درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

hamidkareshki

عضو جدید
[FONT=&quot]کمک :من تو فهمیدن مطلب زیر مشکل دارم کسی میتونه کمکش رو بهم ایمیل کنه
The differential pressure (between the steam pipe and the point where the steam is discharged into the water) as the bubble emerges will also affect the size of the steam bubble. The specific volume of steam will increase as the pressure is reduced, so that a drop in pressure will increase the size of the steam bubble as it escapes into the liquid. Even if the steam bubble is emitted from a very small hole, the bubble may increase significantly in size if the steam pressure is high. Consequently, a lower pressure in the sparge pipe is better.
baharyecheng@yahoo.com
[/FONT]
اختلاف فشار ( بین لوله بخار و نقطه ای که بخار به داخل آب تخلیه می شود) وقتی که حباب پدیدار می شود، بر اندازه ی حباب ها تأثیر خواهد داشت. وقتی که فشار کاهش میابد حجم مخصوص بخار افزایش خواهد یافت، بنابر این افت فشار اندازه ی حباب هایی که وارد مایع می شوند را افزایش می دهد. حتی اگر حباب های بخار از یک سوراخ کوچک خارج شوند وقتی فشار بالا است اندازه ی حباب ممکن است به طور معنی داری افزایش یابد. بنابر این فشار کمتر برای لوله ی پخش کننده حباب بهتر است.

این واسه جرمه؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
O'Connell, H.E., 1946. Plate Efficiency of Fractionating Columns and Absorbers. Trans. Am. Inst. Chem. Eng. Vol 42, pp. 741–755. ...
linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/0098135496000579 - Similar
by MH Pescarini - 1996 - Cited by 2 - Related articles

ببینید شما لینک جستجو از سایت گوگل رو کپی کردید، این مقاله در سایت elsevier موجود نیست، یک مقاله دیگری هست که یکی از منابعش این مقاله می شود.
من منظورم این هستش که این مقاله رو شما در کدوم سایت پیدا کردید، یعنی در کدوم سایت جهت دانلود گذاشته شده. آدرس اون سایت رو بهم بدید، خیلی بهتر میتونم نتیجه بگیرم.

aigin

کاربر فعال
ببینید شما لینک جستجو از سایت گوگل رو کپی کردید، این مقاله در سایت elsevier موجود نیست، یک مقاله دیگری هست که یکی از منابعش این مقاله می شود.
من منظورم این هستش که این مقاله رو شما در کدوم سایت پیدا کردید، یعنی در کدوم سایت جهت دانلود گذاشته شده. آدرس اون سایت رو بهم بدید، خیلی بهتر میتونم نتیجه بگیرم.
بله فرمايش شما درسته من از مقاله قبلي كه برام فرستادي پيداكردم ودقيقا نميدونم كدام سايت ولي توي مقاله هاي ديگر سايت AICHEرا زده بود.كلا اگه مطالبي در مورد بازده مورفري سيني هاي برج داري برام بفرست چون موضوع پايان نامه من در مورد بازده مورفري برج جذب است.يه دنيا ممنون.

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
گزارش كارآموزي واحد آيزوماس يا همون هيدروكراكينگ(hydro cracking) رو مي خواستم
ترجيحا به انگلسي
thnx

Fox2

عضو جدید
روغن زد وان

روغن زد وان

سلام دوستان،من دنبال يه اطلاعاتي راجع به "روغن زد وان" و خصوصا نحوه ي "توليد" اون هستم،خواهش ميكنم كمكم كنيد،ممنونم.
:redface:

icegirl

عضو
خب براي كامل شدنش بايد بدونيم كه چي رو كم داري.
چقد كار كردي. چه بخشهايي داري. نقص كارت تو كدم قسمته؟
سلام
من در مورد تصفیه ی فیزیکی و شیمیایی و سیستم های مرتبط با اون کار کردم اما نقص کارم در مورد تصفیه ی بیولوژیکی هست. اصلا اطلاعی ندارم و همینطور در مورد نرم افزار های مرتبط با این موضوع.
در مورد بوگیری و کف گیری از پساب.
پیشاپیش از همکاریتون ممنونم.

icejabin

عضو جدید
سلام دوستان
من کارمند یکی از پالایشگاههای کشورهستم .
یک سوال دارم در مورد reboiler ها. البته نمیدونم اینجا جای درستیه واسه بیان این سوال یا نه . چون تازه واردم . امیدوارم که بتونین کمکم کنین

اگه دقت کرده باشید در ریبویلر ها کنترل ولو همیشه بر روی مسیر condensate قرار داره . اما در واحد تصفیه گاز با آمین (MEA) در ریبویلر برج regenerator کنترل ولو بر روی مسیر ورودی steam به ریبویلر قرار داره و در مسیر condensate از steam trap استفاده شده .
این موضوع تقریبا یک استثنا هست . می خواستم بونم کسی میتونه راهنمایی کنه . ممنونم .

آخرین ویرایش:

Aseman 24

عضو جدید
bayonet heat exchanger

bayonet heat exchanger

باسلام و احترام
اطلاعاتی در مورد مبدلهای Bayonet نیاز دارم لطفا کمکم کنید.
با تشکر

Ali_farhani

عضو جدید
سرمدجان سیالات هلند رو نتونستم از اون سایت دانلود کنم.
خیلی بهش احتیاج دارم میتونی یه سایت دیگه پیدا کنی؟
ممنون میشم:gol:

M. H. Rajani

عضو جدید
کاربر ممتاز
آبکاری نیکل کروم2

آبکاری نیکل کروم2

با سلام

اگر دوستان عزیز اطلاعلا ت عملی در این موارد : ولتاز مورد نیاز -- الکترولیت -- مواد مورد نیاز

در کاتد و آند ---را دارند در این تاپیک قرار دهند رهین منت خواهم بود

اسید الکترولیت چه اسیدی باید باشد و چه فلزی باید در این اسید حل شود؟

لم کار چیست؟؟؟ :gol:

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته

farshid.rahimi

عضو جدید
پروژه صنایع شمیایی

پروژه صنایع شمیایی

سلام من باید تا پایان تابستان پروژه ام را تحویل بدم
به خاطر مشکلات نتونستم هیچ کاری انجام بدم الان هم نمیدونم چکار کنم:(
هر که بتونه کمکم کنه خیلی ازش ممنون میشم و هزینه اش هم متقبل میشم*وهر کاری از دستم برآید انجام میدم
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم
با سپاس فراوان

icegirl

عضو
سلام من باید تا پایان تابستان پروژه ام را تحویل بدم
به خاطر مشکلات نتونستم هیچ کاری انجام بدم الان هم نمیدونم چکار کنم:(
هر که بتونه کمکم کنه خیلی ازش ممنون میشم و هزینه اش هم متقبل میشم*وهر کاری از دستم برآید انجام میدم
هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم
با سپاس فراوان
سلام
موضوع پروژه تون چیه؟

juicy

عضو جدید
توی این تاپیک گفته میتونه از سایت www.sciencedirect.com مقاله بگیره !

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=27239&highlight=sciencedirect&page=2

یه سر بزن
ضمنا اگه به استاد ارجمندتون مراجعه کنید میتونید بهش بگین که واستون از سایت www.sciencedirect.com مقاله رو دانلود کنه .
همه دانشگاه ها به احتمال زیاد با اون سایت مشترکند......
با درود
مقاله زیر رو در مورد تولید آمونیاک از سیت کم سیستمز می خواستم:

Ammonia
PERP-97/98-6 (Aug. 1998) - Price: US $2,000.00
Technology and economics of ammonia production. Regional supply/demand forecasts.
Relevance: 57%
Order | Download Table of Contents | Download Abstract |

farshid.rahimi

عضو جدید
سلام
موضوع پروژه ام در مورد توربین ها است . البته هنوز نتونستم مطالب را جمع و جور کنم.
شما اگه موضوعی که بتونی کمکم کنی پیشنهاد بده.
با تشکرات فراوان

icegirl

عضو
سلام
موضوع پروژه ام در مورد توربین ها است . البته هنوز نتونستم مطالب را جمع و جور کنم.
با تشکرات فراوان
سلام
اصلا موضوع پیچیده ای نیست
من یه search مختصر انجام دادم!
موضوعیه که خیلی خوب و مفصل میشه روش کار کرد.
هم در زمینه ی انواع توربین ها و کاربردشون در صنایع مختلف و هم در زمینه ی طراحی توربین.
بهینه سازی جهت افزایش بازده توربین ها.
کاربرد توربین ها در نیروگاه ها.
بهینه سازی مصرف منابع انرژی با استفاده از توربین های بادی در کشور و ... هزاران عنوان دیگه.

توربين ها

توربين تکانه ای (The Impulse Turbine) :
طبق شکل ما بخشی تيغه دار از يک توربين تکانه ای را مشاهده می کنيم.
کليد فهم اينکه چگونه يک توربين عمل می کند دانستن نيروهای آئروديناميکی است.
در مورد توربين تکانه ای تقريبا به طور منحصر به فرد اين گاز های با سرعت بالا هستند که روی سطوح مقعر تيغه ها عمل می کنند.به عبارت ديگر اين يک (تاثير سطلی) است که انرژی را استخراج می کند.

گاز به درون سطوح مقعر تيغه ها و با يک زاويه حدود ۴۵ تا ۸۵ درجه هدايت می شود.و به نسبت محور نيرو به محور منتقل می شود.
خاصيت جالب موتورهای تکانه ای اين است که سرعت گاز پس از خروج از تيغه ها کاهش می يابد در حاليکه فشار ثابت می ماند.انرژی به دليل تغيير سرعت گاز منتقل می شود نه فشار گاز.
توربين واکنشی(The Reaction Turbine):
در شکل روتور يک توربين واکنشی را مشاهده می کنيم.
به اختلاف ميان سطح مقطع تيغه ها در توربين واکنشی در مقايسه با توربين تکانه ای توجه نماييد.

در توربين های واکنشی به وسيله کاهش سرعت گاز و کاهش فشار گاز انرژی جنبشی گاز به نيروی محور تبديل می شود.دقيقا مثل با هوا پيما.هنگامی که گاز از سمت چپ تيغه وارد می شود و در طول صفحه ی تيغه حرکت می کند روی صفحه بالاتر کاهش فشار و روی صفحه پايين تر افزايش فشار خواهيم داشت.هنگامی که گاز لبه انتهايی را ترک می کند کاهش سرعت گاز ٫ فشار و يک زاويه رو به پايين (منظور جهت حرکت است) خواهيم داشت.که نتيجه آن يک بالا رفتن يا نيروی واکنشی خواهد بود.
توربين تسلا يا ديسک ( The Tesla or Disk Turbine):
در شکل يک نمايه از توربين ديسک يا تسلا مشاهده ميشود.
توجه داشته باشيد که هيچ گونه تيغه ای وجود ندارد.ديسک هايی ساده و نازک با واشرهايی در ميان و اطراف و يک واشر ستاره ای در مرکز.

گاز با سرعت بالا و با زاويه ۹۰ درجه عمود بر صفحه ها وارد لبه توربين ديسک می شود.گاز به طوری که بر صفحه ها مماس گردد هدايت می شود.به عبارت ديگر گاز لبه انتهايی صفحه ها را قطع می کند.
هنگامی که گاز وارد دستگاه ديسک می شود ابتدا با واشر های بيرونی مواجه می شود.نيروهای آئروديناميکی کروی نقش کليدی را در چرخاندن اين نوع توربين بازی می کنند.واشرها به عنوان عناصر شتاب دهنده به وسيله لبه پيشتاز و به عنوان عناصر کشاننده به وسيله لبه انتهايی عمل می کنند ( به نسبت جهت حرکت گاز ).اين تاثير شتاب-کشانندگی برای شروع حرکت توربين ضروری است.
هنگامی که گاز دميده می شود و قبل از اين که به واشرهای دورتادور برسد در طول ديسک باريک شروع به چرخش می کند و به حالت خروج از مرکز در می آيد.اين چرخش گاز موجب می شود که به سطح ديسک بچسبد دقيقا مانند مولکول های هوا که به سطح هواپيما و آب که به سطح قايق می چسبد.
اين اثر متقابل چسبيدن و حرکت چرخشی گاز موجب کشانده شدن ديسک در جهت حرکت گاز خواهد شد.
وجود افت سرعت و فشار يعنی تغيير يک بردار در مسير گاز.اين نيروی منتقل شده بايد شکلی از عکس العمل داشته باشد.در صورتی که واشرها به عنوان شتاب دهنده و صفحه ها به عنوان عناصر عکس العمل عمل می نمايند.
قابل ذکر است که اين نوع توربين خواص پنهان ديگری نيز دارا می باشد.
هنگامی که سرعت چرخش توربين حدود ۵۰٪ نرخ سرعت آن است گاز های شامل انرژی جنبشی از صفحه ها با کمترين فشار بازگشتی عبور می کنند.از ۵۰٪ تا ۱۰۰٪ نرخ سرعت ( که با سرعت گاز و قطر ديسک مشخص می شود ) نيروهای گريز از مرکز وارد بر گاز يک فشار بازگشتی را روی گاز ورودی به وجود می آورند.
هنگامی که سرعت محيطی توربين به سرعت گاز نزديک می شود گاز های فشار بازگشتی دری را ميان صفحه ها می بندند و گاز محرک را مسدود می کنند.به اين دليل است که سرعت محيطی توربين هرگز با سرعت گاز محرک برابر نمی شود.اين در يا سد هرگز کامل بسته نمی شود.اگر بسته می شد توربين متوقف می شد.
اين همچنين توضيح می دهد:
۱.چرا توربين ديسک به بالاترين بازده هنگامی دست می يابد که سرعت محيطی به سرعت گاز در نزديک ترين حالت باشد.
۲.چرا گشتاور افزايش می يابد هنگامی که سرعت روتور تا ۶۰٪ نرخ سرعت کاهش کاهش می يابد.و
۳.چرا سرعت توربين زير ۵۰٪ نرخ سرعت است.

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام
با تشکرات فراوان

سلام دوست عزیز .

در این لینک دوست عزیزم سرمد ، جزوات پالایشگاه اصفهان رو آپلود کرده . یک نگاه به جزوه توربین های بخار بندازین . فکر کنم به دردتون بخوره .

موفق باشین .:gol:

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار

سلام دوست عزیز .

در این لینک دوست عزیزم سرمد ، جزوات پالایشگاه اصفهان رو آپلود کرده . یک نگاه به جزوه توربین های بخار بندازین . فکر کنم به دردتون بخوره .

موفق باشین .:gol:

مرسی کورش جان. این توربین نیست. پمپ هست. لینکش اصلاح کردم.

sam1369

عضو جدید
اکسترودر

اکسترودر

سلام
در مورد اکسترودر، اینکه اصلاً چیه و چی کار می کنه ، در حد یه دانشجوی ترم 3 اطلاعات می خوام. ممنون می شم کمکم کنید.:):):)

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته
سلام
در مورد اکسترودر، اینکه اصلاً چیه و چی کار می کنه ، در حد یه دانشجوی ترم 3 اطلاعات می خوام. ممنون می شم کمکم کنید.:):):)

سلام.دوست عزیز لطفا سوالات خود را در تاپیک زیر مطرح کنید
·▪•●سوالات و درخواست هاي درسي مهندسي شيمي فقط در اینجا مطرح شود●•▪·

در مورد اکسترودر هم میتونید از فایل زیر استفاده کنید.

اکسترودر (Extruder)

موفق باشید:gol:

مرثا

عضو جدید
سلام. من این کتاب رو میخوام واقعا بهش نیاز دارم. اگه بتونید برام پیداش کنید لطف بزرگی بهم کردین. کتاب گاز طبیعی به زبان غیر فنی مولفش: ربکا ل باسبی
یا بهم بگید از کجا میتونم بخرمش

afm110

عضو جدید
با سلام
از بچه ها كي مي دونه نرم افزار hysys چطوري از معادلات فشار بخار (مثل آنتوان) خواص مواد را محاسبه مي كنه
با تشكر

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام. من این کتاب رو میخوام واقعا بهش نیاز دارم. اگه بتونید برام پیداش کنید لطف بزرگی بهم کردین. کتاب گاز طبیعی به زبان غیر فنی مولفش: ربکا ل باسبی

اسمشو اگه به انگلیسی بطونی کامل بنویسی شاید بشه راحتتر پیداش کرد.

hassan_1363

عضو جدید
کمک برای انجام پروژه

کمک برای انجام پروژه

سلام دوستان عزیز اگه مقاله ای در باره کاربرد امولسیون و سورفکتانت در داروسازی و پزشکی دارید کمک کنید:cry::cry::cry:

Hamid Reza.M

مدیر بازنشسته

کتاب درخواستی شما در نت نیست.نمیدونم این کتاب به صورت آفست در ایران هستش یا نه ولی اگه خیلی ضروریه به http://www.e-ketab.com/ مراجعه کنید و سفارش بدین که واستون بیارن.
اگه تو این سایت به مشکلی برخوردین با پیام خصوصی بهم بگین تا راهنماییتون کنم.
اسمشو اگه به انگلیسی بطونی کامل بنویسی شاید بشه راحتتر پیداش کرد.
سرمد جان کتاب درخواستی ایشون کتاب زیر هستش.

بالا