درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
دوستان یه راهنمایی میخواستم
کسی میدونه تولید سولفات سدیم صرفه اقتصادی داره یا نه؟
سلام
خب سوال شما جواب پیچیده ای داره. مثلا اینکه اگر منظور شما تولید انبوه این ماده است خب بهترین راه برای فهمیدن این مورد یافتن مطالعات امکان سنجی تولید این ماده است، اگر موجود باشد. البته شما میتوانید در مورد همه تولید کنندگان این ماده در داخل کشور تحقیق کنید و ببینید از چه موادی و با چه کیفیت و قیمتی این ماده رو تولید میکنند! و اینکه قیمت مواد اولیه فرایند، پیچیدگی خود فرایند تولید و تجهیزات آن و کیفیت محصول نهایی به چه صورتی میباشد!

mohammadfirouz

عضو جدید
سلام
من پروژم شبیه سازی تبخیرکننده های چندمرحله ای با hysys هستش،اگه میتونید کمکم کنید...مرسی

yahyazare97

عضو جدید
محاسبه چجم

محاسبه چجم

دوستان برای محاسبه حجم مایع درون مخازن استوانه ای افقی دریک ارتفاع خاص ازمایع باید چیکار کنم

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان برای محاسبه حجم مایع درون مخازن استوانه ای افقی دریک ارتفاع خاص ازمایع باید چیکار کنم

سلام دوست عزيز
به اين لينك توجه كنيد.
شما ميتونين مساحت كمان رو بدست بيارين و در طول (ارتفاع) استوانه ضرب كنين كه ميشه حجم مايع درون مخزن

http://fa.wikipedia.org/wiki/کمان_(هندسه)

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولین دلیلی که به نظر میرسه خاصیت جریان پذیری پلیمرها در دماهای نزدیک به دمای شیشه ای شدنه. در واقع چون دما تقریبا بالاست بعد از حدود سه ماه نیروی وزن آب، لوله را دفرمه میکنه و جهت جریان آب به سمت زمین نزدیکتر میشه. به نظر من شما باید جنس لوله رو عوض کنید و از لوله های مقاوم تر با دمای شیشه ای شدن بالاتر استفاده کنید اگه لوله ی ترموست پیدا کنید به نظر مناسب تر میاد. البته اگه به یه شکلی باعث بشید نیرو به لوله وارد نشه هم این مشکل حل میشه. مثلا اگه یه پوسته شیشه ای یا ... سوراخدار ،داخل و یا خارج این لوله تعبیه بشه. و یا بوشن های فلزی داخل سوراخ ها قرار بدین و با یه چیزی اونها رو ثابت کنید که نیرویی به لوله وارد نشه.
ممنون، خب پس بالاخره دما باعث دفرمگی میشه یا نیروهای وارد بر لوله؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام دوستان
اگه امکانش هست کسی از دوستان مطالب جامعی درمورد انواع خشک کن ها داره ممنون میشم
با سپاس

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام
بازده مبدل چیه؟

هر تجهیز وقتی ساخته میشه یه توان براش تعریف میشه اما وقتی کار میکنه دقیقا همون توان تحویل ما داده نمیشه چون یه سری اتلاف انرژی داره که بهش توان واقعی میگن
حالا اگه توان واقعی رو بر توان تعریف شدش تقسیم کنیم در 100 ضرب کنیم بازده مبدل بدست میاد
فرمولاشم هم برای اوناع مبدل ها در کتاب های انتقال حرارت هست

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
Re: ·▪•●پرسش‌ها و درخواست‌های درسی مهندسی شيمی تنها در اینجا گفته‌شوند●•▪·

Re: ·▪•●پرسش‌ها و درخواست‌های درسی مهندسی شيمی تنها در اینجا گفته‌شوند●•▪·

هر تجهیز وقتی ساخته میشه یه توان براش تعریف میشه اما وقتی کار میکنه دقیقا همون توان تحویل ما داده نمیشه چون یه سری اتلاف انرژی داره که بهش توان واقعی میگن
حالا اگه توان واقعی رو بر توان تعریف شدش تقسیم کنیم در 100 ضرب کنیم بازده مبدل بدست میاد
فرمولاشم هم برای اوناع مبدل ها در کتاب های انتقال حرارت هست

ممنون از پاسخگوییتون
یعنی بازده همون ضریب تاثیری هست که توی کتاب انتقال حرارت ذکر شده است؟

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
ممنون از پاسخگوییتون
یعنی بازده همون ضریب تاثیری هست که توی کتاب انتقال حرارت ذکر شده است؟

عنوان ضریب تاثیر رو ما برای پره ها بکار میبریم
در مبدلها ممکنه بازده با نام ضریب بهره نام برده بشه
که ضریب بهره رو با عنوان مقدار گرمایی واقعی که از مبدل منتقل شده تقسیم بر حداگثر گرمایی که مبدل قادر هست منتقل کنه

SCIENSE

عضو جدید
سلام دوستان
من می خواستم معادلات k-e رو به معادلات ناویر استوکس اضافه کنم و بصورت finite volume حل کنم کسی disceret شده این معادلات رو بصورت کامل داره ؟ یا مقاله ای کامل و شسته رفته توضیح داده یاشه برام می تونه معرفی کنه ؟ خیلی ممنون از کمکتون

pixxy

عضو جدید
ممنون، خب پس بالاخره دما باعث دفرمگی میشه یا نیروهای وارد بر لوله؟
دما باعث کاهش مقاومت لوله میشه و در واقع جریان پذیری پلیمر رو افزایش میده و نیرو هم باعث تغییر شکل اون میشه.بنابراین هردو باعث دفرمگی میشن.

z mousavi

عضو جدید
EN727

EN727

سلام دوستان.میشه لطف کنید اگر این استانداردها را دارید در اختیار من بذارید.EN727 و EN768

نیکان صدرا

عضو جدید
تانک ذخیره اتمسفریک

تانک ذخیره اتمسفریک

سلام- من یه تانک ذخیره اتمسفریک دارم که دارای ظرفیت اسمی 1920 لیتره- من چطور قطر و ارتفاع این تانک رو محاسبه کنم؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام- من یه تانک ذخیره اتمسفریک دارم که دارای ظرفیت اسمی 1920 لیتره- من چطور قطر و ارتفاع این تانک رو محاسبه کنم؟

سلام دوست عزيز
محيطشو بدست بيارين. از روي محيط قطر و از روي قطر و حجم ارتفاعش رو ميتونين محاسبه كنين

P O U R I A

مدیر تالار

پیوست ها

• ENGINEERING_DESIGN_GUIDELINE__storage_tank_rev_2.pdf
    2.6 مگایابت · بازدیدها: 0

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان
علت اينكه آب توي steam drum در بويلر بايد بافري باشه چيه؟

احتمالا باید برای جلوگیری و کاهش خوردگی باشه
سلام
بله .. دوستمون درست میگن . سرعت خوردگي آهن توسط آب با تقليل PH بسرعت افزايش پیدا میکنه. در بويلرها براي جلوگيري از خوردگي، آب را قليايي مي كنند و به صورت بافری نگه داری میکنند.

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.دوستان میدونید فلو مینیمم در تلمبه چی هست؟

toteshan8602

عضو جدید
hi
please

Solubility of single gases carbon dioxide and hydrogen sulfide in aqueous solutions of N-methyldiethanolamine in the temperature range 313--413 K at pressures up to 5 MPa
http://www.osti.gov/scitech/biblio/256863

G. Kuranov, N. Rumpf, G. Maurer, N. Smirnova, Fluid Phase Equilib. 136 (1997) 147–162.

• Like
واکنش ها: Beat

P O U R I A

مدیر تالار
hi
please

Solubility of single gases carbon dioxide and hydrogen sulfide in aqueous solutions of N-methyldiethanolamine in the temperature range 313--413 K at pressures up to 5 MPa
http://www.osti.gov/scitech/biblio/256863

G. Kuranov, N. Rumpf, G. Maurer, N. Smirnova, Fluid Phase Equilib. 136 (1997) 147–162.
خدمت شما

پیوست ها

• ie950538r.pdf
    179.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

akharenali

عضو جدید
سلام دوستان من رشته م شیمی محض مقاله ISIمیخوام میشه از لینک بالا برم؟؟خیلی فوریه

P O U R I A

مدیر تالار
سلام دوستان من رشته م شیمی محض مقاله ISIمیخوام میشه از لینک بالا برم؟؟خیلی فوریه
سلام
این سایت ها معرفی شده که دوستان استفاده کنند.
از سایت های ذکر شده میتوانید راحت به مقالات مورد نیازتون دست پیدا کنید.
موفق باشید.

akharenali

عضو جدید
سلام
این سایت ها معرفی شده که دوستان استفاده کنند.
از سایت های ذکر شده میتوانید راحت به مقالات مورد نیازتون دست پیدا کنید.
موفق باشید.
من یه مقاله میخوام از یک ژورنال ISIدرمورد یک ترکیب viscosity index improver(یک ماده افزودنی به روغن موتور)میخوام و البته ترجمش رو هم لازم دارم..خیلی فوریه ممنون میشم کمکم کنین

asemon14

عضو جدید
من یه مقاله میخوام از یک ژورنال ISIدرمورد یک ترکیب viscosity index improver(یک ماده افزودنی به روغن موتور)میخوام و البته ترجمش رو هم لازم دارم..خیلی فوریه ممنون میشم کمکم کنین

شما لینک مقاله رو بدین
در صورا امکان برای شما فراهم می شود

بالا