[درخواست سوال و راهنمایی] مشاوره، سوال و درخواست مطالب علوم دام

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
سلام دوستان فعال در عرصه دام ....یکی از فاکتورهای مهم در عرصه پرورش دام تولید علوفه هست..چون به تور میانگین از 100درصد هزینه یک دامداری میشه گفت 70تا80 درصدآن خرید غذای دام ها هست...حالا میخوام ببینم که دوستای خوب مهندسی دام راحلی برای این مشلک دارن یاتاحلا دراین زمینه تحقیق داشتن که به دیگران واز جمله خودم انتقال دهن..مرسی وتشکر..رامین هستم مهندس شیلات...

mohandesss

عضو جدید
یه سوال که برام خیلی مهمه

یه سوال که برام خیلی مهمه

در مورد اثر عنصر روی بر استرس گرمایی طیور اگر مقاله ای مطلبی دارید خوشحال میشم راهنماییم کنید
خیلی لازم دارم برا درس سمینارم هست....

milad gholami

عضو جدید
من یه طرحی لازم دارم ک بتونم از طریق اون ترکیبات شیمیایی شیرخام رو افزایش بدم مخصوصا پروتیین و چربی از همه دوستانی ک در این زمینه تخصص دارن خواهش میکنم واسم ایمیل بزنند ممنون میشم
برای تغییرهای ترکیبتت شیر دو موضع مورد توجه هست اول چه موادی رو خود پستان سنتز میکنه که میتوان گفت که علم امروز میگه خیر قابل تغییر ولی دومی که بوسیله خون جزب میشه که میشه با تغییر جیره باعث تغییر آن شد

milad gholami

عضو جدید
سلام دوستان فعال در عرصه دام ....یکی از فاکتورهای مهم در عرصه پرورش دام تولید علوفه هست..چون به تور میانگین از 100درصد هزینه یک دامداری میشه گفت 70تا80 درصدآن خرید غذای دام ها هست...حالا میخوام ببینم که دوستای خوب مهندسی دام راحلی برای این مشلک دارن یاتاحلا دراین زمینه تحقیق داشتن که به دیگران واز جمله خودم انتقال دهن..مرسی وتشکر..رامین هستم مهندس شیلات...
در این زمین باید گفت روشهای وجود دارد که می توان از انها در این زمینه بهره گرفت:
روش مرتز
تامین حداقل ADFوحداقلNDF
اصلاح NDFبراساسpeNDF

mehdisj

عضو جدید
پرورش گوسفند

پرورش گوسفند

سلام من یه ایده دارم و میخوام با تهیه یک قطعه زمین و کشت علوفه در کنار اون گوسفند پرورش بدم .متاسفانه هیچ تخصصی در این رابطه ندارم ولی خیلی به این کار علاقه دارم . میخوام بدونم برا شروع کار از چه تعداد گوسفند و با چه مساحت زمین میتونم کارم شروع کنم و حداقل سرمایه لازم برا این کار چقدره و آیا دولت برا این کارا تسهیلات خوبی داره یا نه لطفا اگه کسی در این رابطه اطلاعاتی داره کمکم کنه

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام من یه ایده دارم و میخوام با تهیه یک قطعه زمین و کشت علوفه در کنار اون گوسفند پرورش بدم .متاسفانه هیچ تخصصی در این رابطه ندارم ولی خیلی به این کار علاقه دارم . میخوام بدونم برا شروع کار از چه تعداد گوسفند و با چه مساحت زمین میتونم کارم شروع کنم و حداقل سرمایه لازم برا این کار چقدره و آیا دولت برا این کارا تسهیلات خوبی داره یا نه لطفا اگه کسی در این رابطه اطلاعاتی داره کمکم کنه

یه نگاهی به اینا بنداز شاید به کارت اومد:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/236457-پرواربندی-گوسفند
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/226400-پرورش-گوسفند-به-روش-پرواربندی

از دوستان علوم دام هم اگه کسی بتونه به این دوستمون جواب بده دعاش میکنیم :)

milad gholami

عضو جدید
سلام به دوست عزیز
دولت در صورت داشتن آب و زمین به شما کمک میکنه و در غیره این صورت زیاد به دولت تکیه نکن.
و اما هر گوسفند به طور میانگین 2کیلوگرم ماده خشک مصرف میکنه که با نوع پرورش داشتی یا پرواری میتوان کنسانتره یا علوفه رو تغییر بدیم.
یونجه به عنوان پادشاه علوفه ها شناخته شده پس کشت علوفه یونجه که خیلی هم علوفه گران قیمتی هست پس هرچه بیشتر توان کشت و کارشو داشته باشی به نفعته
به نظر من کمتر از 100زیاد به زحمتش نمیرزه
اگر سوالی واست پیش آمد بپرس امیدوارم بتونم کمکت کنم

پروانه سفید

عضو جدید
سلام دوستان
کسی مطلبی درباره انواع ماهی هایی که قابل خوردن هستند و مقدار موادشان و ... کتابی داره؟
کسی کتابی درباره زنبور عسل و انواع عسل و خواص و ... داره؟

در صورت گذاشتن مطلب لطفا منو از طریق پیغام باخبر کنید.
ممنون

Phyto

مدیر تالار
سلام دوستان
کسی کتابی درباره زنبور عسل و انواع عسل و خواص و ... داره؟

در صورت گذاشتن مطلب لطفا منو از طریق پیغام باخبر کنید.
ممنون

اینجا رو ببین:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/299981-کتاب،-جزوه،-pdf-و-پاورپوینتهای-زنبوری-و-عسلی!

behnam63

عضو جدید
با سلام تحقیق انگلیسی به فارسی درمورد فیزیولوژی گار در مورد شیردهی سخت زایی بلوغ جنسی فحلی روشهای تشخیص آبستنی لقاح زایش باشد
باتشکر هرکدوم بود اشکال ندارد

alivaaryaani

عضو جدید
سلام دوستان عزیز..به علت مشغله کاری و کمبود و قت یه پاور پوینت در مورد آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تناسلی دام(گاو)نر ، نیاز دارم تا فردا برم سر کلاس و توضیح بدم برا بچه ها!! ممنون میشم اگه لطف کنید و در اختیارم قرار بدهید..یا علی.

اميررضا

عضو جدید
مرغ تخمگذار

مرغ تخمگذار

:que:ميخواستم بدونم براي هر1000عددمرغ تخم گذاردرقفس چندمترمربع فضالازم داريم؟لطفا كساني كه دراين مورد اطلاعات دارندكمكم كنن...:gol:

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
:que:ميخواستم بدونم براي هر1000عددمرغ تخم گذاردرقفس چندمترمربع فضالازم داريم؟لطفا كساني كه دراين مورد اطلاعات دارندكمكم كنن...:gol:

در مرغ گوشتی :
بسته به نوع ساختمان و سيستم پرورش تعداد مرغي كه در هر متر مربع نگهدار ي مي شود فرق مي كند . در ساختمانهاي معمولي و بدون عايق در هر متر مربع ۱۰ مرغ گوشتي و در ساختمانهاي عايق دار با وسائل اتوماتيك در هر مترم مربع ۱۲ مرغ و در ساختمانهاي بدون پنجره و تمام اتوماتيك در هر متر مربع ۱۴ تا ۱۵ مرغ نگهداري مي شود . نيمچه هاي تخمگذار نياز به فضاي بيشتري دارند و معمولا از ۶ تا ۲۰ هفتگي بين ۶ تا ۸ نيمچه در متر مربع نگهداري مي شود .

در مرغ تخم گذار :
فک کنم اطلاعات و اعداد و ارقام این طرح توجیهی که در لینک زیر هست میتونه کمک زیادی بهتون بکنه .
چون باید مساحت آبخوری و دانخوری و خیلی شرایط محیطی رو مد نظر داشته باشید.
http://hamsafar66.blogfa.com/post-17.aspx
میتونید با ی نسبت بندی و به روز کردن ارقام برای خودتون هم ازش استفاده کنید :gol:

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز..به علت مشغله کاری و کمبود و قت یه پاور پوینت در مورد آناتومی و فیزیولوژی دستگاه تناسلی دام(گاو)نر ، نیاز دارم تا فردا برم سر کلاس و توضیح بدم برا بچه ها!! ممنون میشم اگه لطف کنید و در اختیارم قرار بدهید..یا علی.

دوست عزیز این اسلایدایی هس ک استادمون سر کلاس تدریس میکنه !
هم ماده و هم نر هر دو رو داره.
http://s1.picofile.com/file/7196901498/Female_Male_90.pdf.html

tomas.edison

عضو جدید
راهنمایی میخوام : احداث مرغداری

راهنمایی میخوام : احداث مرغداری

سلام دوستان .. میخواستم بدونم حداقل های مورد نیاز برای احداث یک مرغداری 10000 قطعه چیه ؟
اگه لطف کنید هزینه های احداث رو هم بگین ممنون میشم ..
و اینکه برای احداث یه مرغداری چقدر تسهیلات و به چه شرایطی تعلق میگیره ..
ممنون از همه

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان .. میخواستم بدونم حداقل های مورد نیاز برای احداث یک مرغداری 10000 قطعه چیه ؟
اگه لطف کنید هزینه های احداث رو هم بگین ممنون میشم ..
و اینکه برای احداث یه مرغداری چقدر تسهیلات و به چه شرایطی تعلق میگیره ..
ممنون از همه

مرغداری چی ؟ گوشتی یا تخمی ؟
با چه سیستمی ؟ پرورش در قفس یا آزاد ؟
عمدتا تسهیلاتی که تعلق میگیره به طرح شما بستگی داره.

amerttlo

عضو جدید
سلام

بچه ها کسی در مورد طرح توجیهی مرغ مادر گوشتی چیزی می دونه

ممنون میشم کمکم کنید.

a.siyahpoosh

عضو جدید
پروار بندی گوسفند

پروار بندی گوسفند

سلام دوستان.یه مقدار کم سرمایه و یه مقدار زیاد علاقه به دامپروری باعث شد تا تصمیم به پروار بندی
گوسفند بگیرم.الان دارم مطالعاتم رو در این زمینه زیاد میکنم و ممنون میشم که من رو راهنمایی کنید.تاپیک های قبلی رو خوندم و تا اندازه ای راجع به جایگاه و جیره غذایی دام اطلاعات گرفتم.راستش من نژاد شال رو انتخاب کردم (احتمال زیاد محل پروار بندی سمت قزوین باشه).آیا به نظر شما انتخاب درستیه؟آیا الان بره برای پروار بندی پیدا میشه؟بهترین فصل خرید چه وقتی از ساله؟و خیلی سوالات دیگه که یکی یکی مطرح میکنم و پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون......یا علی

SHARANG

عضو جدید
SHAL KHEYLI MIKHOREH KHORAK HAM KE VAHSHAT NAK GEROONEH . MASALAN SABOOS GHEYMATESH 2 BARABAR SHODEH . 6 MAH GHABL AZ EYDE GORBOON BEHTARIN ZAMAN BARAYE KHARIDEH . BE NAFET HAST KE SKISHAK HAYE 20 KILOOYI BEKHARI
NA CHAGH BASHAN NA LAGHAR. AGE BETOONI ROOZI CHAND SAAT CHERA BEBERISHOON SHAYAD BESARFEH .

DAR ZEMN SHERKATE ATI NEGAR KELASE 3 ROOZEH PARVARESHE GOOSFAND BARGOZAR MIKONEH DAR TARIKH 7 DEY MAH

a.siyahpoosh

عضو جدید
ممنون از راهنماییت.چه نژادی به جای شال پیشنهاد میکنی؟میشه راههای تماس با این شرکت رو بگی.بازم ممنون

SHARANG

عضو جدید
انتخاب نژاد بسته به دما و رطوبت جایی‌ هست که محل پرورش . ضریب تبدیل هم در یک دورهٔ ۱۰۰ روزه مهمه . در مورد نژاد‌های مهربان و افشاری و زندی هم یک تحقیقی بکن . اگر بتونی‌ علوفه سبز بصورت روزانه در اختیار دام قرار بعدی عالیه . باقالی خیلی‌ خوب چاق میکنه ولی‌ حیف که گرون شده . میتونی‌ دورهٔ اول میش‌های پیر بگیری و پروارشون کنی‌ تا کار دستت بیاد بعد خرداد بره یا شیشک بگیر و تا عید قربان پروار کنی‌ . یک سری کراس‌ها هم هست که برای بهبود ضریب تبدیل رو گوسفند‌های محلی صورت گرفته . برو به تحقیقات علوم دامی کرج و و نتایج مطالعات شون رو برسی‌ کن ، آتی نگر مهر :

88338985
88338986

ashkari

عضو جدید
سلام.من یک پروژه طرح توجیحی تاسیس گوسفند داری دارم.تازه عضو شدم .میشه کمکم کنید؟ممنون

Phyto

مدیر تالار
سلام.من یک پروژه طرح توجیحی تاسیس گوسفند داری دارم.تازه عضو شدم .میشه کمکم کنید؟ممنون
سلام. خوش اومدی
یه نگاهی به این تاپیک بنداز:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/236457-پرواربندی-گوسفند
فکر کنم به کارت بیاد!

beep2000

عضو
کمک در مورد مزرعه ی بوقلمون!

کمک در مورد مزرعه ی بوقلمون!

سلام دوستان عزیز!
من رشته م اصلا هیچ ربطی به دام و طیور نداره و هیچی از اینها نمیدونم، ولی خیلی علاقه دارم که بعد از تموم شدن درسم بزنم تو کار پرورش بوقلمون!
علاقه ی خاصی به کار این مدلی دارم.
الان هم یه تیکه زمین توی روستا هست که اگه بشه، توی اون یه کارهایی انجام بدم. روستا توی استان قزوینه(الموت) و همینطور که میدونید، هوای کوهستانی داره(نه مثل کردستان)، هوای مطبوعی داره.
حالا میخوام ببینم که اینجاها میشه بوقلمون پرورش داد، هم به عنوان یه درآمد و هم برای عشق و حالش!
زمین هم پر از درخت میوه و این جور چیزاست و یه ردخونه ای هم داره.
سوال بعدیم هم اینه که اگه جوجه بخرم و بزرگ کنم بهتره یا مثلا از این بزرگها بگیرم که تخم کنن و جوجه بیارن؟؟
اونوقت، این بوقلمونهایی که سمت استان گیلان و اون طرفها به صورت روستایی پرورش میدن خوبه برای این کار؟؟
ممنون!

Phyto

مدیر تالار
من رشته م اصلا هیچ ربطی به دام و طیور نداره و هیچی از اینها نمیدونم، ولی خیلی علاقه دارم که بعد از تموم شدن درسم بزنم تو کار پرورش بوقلمون!

یه نگاهی به اینا بنداز:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/28440-نکاتی-در-مورد-پرورش-بوقلمون

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/28580-مدیریت-سالنهای-پرورش-بوقلمون-گوشتی

امیدوارم دوستان علوم دامی بیان و بیشتر راهنمایی کنن ...

beep2000

عضو
خیل ممنون Phyto عزیز!
یه چیزایی دستگیرم شد اما این تاپیکها بیشتر در مورد پرورش صنعتی توضیح دادن و من میخوام تو یه محیط معمولی و روستایی این کار رو بکنم، امیدوارم دوستان متخصص یه حالی به ما بدن!