درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

Silver Wolf

عضو جدید
ساختار جوهر

ساختار جوهر

اگه ممکنه درمورد انواع ساختار های جوهر راهنماییم کنین ( مخصوصا جوهر های حساس به دما . هوا ویا آب )

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همونطور كه ميدونيم سرعت و فشار سيال داخل لوله با هم رابطه عكس دارند ، ميخواستم بدونم كسي براي اثبات اين موضوع رابطه خاص يا علت خاصي رو ميدونه ؟ از اون موقع كه يادمه خودم اين موضوع رو فقط پذيرفتم ، ولي دليلشو نميدونستم !؟
خيلي ممنونم و موفق و پيروز باشيد

سلام دوست عزیز یه معادله مشهور معادله برنولی
اصل برنولی فرم ریاضی قانون بقای انرژی در سیالات است. به زبان ساده چنین است: در شاره‌ای که جریان دارد، افزایش سرعت جریان با کاهش فشار هم‌زمان است، به شرطی که ارتفاع سیال ثابت بماند. معادله برنولی بیان دقیق‌تر این اصل است. این اصل اهمیت زیادی در دانش هواپویش دارد و پایه فیزیکی پرواز هواپیما است. نام این اصل از نام ریاضی‌دان سوئیسی دانیل برنولی گرفته شده، اگر چه پیش از او لئونارد اویلر و دیگران نیز آن را می‌دانستند.

پیوست ها

• ber.png
    ber.png
    1,003 بایت · بازدیدها: 0

ghazal.abed

عضو جدید
سلام
من یه پروژه راجع به *****اسیون دارم. استادم گفتن می تونم از مهندسای شیمی کمک بگیرم. میشه یه سری کتاب یا مقاله یا جزوه به من بدین؟؟

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با عرض سلام خدمت همه دوستان عزیز
یک سری دیتا برای مدلسازی می خوام
در مورد جداسازی گازها با غشا سرامیکی
اگه سایت یا مقاله ای در این مورد دیدین یا دیتایی دارین لطفا راهنمایی کنین

باسلام
بهترین مدل شبیه سازی واسه جداسازی گازها توسط غشا استفاده از مدل CFDمیباشد

زهره جونم

عضو جدید
سلام يه سوال دارم

سلام يه سوال دارم

سلام دوستان
كسي ميتونه چند مثال در رابطه با اهميت free convection در صنعت ويا در طبيعت بزنه ؟
يكيش در هواشناسيه :(
خيلي ممنونم

noom

عضو جدید
میشه جواب سوالامو بدین

در صورتیکه محلولی از نمک طعام به غلظت w/w10% در اختیار باشد مقدار گرم حل شده و مقدار گرم حلال و وزن محلول را بدست آورید.

در صورتیکه محلولی از نمک طعام به غلظت w/v 10% در اختیار باشد مقدار گرم حل شده و و گرم حجم حلال را بدست اورید.آیا میتوان مقدار گرم حلال را بدست آورید؟

در صورتیکه محلولی از H2 SO4 به غلظت 10% v/v در اختیار باشد مقدار حجم حل شده و حلال و محلول را بدست اورید؟

morteza-eng

کاربر فعال
...

...

با سلام
هر کدوم از بچه ها در مورد توابع انرژی پتانسیل مطلبی داره اینجا قرار بده ممنون میشم
با تشکر

k_siroos

مدیر بازنشسته
با سلام
هر کدوم از بچه ها در مورد توابع انرژی پتانسیل مطلبی داره اینجا قرار بده ممنون میشم
با تشکر

سلام .

به کتاب
Molecular Thermodynamics of Fluid Phase Equilibria نوشته Prausnitz مراجعه کنید . فصل چهارم توضیح داده است.

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

یک جا خوندم ، برای 8 ساعت کار ، یک میلی گرم در هر متر مکعب هوا

حالا مشکل اینجاست که چجوری میشه مقدار اسید سولفوریک داخل هوا رو به دست آورد ؟ :cool:

من از یکی از دوستانم در پالایشگاه خواستم در رابطه با دستگاه Gas Test سوال کنه از بچه های HSE تا ببینم آیا دستگاهی که مقدار اسید سولفوریک رو تعیین کنه هم وجود داره یا نه.

با سلام

دوست عزیز

دستگاه gas testبه هنگام تزریق گاز مورد استفاده قرار میگرد ومیزان متان وcoواکسیژن را نشان میدهد ودر مدلهای جدیدتر میزان اتان وh2sرا نیز میتوان سنجید.

برای اشنایی بیشتر میتونید به لینک زیر در قسمت نشت یابی وکنترل گاز مراجعه نمایید.http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ود-جزوات-کاربردی-درصنعت(شناخت-لوله-واتصالات-و..)

goli.niko

عضو جدید
درخواست پروژه

درخواست پروژه

با سلام.اگر از دوستان کسی پروژه درباره روشهای گندزدایی از آبهای صنعتی را داردد.برام بزاره.ممنون میشم.

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام.اگر از دوستان کسی پروژه درباره روشهای گندزدایی از آبهای صنعتی را داردد.برام بزاره.ممنون میشم.

باسلام
شما میتونید به کتاب تصفیه اب دکتر محمد چالکش امیری مراجعه کنید

m.iranparast

عضو جدید
سلام کسی دیاگرام سه گانه بنزوئیک اسید و فتالیمید :que:(منظور همون نمودار فازها ) رو اگه داره بفرسته واسم خیلی لازم دارم

nazanin narges

عضو جدید
چاه های هوشمند

چاه های هوشمند

میتونید در مورد چاهای هوشمند مطالبی واسم بزارید:confused:

AMXSTAR

عضو جدید
سلام دوستان چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید ، پیشاپیش ممنون

1-فرق لوله های انتقال نفت و گاز چیست ؟

2-انواع ذخیره سازی زیر زمینی ؟

3-روش های تمیز کردن خطوط انتقال ؟

خیلی ممنونم و موفق و پیروز باشید

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید ، پیشاپیش ممنون

1-فرق لوله های انتقال نفت و گاز چیست ؟

2-انواع ذخیره سازی زیر زمینی ؟

3-روش های تمیز کردن خطوط انتقال ؟

خیلی ممنونم و موفق و پیروز باشید

فرق لوله های گاز و نفت در جنس لوله(مثلا یک گاز که خورنده هست جنسش با لوله ای که داخلش نفت رد میشه فرق داره)، شرایط آب و هوایی مورد استفاده(مثلا یک لوله از زیر دریا رد میشه، یک لوله از توی باطلاق رد میشه، یک لوله هم از روی خشکی). در حالت کلی زیاد تفاوت ندارند، اما در بعضی از محصولات فرق دارند، مثلا بعضی از نفت هایی که استخراج میشه درصد گوگردشون فرق داره، به عنوان مثال نفتی که از مسجد سلیمان بیرون میاد بالاترین درصد گوگرد رو داره.
=========================
ذخیر ساز زیرزمینی چی؟ آب؟ گاز؟ نفت؟ طبیعی یا مصنوعی؟
بستگی داره قطر لوله چقدر باشه اگر کم باشه با آب یا گاز فشار قوی، اما اگر قطرش زیاد باشه با توپک رانی تمیزش می کنن، معمولا یک بار قبل از راه اندازی خط لوله این کار انجام میشه یک بار هم بعد از سالایان متوالی که رسوب گرفته تمیز میشه.

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام کسی دیاگرام سه گانه بنزوئیک اسید و فتالیمید :que:(منظور همون نمودار فازها ) رو اگه داره بفرسته واسم خیلی لازم دارم

سلام ...

ماده دوم شما مشخص نیست ، اگه ترکیب شیمیاییش رو می دونید بفرمایید شاید بشه کاری کرد .

برای بنزوئیک اسید هم نمودار سه فازی T-P که یکم شکلش براتون آشنا تر هست رو پیدا نکردم ، دوتار نمودار دیگه (P-V و H-P) رو براتون گذاشتم .

منبع : Handbook of Thermodynamic Diagrams, Volume 2 , Carl L. Yaws

پیوست ها

• Benzoic Acid.pdf
    95.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

کوکوی

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

سلام مقالاتی در باره تزریق اکسیزن قبل از مرحله احتراق میخواستم (oxyfuel)ازسایت sciencedirect

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بررسي عددي انتقال حرارت جريان آشفته نانوسيال آب - Al2O3 در يك لوله
نويسند‌گان:[ قنبرعلي شيخ زاده ] - استاديار مهندسي مكانيك
[ محمد حسين بهمني ] - دانشجوي كارشناسي ارشد تبديل انرژي
[ هادي بت شكن ارتي جاني ] - دانشجوي كارشناسي ارشد تبديل انرژي

http://www.civilica.com/Paper-NAYRC01-NAYRC01_044.html

http://www.civilica.com/copied/NAYRC01_044_606534.pdf

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام ...

ماده دوم شما مشخص نیست ، اگه ترکیب شیمیاییش رو می دونید بفرمایید شاید بشه کاری کرد .

برای بنزوئیک اسید هم نمودار سه فازی T-P که یکم شکلش براتون آشنا تر هست رو پیدا نکردم ، دوتار نمودار دیگه (P-V و H-P) رو براتون گذاشتم .

منبع : Handbook of Thermodynamic Diagrams, Volume 2 , Carl L. Yaws

پیرو متن کورش جان، فکر کنم دیاگرام این ترکیبات درخواستی به صورت آزئوتروپ باشه.

k_siroos

مدیر بازنشسته
پیرو متن کورش جان، فکر کنم دیاگرام این ترکیبات درخواستی به صورت آزئوتروپ باشه.

البته من فکر می کنم منظورشون به صورت جداگانه است ، آخه اسمی از ترکیب این دو تا ماده نبرده بودند که مخلوط آزئوتروپی داشته باشیم . باید خودشون تشریف بیارن بیشتر توضیح بدن .

vessel

عضو جدید
بستگی داره قطر لوله چقدر باشه اگر کم باشه با آب یا گاز فشار قوی، اما اگر قطرش زیاد باشه با توپک رانی تمیزش می کنن، معمولا یک بار قبل از راه اندازی خط لوله این کار انجام میشه یک بار هم بعد از سالایان متوالی که رسوب گرفته تمیز میشه.[/QUOTE]

این عکس یه موشکه یا همون پیگ که برای تمیز کاری لوله قبل از راه اندازی ، به وسیله آب با فشار بالا درون لوله حرکت میدن

DSC00072.jpg

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بستگی داره قطر لوله چقدر باشه اگر کم باشه با آب یا گاز فشار قوی، اما اگر قطرش زیاد باشه با توپک رانی تمیزش می کنن، معمولا یک بار قبل از راه اندازی خط لوله این کار انجام میشه یک بار هم بعد از سالایان متوالی که رسوب گرفته تمیز میشه.

این عکس یه موشکه یا همون پیگ که برای تمیز کاری لوله قبل از راه اندازی ، به وسیله آب با فشار بالا درون لوله حرکت میدن

برای خطوط لوله مانند انتقال گاز از وسیله ای بنام پیگ استفا ده میکنند که قطر اون برابر قطر لوله است وبوسیله فشار گاز حرکت کرده وخط را تمیز میکند

مشاهده پیوست 68608[/QUOTE]

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
برج تقطیر بدون کندانسور داریم؟ اصلا میشه برج تقطیر کندانسور نداشته باشه؟

یکی راهنمایی کنه:cry:

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
برج تقطیر بدون کندانسور داریم؟ اصلا میشه برج تقطیر کندانسور نداشته باشه؟

یکی راهنمایی کنه:cry:

خودت میگی تقطیر یعنی یه مایعی رو بخار کنیم و بعد در یک دمای معینی سردش کنیم ( کندانسور) تا از یک جز خاص به سمت سنگیترش مایع بشه و بقیه بخار بمونه واسه مرحله بعد

بالا