درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

با سلام خدمت تمام شیمیدانان عزیز
من می خوام یه دستگاه فلزیاب طراحی کنم .یه جا خوندم فلزهایی که زیر خاک هستن موجب میشن که
نوعی یون تولید بشه حالا نمیدونم این فلزات به عنوان کاتالیزور عمل می کنن یا چیز دیگه . لطفا اگه کسی
می دونه ماهیت این یونها چیه لطف کنه جواب منو بده .چون رشته ی من شیمی نیست واز هر کی می پرسم
نمی دونه اومدم اینجا و سوالمو مطرح کردم.

با تشکر
خب جواب دقیقو نمیدونم
ولی فلزاتی که زیر خاک هستن هر کدوم بدلیل شرایط خاک میتونن رفتار خاصی داشته باشن
مثلا اگه خاک مرطوب باشه همین آب موجب اکسید شدن فلزاتی مث آهن میشه و میتونه الکترون از دست بده اون فلز
بعضی وقتا هم خاک حاوی یونهایی هست که میتونه با فلز تبادل یون کنه
مثلاا گه خاک زمین کشاورزی باشه که مقادیر زیادی فسفات داره میشه روی بعضی از فلزها تاثیر بذاره
خود خاک هم حاوی مقادیر زیادی از یونهای فلزهای مختلف از جمله روی، نیکل ، منگنز ، آهن و ... هست
بهتره که نوع فلز و نوع خاک مشخص باشه تا بهتر بشه جواب داد
من در همین حد میدونم

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندسان شیمی کمک

مهندسان شیمی کمک

سلام دوستان گل شیمی .یه سوالی دارم که خیلی فوری به جوابش احتیاج دارم حداکثر تا 1 ساعت دیگه .امیدوارم که این سوال روببینین و جواب بدین .
1-تعریف ارزش آبی کالریمتر با ذکر واحد .
2-تعریف ظرفیت گرمایی ویژه فلز با ذکر واحد.
مرسی.

Excalibur

عضو جدید
سلام دوستان گل شیمی .یه سوالی دارم که خیلی فوری به جوابش احتیاج دارم حداکثر تا 1 ساعت دیگه .امیدوارم که این سوال روببینین و جواب بدین .
مرسی.

ظرفیت گرمایی ویژه:
مقدار گرمایی که به واحد جرم جسم داده میشود تا دمای آن یک درجه افزایش یابد
واحدش بستگی به سیستم انتخابی دارد که در SI بصورت J/kg.K یا J/kg.C
(K:نماد درجه کلوین و C:نماد درجه سلسیوس)

اما تعریف ارزش آبی کالریمتر رو فراموش کردم

tarane62

عضو جدید
سلام دوستان
ميخواستم اگه كسي مقاله يا مطلبي در مورد اصول طراحي خشك كنهاي پاششي داره (به خصوص كاربردشون توي فرآيندهاي بيولوژيك)لطف كنه و منو راهنمايي كنه.

پيشاپيش ممنونم.

سلام دوستان
ميخواستم اگه كسي مقاله يا مطلبي در مورد اصول طراحي خشك كنهاي پاششي داره (به خصوص كاربردشون توي فرآيندهاي بيولوژيك)لطف كنه و منو راهنمايي كنه.

پيشاپيش ممنونم.
این مقاله هست میخوای آپلود کنم ؟
پارامترهای موثر در طراحی محفظه خشک کن های پاششی

مرسی.
ببخشید دیر دیدم پستتونو

براي كالريمتر يك عددي با عنوان ارزش آبي تعيين ميكنند كه تعيين كننده ميزان تاثير گرمائي كالريمتر در تبادل حرارت است

* فریبا *

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظرفیت گرمایی ویژه:
مقدار گرمایی که به واحد جرم جسم داده میشود تا دمای آن یک درجه افزایش یابد
واحدش بستگی به سیستم انتخابی دارد که در SI بصورت J/kg.K یا J/kg.C
(K:نماد درجه کلوین و C:نماد درجه سلسیوس)

اما تعریف ارزش آبی کالریمتر رو فراموش کردم

ببخشید دیر دیدم پستتونو

براي كالريمتر يك عددي با عنوان ارزش آبي تعيين ميكنند كه تعيين كننده ميزان تاثير گرمائي كالريمتر در تبادل حرارت است

ممنون از پاسخ هاتون . شرمنده من تو شیمی خییلی میزنم .ایها رو هم واسه آز فیزیک میخواستم .مرسی.

nastaran_habibi

عضو جدید
سلام انتقال جرم تریبالو با حل المسائلشو از کجا می تونم دانلود کنم هر کی داره خواهشا لینکشو بذاره

shinto

عضو جدید
desalter

desalter

سلام.
دنبال یه مقاله در مورد شبیه سازی desalter می گردم.
متشکرم

سلام.
دنبال یه مقاله در مورد شبیه سازی desalter می گردم.
متشکرم
مقاله شبیه سازی سخت گیر میاد ولی این مقاله هست
اگه بدردت میخوره تا آپلودش کنم :
تاثير دما و ميدان الکتريکی بر روی کارکرد نم کزداهای نفت

shinto

عضو جدید
مقاله شبیه سازی سخت گیر میاد ولی این مقاله هست
اگه بدردت میخوره تا آپلودش کنم :
تاثير دما و ميدان الکتريکی بر روی کارکرد نم کزداهای نفت

باز نمیشه.
آره من خودم خیلی گشتم ولی نیست

m.shimi65

عضو جدید
مهم

مهم

از تمام کگسانی که مطلبی راجع به طراحی آزمایشها در مهندسی شیمی یا روش تاگوچی در مهندسی شیمی دارند خواهش می کنم برای من بفرستن.نیاز مبرم دارم م م م.......

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من به تالار میم شیمی سری بزنین و اونجا سرچ کنین و درخواست

tarane62

عضو جدید
ممنون از لطفتون آقا نيما.تشكر.

بچه ها اگه بازم كسي ،مطلبي در مورد خشك كنهاي پاششي داشت ممنون ميشم برام بذاره.
مرسي

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
ممنون از لطفتون آقا نيما.تشكر.

بچه ها اگه بازم كسي ،مطلبي در مورد خشك كنهاي پاششي داشت ممنون ميشم برام بذاره.
مرسي
این به دردت میخوره : ؟

تولید پودر آب انار
خلاصه مقاله:
این پژوهش برای تعیین شرایط بهینه تولید پودر آب انار بوسیله اسپری درایر (خشک کن پاششی) انجام پذیرفت. پودر آب میوه ها می توانند بجای آب میوه ها جایگزین شوند. خشک کردن مواد غذایی یکی از راه های نگهداری مواد غذایی می باشد و به همین دلیل خشک کردن آب میوه ها باعث طولانی شدن زمان نگهداری و کاهش هدر رفتن محصول و تسهیل در انتقال و جابجایی آنها میوشد. پودر حاصل براحتی با سایر اجزاء مواد غذایی مخلوط گردیده ودر آب حل می شوند لذذا علاوه بر استفاده بعنوان نوشیدنی آماده در سس ها، انواع غذاها و دسرها نیز می تواند استفاده شود.
برای تولید پودر آب انار از یک اسپری درایر با مقیاس پایلوت استفاده گردید و اثر پارامترهای مختلف مثل دما، غلظت خوراک، دبی ورودی و مقدار افزودنی های مختلف مورد آزمایش قرار گرفت. پودر حاصل مورد آزمایش های مختلف از نظر ارزش غذایی قرار گرفت و خواص ارگانولیتیکی آن تست شد و ممتاز بودن آن مورد پذیرش قرار گرفت.

aigin

کاربر فعال
:w30:سلام به همه دوستان عزيزم
كتاب يا مقاله اي رو كه مد نظر داريد و نمي تونيد بيابيد، نام كتاب و مولفش رو بهم بديد تا براتون بذارم.
هر چي خدا بخواد...
يا علي
سلام.حل المسایل تمام فصول طراحی راکتور octave levenspiel رو میخواهم.ممنون.

بالا