درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
دوستان عزیز سلام..
یک سوال ترمودینامیکی داشتم که برای انجام طرحی تحقیقاتی آن رامطرح میکنم دوستان مطلع با ارایه راه حل پاسخ دهند :
اگر در شرایط آزمایشگاهی و فشار اتمسفری 150 لیتر آب را به بخار آب تبدیل کنیم حجم بخار چه مقدار خواهد بود
با سپاس

سلام
اول اینکه سوال خود را در تاپیک های مربوطه مطرح کنید .

و اما سوال شما :
خب سوالتون خیلی ساده است .. اگر شرایط را ایده آل در نظر بگیریم بخار تولیدی حکم گاز ایده آل را دارد که در این صورت می توان برای آن نوشت : PV=nRT
که از روی معادله بالا می توان حجم را حساب کرد:
فشار که یک اتمسفر است.
R ثابت گازهاست و مقدار مشخص خود را دارد.
T دما هم که بسته به دمای آزمایشگاه دارد.
و n که تعداد مول هست نیز از روی مقدار آب اولیه محاسبه می شود .. باید محاسبه کنید 150 لیتر آب چند مول است !!

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام دوستان
لطفا اگه اطلاعاتی در مورد گردابه ها و نقششون در انتقال حرارت دارید
ممنون میشم در اختیار من بذارید.
ممنون
سلام
در یک جمله : جریان قوی گردابه‌ای و توربولانس موجب بزرگ بودن ضرایب انتقال حرارت و افت فشارها می‌گردد بعلاوه بزرگ بودن تنش برشی موضعی باعث کاهش تشکیل رسوب می‌شود...

ولی این فایل ورد را براتون قرار می دهم اطلاعات کاملی درباره گردابه ها و تاثیرشون بر انتقال حرارت به شما می دهد :
https://www.mediafire.com/?lhhcedmlbmid9mi

adgin

عضو جدید
سلام
در یک جمله : جریان قوی گردابه‌ای و توربولانس موجب بزرگ بودن ضرایب انتقال حرارت و افت فشارها می‌گردد بعلاوه بزرگ بودن تنش برشی موضعی باعث کاهش تشکیل رسوب می‌شود...

ولی این فایل ورد را براتون قرار می دهم اطلاعات کاملی درباره گردابه ها و تاثیرشون بر انتقال حرارت به شما می دهد :
https://www.mediafire.com/?lhhcedmlbmid9mi

ممنون از فایل ارسالی تون
متن ارسالی تونو خوندم اما من نیاز به یه سری اطلاعت مثل دوام و استحکام
گردابه ها و اینکه دوامشون چه جوری تعیین میشه و اطلاعات جزئی تر در مورد
چرخش گردابه ها دارم اگه اطلاعاتی داشتید ممنون میشم بهم کمک کنید.
با تشکر

toteshan8602

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
تو این مقاله ای که ضمیمه کردم یه دستگاه 7 معادله 7 مجهول هست که گفته شده از روش dichotomy (جدای از forton) برای حل اون استفاده شده(صفحه5 مقاله ،معادله 30)
کسی میدونه روش حل به چه صورته؟
ممنون میشم کمکم کنید

مشاهده پیوست 20120426133311241555.pdf

vida90

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضرایب معادله ون لار برای محاسبه ضریب اکتیویته چطوری بدست میاد؟

darab64

عضو جدید
دوستان كسي نميدونه كتابچه قوانين و مقررات شركت نفت رو از كجا ميتونم دانلود كنم؟ البته كاملش رو ميخواستم.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ضرایب معادله ون لار برای محاسبه ضریب اکتیویته چطوری بدست میاد؟
اگه منظورتون ضرایب قابل تنظیمه، با استفاده از داده های آزمایشگاهی و تعیین یک تابع هدف و مساوی قرار دادن فوگاسیته ها در دو فاز....

angel1

عضو جدید
سلام.
کسی میتونه یه منبع خوب بمن معرفی کنه تا بتونم تمام محاسبات مربوط به پروژه طرح و اقتصادو انجام بدم؟؟
یا چند تا نمونه پروژه آماده رو برام بذارین؟؟:w27:
خیلی ضروریه مرسی :confused::(

avid.s

عضو
درخواست فوری >>>>>>
سلام
میشه لطف کنید تو حل این PDE کمکم کنید ؟! چطور حل کنمش ؟
ببخشید هر کاری کردم نشد درست تایپ کنمش !

رُِند u به رُِِِند t = رُِند 2 u به رِند x به توان 2 +e به توان t- *سینوس 6px/l + ی e به توان 2t- * کوسینوس 3px/l .
رُند u به رُند x در(تی/0)=0
اف ایکس=(0،x)یو

p: عدد پی

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
درخواست فوری >>>>>>
سلام

رُِند u به رُِِِند t = رُِند 2 u به رِند x به توان 2 +e به توان t- *سینوس 6px/l + ی e به توان 2t- * کوسینوس 3px/l .
اف ایکس=(0،x)یو

توی word 2007 به بالا از منوی insert> equation فرمول رو تایپ کنین، attach کنین یا اینکه با خودکار بنویسین، عکس بندازین، اتچ کنین.
اصلا معلوم نیست مخرج هاتون چی هستن!
امتحان کردم همین نوشتن به فارسی رو هم خوب ننوشتین!

روی سوالتون رو هم بنویسین که کدوم پارامتر رو و توی کدوم نقاط می خواین؟

toteshan8602

عضو جدید
درخواست فوری >>>>>>
سلام

اف ایکس=(0،x)یو

avalin jomle bad az =manzoretoon rond 2 u b rond x2?

rostamani

عضو جدید
سلام من یهسری مطلب راجع به سری ولترا و روش های حلش می خواستم. قسمتی از پروژم راجع به سری ولتراست که با مطالبی که خوندم نفهمیدم چیه ممنون میشم کمک کنید و یا کتابی چیزی برام قرار بدید

narshooka

عضو جدید
سلام
فکر می کنم در صورت سوال حجم بخار رو می تونین از رابطه روبرو حساب کنید . چون فشار رو در هر دو حالت اتمسفری در نظر گرفتیمV[SUB]1[/SUB]/T[SUB]1[/SUB]=V[SUB]2[/SUB]/T[SUB]2 [/SUB].

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام من یهسری مطلب راجع به سری ولترا و روش های حلش می خواستم. قسمتی از پروژم راجع به سری ولتراست که با مطالبی که خوندم نفهمیدم چیه ممنون میشم کمک کنید و یا کتابی چیزی برام قرار بدید

سلام، پیشنهاد می کنم به تالار ریاضی مراجعه کنید بچه های اونجا توی این زمینه بیشتر میتونن کمکتون کنن.

toteshan8602

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
تو این مقاله ای که ضمیمه کردم یه دستگاه 7 معادله 7 مجهول هست که گفته شده از روش dichotomy (جدای از forton) برای حل اون استفاده شده(صفحه5 مقاله ،معادله 30)
کسی میدونه روش حل به چه صورته؟
ممنون میشم کمکم کنید

مشاهده پیوست 186408

کسی نیست کمک کنه
من منتظرم ها :cry:

avid.s

عضو
کل صورت سوال رو نوشتم و پیوست کردم
امیدوارم خوانا باشه
ضمنا عدد موجود در کمان cos ،سه هستش
25122013(001).jpg

mina.pakzad

عضو جدید
سلام.من بهمن کنکور ارشد دارم.میخوام بدونم تا چه رتبه ای تهران قبولم .اگه میشه درصد و رتبه بچه هایی که قبول شدن رو بگید .مرسیی

م.ش.

عضو جدید
سلام مهندسین عزیز،یه مقاله دارم میخوام معادلاتشو کدنویسی کنم.ولی ثوابتشو ندارم.کسی هست کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مقاله رو هم گذاشتم براتون.ممنون میشم

مشاهده پیوست science.pdf

آخرین ویرایش توسط مدیر:

eng.che

کاربر فعال

eng.che

کاربر فعال
بچه ها کسی میدونه واحد (acf (actual cubic foot چه معنی میده؟(اگه actual رو واقعی ترجمه کنیم) آخه مگه فوت مکعب غیرواقعی هم داریم؟

"Che.Engineer"

عضو جدید
بچه ها کسی میدونه واحد (acf (actual cubic foot چه معنی میده؟(اگه actual رو واقعی ترجمه کنیم) آخه مگه فوت مکعب غیرواقعی هم داریم؟

منظورش اینه که تو این دما و فشاری که هستی این حجم رو داره
به خاطره همین یه حالت استانداردم داریم واسش.

mehran65_2006

عضو جدید
سلام دوستان
از دوستان عزیز سوالی داشتم اینکه این موادی که برای عایق کردن سیم پیچ موتورها استفاده میشه که اصطلاحا شارلاک گفته میشه جنسش از چه موادی هست؟ و اینکه آیا این لاکها به رنگهای مختلف هم وجود دارد؟ و نحوه استفاده و رنگی کردن این ماده به چه طریق است؟ و اینکه آیا این ماده به غیر مس به مواد دیگر هم قابلیت ترکیب و چسبیدن هم داره؟ مثل پلی استایرنها و ای بی اس
ممنون میشم کمکم کنید
روزتون خوش

htforyou

عضو جدید
سلام دوستان ....
یک سوالی داشتم راجع به خرید ماشین حساب برای مهندسی شیمی ....
می خواستم ببینم چه ماشین حسابی خوبه برای این رشته ؟؟
۵۸۰۰ چون رسم نداره برای رگرسیون و نمودارهای تعادلی و اینا فکر نکنم مناسب باشه ... خواستم ببینم شما چه پیشنهادی می دید دوستان ؟؟
یه سوال دیگه اینکه ماشین حسابی که انتگرال نامعین بگیره یا لاپلاس و تیلور حساب کنه مهمه برای مهندسی شیمی ؟؟ یا کار اضافی میکنه درواقع ؟؟ :)

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مقاله زیر از سی وی لیکا : civilica
ممنون میشم دوستان زحمتش رو بکشن.

ارزيابي عملكرد يك بازدارنده خوردگي بر پايه فسفونات / روي مورد استفاده در برج هاي خنك كننده مجتمع پتروشيمي بندر امام

بالا