر ميلواکي( Milwaukee artMuseum) :
ساخت اين بنا به مساحت 13000 متر مربع در سال 1994 آغاز شد ودر سال 2004 خاتمه يافت .هنگام عبور از خيابان ويسکانسين شهر ميلواکي با قايق سواري در ميشيگان با سازهاي غول پيکر وسفيد رنگ مواجه مي شويم که بالاي ساختمان شفاف وسفيدي قرار گرفته ومانند پرنده اي بالهاي خود را بازو بسته مي کند . اين سازه را که روي قسمت الحاقي به موزه قرار گرفته است سايبان مي نامند .اين ترکيب پيچيده ي معماري وسازه از حالت بال زدن پرندگان ملهم شده است . بازوبسته شدن بال پرنده پيچيده ترين وبحراني ترين بخش کار است ودرصورتي که از کنترل خارج شود خسارتهاي هنگفتي به بار خواهد آورد . به همين خاطر سيستمهاي کنترل بال پرنده با دقت زياد و پيش بيني همه ي موارد طراحي شده اند .

برج بيونيک ( Bionic Tower) :
با افزايش جمعيت و با طراحي آسمان خراشها شهر ها در جهت عمودي گسترش يافتند . اين ساختمانها به علت محدوديتهاي تکنولوژيکي وطبيعت غير انساني خود پاسخگوي نيازهاي بشر در شهرهاي عمودي نبودند ، اما در سال 1931 با ساخت بناي امپاير استيت (برج بيونيک)به ارتفاع 380 متر شهر عمودي بر اساس مدلهاي طبيعي از قبيل سبکي واستحکام استخوانهاي پرندگان ،انعطاف پذيري ساختار سبزيجات ورشد بر اساس مدل طبيعي ساختار يک درخت وريشه هاي پراکنده ي آن طراحي شد و بدين ترتيب به محدوديتهاي موجود در چنين شهر هايي پاسخ داده شد. مدل ساختاري برج بيونيک عمدتأ از تحليل عالي تغييرات ساختاري موجود در سبزيجات الهام گرفته مي شود که حد مرز ارتفاعي معمول را به طرز قابل توجهي افزايش مي دهد . اين بنا از ستونهايي تشکيل شده که مانند آنجه در آوند گياهان اتفاق مي افتد وظيفه حمل وجابجايي ساکنان ،آب ،انواع مختلف سيالات موجود وانرژي لازم براي کل مجموعه را بر عهده دارند . ساختار اين ستونها با غشاي نازک و پيچ وتاب خورده اي شکل گرفته واطرافش با بتونهاي خاص پوشيده شده که در نهايت به شکل کپسول در آمده است و باعث بالا رفتن استحکام مجموعه و همچنين قابليت انعطاف در برابر بار غير متمرکز و بي نظم فشار باد مي شود . پوسته ي خارجي برج از آشيانه ي پرندگان الهام گرفته شده ودر عين رخنه پذير بودن مستحکم نيز هست . اين ويژگي اجازه مي دهد هواي طبيعي کنترل شده ونور وارد مجموعه شود . فوندانسيون شناور وسيستم زد زلزله ي آن نيز از خاصيت منحصر به فرد ريشه هاي درختان بزرگ الهام گرفته است .

پیوست ها

• Calatrava-photo-9.jpg
    Calatrava-photo-9.jpg
    7.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
شبیه این تصاویر و مطالبو خیلی میتونید پیدا کنید....چون میدونم تکراریه همشو نمیزارم.

برج خیارشور

عبادتگاه بهایی که به نام معبد لوتوس (گل نیلوفر آبی) هم مشهور است. دهلی،هندوستان
این عبادتگاه که بیشتر به نام معبد لوتوس معروف استدر سال ۱۹۸۶ ساخته شده و مهمترین معبد شبه قاره ی هند است. این معبد بر روی پیروان تمامی ادیان باز است

اپرای سیدنی الهام از صدفهای دریایی

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
یادم رفت....تو بخش(تاریخ و مبانی نظری معماری)تالار مهندسی معماری.....تایپکهای (انسان .طبیعت .معماری) هست که دوستان زحمتشو کشیدن میتونه کمکتون کنه.

m hosna

عضو جدید
مسابقه اسکیس

مسابقه اسکیس

سلام
من ترم 2 معماریم.فردا مسابقه اسکیس دارم
اولین بارم که شرکت میکنم
میخواستم ببینم بیشتر درچه زمینه ای بایداطلاعات داشته باشم؟؟؟
کی تچربشو داره؟؟

بالا