درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار

پیوست ها

• [elearnica.ir]-Calculation_of_mixture_equilibrium_binary_interaction_parameter.pdf
    439.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • atilhan2012.pdf
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 0

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستان میشه یه لیست از آزمایشگاه هایی که رشته مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی دارند بهم بدید واقعا احتیاج دارم

P O U R I A

مدیر تالار

Niloufar.Maleki

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان
ببخشید من # یکی# ازین چندمقاله تحت عنوان های

1نانو جاذب ها وفناوری های جدید در صنایع نفت و گاز
2 فناوری های نوین در ذخیره سازی وانتقال نفت خام و گازی
3فناوری های نوین و جداسازی
4رآکتورهای صنعتی-کاربرد نانوکتالیست ها در صنایع نفت گاز و بتروشیمی
5ایمنی و بازرسی
6محیط زیست و توسعه ی بایدار
7 روانساز های صنعتی
8بیو شیمی و زیست فناوری ها

حداکثر 10 صحفه ای با ارائه ی مقدمه / چکیده / کلمات کلیدی و نتیجه گیری میخواستم

خواهش میکنم کمکم کنید تا چندروز دیگه بیشتر فرصت ندارم ... :cry:

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اگه یه پمپ به اصطلاح خالی کار کنه، چه مشکلی براش پیش میاد؟
خالی کار کردن یعنی اینکه سیالی نباشه توش، ولی پمپ داره کار میکنه

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
Re: ·▪•●پرسش‌ها و درخواست‌های درسی مهندسی شيمی تنها در اینجا گفته‌شوند●•▪·

Re: ·▪•●پرسش‌ها و درخواست‌های درسی مهندسی شيمی تنها در اینجا گفته‌شوند●•▪·

سلام
اگه یه پمپ به اصطلاح خالی کار کنه، چه مشکلی براش پیش میاد؟
خالی کار کردن یعنی اینکه سیالی نباشه توش، ولی پمپ داره کار میکنه

مشکلی پیش نمیاد اما مثل این هستش که بدون توپ بخوای فوتبال بازی کنی اولا که بیهوده است دوما اینکه مفاصل پات بعد از مدتی دچار مشکل میشه. پمپ بدون سیال هم انرژی بیهوده مصرف میکنه و البته چون سیال بین قطعات ثابت و متحرک نیست ممکنه (ببینید ممکنه) که این قطعات با هم در تماس مستقیم قرار بگیرن و اون موقع دچار آسیب جدی میشن.
ضمنا نیروهای دینامیکی هم بین سیال و قطعات متحرک پمپ هم وجود نداره و باعث میشه لرزشهای احتمالی زیاد بشن و اینها هم تجهیز رو دچار مشکل میکنن

--------------------------------
▶▶▶▶ارسال از موبایل، ابزاری اعتیاد آور◀◀◀◀

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکلی پیش نمیاد اما مثل این هستش که بدون توپ بخوای فوتبال بازی کنی اولا که بیهوده است دوما اینکه مفاصل پات بعد از مدتی دچار مشکل میشه. پمپ بدون سیال هم انرژی بیهوده مصرف میکنه و البته چون سیال بین قطعات ثابت و متحرک نیست ممکنه (ببینید ممکنه) که این قطعات با هم در تماس مستقیم قرار بگیرن و اون موقع دچار آسیب جدی میشن.
ضمنا نیروهای دینامیکی هم بین سیال و قطعات متحرک پمپ هم وجود نداره و باعث میشه لرزشهای احتمالی زیاد بشن و اینها هم تجهیز رو دچار مشکل میکنن

--------------------------------
▶▶▶▶ارسال از موبایل، ابزاری اعتیاد آور◀◀◀◀
ممنون، یعنی فقط سایش و اصطکاک و لرزش بالا میره؟؟ برای الکتروموتور مشکلی پیش نماید؟ نمیسوزه؟

mataa

کاربر فعال
سلام دوستان .خسته نباشيد

اگه امكانش هست اين كتاب رو واسم قرار بديد .
standard methods for examination of water & wastewater (2005) .

ممنون

mohajer.mmd

عضو جدید
در مورد تهیه اتیلن و پروپیلن اگه مقاله یا مطلبی دارین بزارین ,واسه پروژه کارشناسیم لنگم بد جور
مرسی

zahrajoon65

عضو جدید
با سلام

کسی میدونه برای تشخیص یون های آهن در آب از چه روشی استفاده می شود و همچنین چه دستگاهی میتونه این رو بگه ؟؟

چه آزمایشگاهی می تواند میزان یون آهن موجود در آب را مشخص کند؟

با تشکر از همکاری شما

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام

کسی میدونه برای تشخیص یون های آهن در آب از چه روشی استفاده می شود و همچنین چه دستگاهی میتونه این رو بگه ؟؟

با تشکر از همکاری شما
درود بر شما
برای تشخیص یون آهن در آب چند راه هست
یکی استفاده از کیت های تشخیص آهن ه
که از 2 تا ماده ی شیمیایی استفاده میکنه و با تغییر رنگ محلول و یه معیار رنگ که تو جعبش هست میتونی میزان آهن موجود رو هم تشخیص بدی
یه روش دیگه هم استفاده از دستگاه اسپکتوفوتومتر هست که با استفاده از یه محلول شاهد و طیف سنجی بهت میزان آهن موجود و رسانایی محلول مورد نظر و خیلی از خواص دیگشو هم بهت میده
پیروز باشید:gol:

zahrajoon65

عضو جدید
درود بر شما
برای تشخیص یون آهن در آب چند راه هست
یکی استفاده از کیت های تشخیص آهن ه
که از 2 تا ماده ی شیمیایی استفاده میکنه و با تغییر رنگ محلول و یه معیار رنگ که تو جعبش هست میتونی میزان آهن موجود رو هم تشخیص بدی
یه روش دیگه هم استفاده از دستگاه اسپکتوفوتومتر هست که با استفاده از یه محلول شاهد و طیف سنجی بهت میزان آهن موجود و رسانایی محلول مورد نظر و خیلی از خواص دیگشو هم بهت میده
پیروز باشید:gol:

بسیار ممنون

یه سوال دیگه اینکه کدوم آزمایشگاه این دستگاه رو داره؟ (در شیراز)

kia.petro

عضو جدید
پروژه من شناسایی ومطالعه انواع انفجاروعلل وقوع ان درواحدهای صنعتی شیمیایی میباشد خواهشن کمکم کنید

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بسیار ممنون

یه سوال دیگه اینکه کدوم آزمایشگاه این دستگاه رو داره؟ (در شیراز)
والا من هنوز اعزام نشدم به شیراز!!
ولی پرسیدم میگن یکی دو جایی هست که این کار رو انجام میدن (اسمشونو نمیدونم!)

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
با سلام

با تشکر از همکاری شما

با تشکر از Mohsen 89

روش اندازه گیری آهن (آهن کل) روش رنگ سنجی با فنانترولین هست که نسبتا ساده است و تو کتاب استاندارد متد و Water analysis آورده شده.
اما روشهای دقیق استفاده از ICP و AAS می باشد.
روش دوم اسپکتروفوتومتری حذب اتمی در اکثر آزمایشگاههای آب و فاضلاب در دانشگاه ها هست.
اگر نمونه تون ماتریکس پیچیده است روش ICP بهتره

آخرین ویرایش:

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
سلام دوستان .خسته نباشيد

اگه امكانش هست اين كتاب رو واسم قرار بديد .
standard methods for examination of water & wastewater (2005) .

ممنون

نسخه 2005 به صورت الکترونیکی موجود نیست. البته تفاوت چندانی با نسخه 1998 نداره
امسال تو نمایشگاه کتاب تسخه 2013 هم موجود بود.

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
ممنون، یعنی فقط سایش و اصطکاک و لرزش بالا میره؟؟ برای الکتروموتور مشکلی پیش نماید؟ نمیسوزه؟

خیر الکتروموتور وقتی آسیب میبینه که امپر بیش از حد بکشه. موتورهای برقی وقتی بار زیادی بهشون تحمیل میشه جریان زیاد میکشن و حتی بیش از حد. بار برای یه پمپ یعنی شدت جریان زیادتر مایع. اگر شما فلو پمپ رو زیاد کنید و وفشار خروجی اش رو کم کنید جریانی که موتور محرک پمپ میکشه میره بالا و ممکنه آسیب ببینه که قبل از آسیب تریپ میکنه.
وقتی فلو در پمپ برقرار نباشه یعنی حداقل جریان از الکتروموتور عبور میکنه و مشکلی واسه اون پیش نمیاد

afarenesh

عضو جدید
سلام کسی میدونه TRYPSIN ACTIVE چی هست؟
تو مقاله نوشته بود نوعی Seine protease می باشد این Seine proteaseچی هست؟
تو همون مقاله بود Seine protease سه نوع مهم داره که یکیش TRYPSIN و دوتای دیگش chymotrypsin و proteinase k می باشد.
کلا همه ی اینا چی هستن؟

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من ی سری مطلب راجبه 4 نیترو فنل، اثراتش روی محیط زیستی و محیط های آبی و روش های حذف آن میخاستم. خیلییی زوووووووود تا 12 باید ارائه بدم
plzzzzzzzzzzzz heeeeeeeeeeelp me

دوست عزیز
اگر کسی مطلب فارسی برات نذاشت. این فایل مناسبه. نیتروفنل الاینده ای که زیاد کار میشه. شما توی یکی از دیتا بیس nitrophenol removal سرچ کنی کلی مطلب بدست میاری.

پیوست ها

• 4nitro.pdf
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

P O U R I A

مدیر تالار
تو همون مقاله بود Seine protease سه نوع مهم داره که یکیش TRYPSIN و دوتای دیگش chymotrypsin و proteinase k می باشد.
کلا همه ی اینا چی هستن؟
TRYPSIN:
تریپسین (Trypsin)، آنزیمی است پروتئینی که از سلولهای لوزالمعده بصورت پروآنزیم ترشح میشود و به هضم پروتئینها کمک میکند.

protease:
پروتئازها آنزیم‌هایی هستند که باعث تجزیه پروتئین‌ها می‌شوند. پروتئازها شامل سرین پروتئازها، متالوپروتئازها، آسپارتیک پروتئازها، سیستئین پروتئازها و ترئونین پروتئازها، می‌باشند. یک پروتئاز ممکن است چندین سوبسترا داشته باشد یا اینکه یک سوبسترا توسط چندین پروتئاز برش یابد. برخی از پروتئازها به علت اتولایزیز حتی می‌توانند خود، سوبسترای خود باشند. پروتئازها اغلب بصورت آبشاری عمل می‌کنند یعنی بطور پی در پی یک پروتئاز باعث فعال شدن پروتئاز بعد از خود می‌شود. نمونه بارز واکنش‌های آبشاری پروتئازی را می‌توان در اپوپتوز و پروتئازهای کاسپاز مشاهده کرد.

لینک های زیر را مطالعه کنید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Serine_protease
http://fa.wikipedia.org/wiki/تریپسین
http://fa.wikipedia.org/wiki/پروتئاز

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
کلا همه ی اینا چی هستن؟

آنزیم ها در اصل نقش کاتالیزور رو ایفا میکنند
ایناهایی که شما نام بردین انواعی از انزیم هاست که در بدن نقش دارند برای هضم انواع مواد غذایی در بدن
معمولا از روی نام انزیم میشه کاری که انجام میده رو فهمید چز چندتایی که یکی از اونها تریپسین که شما نام بردین
کلا شش نوع انزیم دارم به زبان ساده بشکل زیر هستن:
1.انزیمهایی که در عمل اکسیداسیون احیا دخالت دارن oxidoreductas
2.انزیمهای که در انتقال یک اتم یا گروه رو بین دو مولکول دخالت دارن transferas
3.انزیمهایی که در واکنش هایی هیدرولیز دخالت دارن hydrolase
4.انزیمهایی که در واکنش های غیر هدرولیکی دخالت دارن lyas
5.انزیمهایی که در واکنش هایی ایزومریزاسیون دخالت دارن isomerase
6.باعث شکستن پیوندهای کربن مثل C-H میشن با استفاده از انرژی مولکولی ligas

برای مطالعه اولیه هم مطالب این سایت تقریبا سادس
http://www.pardisnews.com/1389/09/enzymes/

امینو اسید که تعداشون زیاده و سرین هم یه نوع امینو اسیده که سرین پروتئاز انزیمی که در جایگاه فعالش امینو اسید سرین هستش
این مباحث مربوط به بیو تکنولوژی میشه کمی مطالعه میخواد کتاب مقدماتی بیوشیمی رو بخونین همه این مسایل از پایه درش هست

maede_chem

عضو جدید
سلام.من نسخه 11.5 نرم افزار PDMS رو روی ویندوز xp مجازی نصب کردم.اما وقتی برنامه رو اجرا میکنم یه صفحه باز میشه که این 2 تا گزینه رو داره
specify the license server
specify the license file

باید کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟لطفا راهنماییم کنید

آخرین ویرایش:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام.من نسخه 11.5 نرم افزار PDMS رو روی ویندوز xp مجازی نصب کردم.اما وقتی برنامه رو اجرا میکنم یه صفحه باز میشه که این 2 تا گزینه رو داره
specify the license server
specify the license file

باید کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟لطفا راهنماییم کنید
درود بر شما
میبایستی گزینه ی دوم رو انتخاب کنید و در ادامه آدرس فایل مورد نظر رو وارد کنید
ضمنا سعی کنید زمان اجرای نرم افزار به اینترنت متصل نباشید
چون ممکنه فایل هایی از طرف شرکت سازنده به سیستم شما ارسال بشه و پاسخ سیستمتون حاکی از تقلبی بودن لیسانس نرم افزارتون باشه که این میتونه باعث مسدود شدن دسترسیتون به نرم افزار بشه و مجبور شید دوباره نصبش کنید
پیروز باشید

maede_chem

عضو جدید
درود بر شما
میبایستی گزینه ی دوم رو انتخاب کنید و در ادامه آدرس فایل مورد نظر رو وارد کنید
ضمنا سعی کنید زمان اجرای نرم افزار به اینترنت متصل نباشید
چون ممکنه فایل هایی از طرف شرکت سازنده به سیستم شما ارسال بشه و پاسخ سیستمتون حاکی از تقلبی بودن لیسانس نرم افزارتون باشه که این میتونه باعث مسدود شدن دسترسیتون به نرم افزار بشه و مجبور شید دوباره نصبش کنید
پیروز باشید
مرسی که جواب دادین.گزینه دوم رو که انتخاب کنم بعد باید کدوم فایل انتخاب بشه؟؟؟

بالا