درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض معذرت، الان از دوستم پرسیدن گفت که برای رشته ی مکانیک همنیاز هست ولی برای مهندسی شیمی نه؛
می گفت دانشگاه های سراسری همنیاز نیست بقیه رو نمی دونم

mezak

کاربر فعال
این حرفاتون واقعا جون تازه ای به من داد. منو چنتا از دوستام که داریم فارغ التحصیل میشیم به فکر زدن یه شرکت بودیم بعدا که یکم پرسوجو کردیم به این نتیجه رسیدیم که سختتر از اونیه که فکر می کردیم ولی با حرفایی که شما زدین دوباره یه امیدی پیدا کردم.
بسیار عالیه لطفاً ادامه بدین.

aznavarta

اخراجی موقت
به دلیل اینکه بنا به دلایل زیاد شرایط تاسیس شرکت در دوبی از ایران بهتر است بنابر این من توی لینک زیر
تصمیم گرفتم مهندسین عزیز رو تشویق به تاسیس شرکت در دوبی بکنم.

البته شرایطش برای ایرانیها سخته ولی چون چند ماهی اونجا زندگی کرده ام راه و چاه رو با شرایط اسون یاد گرفته بودم.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/283926

اما متاسفانه اومدند و اتهام کلاه بردار و از این حرفها گذاشتند که مجبور شدم دیگه بحث رو ادامه ندم.

قضیه از این قرار هست که سه سال پیش یکی از مسئلوین مهم رده بالای نظام که از اوردن اسمشون معذورم
توی یک جمع صمیمی دوستانه پیشنهاد دادند که برای انجام کار در ایران شرکتی در خارج از ایران بزنم و بعد بیام ایران کار کنم.
ایشون اشاره کردند که یکی از اشناهای ایرانی رفته اند خارج از ایران شرکت حفاری زده اند و با نام شرکت خارجی امده اند
و برای وزارت نفت کار حفاری انجام میدهند بعنوان پیمانکار و هیچ کس جرات ندارد بگوید بالای چشمت ابرو است.

اما اگر همین فرد داخل ایران شرکت میزد از هزار طرف توی کارهاش سنگ اندازی میکردند!

البته بعضی ها هزینه ثبت شرکت در دوبی را ندارند و به قول خودشان بیشتر از یک میلیون تومن نمیتوانند جور کنند.

روی سخنم با اونهائی است که میتوانند ده بیست میلیون تومن به بالا جور کنند.

در پست های بعدی روشهائی از ثبت شرکت در امارات دوبی و همچنین امریکا و کانادا و اروپا براتون توضیح میدم.

aznavarta

اخراجی موقت
ثبت شرکت خدمات فنی مهندسی و گرفتن اقامت در امریکا، کانادا، انگلیس!

توجه اگر دانشجوئی هستید که سرمایه و هزینه اولیه ندارید میتوانید از خواندن این متن صرف نظر کنید.

یکی از راههای بی دردسر رفتن به امریکا و کانادا این هست که توی کانادا و امریکا شرکت بزنید و با عنوان مدیر شرکت ویزا بگیری برید اونجا
شرکت رو در ظاهر بچرخونی! با این روش یکی دو سال وقت داری و با یه کم حوصله و تمدید اقامت بعد از 5 سال معمولا میتونین
اقامت دائم یا سیتیزن بشین و پاسپورت اون کشور رو بگیرین و شهر وند اون کشور بشین! در عین حال پاسپورت ایرانی و شهروند ایرانیتون هم محفوظه

البته برای بار اول سه ماه ویزا میتونین از ترکیه و یا دوبی بگیرین

توی سه ماه هم میتونین تلاش کنین بعنوان مدیر شرکت خودتون یک ویزای یک ساله و یا بیشتر بگیرین.

در کنار اون اگر دوست داشتین فعالیت اقتصادی میکنین اگر نه که یکی رو مبلغی میدین و بعنوان مدیر شرکت معرفی میکنین و خودتون میشین کارمند شرکتتون.
و بعنوان کارمند شرکتتون ویزای کارمندی میگیرین که هم ویزا گرفته باشین و هم توی ثبت نام دانشگاه اثر داشته باشه.

البته یک نکته یادم رفت بگم که از همون اول هم میتونین بعنوان کارمند شرکت خودتون اقامت امریکا و یا کانادا بگیرین.
بدین ترتیب که اول شرکت امریکائی و یا کانادائی رو ثبت میکنین و به یک کانادائی و یا امریکائی مبلغی پول میدین که صوری مدیر شرکت شما باشه
بعدش برای خودتون یک سری مدارک استخدام توی شرکت خودتون درست میکنین و خودتون رو کارمند شرکت خودتون معرفی میکنین.
و با اون مدارک کارمندی شرکت خودتون میتونین اقامت به صورت استخدام بگیرین.
این کار یه کم هزینه داره و برای اونها که میخوان بدون دردسر و بدون التماس به این و اون اقامت بگیرند راحت تره.
البته هزینه اش خیلی زیاد نیست از چند صد میلیون سرمایه گذاری در امریکا و کانادا هزینه اش پائین تره.

بسته به این که برای تاسیس و ثبت شرکت چه امکاناتی فراهم کنید میتونه از ده بیست میلیون تا یکصد میلیون تومن باشه.
البته اگر کسی مدرک مهندسی داشته باشه و توی کانادا و امریکا شرکت بزنه
دستش توی گرفتن کار بعنوان شرکت مهندسی مشاوره و یا شرکت پیمانکار در پروژه های نفتی ایران باز تره
و هزینه ثبت و تاسیس شرکتش رو میتونه راحت در بیاره

علاوه بر اون تاسیس شرکت مهندسی مشاوره در کشورهائی مانند امریکا و کانادا اسونتر از ایران هست.
توی ایران باید کلی اسناد و مدارک جور کنین و چند بار از دفتر کار شما و وسایلی مانند کتابها
و سی دی هائی که از بازار کپی کردین باید به کارشناس وزارت صنایع نشان بدین تا یکصد امتیاز بیارین بهتون جواز فعالیت خدمات فنی مهندسی بدهند
در حالی که توی امریکا و کانادا همه این کارها با همون ثبت یک شرکت عادی قابل انجام هست.
توی دوبی یک مرحله سخت تر از امریکا و کانادا است
فقط باید مدارک مهندسی و سوابقتون رو به انگلیسی یا عربی ترجمه کنین و هنگام ثبت شرکت به دولت ارائه بدین.

لازم به ذکر است که این کار یعنی ثبت و تاسیس شرکت در کشورهائی مانند امریکا و کانادا و غیره
کاملا قانونی هست و در صورتی که دولت امریکا و یا کانادا بفهمند هیچ مشکلی پیش نمیاد و کسی حق ندارد ویزا و اقامت را لغو کند.
یعنی همه جای دنیا این کار انجام میشود.
و به خاطر همین چون خیلی از ایرانیها با این روش اقامت دوبی میگرفتند اخیرا دولت دوبی فهمیده
و اقامت گرفتن به روش ثبت شرکت و کارمند شرکت شدن را خیلی سخت کرده!
اما توی امریکا و کانادا اگر مدارک استخدام کامل باشه و خوب بتونین از برنامه شرکت از یک طرف
و استخدام شدن خودتون دفاع کنین مشکلی پیش نمیاد.

اما این رو عرض کنم که برای این کار باید از وکیل های با تجربه مشورت بگیرین.
من توی امریکا و انگلیس و سایر کشورها شرکتهای زیادی ثبت و تاسیس کرده ام و حدود هفت سال در این زمینه تجربه دارم.
و تجربه هفت ساله خودم رو هزینه های زیادی به وکلا توی کشورهای مختلف پرداخت کرده ام که شاید تعدادشون به یکصد وکیل برسه
که اگر بخوام جمع ببندم شاید اگر هزینه های که به وکلای خارجی برای گرفتن مشاوره پرداخت کرده ام را جمع میکردم الان یک خانه برای خودم داشتم.
و تجربه های با ارزشی هستند.

aznavarta

اخراجی موقت
ثبت شرکت خدمات فنی مهندسی در دوبی (امارات)

با بررسیهائی که کردم و فرصتهائی که شناسائی کرده ام
میشه با کمک چند نفر یک شرکت مهندسین مشاور
در زمینه صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و در حالت کلی صنایع شیمیائی
یک شرکت مهندسی مشاور در دوبی تاسیس کرد تا دستمون روبرای استخدام به سوی این و ان دراز نکنیم!

============
علتها و مزایا:

1- توی دوبی بانکها بدون وثیقه و بدون ضامن وام میدهند و من باهاشون مذاکره کرده ام
و خودتون از توی اینترنت میتونین مستقیما با خود بانک مکاتبه کنین!

2- با تاسیس یک شرکت، میتوان برای حد اکثر پنج نفر ویزا و اقامت گرفت
که میتونیم چند تاشو به قیمت خوب بفروشیم خرجمون در بیاد
فکر کنم اقامت هر نفر الان با توجه به شرایط بالای پانزده میلیون باشه

3- با تاسیس یک شرکت مهندسین مشاور نفتی در دوبی مشکل تحریم نداریم
و به بازارهای جهانی به خصوص کشورهای عربی و غیره دسترسی داریم
که میتوانیم به راحتی کار بگیریم

4- با تاسیس این شرکت میتوانیم به راحتی توی بازار صنعت نفت ایران قد علم کنیم!

5- طبق مذاکره ای که با یک وکیل در امارات انجام داده ام با اینکه شرایط برای ایرانیها کمی سخته
ولی برای متخصصین و نخبگان و تحصیلکردگان با کمی کاغذ بازی قابل حل هست

==========================
هزینه ها:
من چند سال روی این مسئله وقت گذاشته ام و به اندازه کافی هزینه و تحقیق کرده ام
حدود بیست میلیون تومن بودجه نیاز دارید تا با خیال راحت یک شرکت بزنید
البته با ده میلیون تومن و با کمتر از ده میلیون تومن هم میشه یه کارائی کرد!

و باید کارهای زیر را انجام بدهید:

- هزینه ثبت شرکت برای مجوز تاسیس
- هزینه اولیه تاسیس
- هزینه اخذ ویزا برای هر نفر حد اکثر تا سقف پنج نفر
- هزینه اجاره دفتر به مدت یک سال
- هزینه های پستی، افتتاح حساب بانکی، هزینه صدور کارت تردد و رانندگی، کارت بیمه و درمان
و سایر هزینه ها همگی در کمتر از یک هفته انجام میشود.
- در زمان یک هفته از شروع کار شرکت ما ثبت شده و با فاصله چند روز حساب بانکی ما باز میشود.
- موضوعات فعالیت عمدتا روی خدمات مشاوره، مدیریت پروژه، بازاریابی، نظارت، بازرسی و غیره خواهد بود
اما در صورت نیاز به اضافه کردن موضوعی دیگر میتوانید با پرداخت مبلغ 6500 درهم
یعنی حدود دو میلیون تومن هر موضوع فعالیتی را به مجوز خود اضافه کنیم.
- و شما حد اکثر در مدت یک هفته میتوانید با ویزای کوتاه به امارات پرواز کنید.
در انجا در مدت کمتر از 45 روز اقامت ما توسط وکیل تهیه و اماده میشود.

========
مزایا:

- شما حد اکثر میتوانید 5 کارمند رسمی و تعداد نامحدود کارمند غیر رسمی داشته باشید
که کارمند رسمی اقامت خواهد گرفت و کارمند غیر رسمی نمیتواند بگیرد
مگر اینکه هزینه زیادی را پرداخت کند.

- افرادی که سرمایه گذاشته اند میتوانند از فعالیت شرکت سود بگیرند و سهام داشته باشند

- افراد سرمایه گذار بعنوان کارمند شرکت خواهند بود و از در امد شرکت میتوانند حقوق دریافت کنند.

- یعنی علاوه بر دریافت سود سرمایه گذاری، حقوق هم خواهند گرفت.

============
پوشش ریسک سرمایه گذاری:

در صورتی که شرکت موفق به در امد زائی نشود سرمایه گذاران مزایای زیادی خواهند داشت
که توجیه سرمایه گذاریشان را تامین میکند از جمله:

- شما بعنوان کارمند یک شرکت مشاوره نفتی برای خودتان یک رزومه در یک شرکت اماراتی ایجاد میکنید
که میتواند بعنوان سابقه کاری عالی برای استخدام در شرکتهای بزرگ اماراتی یک امتیاز محسوب شود.

- برای گرفتن اقامت اروپا و امریکا از طریق اقامت امارات کار بسیار اسان است

- در سایتهای اینترنتی مانند
- www.gulftalent.com هزاران آگهی استخدام با حقوق چندین برابر بالاتر از ایران
- www.monstergulf.com هزاران آگهی استخدام با حقوق چندین برابر بالاتر از ایران
- www.infooil.com

بعنوان مثال در لینک زیر حقوق سالیانه بین یکصد هزار دلار تا یکصد و بیست هزار دلار قابل مذاکره
به اضافه درصدی از سود شرکت بعنوان تشویق آگهی زده شده است:

http://careers.infooil.com/fx/jobs/listings/1.420856/project.manager.aspx

و یا در لینک زیر شغلی با حقوق بالای یکصد هزار دلار در سال در نفت عراق:

http://www.icp-gulf.com/job-listing?task=display&jid=216&uid=0

همچنین شغلی بالای یکصد هزار دلار در سال در دوبی:

http://www.icp-gulf.com/job-listing?task=display&jid=232&uid=0

و سایر سایتهای کاریابی دیگر
و با بانک اطلاعاتی ده هزار شغلی که شرکتهای عربی نیاز به استخدام دارند
میتوانید شغلهای مناسبی برای خودتان پپیدا کنید. بعضی از این شغلها ماهیانه بالای ده میلیون تومان میرسد بعنوان مثال لینک زیر آگهی استخدام ماهیانه

- سابقه کار در شرکت خودتان در دوبی برای استخدام در ایران میتواند یک رزومه عالی محسوب شود.

- شما به روشهای مختلف مانند اخذ وام بدون وثیقه،
فروش اقامت برای سه یا چهار نفر جمعا به مبلغ متوسط پنجاه میلیون تومن، گرفتن کار از شرکتهای عربی و یا ایرانی
انتشار کتاب، برگزاری دوره های اموزشی و غیره میتوانید هزینه ای را که گذاشته اید در کمتر از چند ماه
دوباره به دست بیاورید.

- چون چند نفر هستید هزینه بین تان تقسیم شده و کل مبلغ روی یک نفر فشار نمی اورد.

- شرکت را بعد از چند ماه فعالیت با کمی دست به سر و صورتش کشیدن
میتوانید با سود مناسب به یک سرمایه گذار عرب و یا غیر عرب و یا شرکت نفتی ایرانی
که به دلیل تحریم گیج شده بفروشید.

============
زمینه های فعالیت شرکت:

- ارائه مشاوره در زمینه های پائین دستی نفت و گاز و پتروشیمی
- ارائه مشاوره طراحی کارخانجات و واحدهای دارو سازی
- ارائه مشاوره طراحی کارخانجات و واحدهای مواد غذائی
- ارائه مشاوره طراحی کارخانجات و واحدهای صنایع شیمیائی غیر نفتی
- ارائه مشاوره طراحی کارخانجات و واحدهای نفت و گاز و پتروشیمی
- برگزاری دوره های اموزشی و گارهاههای تخصصی شیمیائی و نفتی
- امکان تاسیس دانشگاه خصوصی در دوبی با هزینه پائین با وام بانکی
- امکان تاسیس شبکه ماهواره ای اختصاصی صنایع شیمیائی و نفت و گاز و مهندسی شیمی
- امکان تهیه و انتشار انواع جزوات فنی و تخصصی و کتابهای فنی مهندسی شیمی
- امکان تاسیس انجمن بین المللی مانند انجمن SPE
- امکان مشارکت با سرمایه دارانی که متوسط یک میلیارد دلار سرمایه دارند.
- و خیلی مزایای دیگر که در ایران خوابش را هم نمیبینیم!

aznavarta

اخراجی موقت
دکل حفاری نفت!

یک دکل حفاری نفت دریائی مدل 2010 حدود 300 میلیارد تومن قیمت دارد!

وزارت نفت ایران این دکل ها را اجاره میکند.

به ازای هر روز اجاره حدود روزانه 300 میلیون تومن اجاره پرداخت میکند.

شرکت دارنده دکل حفاری نفت مبلغ سیصد میلیارد تومن را میتواند در طول هزار روز در بیاورد که معادل تقریبا سه سال میشود.

در طول پنج سال میتواند رقمی معادل 550 میلیارد تومن پول در بیاورد که اگر از ان مبلغ 300 میلیارد تومن هزینه دکل را جدا کند
دویست و پنجاه میلیارد تومن سود عایدش شده است. که از این رقم اگر برای شصت ماه ماهیانه یک میلیارد تومن حقوق کارکنان و سایر هزینه هایش را حساب کند.
مبلغ 190 میلیارد تومان باقی میماند.
از انجائی که در کشورهای خارجی وام در اقساط دراز مدت با سود پائین میدهند.
یک مهندس زرنگ و تیز میتواند یک دکل حفاری را از دم قسط با سود سالیانه 3 درصد خریداری کند و در طول دوره پنج ساله حدود پانزده درصد سود پرداخت کند که
سر جمع میشود چهل و پنج میلیارد تومن. که اگر از سود 190 میلیاردی کسر کنیم باز رقمی معادل 145 میلیارد تومان سود خالص صاحب شرکت پیمانکار میشود.

aznavarta

اخراجی موقت
جهت اطلاع دوستانی که نمیتونن در کشورهای خارجی مانند امریکا کانادا و یا دوبی شرکت خدمات فنی مهندسی بزنن
و فقط امکانشون به داخل ایران میرسه عرض کنم که چون تامین شرایط اخذ پروانه فعالیت در ابتدای کار سخت هست
دولت اومده و در ابتدای کار مجوز فعالیت میده. مجوز فعالیت طبق همان بروشور پی دی اف وزارت صنایع که در بالا هست
برای مدت یک سال صادر میشه و شما میتونین با اون مجوز فعالیت یک سال فعالیت خدمات فنی مهندسی بکنین.
بعد از یک سال اگر شرایط و امتیازات شما به 250 رسید میتونین درخواست بدین و پروانه فعالیت بگیرین
که سه سال اعتبار داره و سه سال به سه سال تمدید میشه اعتبارش.
اگر بعد از یک سال نتوانستین پروانه فعالیت بگیرین و امتیازتون نرسید میتونین طبق نوشته همون راهنما
مجوز فعالیت رو به مدت یک سال تمدید کنین و فعالیت کنین.
اگر بعد از سال دوم هم نتوانستید باز میتونین برای سال سوم تمدید و فعالیت کنین.

اگر بعد از سال سوم کارهای مختلف انجام دادین و پروژه گرفتین و سوابق خوبی برای خودتون ایجاد کردین ولی باز نتوانستین پروانه فعالیت بگیرین
اون موقع باز هم راه هست!

در ظاهر دیگه مجوز شما رو تمدید نمیکنند.
ولی شما میتونین مجوزتون که باطل شده دوباره مجوز دیگه بگیرین!
اگر دوباره مجوز مجدد دیگری برای شما صادر نشد
میتونین خیلی راحت با ده بیست هزار تومن شرکت تون رو تعطیل و منحل کنین و یک شرکت جدید بزنین و برای شرکت جدید مجوز فعالیت خدمات فنی و مهندسی جدید بگیرین!

فقط تنها عیب شرکت خدمات فنی مهندسی که مجوز رو از اول میگیره اینه که سوابق و رزومه اش کم میشه ولی اگر تیز باشید میتوانید توی شرکت جدید
رزومه و سوابق خودتون رو بعنوان مدیران شرکت از مجوزهای قبلی وارد مجوز جدید بکنید! و بالاخره بعد از چند سال خواهید توانست پروانه فعالیت بگیرید.
یادتون باشه تحصیل و مدرک توی خدمات فنی مهندسی حرف اول رو میزنه
اگر دو تا مدرک دکترا با ده پانزده سال سابقه کار سراغ داشته باشید یا خودتون بتونین جور کنین بلا فاصله با یه کم زرنگی میتونین پروانه فعالیت بگیرین!

راستی شما چه مجوز فعالیت بگیرین که موقتی هست و برای مدت سه سال به صورت سال سه سال تمدید میشه
و یا پروانه فعالیت بگیرین که سه ساله هست و سه سال به سه سال تمدید میشه

در هر حال میتونین وامهای کوچک و بزرگ هم از دولت و بانکها بگیرید

وام تا مبلغ ده بیست میلیون تومن با سفته و چک قابل دریافت هست.

وام از مبلغ بیست میلیون به بالا با وثیقه میشه گرفت.

و وامهای میلیاردی تا دهها و صدها میلیاردی رو بدون وثیقه میشه گرفت.

چون وامهای بزرگ ریسکشون پائینتره به خاطر همین اکثرا بدون وثیقه راحت میشه گرفت تنها عیب وامهای بزرگ اینه که آورده اولیه حدود ده پانزده درصد تا بیست درصد میخواد.

مثلا برای گرفتن وام یکصد میلیارد تومن باید بیست میلیارد بتونین نشون بدین تا بتونین هشتا میلیارد بگیرین.

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز

برگرفته از جزوات دوره های آموزشی polysius آلمان و FLSmidth دانمارک

aznavarta

اخراجی موقت
دوستان عزیز فعلا تا اطلاع ثانوی به دلیل اینکه مدیران فکر میکنند بنده شما را اغفال میکنم و سرتان کلاه میگذارم و فریبتان میدهم!
تا با اعداد و ارقام دروغین شما در زندگی شکست بخورید
از ادامه بحث صرف نظر میکنم.

هر موقع مدیران مطمئن شدند که امار و ارقام و نوشتارهای بالا حقیقت دارد
و چنین مسائلی در جامعه وجود دارد و در ضمن از تهمتهایشان به بنده عذر خواهی کردند
ان موقع دوباره به این بحث ادامه خواهم داد.

با تشکر و عذر خواهی پیشاپیش

خواندن داستان زیر نیز خالی از فایده نیست:

===================
در کتابی از شیخ مفید داستان زیر نقل شده است که :

وقتی مردم بر خلاف میل باطنی امام علی ایشان را بعوان خلیفه چهارم به خلافت نشانیدند
امام علی زمام امور حکومت را به دست گرفت و از جمله مهمترین کارهایش این بود که بارها معاویه را نصیحت کرد تا ادم شود
معاویه گوش نکرد!
روزی از روزها سفیر امام علی در قصر معاویه منتظر جواب نامه امام علی بود تا از معاویه بگیرد خدمت امام علی برساند.
از قضا در میدان شهر شام دعوائی در گرفت.

عربی شتری ماده را برای فروش اورده بود و عرب دیگر یقه او را گرفته بود و میگفت این شتر نر مال من است!

دعوایشان بالا کشید و ماموران حکومتی انها را دستگیر کرده نزد معاویه اوردند.
معاویه حرف ان دو عرب را گوش کرد.
سفیر امام علی نیز انجا بود.
معاویه به روش خودش اختلاف ان دو عرب را حل کرد و ردشان کرد بروند.
رو به سفیر امام علی کرد و گفت برو به علی بگو با ده هزار عربی که فرق بین شتر نر و ماده را نمیدانند به جنگت خواهم امد!

و این شد که جنگ صفین شروع شد که ان نیز مقدمه ای بر جنگ نهروان شد و در نهایت نطفه نهروان باعث شهادت امام علی شد.

حالا من که یازده سال پیش سال 1379 توی عسلویه تجهیزات نصب کرده ام و پانزده ساله که از صنعت نفت و گاز کشور سر در میارم حق ندارم حرف بزنم
ولی طرف دهنش بوی شیر میده و اصلا نمیدونه مهندسی شیمی با کدوم جیم نوشته میشه!
شانسی اومده اینجا مدیر شده ! بعدش از مدیریت اخراج شده اومده دستیار مدیر شده من رو متهم میکنه که از اعداد و ارقام سر در نمیارم!

ادم وقتی حرف اینها رو میشنوده میگه
صد رحمت به اون عربی که فرق شتر نر و ماده رو نمیدونست!
اینها زمان معاویه بودند چیکار میکردند!

aznavarta

اخراجی موقت
دوست عزیز............. من تازه کار م.شیمی ام (ترم 2) واسه ما هم میشه کاری کرد.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یه تجربه ی کار آموزی خالی هم باشه بسه.............

سلام
ما چند تا پروژه تحقیقاتی توپ داریم اگر مایل بودید خوشحال میشیم در خدمت شما باشیم
چند سالی است روی این فناوریها شروع به کار کرده ایم.

1- پروژه اول ساخت ابر رساناها (Superconductors) که از هلیم مایع برای خنک کردنشون استفاده میشه
و یکی از فناوریهای فوق پیشرفته دنیاست که حتی چین و هند هم کامل بهش دسترسی ندارند.

2- پروژه دوم تحقیق روی تجزیه اب بدون تولید هیدروژن و اکسیژن است که یکی از معماهای حمام شیخ بهائی از چهار صد سال پیش هست.

3- پروژه سوم شبیه سازی فرایند پالایش گازهای ضایعاتی حاصل از پالایشگاههای نفت و گاز و مجتمع های پتروشیمی است.
که به جای استفاده در فلر برای بازیافت ان استفاده گردد.

4- پروژه چهارم شبیه سازی فرایند شکست مولکولی هیدروکربورهای سنگین نفت و قیر طبیعی و یا ضایعات پالایشگاهی
به مولکولهای سبک برای تولید نفتا و یا بنزین است.

5- پروژه پنجم شبیه سازی روند پالایش و تولید الیاف از شیر و لبنیات

6- پروژه ششم شبیه سازی روند پالایش و تولید الیاف و پلاستیک از ضایعات کشاورزی

7- پروژه هفتم شبیه سازی فرایند پالایش و استحصال داروهای گیاهی از گیاهان داروئی است

8- شبیه سازی فرایند تولید مواد کامپوزیتی مانند الیاف کربن مورد استفاده در صنایع هوا فضا مانند هواپیماهای مسافربری

9- تعداد زیادی پروژه های نانو متریال برای صنایع ساختمانی

و غیره که تعدادشان زیاد است.

توی کلیه پروژه ها شما یاد خواهید گرفت که چگونه به بزرگترین سوپر کامپیوتر جهان با قدرت 12 هزار تریلیون محاسبه در ثانیه(12 پتافلاپ)
در دانشگاه استانفورد امریکا متصل شده و شبیه سازی را انجام دهید.

و گواهینامه کار اموزی را به زبان فارسی و انگلیسی دریافت خواهید کرد.
که البته چون از اکنون شروع میکنید فکر میکنم یکی دو سال بیشتر میتوانید روی کار اموزی تان کار کنید
تا زمینه تا حد زیادی برای دوره دکترای شما فراهم شود.
چون مطالبی که یاد خواهید گرفت در حد دکترای تخصصی خواهد بود حال نمیدانم چقدر استعداد و توانائی انجام کار را دارید.

به غیر از این هم تعدادی پروژه مهم هست که از نظر فناوری در سطح پائینی هستند،
اما با توجه به برنامه ریزی شما برای اینده تان، فکر میکنم زمان بیشتری روی فناوری های پیشرفته بگذارید
با توجه به علاقه و اشتیاق شما بیشتر موفق خواهید شد.
اگر خواستید بعنوان کار اموزی خوشحال میشم با هم کار کنیم

x_ray1366

عضو جدید
سوال در مورد حفاظت کاتدی

سوال در مورد حفاظت کاتدی

با سلام
می خواستم بدونم منظور از این که "درحفاظت کاتدی به روش impressed current یا همون جریان اعمالی، آند ها فقط نقش اعمال جریان و بستن مدار را دارند" چیه؟؟؟؟

خوب دیگه چرا آند میذارند؟اینجا که T/R جریان رو برقرار میکنه مگه همون سیم رابط این کار بستن مدار رو انجام نمیده؟ شاید توی مفهومش مشکل دارم، لطفا کمکم کنید.
با تشکر.

x_ray1366

عضو جدید
با سلام
می خواستم بدونم منظور از این که "درحفاظت کاتدی به روش impressed current یا همون جریان اعمالی، آند ها فقط نقش اعمال جریان و بستن مدار را دارند" چیه؟؟؟؟

خوب دیگه چرا آند میذارند؟اینجا که T/R جریان رو برقرار میکنه مگه همون سیم رابط این کار بستن مدار رو انجام نمیده؟ شاید توی مفهومش مشکل دارم، لطفا کمکم کنید.
با تشکر.

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

با تشکر.

با سلام
دوست عزیز باید توجه داشته باشی که اصول هردو سیستم جفاظت کاتدیک مشابه هم میباشد با این تفاوت که در سیستمهای جریان تزریقی آندها با استفاده از یک منبع خارجی مانند مبدل یکسو کننده دارای انرژی

میشوند.در این روش جریان از طریق بستر اندی به الکترولیت منتقل میشود.لینک زیر میتونه کمکتون کنه

http://www.4shared.com/document/A9b416FK/Cathodic_Protection_Handout.html

آخرین ویرایش:

GNMS

عضو جدید
با سلام

با تشکر.

x_ray1366 عزیز با سلام

اساس کار حفاظت کاتدی چه به روش آندهای فدا شونده و چه به روش جریان اعمالی، به این صورت هست که الکترون اضافی در سطح آهن تجمع کنه و در نتیجه بجای اینکه آهن الکترون از دست بده و تبدیل به یون آهن بشه، الکترونهای اضافه ای که روی سطح اون هستند رو از دست میده. در روش جریان اعمالی، الکترونها توسط آندها به خاک وارد میشند، و از اونجا روی سطح لوله یا کف مخزن تجمع میکنند. من اینجا بصورت شماتیک نقشه حفاظت کاتدیک رو برات میکشم:
Cathodic.jpg

همونطور که تو شکل میبینی، کار ترانس تبدیل جریان متناوب برق شهری به برق DC هست. سپس خروجی ترانس به آندها وصل میشه و از طریق این آندها، الکترونها وارد خاک میشن، و روی کف مخزن (یا سطح لوله) تجمع میکنند. حالا چون همیشه توی خاک و روی سطح کف مخزن الکترون اضافی هست، آهن دچار خوردگی نمیشه و اگه عنصر خورنده ای در خاک وجود داشته باشه که بخواد الکترون بگیره، الکترونش از طریق برقی که مخزن وصل هست تأمین میشه. و آهن سالم میمونه.

GNMS

eli1989

عضو جدید
از بچه ها کسی می تونه این مقاله رو برام بذاره؟

نمونه برداري بنزن از هوا توسط زئوليت طبيعي و اصلاح شده ايراني (با هدف جايگزيني به جاي كربن فعال)

[FONT=verdana, arial, sans-serif]حسين اصيليان، علي خوانين، ايمن حمود
نشريه شيمي و مهندسي شيمي ايران، شماره 58، پاييز 1389 ص 147

اګه بشه من بسیار ممنون میشم
[/FONT]

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

نمونه برداري بنزن از هوا توسط زئوليت طبيعي و اصلاح شده ايراني (با هدف جايگزيني به جاي كربن فعال)

حسين اصيليان، علي خوانين، ايمن حمود

بفرمایین:
http://hotfile.com/dl/129625610/e8f9ac1/p0142200581471-A8ZD81.pdf.html

maryam217

عضو جدید
دوستان از همگی ممنون.
راستش این نکته خیلی خوب بود که معادله برنولی برای سیالات تراکم ناپذیره. پس برای گاز درست نیست.
از طرفی معادله پیوستگی همیشه برقراره. یعنی V1.A1=V2.A2 پس در دبی ثابت وقتی سطح کم میشه سرعت زیاد میشه و بلعکس.

برای مایعات با فرض معادله برنولی ، افت فشار با سرعت رابطه مستقیم داره. یعنی هر چه سطح کتر، سرعت بیشتر، افت فشار بیشتر.
ولی برای گازها رو نمیتونم توجیه کنم!!!

mms65

عضو جدید
گزارش فنی در باره فرایندهای تولید اتیلن

گزارش فنی در باره فرایندهای تولید اتیلن

با سلام خدمت دوستان و عزیزان هم رشته ای

اگر از رفقا گزارشی آماده ترجیحا فارسی در مورد امکان سنجی و یا بررسی فنی (یا فنی - اقتصادی) اتیلن داره لطفا در اختیار بنده قرار بده که سخت بدان محتاجم
پیشاپیش از همکاریتون ممنونم:smile:

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام.پیداش کردم
http://www.4shared.com/document/kmTsu3QP/k____________________.html

mehrdad.k.r

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینم یه آدرس دیگه
http://www.sid.ir/fa/ViewPaper.asp?ID=128110&varStr=11;%D8%A7%D8%B5%D9%8A%D9%84%D9%8A%D8%A7%D9%86%20%D8%AD%D8%B3%D9%86,%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%8A%D9%86%20%D8%B9%D9%84%D9%8A,%D8%A7%D9%8A%D9%85%D9%86%20%D8%AD%D9%85%D9%88%D8%AF;%D8%B4%D9%8A%D9%85%D9%8A%20%D9%88%20%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%D9%8A%20%D8%B4%D9%8A%D9%85%D9%8A%20%D8%A7%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%86%20(%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D9%8A);%D9%BE%D8%A7%D9%8A%D9%8A%D8%B2%201389;29;3%20(%2058);147;156

shinto

عضو جدید
جزوه طراحی مبدل های حرارتی

جزوه طراحی مبدل های حرارتی

سلام دوستان( بعد از مدتها ):D
یه جزوه خوب واسه طراحی مبدل های حرارتی میخوام لطفا.
ممنون میشم کسی لطف کنه بزاره

mani67

عضو جدید
لپ تاپ

لپ تاپ

دوستای خوبم میخواستم کمکم کنید تا یه لپ تاپ خوب بخرم که حدود 800 تا 900 هزار تومان باشه. شما واسه یه مهندس شیمی چی پیشنهاد میکید؟:smile:

ممنون:gol:

k.a.m

عضو جدید
سلام. کسی می دونه توی ترم 5 دانشگاه که باید یواش یواش درسای تخصصی رو گرفت، بین " مهندسی بیوشیمی"و " میکروبیولوژی عمومی" و " کنترل کیفیت مواد غذایی" کدوما رو اول باید انتخاب کنم؟!؟!؟!؟!!

بالا