درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام به دانشجويان عزيز و مهندسان محترم ، كسي فرمول محاسبه قيمت مبدل هاي حرارتي صفحه اي مارپيچ بر حسب سطح تبادل حرارتي كه بشه ا اون هزينه مبدل حرارتي رو بدست اورد داره .ممنون ميشم كمك كنيد.

این فایل واسه مبدل های پوسته و لوله هست ؛ نمی دونم چقدر به دردتون می خوره . از کتاب داگلاس براتون گذاشتم .

پیوست ها

• Shell & Tube.jpg
    Shell & Tube.jpg
    23.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hajialiloo

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز
خواهشمند است فقط و فقط درخواست های خود را در اینجا مطرح نمایید
ضمنا قبل از ارسال پست موضوع خود را سرچ کرده تا از ارسال پستهای تکراری جلوگیری گردد

سلام من مهندسي بهداشت حرفه اي خوندم ودرحال حاضر درشركت دولتي مشغول كار هستم اما براي ارتقاءشغلي مي خوام مهندسي شيمي وآن هم فقط دردانشگاه آزاد ارشد بخونم لطفاًدرصد وتراز دوستا نيكه قبول شدن وهمينطورمنابع رو دراختيارم بذاريد متشكرم

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
سلام من مهندسي بهداشت حرفه اي خوندم ودرحال حاضر درشركت دولتي مشغول كار هستم اما براي ارتقاءشغلي مي خوام مهندسي شيمي وآن هم فقط دردانشگاه آزاد ارشد بخونم لطفاًدرصد وتراز دوستا نيكه قبول شدن وهمينطورمنابع رو دراختيارم بذاريد متشكرم

بستگی به گرایشتون داره. ولی با توجه به مدرک قبلیتون ارشد مهندسی شیمی خیلی براتون سخته.

پیوست ها

• B-M.Shimi.doc
    159 کیلوبایت · بازدیدها: 0

azadeh_j

عضو جدید
درخواست كمك

درخواست كمك

سلام
من يه پروژه درمورد طراحي برج تقطير دارم. از طراحي زياد سردر نميارم هنوز واحدهاي مربوط بهش پاس نكردم. كتابهاي مربوط به طراحي دارم (WALAS ،طراحي ادوات فرايندي) ولي ترجمش سخت و وقت گير. ميخواستم بدونم كسي مي تونه درمورد روشها و مراحل طراحي بهم كمك كنه؟ممنون ميشم.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
separation

separation

سلام خدمت دوستان. فرق بین جداکننده افقی و عمودی چیه؟ چه مزیتهایی هر کدوم بر دیگری دارن؟ تو پالایشگاه گاز تو واحد گاز دقیقاٌ از دو نوع استفاده می شد. یکی قبل برج تماس آمین(افقی) و یکی هم بعد برج تماس(عمودی). ولی جواب قانع کننده ای پیدا نکردم!

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام خدمت دوستان. فرق بین جداکننده افقی و عمودی چیه؟ چه مزیتهایی هر کدوم بر دیگری دارن؟ تو پالایشگاه گاز تو واحد گاز دقیقاٌ از دو نوع استفاده می شد. یکی قبل برج تماس آمین(افقی) و یکی هم بعد برج تماس(عمودی). ولی جواب قانع کننده ای پیدا نکردم!

سلام حسین جان :gol:

این فایل رو مهندس صالحی در تاپیک دیگه ای آپلود کرده بودند که در باره طراحی جداکننده های دوفازی افقی و عمودی هست ، یک توضیحاتی داده . یک نگاه بنداز ، امیدوارم جوابت رو بگیری . :w30:

پیوست ها

• Two Phase separators Design.pdf
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام حسین جان :gol:

این فایل رو مهندس صالحی در تاپیک دیگه ای آپلود کرده بودند که در باره طراحی جداکننده های دوفازی افقی و عمودی هست ، یک توضیحاتی داده . یک نگاه بنداز ، امیدوارم جوابت رو بگیری . :w30:

سلام کوروش جان. مرسی از لطفت...

Amir.Salehi

عضو جدید
به کمکتان نیاز دارم

به کمکتان نیاز دارم

با سلام

من دارم کدی برای طراحی برج تقطیر می نویسم. برای آن نیاز به محاسبات انتروپی و انتالپی
در هر سینی دارم. برج من دارای 3 ماده متانول ، تولوئن ، بنزن است. من به یک هند بوک نیاز دارم که تمام ضرایب لازم برای این سه ماده را به من بدهد. در انتها من بایست بتوانم با چند معادله حالت مقادیر انتالپی و انتروپی را حساب کنم. هالند را خواندم ولی خیلی بد و نا مفهوم گفته است. اگر کتابی می شناسید که خوب گفته و با مثال حل کرده باشد لطف کنید معرفی کنید.

با تشکر
صالحی

mahdi vahedi

عضو جدید
کمکم کنید

کمکم کنید

سلام دوستان عزیز . من پشت کنکوری هستم . می خواستم راجع به درصد تاثیر دروس اختصاصی در قبولی رشته های پلیمر و شیمی بدونم . یعنی برای قبول شدن در یه دانشگاه عالی درصد های دروس اختصاصی چقدر باشه خوبه ؟ لطفا کمکم کنید .:(

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز . من پشت کنکوری هستم . می خواستم راجع به درصد تاثیر دروس اختصاصی در قبولی رشته های پلیمر و شیمی بدونم . یعنی برای قبول شدن در یه دانشگاه عالی درصد های دروس اختصاصی چقدر باشه خوبه ؟ لطفا کمکم کنید .:(

سلام دوست عزیز. لظفاً درخواست هاتون رو اینجا مطرح کنید. :smile:

همون طور که می دونید وقتی کارنامه نتایج میاد رتبه شما رو توی سه گروه می نویسن:

گروه اوّل که توش درسای ریاضی و فیزیک بیشتر لحاظ شده؛

گروه دوم که درس شیمی تأثیر بیشتری نسبت به گروه اوّل داره؛

گروه شوم که برای انتخاب رشته در رشته های کاردانی مناسبه.

فرمت کلّی کارنامه کنکور سراسری زمان ما (سال 86) این طور بود. با توجّه به رتبه ای که توی زیرگروه کسب کردید، می تونید انتخاب رشته کنید؛ یعنی در حقیقت این زیرگروه ها کمکی هست به فرد برای انتخاب بهتر.

امیدوارم توضیحات کمکتون کنه.

به امید موّفقیّت شما. :victory:

mahdi vahedi

عضو جدید

فرمت کلّی کارنامه کنکور سراسری زمان ما (سال 86) این طور بود. با توجّه به رتبه ای که توی زیرگروه کسب کردید، می تونید انتخاب رشته کنید؛ یعنی در حقیقت این زیرگروه ها کمکی هست به فرد برای انتخاب بهتر.

با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز . اما میشه بگید که چه درس هایی بیشتر برای قبولی ممورد نظر هستند . یعنی درصد کدام درس ها بیشتر باشه احتمال قبولی در مهندسی شیمی یا پلیمر بیشتر می شه .
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .:)

mahdi vahedi

عضو جدید
محتاج کمک

محتاج کمک

با تشکر از راهنمایی شما دوست عزیز . اما میشه بگید که چه درس هایی بیشتر برای قبولی ممورد نظر هستند . یعنی درصد کدام درس ها بیشتر باشه احتمال قبولی در مهندسی شیمی یا پلیمر بیشتر می شه .

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز

خواهش می کنم. :smile:

برای مهندسی شیمی و مهندسی پلیمر مثل بقیه است یعنی ارزش ریاضی و فیزیک مثل همون هاست ولی درصد شیمی در مقایسه با رشته های گروه یک (مهندسی برق، مهندسی مکانیک و ...) بیشتره.

عمومی ها هم ارزش یکسان دارند.

mahdi vahedi

عضو جدید
تشکر تشکر

تشکر تشکر

خواهش می کنم. :smile:

برای مهندسی شیمی و مهندسی پلیمر مثل بقیه است یعنی ارزش ریاضی و فیزیک مثل همون هاست ولی درصد شیمی در مقایسه با رشته های گروه یک (مهندسی برق، مهندسی مکانیک و ...) بیشتره.

عمومی ها هم ارزش یکسان دارند.
دوست عزیز تشکر از کمکتون .;)

mohandes-87

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام دوستان من میخوام روی یه موضوع خیلی خوب برای پروژم کارکنم که بایدمهر90 ارایه بدم فکرکنم وقت زیادی دارم که روپروژم کارکنم فقط دنبال یه موضوع به روزمیگردم درضمن رشتم پتروشیمیه

از دوستان ممکنه کسی لطفی کنه و این مقاله ها رو برام در بیاره ؟ :)
ممنونم از کمکی که می کنید :heart:

Stability of Ion-Exchange Resins. 1. Resistance to Osmotic Shock

http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/i360074a028

Stability of Ion-Exchange Resins. 2. Factors Affecting the Stability of Ion-Exchange Resins

http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/i360074a029

Stability of Ion-Exchange Resins. 3. Stability of Resins under Field Conditions and Correlation with Laboratory Data

http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/i360074a030

Spectrophotometric Determination of Acetone by Salicylaldehyde Method

http://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ac60116a036

Spectrophotometric determination of ketones by borohydride reduction

http://www.researchgate.net/publica...rmination_of_ketones_by_borohydride_reduction

Spectrophotometric determination of acetone using vanillin

http://www.rsc.org/publishing/journals/AN/article.asp?doi=AN9901501385

A Rapid, Selective and Direct Spectrophotometric Determination of Acetone with p-Aminoacetophenone in Biological and Environmental Samples
http://direct.bl.uk/bld/PlaceOrder.do?UIN=211641678&ETOC=RN&from=searchengine

mohandes-87

عضو جدید
جواب بدید

جواب بدید

:mad:سلام چراجواب سوالمو نمیدید ولی بااین حال من یه سوال دیگه هم میپرسم پس چراجزوه های ارشدو توسایت نمیذارید هشدارمیدم جواب بدید

سرمد حیدری

مدیر تالار
سلام دوستان من میخوام روی یه موضوع خیلی خوب برای پروژم کارکنم که بایدمهر90 ارایه بدم فکرکنم وقت زیادی دارم که روپروژم کارکنم فقط دنبال یه موضوع به روزمیگردم درضمن رشتم پتروشیمیه

بذار به پروژه برسی بعدا. یهو دیدی استاد بهت ضد حال زد.
برو رو تولید بنزین از واحدهای پتروشیمی کار کن.

:mad:سلام چراجواب سوالمو نمیدید ولی بااین حال من یه سوال دیگه هم میپرسم پس چراجزوه های ارشدو توسایت نمیذارید هشدارمیدم جواب بدید

:cry: حالا چرا دعوا میکنی.
لابد کسی جزوات ارشد رو نداره. قرار نیست که همه چیزو داشته باشیم.

m.j.shariat

عضو جدید
سلام

سلام

من مطلبي در مورد تصفيه هيدروژني بواسطه نانو كاتاليست ها مي خواستم .كسي مي تونه در اين مورد منو كمك كنه.....:)

mohamad3207

عضو جدید
سلام.راستش شاید واسه این سوالم یکم زود باشه.من تازه ارشد تو رشته طراحی فرایند قبول شدم.میخواستم مقداری در زمینه اینکه چه کارایی از الان میتونه پیش زمینه خوبی واسم فراهم کنه توضیح بدین.خیلی ممنون از لطفتون

سرمد حیدری

مدیر تالار
سلام.راستش شاید واسه این سوالم یکم زود باشه.من تازه ارشد تو رشته طراحی فرایند قبول شدم.میخواستم مقداری در زمینه اینکه چه کارایی از الان میتونه پیش زمینه خوبی واسم فراهم کنه توضیح بدین.خیلی ممنون از لطفتون

به حامد مراجعه کنید.

peymanfarashi

عضو جدید
نصب برنامه

نصب برنامه

چند وقت پیش یه dvd برنامه خریدم از فروشگاه سایت
ولی برنامه hysys موقع نصب این پیغام رو میده و از صفحه پرت می شم بیرون باید چه کار کنم ؟

k_siroos

مدیر بازنشسته

برو رو تولید بنزین از واحدهای پتروشیمی کار کن.

موضوعی که سرمد پیشنهاد داد موضوع خوبیه . :w17:

k_siroos

مدیر بازنشسته
ولی برنامه hysys موقع نصب این پیغام رو میده و از صفحه پرت می شم بیرون باید چه کار کنم ؟

نرم افزار های hysys 3.1 و hysys 3.2 با مشکل کرک روبرو هستند . باید تاریخ کامپیوتر رو بکشین عقب . مثلا سال 2002

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

دو حالت دارد یا کرک نرم افزار رو نصب نکردید یا اینکه یک بار ویندوز خود را عوض کنید و دوباره نصب کنید و تاریخ سیستم خود را به 2009 تغییر بدهید.

peymanfarashi

عضو جدید
دو حالت دارد یا کرک نرم افزار رو نصب نکردید یا اینکه یک بار ویندوز خود را عوض کنید و دوباره نصب کنید و تاریخ سیستم خود را به 2009 تغییر بدهید.
پیرجو جان میشه راهنمایی کنی این کرک نرم افزار کجاست ؟
تاریخ رو به 2002 و 2009 برگردوندم ولی بازم نشد.

بالا