درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

سلام من اطلاعاتی راجع به بودار کردن گاز طبیعی می خواهم. باتشکر:cry:
بوی گاز بدلیل افزودن ترکیبات مرکپتان به گاز است
اگر سرچی در مورد مرکپتان ها انجام بدید نتایج خوبی بدست میاورید
اینم چند تا لینک خدمت شما
ولی دیگه ترجمش با خودتون ;) ترجمش آسونه
http://www.columbiagasva.com/safety_info/mercaptan.htm
http://www.columbiagaspamd.com/community_outreach/mercaptan.htm
http://www.mflohc.mb.ca/fact_sheets_folder/mercaptans.html
http://www.encyclopedia.com/doc/1E1-mercapta.html

Schneider

مدیر بازنشسته
سلام خسته نباشید
ممنون میشم اگه یه لینک برا کتاب کنترل فرآیند کاپل بذارید.
خیلی ممنون

فکر کنم منظور شما این کتاب بوده:
http://rapidshare.com/files/22188275/Process_Engineering_Economics_-_James_R._Couper.rar

Schneider

مدیر بازنشسته
سلام
آقا من دنبال این کتاب هستم
Thermodynamics of Solids, 2nd Ed. by Richard A. Swalin (Hardcover - Dec 15, 1972)
کتاب ترمودینامیک از ریچارد سوالین
اگه بتونید برام بزارین یه عمر ممنون میشم

این کتاب کمکتون می‌کنه؟؟
Introduction to thermodynamics of solids
(Applied mathematical sciences)
by Jerald L. Ericksen

http://rapidshare.com/files/82240738/Ericksen-ThermSolid.rar.html
DJVU, 1.6 MB​

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
CARLSON CIVIL DESIGN 2009

CARLSON CIVIL DESIGN 2009

سلام بچه ها، اینم از درخواست من، امیدوارم کسی داشته باشه بزاره واسه دانلود اینجا، البته با کرک، اگه CDش رو دارین حاضر به خرید هستیم، فقط اگه میشه کمکم کنین

این برنامه یه برنامه نقشه کشی هست که رو auto cad نصب میشه و همینطور جداگونه

محتاج کمک شما عزیزانیم !
:child:

l12

عضو جدید
لطف كنيد كتابهاي فارسي مهندسي شيمي را براي دانلود بذاريد. علي الخصوص كتابهاي انتقال حرارت و جرم و سيالات/ متشكرم

the_lord

عضو جدید
سلام
یکی اینا رو حل کنه
1-[FONT=&quot] [/FONT]رابطه بين F و kG را بدست آوريد.
2-[FONT=&quot] [/FONT]هوا با سرعت cm/s 10 از داخل لوله ساخته شده از اسيد بنزوئيك با قطر cm 10 عبور مي كند ضريب انتقال جرم را بر حسب متر بر ثانيه بدست آوريد.
3-[FONT=&quot] [/FONT]در يك ستون جداره مرطوب شار مولي انتقال جرم kmol/m2.s 6-10*6/4 NA= در اين ستون NH3 از هوا توسط محلول رقيق اسيد سولفوريك كه در ديواره ستون به پايين مي ريزد، جذب مي شود. در صورتي كه ميانگين جزء مولي NH3 در توده هوا برابر 1/0 باشد، ضريب انتقال جرم F چقدر خواهد بود؟
4-[FONT=&quot] [/FONT]ضريب انتقال حرارت بين يك جسم و هوا برابر W/m2.k 240 است اگر طول مشخصه جسم دوبرابر شود به نحوي كه Re ثابت بماند با توجه به داده هاي زير ضريب جابجايي انتقال جرم F را به دست آوريد.
[FONT=&quot]K= 0.0263 W/m.k , Pr=Sc , DAB= 1.12[/FONT][FONT=&quot]×[/FONT][FONT=&quot]10-4 m2/s , P=0.2 atm , T= 300K[/FONT]

و

1-[FONT=&quot] [/FONT]واكنش زير بين گاز A و جامد B به وطر خيلي سريع در طول يك برج انجام مي شود چنانچه محصول C نيز به صورت گاز باشد در هر مقطع از برج ارتباط بين G0 (فلاكس گاز A ورودي برج) وG ( فلاكس گاز در هر مقطع از برج) و yA چه خواهد شد؟ 4A+B→C
2-[FONT=&quot] [/FONT]شدت تبخير آب به هواي ساكن خشك در دماي °C25 و فشار atm 1 برابر kg/m2.s 4-10*72/8 است.ضخامت لايه موثر را بدست آوريد. mmHg5/24= فشار بخار آب، N.m/kmol.K 8314R= و m2/s 5-10*37/4 DH2O-Air=
3-[FONT=&quot] [/FONT]نسبت مقاومت فاز گاز به مقاومت مايع در مقطعي از ستون جذب كه در آن غلظتهاي توده و فصل مشترك به قرار زير است، چقدر خواهد بود؟ 2/0yAG= ، 04/0xAL= ، 1/0yAi= ، 08/0xAi= ، ضريب تعادلي برابر واحد است.
لطفا با راه حل باشه

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها، اینم از درخواست من، امیدوارم کسی داشته باشه بزاره واسه دانلود اینجا، البته با کرک، اگه CDش رو دارین حاضر به خرید هستیم، فقط اگه میشه کمکم کنین

این برنامه یه برنامه نقشه کشی هست که رو auto cad نصب میشه و همینطور جداگونه

محتاج کمک شما عزیزانیم !
:child:
جیگر ، فکر کنم اگه توی مهندسی عمران بپرسی بهتر بتونن راهنمایین کنن.

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جیگر ، فکر کنم اگه توی مهندسی عمران بپرسی بهتر بتونن راهنمایین کنن.

کسی بهم جواب نداد :crying2:
اشکانی به این مسئولین عمران اخطار بده مهندس شیمی میره اونجا زودی کارشو راه بندازن :w01:

وگرنه اخراجشون کن :w16:

andy2008

عضو جدید
نیاز به یه پروژه

نیاز به یه پروژه

سلام خدمت بچه های مهندسی شیمی
دوستان من ترم آخر هستم و نیاز به یک پروژه ی پایانی دارم اگر پروژه ای دارید برای دانلود بگذارید و اگر هم ندارید لااقل مطالب زیادی در مورد پمپ ها -کمپرسورها و مبدل های حرارتی بهم معرفی کنید مطالبی که در سایت وجود دارد برای یک پروژه ی پایانی کافی نیست لطفا کمکم کنید.

سلام خدمت بچه های مهندسی شیمی
دوستان من ترم آخر هستم و نیاز به یک پروژه ی پایانی دارم اگر پروژه ای دارید برای دانلود بگذارید و اگر هم ندارید لااقل مطالب زیادی در مورد پمپ ها -کمپرسورها و مبدل های حرارتی بهم معرفی کنید مطالبی که در سایت وجود دارد برای یک پروژه ی پایانی کافی نیست لطفا کمکم کنید.
سلام دوست عزیز
خوش اومدی
خداییش کسی پروژه آماده دانلود میکنه ؟!
در مورد این چیزایی که میخوای توی سایت زیاد هستا
در مورد کمپرسورها هم هندبوکش موجوده میتونی ازش اطلاعات بگیری
ولی بالاخره هر مطلب خوبی بخوای انگلیسی هست و باید ترجمه کنی

mehrzad5

عضو جدید
Liquid Hold Up

Liquid Hold Up

سلام
کسی اطلاعی در مورد محاسبه انباشت مایع حاصل از گاز در خطوط زیر دریا دارد؟

hamedghadimi

عضو جدید
سلام دوست عزيز مي توني اين كتابو واسم گير بياري؟
ممنون
hydrodynamics of high speed vessels by:Faltinsen

سلام
کسی اطلاعی در مورد محاسبه انباشت مایع حاصل از گاز در خطوط زیر دریا دارد؟
liquid holdup در خطوط زير دريا چه فرقي با خشكي ميكنه ؟!
محاسباتش مث همون لوله افقي روي سطح زمينه
فك كنم توي كتاب beggs&brill يا campbel هست

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
KCl & ذغال سنگ ؟

KCl & ذغال سنگ ؟

سلام . نمیدونم دوستان اینجا انقدر زیر تالار داشت که من گم شدم نفهمیدم اودم اینجا پیغام بذارم . از دوستان کسی میدونه کلراید پتاسیوم و ذغال سنگ به درد چه کسی میخوره ؟ اصلاً شرکت های داخلی ، خارجی ؟ اصلاً کاربردش برای چیه ؟
البته با هم نوشتم منظورم این نیست که سر همه ، هر کدوم کلاً جدا ! :)

سلام . نمیدونم دوستان اینجا انقدر زیر تالار داشت که من گم شدم نفهمیدم اودم اینجا پیغام بذارم . از دوستان کسی میدونه کلراید پتاسیوم و ذغال سنگ به درد چه کسی میخوره ؟ اصلاً شرکت های داخلی ، خارجی ؟ اصلاً کاربردش برای چیه ؟
البته با هم نوشتم منظورم این نیست که سر همه ، هر کدوم کلاً جدا ! :)
كلا در زمينه مهندسي شيمي نشنيدم گه از اينا استفاده خاصي بكنن
شايد من اطلاعي ندارم
از زغال سنگ معمولا در قديم به عوان سوخت استفاده ميشده كه الان ديگه تو پالايشگاها از مازوت ، گاز طبيعي و... به عنوان سوخت استفاده ميشه ...
KCl هم معمولا استفاده آزمايشگاهي داره و ميگن بجاي نمك طعام NaCl ميشه استفاده كرد
در اين مورد بايد از بچه هاي شيمي سوال بپرسي
حالا كلا منظورت در صنعته يا هر جايي مث آزمايشگاه ؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
كلا در زمينه مهندسي شيمي نشنيدم گه از اينا استفاده خاصي بكنن
شايد من اطلاعي ندارم
از زغال سنگ معمولا در قديم به عوان سوخت استفاده ميشده كه الان ديگه تو پالايشگاها از مازوت ، گاز طبيعي و... به عنوان سوخت استفاده ميشه ...
KCl هم معمولا استفاده آزمايشگاهي داره و ميگن بجاي نمك طعام NaCl ميشه استفاده كرد
در اين مورد بايد از بچه هاي شيمي سوال بپرسي
حالا كلا منظورت در صنعته يا هر جايي مث آزمايشگاه ؟

خوب منم نمیدونم ، گفتم شاید تو پتروشیمی جایی اش استفاده بشه ، میخوام ببینم کجا استفاده میشه ، یک بابایی گفته ندید خریدم رو دستم باد کرده نمیدونم باید چیکارش کنم ! گفتم ببینم اصلاً کجا به درد میخوره :)
بازم ممنون .

خوب منم نمیدونم ، گفتم شاید تو پتروشیمی جایی اش استفاده بشه ، میخوام ببینم کجا استفاده میشه ، یک بابایی گفته ندید خریدم رو دستم باد کرده نمیدونم باید چیکارش کنم ! گفتم ببینم اصلاً کجا به درد میخوره :)
بازم ممنون .
آها از اون لحاظ
بچه هاي پترو بهتر ميتونن جواب بدن
اشكانم كه نيستش وگرنه ميومد ....
ولي مواد شيميايي مث KCl توي آزمايشگاهها هم كاربرد دارن.
زغال سنگ فك كنم واسه كارخونه ذوب آهن هم بدرد بخوره . وقتي كه با كك براي سوخت كوره استفاده ميكنن

hormozdi

عضو جدید
کاربرد اصلی زغالسنگ در صنایع فولاد است. شما اگر تشریف ببرید زرند در استان کرمان، یک کارخانه بنام زغالشویی زرند در آنجا موجود است که کک را زغالسنگ جدا کرده به اصفهان می فرستند.
بعید می دانم کسی زغالسنگ خام خریداری کند چون بدردش نمی خورد.

rahelehr

عضو جدید
با سلام
و خسته نباشین
یه سوال از حضورتون داشتم
می خواستم بدونم چه کارخونه ها و فرایند های صنعتی بزرگی رو ما در کشور داریم که الکل به عنوان محصول جانبی تولید بشه؟

منظورم از الکل ،الکل های معروف هست مثل اتانول یا بوتانول (البته ایزومرهاش هم اگه باشن مهم نیست.. در کل منظورم هر نوع الکلی هست که به عنوان محصول جانبی و در مقیاس بزرگ تولید بشه)
ممنونم

سلام
شما مهندسین محترم نمی تونین کمک کنین؟
می خوام بدونم الکل 100 درصد خالص تو چه صنایعی کاربرد داره؟

aigin

کاربر فعال
سلام به دوستان عزیز
یه پروژه داریم مربوط به واحدNGL .

میخواستم ببینم کسی اطلاعاتی از این واحد در منطقه پارس جنوبی داره ؟
کل اطلاعات مربوط به این واحد . ترجیحا در پارس جنوبی .
اطلاعاتی از قبیل PFD واحد . نوع برج های بکار رفته . خوراک . محصول و...

اصلا میتونم از جایی گیر بیارم ؟ اگه پارتی داشته باشم چطور ؟ میشه اصلا به چنین اطلاعاتی دسترسی پیدا کرد ؟
با تشکر
سلام.تا دلت بخواد دارم.ولی روز یکشنبه شب وارد سایت میشم .هر چی که راجع به واحد NGL بخواهی دارم ولی از طریق ایمیل میتونم برات بفرستم که مربوط به واحد فازهای 4و5 می باشد.

سلام.تا دلت بخواد دارم.ولی روز یکشنبه شب وارد سایت میشم .هر چی که راجع به واحد NGL بخواهی دارم ولی از طریق ایمیل میتونم برات بفرستم که مربوط به واحد فازهای 4و5 می باشد.
دست شما درد نكنه دوست عزيز
ولي اون درخواستم قديمي شد . ديگه نيازي ندارم .
ممنونم
لطف كردي

rahelehr

عضو جدید
اگر جواب سوالمو می گرفتم که دوباره نمی پرسیدم دوست عزیز من سوال کردم الکل های معروف ،عمدتا در کدام فرآیند های صنعتی که در کشور داریم به صورت محصول جانبی و به مقدار قابل توجه تولید می شن سوال دومم اینکه که کاربرد های الکل 100 در صد خالص در کجاست این فقط تخصصی بچه های مهندسی شیمیه مرسی

Schneider

مدیر بازنشسته
سلام.من دبال یک کتاب به تصفیف آب ام. اگه کمکم کنید ممنون می شم
WASTEWATER ENGINEERING,TREATMENT AND REUSE
BY MET CALF,EDDY
چند تا کتاب موجودند:
Wastewater Microbiology
by Gabriel Bitton
http://www.filefactory.com/file/ab991e

کتاب دیگری هست به نامه...​
Industrial Wastewater Treatment
by Ng Wun Jern
http://www.filefactory.com/file/da8a24
باز اگه مشکلی بود مطرح کن
موفق باشی​

Schneider

مدیر بازنشسته
Answer

Answer

سلا من کتابهای زیر را لازم دارم ولی رشته ام شیمی نیست ممنون میشم کمکم کنید
1- Microeconomics (Hardcover)</SPAN>

by David Besanko (Author), Ronald R. Braeutigam (Author)

2-Notes and Problems in Microeconomic Theory

By Samuel Bowles, David A

3- Microeconomics, Study Guide by David Besanko

4-Microeconomics

By Hugh Gravelle, Ray Rees
شاید این موارد کمکتون کنه:
Microeconomics: Principles and Analysis
by Frank A Cowell
http://rapidshare.com/files/9827815...ples_and_analysis__web_draft__2004__668s_.pdf

Microeconomics, 3rd Edition
by Robert S. Pindyck ,Daniel L. Rubinfeld
http://ifile.it/5sbgdi

ماندانا 2008

عضو جدید
لطفا راهنمایی کنید - در زمینه حفاری عمیق با وجود سطح بالای آب زیرزمینی -

لطفا راهنمایی کنید - در زمینه حفاری عمیق با وجود سطح بالای آب زیرزمینی -

سلام. من سوالی در زمینه حفاری داشتم.قرار است تاعمق 40متر زمین رابکنند. موقع حفاری در جنوب غربی تهران به آب زیر زمینی در عمق 10 متر رسیدیم باید برای ادامه کار چه کرد؟ جنس خاک رس ریز دانه کم مایه و در بعضی قسمتها سفت وسخت و ماسه دار است.نباید زهکشی کنیم چون سطح آب را میخواهند سریع پایین انداخته و احتمال نشست در محدوده زیاد می شود. آیا ماده خاصی که ضد نفوذ آب باشد وبتواند با خاک مخلوط شود و جلوی نفوذ آب رابگیرد می شناسید؟ یا باید روش حفاری راتغییر دهیم ؟ اگر روش خاصی می شناسید لطفا راهنمایی کنید . محل پروژه ایستگاه مترو میباشد.مورد حیاتی و force است.
با تشکر

بالا