درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. دوستان گلم، در مورد انرژی هسته ای یا اتمی کسی اطلاعاتی چیزی داره، بذاره. ممنون میشم. تاکیدش بر ایران باشه دیگه چه بهتر

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام. دوستان گلم، در مورد انرژی هسته ای یا اتمی کسی اطلاعاتی چیزی داره، بذاره. ممنون میشم. تاکیدش بر ایران باشه دیگه چه بهتر
خدمت شما
امیدوارم بدرد بخوره;)

پیوست ها

• fizichastei.pdf
    3.9 مگایابت · بازدیدها: 0

erfan2013

عضو جدید
پی وی سی

پی وی سی

سلام کسی اطلاعاتی درمورد ساخت پی وی سی داره

مثلا در داکت های برق

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر

سال نو را خدمت شما سروران گرامی تبریک عرض می نمایم.

بنده یک درخواست دارم :

کسی در اینجا در دانشگاه تهران ارشد نمی خواند ؟

یک زحمتی داشتم تا برای بنده یک فایل را از سایت دانشگاه تهران دانلود نماید . چون تهران نیستم ، امکان مراجعه حضوری برای بنده و دریافت فایل از خود دانشگاه نمی باشد و فقط دانشجوی داشنگاه تهران می تواند با یوزر نیم و پسورد خودش فایل را برای بنده دانلود نماید.

انشالله خداوند اجر زحمات شما را نیز بدهد .

باز هم ممنونم.

منتظرم......

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر

بنده یک درخواست دارم :

یک زحمتی داشتم تا برای بنده یک فایل را از سایت دانشگاه تهران دانلود نماید . چون تهران نیستم ، امکان مراجعه حضوری برای بنده و دریافت فایل از خود دانشگاه نمی باشد و فقط دانشجوی داشنگاه تهران می تواند با یوزر نیم و پسورد خودش فایل را برای بنده دانلود نماید.

باز هم ممنونم.

منتظرم......

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خیلی ممنون، ولی خیلی تخصصیه!!! یه فایلی که خلاصه بگه، هدف از غنی سازی و انرژی هسته ای چیه؟؟!!
تو راکتور های هسته ای بوسیله ی همجوشی هسته ای انرژی بسیار زیادی آزاد میشه و هدف استفاده از انرژی هسته ای همین زیاد بودن انرژی آزاد شده و اختلاف این مقدار با مقدار انرژی بدست اومده از سوخت های دیگه هست
اتفاقی که تو راکتور ها می افته اینه که نوترون به سمت هسته ی اتم شلیک میشه و با برخورد نوترون با هسته ی سنگین اورانیوم ، هسته ی این اتم سنگین تر میشه و طبق طبیعت فیزیکیش وقتی هسته زیادی سنگین میشه به حالت ناپایدار میرسه و باعث رخداد انفجار میشه (واپاشی میکنه)
همونطور که میدونیم منظور از غنی سازی، خالص سازی سوخت ه به طوری که با این فرایند درصد اورانیوم 235 تو سوخت بیشتر میشه
و هرچی این سوخت خالص تر باشه برخورد نوترون ها با هسته ی اورانیوم 235 بیشتر میشه (برخوردش با هسته های اورانیوم 238 کمتر میشه) و به طبع تعداد واپاشی های هسته های اورانیوم بیشتر میشه و باعث تولید انرژی بیشتری میشه
اما برای راکتور های هسته ای یه محدودیتی برای غنی سازی هست
اگه اورانیوم مورد استفاده تو راکتور به درصد خلوص بالایی برسه میتونه با انفجار های بسیار زیاد باعث داغ شدن بیش از حد راکتور و انفجارش و اتفاقات فاجعه بار دیگه بشه
امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه
موفق باشی دوست من;)

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر

بنده یک درخواست دارم :

باز هم ممنونم.

منتظرم......

لطفاً به بنده هم کمک نمایید .

یک دنیا ممنونم .

na88na88

عضو جدید
خوب من تازه کارم ! وباید حتما یاد بگیرم ! و نیاز به این دارم که چند سوال حل کنم .استاد مربوطه گفته سوالای کتاب کرن رو حل کن ولی نمی تونم :(

na88na88

عضو جدید
baraye kasi ke taze kare sakhte !!!

سلام.خروجی گرفتن از نرم افزار کار سختی نیست.خودتون امتحان کنید. یه نمونه که تغییر فاز نداشته باشه رو حل کنید. میمونه تحلیل نهایی خروجی ها .اگه مشکل داشتین خروجی ها رو بذارید.نگاشون میکنم.

designchem

متخصص طراحی دستگاههای تبادل حرارت
کاربر ممتاز
گفتم که فقط خروجی گرفتن.نه خروجی صحیح گرفتن.روجی صحیح نیاز به تحلیل داره.کافیه شما تو نرم افزار HTFS از ماژول task یا hetran استفاده کنید(من hetran رو پیشنهاد میکنم راحتتره) ،اولش گزینه design رو انتخاب کنید تا دستتون بیاد اندازه مبدل چقدر باشه بعد اطلاعات رو تا حدی که قرمز ها از بین بره وارد کنید.برای کسی که مثال کتاب اموزشی رو حل کرده اصلا سخت نیست. امتحان کنید هر جا مشکل داشتید بپرسید.

habib fasa

عضو جدید
احداث واحد صنعتی

احداث واحد صنعتی

سلام دوستان گلم
من در صدد احداث یک واحد صنعتی در زمینه اسید سولفوریک واسید سیتریک هستم.از آنجا که دارای تجربه اندکی می باشم خواهشمندم اگه کسی تو این زمینه (از طراحی تا بهره برداری)واحد صنعتی اطلاعاتی داره در اختیارم قرار بده.
باتشکر:gol::gol::gol:

mn.68

عضو جدید
سلام
میشه یکی لطف کنه این دوتا مقاله رو برام بگیره

Catalytic reactions accompanied by capillary condensation 2. Mass tranCatalytic reactions accompanied by capillary condensation 2. Mass transfer inside a pelletsfer inside a pellet

Influence of capillary condensation on heat and mass transfer in the grain of a Fischer-Tropsch synthesis catalyst

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
سلام
میشه یکی لطف کنه این دوتا مقاله رو برام بگیره

Catalytic reactions accompanied by capillary condensation 2. Mass tranCatalytic reactions accompanied by capillary condensation 2. Mass transfer inside a pelletsfer inside a pellet

Influence of capillary condensation on heat and mass transfer in the grain of a Fischer-Tropsch synthesis catalyst

لینک مقاله !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yalda24

عضو جدید
سلام من نیاز فوری به یه مقاله انگلیسی با ترجمه در مورد spectrophotometric determination of iron می خوام
اگه دارین لطفا یا اینجا بزارین یا خصوصی
ممنون

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی لینک دانلود دیکشنری تصویری رو داره این قبلی دیگه نمیشه دانلود کرد

دوباره آپلود شد:

http://www.4shared.com/rar/s1rVLgI1/ENCYCLOPEDIA_OF_CHEMICAL_ENGIN.html

[h=1]

مهندسی شیمی - مهندسی ژنتیک - بیوتکنولوژی - سلامت - محیط زیست - دارو -اصلاح نباتات و کشاورزی -
[/h]

سوالات کنکور دکتری و ارشد همه ی رشته ها 91, 92

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...کنکور-دکتری-مهندسی-شیمی?p=6154838#post6154838

m:gh:89

عضو جدید
سلام خسته نباشید من نیاز فوری به گزارشکار ازمایشگاه مکانیک سیالات(جت اب) دارم لطفا راهنماییم کنین چکار کنم هر فایلی دانلود میکنم باز نمیشه

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید من نیاز فوری به گزارشکار ازمایشگاه مکانیک سیالات(جت اب) دارم لطفا راهنماییم کنین چکار کنم هر فایلی دانلود میکنم باز نمیشه

سلام
تو اين تاپيك بگردين ببينين پيدا ميكنين؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/259747-گزارش-کار-آزمایشگاه-«مکانیک-سیّالات»

عضو جدید
ممنون از لطفتون ولی هرچی گشتم ندیدم فک کنم در فایلی که کاربر فعالتون m3164 با عنوان fluid lab فرستادن,باشه اما باز نمیشه اگه بشه فایل رو بصورت word برام ارسال کنین ممنون میشم

mn.68

عضو جدید
سلام من یه مقاله در مورد بررسی cappilary condensation در انتقال جرم در غشاها می خوام.کلا یه چیزی می خوام که این پدیده رو توضیح بده مثال کاربدی نمی خوام

عضو جدید
سلام خسته نباشید من گزارشکار ازمایشگاه سیالات رو که میخواستم پیدا کردم ولی سیستم پیام میده که مجاز به دسترسی نیستم و ممکنه نام کاربریم از طرف مدیرسیستم فعال نشده باشه شما میتونید من رو راهنمایی کنید چکار باید بکنم​

بالا