درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطور میشه مول مکعب رو به متر مکعب تبدیل کرد؟با تشکر
هر مول رو ببین چند کیلو گرم یا گرم است.(ضرب در وزن مولکولی به توان 3)
تقسیم به (دانسیته به توان 3)کن(به واحد دانسیته و وزن مولکولی توجه شود
میشه واحدحجم به توان 3

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر
دوستان عزیز از اینکه لطف می نمایید و پاسخ بنده را نیز می دهید از شما کمال تشکر را دارم.
راستش را بخواهید من باید مسئله زیر را که (سوال 6-21) که در دو صفحه است (عکس شماره 17 پایین صفحه و عکس شماره 18 بالای صفحه که ادامه صورت مسئله است ) را با استفاده از نرم افزار مطلب حل نمایم.
چون این حل با استفاده از نرم افزار مطلب به عنوان پروژه درسی بنده است و 10 نمره دارد و در حقیقت باعث می شود بنده این درس را قبول بشوم برای بنده دارای اهمیت فراوان است.
در ضمن این را هم بگویم که بنده به نرم افزار مطلب اصلاً آشنایی ندارم.
ممنون می شوم که لطف بفرمایید و بنده را در این مورد کمک بفرمایید تا بتوانم جواب این مسئله که در حقیقت به عنوان پروژه اصلی درس راکتور بنده است را انجام دهم.
از لطف شما بسیار ممنونم.
انشالله خداوند اجر زحمات شما را نیز بدهد.
منتظرم......

با عرض سلام و وقت بخیر
اگریکی از دوستان بتواند این مسئله را برای من با نرم افزار مطلب شبیه سازی بنماید از لطفش ممنون می شوم.
من حلش را هم قرار دادم تا دیگر مشکلی از این بابت نباشد.
سوالها به صورت زیر هستند.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=101488&d=1339251148
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=101489&d=1339251226

حلش را هم که برای شما در پیوست به صورت دو عکس قرار داده ام .
انشالله بتوانم زحمات شما عزیزان را جبران نمایم.
باور بفرمایید که گیر افتادم و گرنه مزاحم وقت شما عزیزان نمی شدم.
منتظر پاسخ شما سروران گرامی هستم...............
ممنونم.

پیوست ها

• scan0016.jpg
    scan0016.jpg
    26.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • scan0017.jpg
    scan0017.jpg
    8.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مسئله این است: بودن یا نبودن!؟ :w02:

اینم جواب:
It's fluid in a generic sense, like a gas is considered fluid. It has viscosity and it flows, and it assumes the geometry of whatever is confining it. It's different because of the presence of nuclei (fully ionized atoms), ions (less than fully ionized atoms) and electrons.

منبع:
http://www.physicsforums.com/showthread.php?t=306446

آیا لازمه ترجمه کنم؟ :w44:
لطفا یکم توضیح بده
متوجه نمیشم چی میگه:(

mohandes-87

عضو جدید
اضطراری

اضطراری

:cry:سلام بچه هاکسی میدونه چراترم مشتق دوم سرعت نسبت به zبرای انتقال جرم درلایه مایع درحال ریزش ازدیواره عمودی صفراست؟خیلی واجبه اگه میشه زودجواب بدید

hanieh esboee

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز
ممنون میشم در رابطه با اثرات پساب واحدهای لبنی بر روی محیط زیست مقاله یا سایتی بهم معرفی کنین

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
:cry:سلام بچه هاکسی میدونه چراترم مشتق دوم سرعت نسبت به zبرای انتقال جرم درلایه مایع درحال ریزش ازدیواره عمودی صفراست؟خیلی واجبه اگه میشه زودجواب بدید

سلام، مکانیسم انتقال جرم توی این تئوری بر اساس نفوذ مولکولی هستش، وقتی ترم گرادیان غلظت به سرعت ظاهر میشه این رو بیان می کنه که زمان تماس دو فاز بی نهایت هستن، وقتی ترم به سمت بی نهایت میل می کنه یعنی غلظت داره پایدار میشه، همون طوری که از اسمش مشخص هست تئوری لایه نازک فیلمی چون نازک فرض شده پس مقدار ماده حل شده توی این لایه کم هستش و در مقایسه با مقدار عبور کرده ازش خیلی ناچیز هستش. یک نکته دیگه هم که میمونه این هستش که Zf (ضخامت فیلم موثر) ثابت نیستش و هر چه قدر سرعت بیشتر باشه این مقدار کمتر میشه و به سمت صفر میل می کنه.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز
ممنون میشم در رابطه با اثرات پساب واحدهای لبنی بر روی محیط زیست مقاله یا سایتی بهم معرفی کنین

مهمترین ماده پساب لبنیات باکتریهای درون ان و همچنین اسید لاکتیک حاصل از تخمیر این پساب است

درباره اسید لاکتیک و باکتریهای مربوط به آن میتوانید در تاپیکهای زیر مطالبی مطالعه کنید:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/288075

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/304864

mohandes-87

عضو جدید
اضطراری

اضطراری

سلام، مکانیسم انتقال جرم توی این تئوری بر اساس نفوذ مولکولی هستش، وقتی ترم گرادیان غلظت به سرعت ظاهر میشه این رو بیان می کنه که زمان تماس دو فاز بی نهایت هستن، وقتی ترم به سمت بی نهایت میل می کنه یعنی غلظت داره پایدار میشه، همون طوری که از اسمش مشخص هست تئوری لایه نازک فیلمی چون نازک فرض شده پس مقدار ماده حل شده توی این لایه کم هستش و در مقایسه با مقدار عبور کرده ازش خیلی ناچیز هستش. یک نکته دیگه هم که میمونه این هستش که Zf (ضخامت فیلم موثر) ثابت نیستش و هر چه قدر سرعت بیشتر باشه این مقدار کمتر میشه و به سمت صفر میل می کنه.

متوجه منظورتون نمیشم:cry:آخه این چه ربطی به مشتق دوم سرعت نسبت به zداره؟ خواهش میکنم بیشتروراحتترتوضیح بدید:cry:

sorna23

عضو جدید
سلام دوستان
یه سوال انتقال حرارت !!!!!
همون طور که میدونید اگه یه جعبه (حالا از هر جنسی) زیر افتاب بذاریم داخل جعبه داغ تر از محیط بیرون میشه حالا میخام بدونم با چه فرمولی میشه حرارت داخل جعبه رو بعد مثلا 20 دقیقه که گذاشتیم زیر افتاب اندازه گرفت(اگه دوستان ادرس از کتاب مثلا "حرارت هولمن" میدونن دقیق اون قسمت رو ذکر کنند )

AMIN_XCD

عضو جدید
با عرض سلام و وقت بخیر
اگریکی از دوستان بتواند این مسئله را برای من با نرم افزار مطلب شبیه سازی بنماید از لطفش ممنون می شوم.
من حلش را هم قرار دادم تا دیگر مشکلی از این بابت نباشد.
سوالها به صورت زیر هستند.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=101488&d=1339251148
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=101489&d=1339251226

حلش را هم که برای شما در پیوست به صورت دو عکس قرار داده ام .
انشالله بتوانم زحمات شما عزیزان را جبران نمایم.
باور بفرمایید که گیر افتادم و گرنه مزاحم وقت شما عزیزان نمی شدم.
منتظر پاسخ شما سروران گرامی هستم...............
ممنونم.

باسلام مجدد
کسی از سروران نتوانست در این مورد به من کمکی نماید ؟
از لطف و محبت شما سروران گرامی ممنونم.
همچنان منتظرم.............

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همون طور که میدونید اگه یه جعبه (حالا از هر جنسی) زیر افتاب بذاریم داخل جعبه داغ تر از محیط بیرون میشه حالا میخام بدونم با چه فرمولی میشه حرارت داخل جعبه رو بعد مثلا 20 دقیقه که گذاشتیم زیر افتاب اندازه گرفت(اگه دوستان ادرس از کتاب مثلا "حرارت هولمن" میدونن دقیق اون قسمت رو ذکر کنند )

سلام.
خوب فکر میکنم انتقال حرارت تشعشعی باشه.درست داخل جعبه رو مثل یه جسم سیاه در نظر بگیر و از فرمول اتقال حرارت تشعشعی حسابش کن.

متاسفانه کتاب دم دست ندارم وگرنه بیشتر راهنماییت میکردم.

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
متوجه منظورتون نمیشم:cry:آخه این چه ربطی به مشتق دوم سرعت نسبت به zداره؟ خواهش میکنم بیشتروراحتترتوضیح بدید:cry:

دوست عزیز شما سوالتونو خوب مطرح نکردی ؟مشتق دوم چی به چی صفره؟اگه منظورتون ترم دوم مشتق غلظت نسبت به y هستش دلیلش اینه که از نفوذ مولکولی در جهت y در برابر حرکت توده می توان صرفنظر کرد.پس حاصلضرب نفوذ A به B در مشتق صفر میشه

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام دوستان

شما به کتاب انتقال حرارت اینکروپرا مراجعه کنید در فصل سوم یک مثال درباره محاسبه دمای فر زده دقیقا مثل همون محاسبات رو میتونید انجام بدید فقط با این تفاوت که این فرض ها رو باید داشته باشید:
1- ترم زمان
2- سه بعدی
3- در نظر گرفتن مقاومت های دیواره جعبه

ببینید موقعی که می خواید تئوری فیلمی رو بدست بیارید یک سری فرض ها دارید که به کتابتون هم مراجعه کنید این فرض ها رو گذاشتن:
واکنش نداریم
جهت حرکت رو در جهت A فرض می کنیم و در جهت z ناچیز میگیریمش
و.....
خب چون نفوذ در جهت z خیلی کم تر از حرکت بالکی هستش از نفوذ در این جهت صرف نظر می کنیم.
اگر چیزی رو که من و دوستان گفتیم شما متوجه نشدید رابطه مورد نظرتون رو بنویسید، بخش فرمول نویسی هم گذاشتیم.

ceaselife

عضو جدید
کی میدونه منبع این عکس از کجا هست

کی میدونه منبع این عکس از کجا هست

کسی هست بدونه این سوال مربوط به کدوم کتاب هست؟جوابشو میخوام
ممنون یا اسم کتاب
تو عکس سواله مشخصه:gol:help.jpghelp.jpg

ceaselife

عضو جدید
کسی هست بدونه این سوال مربوط به کدوم کتاب هست

کسی هست بدونه این سوال مربوط به کدوم کتاب هست

کسی هست بدونه این سوال مربوط به کدوم کتاب هست؟جوابشو میخوام
ممنمون یا اسم کتاب

پیوست ها

• help.jpg
    help.jpg
    11.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hanieh esboee

عضو جدید
سلام دوستان
در رابطه با رئولوژی عسل به چندتا مقاله فارسی و انگلیسی احتیاج دارم
ممنون میشم کمکم کنین

mohandes-87

عضو جدید
سالی که نکوست............

سالی که نکوست............

:exclaim:سلام مثلا قرارشدبعدامتحاناجمع بشیم باهم درس بخونیم پس چی شد؟خداوککیلی بریدیه سربه تاپیک پارسال بچه ها بزنید!انقدربچه ها باهم همکاری کردن .انقدرخوب باهم پیش رفتن .اونوقت ما!حالا اگه متنبه شدیدشروع کنید:exclaim:

معتمدد

عضو جدید
:exclaim:سلام مثلا قرارشدبعدامتحاناجمع بشیم باهم درس بخونیم پس چی شد؟خداوککیلی بریدیه سربه تاپیک پارسال بچه ها بزنید!انقدربچه ها باهم همکاری کردن .انقدرخوب باهم پیش رفتن .اونوقت ما!حالا اگه متنبه شدیدشروع کنید:exclaim:
سلام چرا این قدر عصبانی؟!!
من تا 4شنبه امتحان دارم ولی حق باشماست بچه هایی که امتحناشون تموم شده و همکاری نمکنن یه کوچولو کم لطفی میکنن!!و یه نظری هم داشتم برای سر زدن به تایپیک-بهتر نیست برنامه زمانی تعیین کنیم تا از همین اول کار هم
برنامه ریزی داشته باشیم و هم دیگه وقتی از کسی تلف نشه؟؟؟

mohandes-87

عضو جدید
سلام چرا این قدر عصبانی؟!!
من تا 4شنبه امتحان دارم ولی حق باشماست بچه هایی که امتحناشون تموم شده و همکاری نمکنن یه کوچولو کم لطفی میکنن!!و یه نظری هم داشتم برای سر زدن به تایپیک-بهتر نیست برنامه زمانی تعیین کنیم تا از همین اول کار هم
برنامه ریزی داشته باشیم و هم دیگه وقتی از کسی تلف نشه؟؟؟
واقعاباهات موافقم مثلا تعیین کنیم که هرکی میخوادتاکجابخونه آخرهفته باهم چک میکنیم که چقدر پیش رفتیم.انشالاازکی شروع میکنی واسه ارشد؟

ihih_jimbo

عضو جدید
سلام بهتره که اول از روی رفرنسا بخونی
"سیالات" از 4تا کتابی که مرجع هست(استریتر -شیمز-فاکس-وایت)نمیشه گفت یکدومش خوبه هر کدومش بعضی از جاهاشو خوب گفته بهتره که 4تاشو ببینی بعد اون قسمتایی که میاد تو کنکور از روی کتابی که بهتر توضیح داده استفاده کنی
"جرم" کتاب چالکش فوقع العاده عالی ولی کتاب بهمنیارو با چالکش با هم بخونی خیلی خیلی مفیده و خود تریبال هم باید خط به خط بخونی
"عملیات" هم همون مک کیب خوبه ولی مثل اینکه تریبال کتاب عملیات هم داره که من خودم ندیدم
"حرارت"بازم کتاب چالکش با خشنودی با هم بخون هولمن هم حتما بخون
"ریاضی" کتاب نیک آذر جلد اول و جلد دوم قسمت اول عالی
"راکتور" کتاب مهندس واکنش های شیمیایی لون اشپیل ترجمه دکتر سهرابی که دو جلدی هست خوبه(همین کتاب دکتر سهرابی به اسم طراحی
راکتورهای شیمیایی ترجمه کرده که یک جلد اینو نگیر) کتاب فوگلر ترجمه خسروی خوبه
"کنترل" کتاب نیک آذر خوبه
"زبان تخصصی" کتاب انتشارات سمت خوبه
"ترمو"ون نس و ون وایلن
موفق باشی

دوست عزیز هر کدوم ازین رفرنسایی که میگی فقط بخوای نگاشون کنی سرت گیج میره چه برسه به این که بخوای بخونیشون.................
بهترین کار خوندن از روی کتابای پوران یا کتابای دیگه که مخصوص تست زنیه;)
خوندن رفرنس معمولا توی درسی مثل جرم و عملیات واحد مفید که بخوای درصد بالاتری بزنی.

ihih_jimbo

عضو جدید
کسی از بچه ها قصد داره تو آزمونهای پارسه شرکت کنه؟؟
من توی سایتش دیدم مثل اینکه اولین آزمونش توی برج 7 هست؟:confused:

m3164

کاربر فعال تالار مهندسی شیمی
کاربر ممتاز
سلام دوستان
در رابطه با رئولوژی عسل به چندتا مقاله فارسی و انگلیسی احتیاج دارم
ممنون میشم کمکم کنین

تاپیک: کلاس رئولوژی

تاپیک: کتاب رئولوژی

این چند تا مقاله لاتین هم درباره رئولوژی عسل هستند؛

RHEOLOGICAL ANALYSIS OF HONEY AND PROPOLIS MIXTURES

RHEOLOGICAL EVALUATION OF HONEY PRODUCED FROM Piptadenia moniliformis FLOWERS

RHEOLOGICAL PROPERTIES OF CRYSTALLIZED HONEY PREPARED BY A NEW TYPE OF NUCLEI

ihih_jimbo

عضو جدید
منبامعتمددموافقم ولی تومیتونی هرکدومو که اشکال داری ازمرجع بخونی ؟من که شرکت نمیکنم

بله بالاخره اسمش با خودش ...........رفرنس...........باید اشکالاتتو از اونجا پیدا کنی ولی کتاب تست یه چیزه دیگست...........
آزمونای پارسه هزینش بالاست اما جواب میده خدایی واسه کسی که سفت و سخت میخونه;)

etitakan

عضو
اگر منظورتون توی رابطه ناویراستوکس هست ومنظورتون از z محورعمود بر صفحه هست، توی مسئله از اول فرض شده که تمام شرایط در جهت z بدون تغییر هست و اینکه این مشتق صفر میشه جزء فرضیات مسئله هست!

بالا