درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سایزینگ لوله های گاز

سایزینگ لوله های گاز

در این فایل از سه معادله مشهورwey mouthو pan handleوهمچنین IGTبرای سایزینگ اوله های گاز استفاده شده است.

پیوست ها

• sizing.zip
    621 بایت · بازدیدها: 0

كهربا

عضو جدید
ساخت یونولیت در کارگاه خانگی

ساخت یونولیت در کارگاه خانگی

سلام
میخواستم بدونم میشه یونولیت رو توی خونه با خرج کم ساخت برای بسته بندی چند تا شی میخوام اگه میشه چند تا منبع هم معرفی کنید

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به مهندسای عزیز یکی می تونه منو راهنمایی کنه که فرق بویلر با ریبوبلر چیه از لحاظ ساختار و کاربرد می گم؟

ممنونم

از لحاظ ساختار تفاوت بخصوصی ندارند...اینکه اسم جوشاننده بویلر باشه یا ریبویلر بستگی به شرایط استفاده از جوشاننده داره....جوشاننده ها اکثرا در صنعت مبدل های حرارتی هستند که البته بعضی جاها از کوره به عنوان جوشاننده استفاده میشه...وقتی یه جوشاننده در جایی مثل برج تقطیر استفاده میشه وظیفش اینه که فاز بخار داخل برج رو تامین کنه و سیالی که از انتهای برج وارد جوشاننده میشه در حال جوش هست و جوشاننده با دادن انرژی مجدد به این سیال فاز بخار داخل برج رو تهیه میکنه این نوع جوشاننده بهتره که ریبویلر لقب بگیره چون یه سیال در حال جوش و دمای حباب رو به بخار تبدیل میکنه...بویلر=جوشاننده ریبویلر=دوباره جوشاننده

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس شما اشتباها فقط یه شرتکات از برنامه رو ضمیمه کردید
لطفا اصل فایل رو ضمیمه کنید

VASPORGAN

عضو جدید
سلام ممنونم بابت راهنماییتان.به نظر شما پوران پژوهش اولویت بزارم یا راهیان ارشد .ایه جواب بدید ممنون میم

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
از لحاظ ساختار تفاوت بخصوصی ندارند...اینکه اسم جوشاننده بویلر باشه یا ریبویلر بستگی به شرایط استفاده از جوشاننده داره....جوشاننده ها اکثرا در صنعت مبدل های حرارتی هستند که البته بعضی جاها از کوره به عنوان جوشاننده استفاده میشه...وقتی یه جوشاننده در جایی مثل برج تقطیر استفاده میشه وظیفش اینه که فاز بخار داخل برج رو تامین کنه و سیالی که از انتهای برج وارد جوشاننده میشه در حال جوش هست و جوشاننده با دادن انرژی مجدد به این سیال فاز بخار داخل برج رو تهیه میکنه این نوع جوشاننده بهتره که ریبویلر لقب بگیره چون یه سیال در حال جوش و دمای حباب رو به بخار تبدیل میکنه...بویلر=جوشاننده ریبویلر=دوباره جوشاننده

دستت درد نکنه دادا ولی اینا رو می دونستم. بویلر همون دیگ بخاره ریبویلر جوشاننده میشه. می خواستم یه اطلاعات کلی راجع بهشون پیدا کنم

بی خیال حمد مدیر جوابمو داد. مطلبو رسوند. از تو هم ممنون

amin.nazari

عضو جدید
salaam khedmate 2oostan

salaam khedmate 2oostan

ye soale kocholo dashtam,mikhasam bebinam ketabe:coulson & richardson noskheye tarjome shode be farsio dare?:)

N.Nazari

عضو جدید
سلام دوست عزیز. دانشگاه صنعتی شریف معمولا تا حدود رتبه 80 تا 100 واسه روزانه پذیرش میکنه. واسه دوره شبانه هم میشه تا رتبه 150-160 قبول شد.وضعیت پلی تکنیک هم دقیقا مثل شریفه. البته چند سالیه ک قبول شدن تو این دوتا دانشگاه کار خیلی سختیه.(تو بخون کار حضرت فیله). دانشگاههای دانشگاه تهران وتربیت مدرس و صنعتی اصفهان و شیراز همگی در یک سطح هستن. یعنی معمولا تا 300 رو پذیرش میکنن. دانشگاه علم و صنعت هم یکی از هم دانشگاهیام با427 شبانه قبول شد. من خودم با 570 مهندسی شیمی-HSE دانشگاه صنعت نفت قبول شدم.

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز. دانشگاه صنعتی شریف معمولا تا حدود رتبه 80 تا 100 واسه روزانه پذیرش میکنه. واسه دوره شبانه هم میشه تا رتبه 150-160 قبول شد.وضعیت پلی تکنیک هم دقیقا مثل شریفه. البته چند سالیه ک قبول شدن تو این دوتا دانشگاه کار خیلی سختیه.(تو بخون کار حضرت فیله). دانشگاههای دانشگاه تهران وتربیت مدرس و صنعتی اصفهان و شیراز همگی در یک سطح هستن. یعنی معمولا تا 300 رو پذیرش میکنن. دانشگاه علم و صنعت هم یکی از هم دانشگاهیام با427 شبانه قبول شد. من خودم با 570 مهندسی شیمی-HSE دانشگاه صنعت نفت قبول شدم.
شریف 150 تا ارشد م شیمی برمیداره، ظاهرا سازمان سنجش امسال به صورت خودسر 30 تا هم اضافه برداشته؛ به هر حال اگه 10% هم مال رتبه‌های برتر خود دانشگاه رو حساب کنیم می مونه 135 نفر؛ بعد چه جوریه که 80 تا 100 می تونن قبول بشن اونم وقتی که تعدادی از رتبه های دو رقمی، برای اینکه رتبشون گرایش برتری مثل کنترل فرایند رو بگیره، مجبور می شن برن تهران یا امیرکبیر

kebrit

عضو جدید
نه اینجوریا نیست چون دانشگاه تهران زود تر از امیر کبیر پر میشه
آخه کجا دانشگاه تهران و شیراز و تربیت مدرس و اصفهان تو یه سطحن!!!!!!
راستی کد 1257-مهندسی شیمی که hse نداشت یه چیز دیگه امتحان دادید یا مهندسی شیمی؟

a4d1ng

عضو جدید
سلام ممنونم بابت راهنماییتان.به نظر شما پوران پژوهش اولویت بزارم یا راهیان ارشد .ایه جواب بدید ممنون میم
بعضی از درسا کتابهای پوران خوبن تو بعضیا هم راهیان...
مثلا ترمو پوران بد نیست ولی ترمو راهیانو من زیاد حال نکردم باهاش!
ولی در کل لتابای راهیان اکثرا خوبن!

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
Aspen Plus V.7.3

Aspen Plus V.7.3

سلام دوستان.
كسي ورژن آخر اسپن پلاس يعني V.7.3. رو داره؟
يه فايل دارم، كه با اين ورژنه، اگه كسي اين ورژنه داره بهم بگه. ميخوام اطلاعاتشه برام بفرسته.خيلي لازم دارم
ممنون

taleshi89

عضو جدید
سلام،دوستان یه سوال دارم اینکه چه جوری باید یه فایل که مفالس رو بزارم تو سایت که دانلود کنن؟ممنون

meysam_ak

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام-من وسط های کارشناسی ام.نمیدونم واسه ارشد باید چیکار کرد؟!!لطفا نگید الان زوده ها و از این حرف ها...!
اگه میشه راهنماییم کنید کلا باید چیکار کرد؟!منظورم اینه که اگه شما(با تجربه ها=ترم بالایی ها=ارشدی ها) الان جای ما بودید،چیکار می کردید که هنگام ارشد می شد براحتی قبول شد؟:gol:

bita khorasani

عضو جدید
salam bache ha,mikhastam bedoonam ostad enteghal jerme tehran university ki khobe?

salam bache ha,mikhastam bedoonam ostad enteghal jerme tehran university ki khobe?

man az asatid etelaii nadaram lotfan komakam konid

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام-من وسط های کارشناسی ام.نمیدونم واسه ارشد باید چیکار کرد؟!!لطفا نگید الان زوده ها و از این حرف ها...!
اگه میشه راهنماییم کنید کلا باید چیکار کرد؟!منظورم اینه که اگه شما(با تجربه ها=ترم بالایی ها=ارشدی ها) الان جای ما بودید،چیکار می کردید که هنگام ارشد می شد براحتی قبول شد؟:gol:

سلام دوست من. من به عنوان یه دانشجوی ترم بالایی چند راه رو بهت پیشنهاد میکنم.
اول اینکه اگه میتونی سعی کن معدل کلتو بالای 17 نگه داری که بعد از فارغ التحصیلی بتونی بدون کنکور بشینی سر کلاسای ارشد. یکی از دوستای خودم این کارو کرد. فقط یه مصاحبه انجام داد اونا هم قبولش کردن و الان دانشگاه شیراز مشغول شده. 
دوم اگه میتونی المپیاد شرکت کنی و مقام بیاری که نونت تو روغنه. یه دوست دیگمم همینطوری شد.
سوم اگه هیچکدوم رو نمیتونی انجام بدی سعی کن هر ترم , درسای همون ترمو خوب یاد بگیری. کنکور ارشد رو تو 4 یا 5 ماه میشه جمع کرد.بازم یه دوست دیگم همینطوری بود. همیشه جزو 10 نفر اول بود بعد برای ارشد فقط 3 ماه خوند و دانشگاه شهید بهشتی تهران قبول شد.
در کل به نظر من از الان خودتو درگیر ارشد نکن و فقط بچسب به درست و خوب یاد بگیر و نمره هم خوب بگیر.(نمره , نمره , نمره این تو این دوره زمونه خیلی مهمه)
موفق باشی ;)

kebrit

عضو جدید
man az asatid etelaii nadaram lotfan komakam konid
از چه لحاظ - ببینید تو ایران استادی هست به نام پرفسور بهمنیار تو دانشگاه تهران که میگن خدای انتقال جرمه ولی شنیدم نمره ....
ولی این ترم جرم ارائه نداده - میگن ترم بعد جداسازی چند جزئی ارائه میده ولی پوست میکنه - من فکر کنم با خدیو پارسی برداشتم تا بعد ببینیم چی میشه-

سلام
میخواستم بدونم میشه یونولیت رو توی خونه با خرج کم ساخت برای بسته بندی چند تا شی میخوام اگه میشه چند تا منبع هم معرفی کنید

من تو کارخونه پلاستوفوم بوده ام

اونجا دو قسمت داشت یک قسمت گرانول پلی استایرن را میپخت و تبدیل به پلاستوفوم میکرد که دستگاههاش توی پنجاه متر جا میشه که بخش اصلی دیگ بخار هست که
حساسه و اگر استانداردش رو بخری و مطمئن باشه میشه توی خونه جا داد و قیمتش از چینی و ایرانی و غیره از پنجاه میلیون هست تا دویست سیصد میلیون تومن

قسمت دیگه که فکر کنم منظور شما باشه قالبهای پلاستوفوم را به وسیله یک سیم که توسط برق داغ شده بود طبق قالبهای تعریف شده برش میداد که
برای این مسئله فکر کنم بتوان از یک پرتو لیزری که بتونه یونولیت را برش بده هم استفاده کرد.

کل فضائی که اونجا کار میکردند کمتر از بیست متر میشد.

شما میتونید یک فضای بیست متری و حتی کوچیکتر بسته به اندازه ای که میخواین برش بدین قالب پلاستوفوم یا همان یونولیت به قول شما را
از کارخانجات خریداری کنید و در خانه با یک پرتو لیزری و یا سیمی که توسط برق داغ شده یونولیت را روی بستری تخت از روی سیم داغ عبور بدید تا
سیم داغ یونولیت را برش بده

البته در یک فیلم هم دیده ام که برای شکل دادن و حجم دادن به یونولیت از شعله فندک گازی بزرگ و یا مشعل لحیم کاری هم استفاده میکنند.
از مشعل گاز اکسیژن که برای جوش و برش استفاده میکنند هم میشه یونولیت را شکل دهی کرد.
که البته حالت اولی یعنی با لیزر و سیم داغ دقیق در میاد ولی در حالت شعله دقیق در نمیاد. اما هر کدام کاربرد خود را دارند.

روش دیگری هم که ندیده ام و شنیده ام این است که هنگام تولید و پخت پلی استایرن را داخل قالب مخصوص پخت میکنند تا شکل قالب را به خود بگیرد.

احتمالا پرس داغ هم میتواند به ان شکل بدهد.

چند ماه پیش یکی از دوستانم میخواست یک کارخانه برش یونولیت راه بیاندازد که پرسیده بود دستگاه برش را پنج میلیون تومان قیمت داده بودند که به نظر من
میشه با کمتر از یک میلیون تومن هم درست کرد.

قرار بود قالب یونولیت را از کارخانه خریداری کرده و برش داده و به مسکن سازان بفروشد.

بالا