درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
اگرجریان خروجی از دو پمپ بخواهد با هم یکی شود ،فشار دو پمپ بایدبا هم برابرباشد؟ تا چند اتسفرمیتواند با هم اختلاف داشته باشند؟دبی هاهم اگر برابر نباشد مشکلی پیش میاید؟
با سپاس

دوست عزیز سوال شما نامفهومه...با ذکر اینکه جریان خروجی از دو پمپ یکی شود اینجوری استنباط میشه که منظورتون دبی خروجی هستش درصورتی که در انتهای سوال گفتین اگر دبی ها برابر نباشند مشکلی پیش میاد!!! لطفا سوالتون رو واضح تر بیان کنین..

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
اگرجریان خروجی از دو پمپ بخواهد با هم یکی شود ،فشار دو پمپ بایدبا هم برابرباشد؟ تا چند اتسفرمیتواند با هم اختلاف داشته باشند؟دبی هاهم اگر برابر نباشد مشکلی پیش میاید؟
با سپاس

بله باید تقریبا فشارشون تقریبا برابر باشه چون اگر فشار یکی از پمپها بر دیگری غلبه کند باعث چرخش معکوس پمپ دیگر میشود و باعث سوختن الکتروموتور میشه مهم فشاره دبی مهم نیست

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله باید تقریبا فشارشون تقریبا برابر باشه چون اگر فشار یکی از پمپها بر دیگری غلبه کند باعث چرخش معکوس پمپ دیگر میشود و باعث سوختن الکتروموتور میشه مهم فشاره دبی مهم نیست
فکر کنم در بعضی مواقع پمپ بتونه باکاهش دبی فشار رو افزایش بده دیگه درسته ؟؟؟؟؟

farzad84

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بر همه!! من یه سری مطلب در مورد نحوه محاسبه ضریب برهم کنش دوجزیی(Kij) میخوام و همچنین کارهایی که روش انجام شده،(واسه معادله حالت PR و SRK) کسی کمکی میتونه بهم بکنه؟؟؟؟؟؟

سری به سایت های زیر بزن شاید بدردت بخوره

http://www.trentfguidry.net/post/2009/07/10/Peng-Robinson-equation-fugacities.aspx

[URL]http://www.onepetro.org/mslib/servlet/onepetropreview?id=PETSOC-86-05-03
[/URL]

*GLADIATOR*

عضو جدید
یه چند تا سوال داشتم که خیلی هم به هم ربط ندارن دوستان هر کی میتونه کمک کنه:cry:

1 . کسی میدونه CVBFEM مخفف چیه؟ توی یکی از کتابهای لاتین ریاضی دیدم. اصلا مخففه یا شاید اشتباهی چاپ شده باشه توی کتاب. پرت و پلا نیست؟

2. در مورد روشهای تلقیح کاتالیستها دو راه خشک و مرطوب وجود داره. میخوام بدونم فرق این دو تا از نظر فرایند انجامشون چیه؟

3. چرای توی پالایشگاه های کشور به واحد هیدرو کراکینگ، (آیزوماکس) هم میگن؟

mostafa2949

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

سلام به همه
رشته تحصیلی من در مقطع لیسانس مهندسی شیمی بود. حالا برا ی ادامه تحصیل قصد دارم در رشته مهندسی سیستمهای انرزی دانشگاه آزاد ثبت نام کنم.
میخواستم بدونم کدوم گرایش از این رشته برای یک مهندس شیمی مناسبتره.
ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره در اختیارم قرار بده.

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز
یه چند تا سوال داشتم که خیلی هم به هم ربط ندارن دوستان هر کی میتونه کمک کنه:cry:

1 . کسی میدونه CVBFEM مخفف چیه؟ توی یکی از کتابهای لاتین ریاضی دیدم. اصلا مخففه یا شاید اشتباهی چاپ شده باشه توی کتاب. پرت و پلا نیست؟

2. در مورد روشهای تلقیح کاتالیستها دو راه خشک و مرطوب وجود داره. میخوام بدونم فرق این دو تا از نظر فرایند انجامشون چیه؟

3. چرای توی پالایشگاه های کشور به واحد هیدرو کراکینگ، (آیزوماکس) هم میگن؟

1. نه عزیزم پرت و پلا نیست!
Control Volume-Based Finite Element Method
روش اجزاء محدود مبتنی بر حجم کنترل
روشهای عددی به کار برده شده در دینامیک سیالات به سه دسته تقسیم می شوند:

• روشهای تفاضل محدود Finite Difference Method
  • روشهای اجزاء محدود Finite Element Method
  • روشهای حجم محدود Finite Volume Method

2. فرآیندهایی که کاتالیستها از طریق آنها تولید می شوند، از نظر محصول تولید شده به سه گروه تقسیم میشوند:

• تولید کاتالیست توده: این کاتالیستها از مواد فعال تشکیل شده اند مثل سیلیکا / آلومینا برای کراکینگ کاتالیستی
  • تولید کاتالیست پایه: این کاتالیستها از نشاندن فلز بر روی پایه بدست می آیند (یعنی همون تلقیح که مدنظر شماست) مثل کاتالیست نیکل بر پایه آلومینا در فرایند هیدروژناسیون
  • تولید کاتالیست مخلوط (اگلومره): این کاتالیستها با مخلوط کردن ماده فعال با پایه پودر شده به دست می آیند.
و اما تـلـقـیـح
همونطور که گفتید تلقیح (Impregnation) به دو صورت مرطوب و خشک انجام میشه؛
مرطوب: جامد متخلخل را در مقداری محلول مایع فرو می بریم. یعنی حجم مایع خیلی بیشتر از حجم جامد است.
خشک: جامد متخلخل را با چند قطره از محلول مایع ترکیب می کنیم. حجم جامد خیلی بیشتر از حجم مایع است.

3. شرکت های مختلف برای فرآیندهای شیمیایی روشهای خاص خودشون رو دارند. مثلا برای هیدرو کراکینگ شرکت Union Oil روش « یونی کراکینگ » رو معرفی میکنه یا شرکت Exxon روش G.O.Fining » » رو ارائه داده، شرکت Standard Oil و UOP هم که طراح اصلی پالایشگاه های نفت ایران بودند روش « Isomax »رو برای طراحی این فرآیند استفاده کردند. صرفا یه روش خاص هست که پـتـنـت اون تحت اختیار کمپانی مربوطه است.
اولین واحد آیزوماکس ایران در پالایشگاه تهران و به دنبال آن واحدهایی در پالایشگاه های شیراز، تبریز، اصفهان، بندرعباس و اراک نصب شدند.

vahidreal

عضو جدید
با سلام
من میخوام چهار تا معادلهPDE تقریبا کت و کلفت رو که به هم وابسته اند، با مطلب حل کنم.
میخواستم بدونم بهترین راه برای حلش چیه و اگه کسی در این راستا کتابی، جزوه ای چیزی در اختیارم قرار بده ممنون میشم.

با تشکر

*م*

عضو جدید

پیوست ها

• science.pdf
    713 کیلوبایت · بازدیدها: 0

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
من میخوام چهار تا معادلهPDE تقریبا کت و کلفت رو که به هم وابسته اند، با مطلب حل کنم.
میخواستم بدونم بهترین راه برای حلش چیه و اگه کسی در این راستا کتابی، جزوه ای چیزی در اختیارم قرار بده ممنون میشم.

با تشکر

لطفا معادلاتت رو اینجا قرار بده
با تابع pdepe قابل محاسبه است

vahidreal

عضو جدید
لطفا معادلاتت رو اینجا قرار بده
با تابع pdepe قابل محاسبه است

معادلات این چهار تا هستند:

که مجهولات C1, C2 , C3 , T میباشند. k1 هم تابعیت دما دارد.

اگه مناسب ترین روش حل و راهنمایی در این راستا بفرمائید ممنون میشم.

k_siroos

مدیر بازنشسته

k_siroos

مدیر بازنشسته

پیوست ها

• science.PDF
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

omid_behniya

عضو جدید
ببخشيد كسي از دوستان اطلاعاتي در مورد ضرليب جذب رطوبت، ضريب انبساط رطوبتي و ضريب پخش رطوبتي فلزات داره؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زبان انگليسي

زبان انگليسي

سلام به دوستان گل.
كسي تو اين تالار، مدرك تافل يا آيلتس ، جي آر اي يا... داره. كلاً كسي هست زبانش قوي باشه؟
به نظرتون چه كتابي براي اين امتحانا مناسبه؟
از دوستان گل دعوت ميكنم، بيان و نظر بدن كه چطور زبان انگليسي رو تقويت كنيم، چه براي امتحان و چه براي جاي ديگه. يا زبان تخصصي و يا زبان عمومي.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زبان انگليسي

زبان انگليسي

سلام به دوستان گل.
كسي تو اين تالار، مدرك تافل يا آيلتس ، جي آر اي يا... داره. كلاً كسي هست زبانش قوي باشه؟
از دوستان گل دعوت ميكنم، بيان و نظر بدن كه چطور زبان انگليسي رو تقويت كنيم، چه براي امتحان و چه براي جاي ديگه. يا زبان تخصصي و يا زبان عمومي.

saradm

عضو جدید
اتفاقا منم همین سوال برام پیش اومده اگه کسی رانمایی کنه ممنون میشم

saradm

عضو جدید

student.sh86

عضو جدید
سلام به دوستان گل.

سلام. من Nov 2011 امتحان آیلتس دادم. اصفهان و اصلا راضی نبودم ........البته نمرم بد نیست اما centre خوبی نیست. و حتی اگه برید توی سایت و تاریخ های هم زمان هم تهران هم اصفهانو چک کنید خواهیید دید که نمره های تهران در writing و speaking بسیار بهترن. برای مثال روزی که من مصاحبه داشتم خانم examiner تمام speaking هارو داد 6.5 در حالی که من و دوستانم سطح زبانمون با هم خیلی فرق داشت. البته اینایی که گفتم نظر شخص من نیست فقط خیلی از اساتید آیلتس هم اینارو تائئید میکنن.
در مورد کتاب هم بهترین کتابا همون کتابای cambridge هستن. هم 8تا کتاب نمونه آزمونش هم کتابای vocabو 'grammar. به قول خود کتاباش : Cambridge Books for Cambridge Exams.
هر سوالی باشه که بدونم باز م در خدمتم.

آخرین ویرایش:

student.sh86

عضو جدید
سلام به دوستان گل.

سلام. من Nov 2011 امتحان آیلتس دادم. اصفهان و اصلا راضی نبودم ........البته نمرم بد نیست اما centre خوبی نیست. و حتی اگه برید توی سایت و تاریخ های هم زمان هم تهران هم اصفهانو چک کنید خواهیید دید که نمره های تهران در writing و speaking بسیار بهترن. برای مثال روزی که من مصاحبه داشتم خانم examiner تمام speaking هارو داد 6.5 در حالی که من و دوستانم سطح زبانمون با هم خیلی فرق داشت. البته اینایی که گفتم نظر شخص من نیست فقط خیلی از اساتید آیلتس هم اینارو تائئید میکنن.
در مورد کتاب هم بهترین کتابا همون کتابتی cambridge هستن. هم 8تا کتاب نمونه آزمونش هم کتابای vocabو 'grammar. به قول خود کتاباش : Cambridge Books for Cambridge Exams.
هر سوالی باشه که بدونم باز م در خدمتم.

نارسیس1

عضو جدید
راهنمایی می خوام

راهنمایی می خوام

با سلام
روشهای آزمایش هیدروسولفیت سدیم و سود کاستیک وکربنات سدیم وتشخیص کیفیت آنها چگونه هست ؟ :que:
ازکسانیکه جواب سوالامو میدونن به ایمیل f.k_narsis@yahoo.com بفرستند. ممنون از راهنماییتون :gol:

zinc

عضو جدید
من میخوام سولفات مس را که بصورت جامد میباشد را به مایع تبدیل کنم . ولی هرکاری میکنم با اب حل نمیشه ممنون میشم کمک کنید

سولفات مس یک نمکه و نمک ها هم معمولا به راحتی در اب حل میشن
فقط به هر مقداری نمی تونی تو اب حل کنی مثلا تو اب در دمای محیط ، تو یک لیتر اب حدود 200 300 گرم سوافات مس می تونی حل کنی و اگر دمای اب رو دمای جوش بالا ببری می شه تا یک کیلو رو تو یه لیتر اب حل کرد اما اگه می خوایاین قدر حل کنی که یه مایع ویسکوز تهیه کنی نمی شه و ممکن نیست !! و تازه تو اب داغ هم حل کنی وقتی اب سرد شه مقدار حل شده دوباره رسوب می کنه ! :D

در مورد اینکه یک نمک که به صورت کریستاله یا یک ترکیب معدنی با حل کردن تو یه حلال مایع شه نمی شه عملا از یه حدی که بیشتر شه عمل حل شدن و کریستالیزه شدن رفت و برگشت می شه و به مرحله اشباع می رسه و خلاصه به این راحتی نمی شه یه نمک رو تو یه حلال حل کرد و به شکل مایه اش کرد!!
در مورد ترکیبات معدنی شاید با کمک روش های ترکیب با پلیمر ها یا همچین روش های بشه یه کامپوزیت تهیه کرد

بالا