[ درخواستهايتان را پيرامون دروس و تحصيلات تكميلي مهندسي عمران فقط در اين تاپيك مطرح كنيد]

middbox

کاربر بیش فعال
سلام آقاي middbox من كارشناسيم مهندسي صنايع هست. و ارشد عمران سازه ميخونم درسايي كه گفتين مثلا تحليل و مقاومت رو من 65% مكانيك خاك 80% و ... تو كنكور زدم بعلاوه درساي دوره كارشناسي مثل سازه هاي فولادي (با نمره 14) و سازه هاي بتني (با نمره 19) رو به عنوان درساي جبراني پاس كردم و ضمن اينكه دوباره درس تحليل سازه و چند تا درس ديگه رو هم بايد به عنوان جبراني بگذرونم . در طول همين دو ترم گذشته نرم افزار Etabs رو ياد گرفتم و تو درساي فوق صرف نظر از درساي عمومي مثل رياضي و ... درس طراحي لرزه اي سازه ها و ديناميك سازه و روشهاي اجزا محدود و پايداري سازه رو با نمره خوبي پاس كردم و چند تا درس طراحي ديگه هم دارم كه ديد عمراني خوبي ميده + پايان نامه.
اگه تعريف از خود تلقي نشه تو كلاس خودمون در بين پنج نفر اول كلاس هستم.
فكر نكنم از بچه هاي فارغ التحصيل عمران كه تجربه ندارن چيزي كم داشته باشم خيلي از اين مواردي كه شما گفتين تو تجربه به دست مياد. به هر حال اينو ميخام بگم كه قبولي تو ارشد عمران و خودن دروس ارشد كار خيلي آبكي نيست . خيلي از بچه هاي همكلاسي خودم كه كارشناسي عمران بودن جازدن.
به هر حال آقاي middbox هر چند حق امثال ما هست كه مث بقيه ارشد عمران بتونيم تو آزمون نظام مهندسي شركت كنيم ولي پيشنهاد من اين بود كه بيان دوره آموزشي بذارن. هر چند كه اگه واقعا آزمون نظام مهندسي كيفيت داشته باشه هر كه معلومات داره قبول ميشه و پيشنياز نباد داشته باشه.

بیتا خانم من نمیگم حق شما نیست میگم دانشگاه نباید این اجازهرو میداد الان که داده نمیدونم ، ولی احساس میکنم در حق بقیه ظلم میشه....

اگه یکی یکیه درسهایی که ما گذروندیم ( درسهای مهم رشته عمران) رواز شما آزمون بگیرن و شما قبول بشی من حرفی ندارم اگه تو آزمایشگاه مصالح تکنولوژی مقاومت و..... شرکت کنید و بتونید نظر استید رو جلب کنید من حرفی ندارم اگه پروژه های مربوطه رو ارائه بدید من حرفی ندارم...

میتونید؟ اگه بخوای این کار و انجام بدید فکر کنم دوباره باید کارشناسی رو بخونید...

به هر حال امیدوارم موفق باشید و به جایی برسید انصافا هم حق با من و امثال منه هم حق با شماست
و در آخر مقصر اصلی دولت جمهوری اسلامیه

خدانگهدار

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من با middboxموافقم.دلایلمم نمیگم چون بالا بهش اشاره شده.ولی شما که میگین فولاد و بتن رو 14و19 شدین آیا میدونین این نمرات ملاک طراحی نیست.وقتی پروژه فولاد و بتن رو(که برا ما ساختمان 8 و 6 طبقه بود)پاس کنی تازه میفهمی فولاد و بتن چیه و اونوقت میشه تصمیم بگیری که میشه ارشد سازه خوند یا نه.مرسی از همه

ir3

عضو جدید
مشکل اینکه به مهندسی های تکنولوژی عمران اجازه محاسبه نمیدادند حل شده

مشکل اینکه به مهندسی های تکنولوژی عمران اجازه محاسبه نمیدادند حل شده

سلام به همه
ظاهرا مشکل اینکه به مهندسی های تکنولوژی عمران اجازه محاسبه نمیدادند با اعتراضات اخیر حل شده:: بچه ها پیگیری کنند که خبر 100 درصد درسته یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

http://qazvineng.ir/?type=dynamic&lang=1&id=2389

به فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته های اصلی ، پروانه اشتغال به کار با کد اصلی و در تمامی صلاحیتها از جمله طراحی و محاسبات تعلق می گیرد:
عبدالرزاقی گفت : پیش از این و به واسطه مصوبات آبانماه سال گذشته کمیسیون و بخشنامه شماره ۹۰/۴۳۰/۸۸۹۰ مورخ ۱۱/۳/۱۳۹۰ به مهندسان عمران دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته عمران تنها پروانه مرتبط با مهندسی و بدون امکان اخذ و یا ارتقاء صلاحیت محاسبات تعلق می گرفت و همچنین برای مهندسان دارای کارشناسی ناپیوسته سایر رشته ها ی هفتگانه نیز تنها در صورتیکه عنوان دو مدرک کاردانی و کارشناسی عینا یکسان می بود امکان صدور پروانه اصلی با صلاحیت طراحی فراهم می شد که با ابلاغ اصلاحیه اخیر این موضوع تغییر یافته است .
مطابق این اصلاحیه ، به دارندگان مدارک کارشناسی اصلی ناپیوسته در صورتیکه دارای مدرک کاردانی اصلی در همان موضوع پروانه باشند صلاحیت طراحی و یا محاسبات و نیز پروانه با کد اصلی تعلق می گیرد و دیگر نیاز مند عینا یکسان بودن عنوان دو رشته نمی باشد که بر این اساس ترکیب تعداد زیادی از گرایشهای هر رشته موضوع پروانه جزوء دسته کد رشته های اصلی قرار می گیرد و به طور مثال مهندسان عمران باداشتن مدرک کارشناسی ناپیوسته در رشته های مهندسی: عمران – عمران ، سازه ، راه وساختمان و دارا بودن مدرک کاردانی در یکی از رشته های : کاردانی عمران ، ساختمان ، کارهای عمومی ساختمان ، راه وساختمان ، ساختمانهای بتنی ،‌ پیش ساخته ها ،‌ساختمانهای فلزی ، ساختمان سازی ، امور پیمانها ، پل سازی وابنیه فنی و مرمت ونگهداری ساختمان می توانند تقاضای اخذ پروانه اصلی نمایند که جداول کد رشته های اصلی بر اساس عنوان مدارک تحصیلی در دو مقطع کارشناسی و کاردانی به شرح جداول ۱و۲ در توضیحات ذیل می باشد .

جداول در صفحه پیوست می باشد دو و سه را دانلود کنید

آخرین ویرایش:

..:: civil ::..

عضو جدید
بیایید جایی واسه اشکالات برنامه نویسی و اشتراک کد های به درد بخور راه بندازیم! نظرتون چیه؟؟!!

بیایید جایی واسه اشکالات برنامه نویسی و اشتراک کد های به درد بخور راه بندازیم! نظرتون چیه؟؟!!

سلام به دوستان
یه پیشنهاد برا بچه های ارشد البته اگه بقیه هم بتونن کمک کنن خیلـــــــــــــــــی ممنون میشیم

بیاین یه جایی رو راه بندازین که اشکالات متلب، ansys، opensees و ... رو حل کنیم
کد های به درد بخورمون رو که خودمون نوشتیم (رعایت حق کپی رایت) بذاریم برا کمک به همدیگه
اینجوری مشکل من یکی برا اشکالات برنامه نویسیم که حل میشه فکر کنم مشکل خیلیلا باشه ها!!

به هر حال ممنون

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
یه سوال داشتم از خدمتتون ؛
بنده تحصیلات لیسانس ام در رشته ی تکنولوژی معماری بوده
و قصد دارم برای ارشد عمارن - سازه رو ادامه بدم
ترم بعدی ترم آخرم هستش و قصد دارم امسال قبول بشم...
به نظر شما آیا امکان یا امید قبولی هست؟
من ساکن تهران هستم و برای قبول شدن به نظرتون باید کلاس هم برم؟ اگر اینطوره باید چه کلاس هایی برم ..؟

قصد جدی دارم و حسابی هم میخوام وقت بزارم
لطفا من رو راهنمایی کنید.
ممنون و منتظرتون هستم. :gol::gol::gol:

سلام
اینکه قبول میشین بستگی به شما داره اما از دو سال پیش منابع عوض شد و حجم درسا دو برابر شد
همشو باید بدونین دیگه
زبان و ریاضی میگن هرکی خوب بزنه شانسش بیشتره نمی دونم صحت داره یا نه
دروی طراحی مثل راهسازی و روسازیم آسونه اما فرمول زیاد داره
خاک هم خدایی خوب میشه زد
تحلیل و مقاومت اینا از درسایین که کار زیاد می برن و چون می خوان ارشد بخونین اونم سازه باید بدونین
و چون که ضریب همه درسا یکیه شما خودتون باید تصمیم بگیرین که رو کدوم وقت بذارین
در مورد کلاس نظری ندارم من که به شخصه بی کلاس بیشتر درس می خونم
موفق باشین

mst_ab

عضو جدید
ظاهراً کسی علاقه ای به صحبت نداره! متأسفانه ansys، opensees هم مسلط نیستم، ولی تو دوران دانشجویی یه برنامه با ویژوال بیسیک 6 نوشتم (شبیه سازی سیستم 1 درجه آزادی در حالت ارتعاش آزاد) دادم به استاد زلزله، میان ترم که 10 نمره داشت رو نرفته بودم ، ولی با این وجود استاد آخر ترم به خاطر این برنامه بهم 11 داد!
دوستان اگر دانلود کنن، نظری پیشنهادی بدن ممنون میشم.

http://mst-ab.persiangig.com/SDOF.exe

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام به دوستان
یه پیشنهاد برا بچه های ارشد البته اگه بقیه هم بتونن کمک کنن خیلـــــــــــــــــی ممنون میشیم

بیاین یه جایی رو راه بندازین که اشکالات متلب، ansys، opensees و ... رو حل کنیم
کد های به درد بخورمون رو که خودمون نوشتیم (رعایت حق کپی رایت) بذاریم برا کمک به همدیگه
اینجوری مشکل من یکی برا اشکالات برنامه نویسیم که حل میشه فکر کنم مشکل خیلیلا باشه ها!!

به هر حال ممنون

سلام
فکرتون خوبه
ولی چون برنامه نویسی یه درس تخصصی نیست و کمتر کسی تو عمران بهش علاقه مند میشه یه کم طول میکشه تا یه جمع درست شه اینجا
من پاسکال کار کردم تو دانشگاه و سی شارپ هم خودم رفتم دنبالش
داشتم یه برنامه مینوشتم واسه محاسبات تیرچه ولی فرصت نشد فعلا در حالت تعویق مونده

samma

عضو جدید
تکمیل ظرفیت ارشد

تکمیل ظرفیت ارشد

با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز

تو رو خدا اگه کسی اطلاعی راجع به سازه هیدرولیکی ازاد اهر داره که چه تعداد تکمیل ظرفیت میگیره در اختیار اینجانب قرار دهید
با تشکر :cry::cry:

sajjad hosieni

عضو جدید
عمران و پيشرفت

عمران و پيشرفت

سلام دوستان من تو يك مقاله خوندم عمران تا ده سال آينده همچنان پيش تاز از نظر درآمد و جذب دانشجو در ايران است ولي من موندم كدوم گرايش عمران ميتونه تا 10 سال ديگه پيشرفت كنه نظرتون چيه

mst_ab

عضو جدید
اگر بتونیم از همین بچه های عمرانی که به برنامه نویسی علاقه دارن استفاده کنیم و یه برنامه بیرون بدیم خیلی خوب بشه، مثلاً برنامه طراحی کف ستون که خیلی هم الان نیاز هست بهش، یا یه برنامه متره مثل تدبیر یا تکسا. مسائل مادیش رو میشه صحبت کرد. من خودم چون بازی سازی 3 بعدی هم کار کردم شاید بتونم یه برنامه به صورت 3 بعدی برای طراحی کف ستون بسازم. ولی ترجیح میدم گروهی کار کنم.
کسی علاقمند هست به این جور فعالیت ها؟

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام دوستان من تو يك مقاله خوندم عمران تا ده سال آينده همچنان پيش تاز از نظر درآمد و جذب دانشجو در ايران است ولي من موندم كدوم گرايش عمران ميتونه تا 10 سال ديگه پيشرفت كنه نظرتون چيه

سلام
در حال حاضر ، و تا چند ساله آينده عمران همچنان پيشتاز خواهد بود ، و البته در آينده بيشتر پيشرفت خواهد كرد!!
به نظر من ، امروز گرايش هاي سازه و زلزله تقريبا به حال اشباع رسيده اند ، اين در حالي هست كه در كشور ما به مسايل محيط زيست و حفاظت از ان زياد توجه نميشود ولي در اينده ، با توجه به اين كه دنيا به اين سمت سوق پيدا كرده ، گرايش هاي محيط زيست ، مديريت پروژه(كه حالا زيرمجموعه اي از عمران شده ) مهندسي شهرسازي(كه ميتوان شاخه اي از عمران دانست) ، راه و ترابري ، سد و شبكه پيشرفت چشمگيري خواهند داشت شايد پيشتازتر از گرايش هاي سازه ، زلزله و خاك باشند

middbox

کاربر بیش فعال

با سلام اضافه بر مطالب مفیدی که زیبا خانم گفتن ، به نظر من سازه های هیدرولیکی و سازه های دریایی آینده خیلی خوبی دارن ، همینطور از نظر درآمد فکر میکنم خیلی خوب باشن ، بهتره یه جستجوی کوچیک تو اینترنت راجع به ایندو گرایش داشته باشید

عضو جدید
اگر بتونیم از همین بچه های عمرانی که به برنامه نویسی علاقه دارن استفاده کنیم و یه برنامه بیرون بدیم خیلی خوب بشه، مثلاً برنامه طراحی کف ستون که خیلی هم الان نیاز هست بهش، یا یه برنامه متره مثل تدبیر یا تکسا. مسائل مادیش رو میشه صحبت کرد. من خودم چون بازی سازی 3 بعدی هم کار کردم شاید بتونم یه برنامه به صورت 3 بعدی برای طراحی کف ستون بسازم. ولی ترجیح میدم گروهی کار کنم.
کسی علاقمند هست به این جور فعالیت ها؟

سلام

من خودم تو excel برنامه محاسبه کف ستون رو می خوام بنویسم ! محاسبات اتصالات سازه بتنی و دیوار برشی نوشتم که نصفه هستند باید یه فرصصت گیر بیارم که تمومشون کنم.
ایشالله در اولین فرصت.

ممنون از کمک همه دوستان

mst_ab

عضو جدید
سلام

من خودم تو excel برنامه محاسبه کف ستون رو می خوام بنویسم ! محاسبات اتصالات سازه بتنی و دیوار برشی نوشتم که نصفه هستند باید یه فرصصت گیر بیارم که تمومشون کنم.
ایشالله در اولین فرصت.

ممنون از کمک همه دوستان

اکسل کف ستون الان توی اینترنت هست، خیلی هم سخت نیست، برنامه ای هم جدیداً نوشته شده به نام Design Studio که محاسبات و طراحی کف ستون رو با جزئیات خوبی انجام میده ولی هیچ برنامه 3 بعدی مثل ایتبز برای کف ستون وجود نداره.
اگر برنامه ای نوشتید که تموم شده خوشحال میشیم ما هم ببینیم.

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
اکسل کف ستون الان توی اینترنت هست، خیلی هم سخت نیست، برنامه ای هم جدیداً نوشته شده به نام Design Studio که محاسبات و طراحی کف ستون رو با جزئیات خوبی انجام میده ولی هیچ برنامه 3 بعدی مثل ایتبز برای کف ستون وجود نداره.

سلام
حرف دوستمون كاملا صحيح هست ، الان خيلي از برنامه ها تو اكسل نوشته شدن،مثل طراحي ستون ، يا طراحي تيرچه يا حتي ديوارهاي حائل و .... كه تو اينترنت ميشه پيدا كرد ، ولي بعضي از مشكلات محاسبه اي هست كه نوشته نشده ، من خودم دارم تو اكسل يه برنامه در مورد "دِ آكس " بودن ستون هاي فلزي مينويسم ، ولي به خاطر چندتا مشكل فعلا نصفه مونده !! اگه بتونم كاملش كنم ، خيلي خوب ميشه !!

اگر به قول دوستمون بتونيم برنامه هاي سه بعدي رو هم بنويسيم ، خيلي خوب ميشه !!

عضو جدید

سلام

والا یه دونشونم تو شرکت برا چک ما که به درد نخورد شاید شما دیدین ما ندیدیم اما اونایی که هست نقص داره بعضی ضوابط رو لحاظ نمی کنه بعضی حالات خاص رو در نظر نمی گیره!

من برای چک می خوام . تو شرکت نیازمه گفتم بذارم برا شما.
حالا شاید زیادم مفید نباشه نمی دونم.
و نیاز من منو به این کار وا داشت.

به هر حال ممنون از دوستان

mst_ab

عضو جدید
خوشحال میشیم اگر برنامه رو تموم کردید توی همین تاپیک بذارید. (protect کنید که کپی رایت هم حفظ بشه!) :smile:

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
در حال حاضر ، و تا چند ساله آينده عمران همچنان پيشتاز خواهد بود ، و البته در آينده بيشتر پيشرفت خواهد كرد!!
به نظر من ، امروز گرايش هاي سازه و زلزله تقريبا به حال اشباع رسيده اند ، اين در حالي هست كه در كشور ما به مسايل محيط زيست و حفاظت از ان زياد توجه نميشود ولي در اينده ، با توجه به اين كه دنيا به اين سمت سوق پيدا كرده ، گرايش هاي محيط زيست ، مديريت پروژه(كه حالا زيرمجموعه اي از عمران شده ) مهندسي شهرسازي(كه ميتوان شاخه اي از عمران دانست) ، راه و ترابري ، سد و شبكه پيشرفت چشمگيري خواهند داشت شايد پيشتازتر از گرايش هاي سازه ، زلزله و خاك باشند
سلام میشه از این گرایش بیشتر بگی؟؟؟؟؟

عضو جدید

سلام
درخواست وزارت علومو دیدین؟؟
حرفام در مورد اینکه راه و مدیریت پروژه و ترافیک و ترابری و اینا که آینده داره و سازه تکمیله که درست بود
یه رشته های دیگم مثل RS و GIS مطمئن نیستم یه همچین چیزی جدیده مثل اینکه!!
بزرگوار همه رشته ها حتی آب و زلزله تراکمشون از سازه بهتره! اگه کسی دکتری می خواد اصلا سازه رو پیشنهاد نمی کنم همین الانش وضع خرابه چه برسه به 4 5 سال دیگه!!

ضمنا دوستان من هر زمان فرصت داشته باشم می آم تالار نه هر روز که هر روز جواب بدم ! اگه کار داشته باشم شاید 1 ماه نیام و اگه بیکار شم هر روز!!

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

چقد خوب منظورت همون مهندسی مدیریت پروژه که جدیدا اومده هست؟ که البته اگه اینه که فک میکنم هنوز تو دانشگاه های ملی وارد نشده!!!!!
واینکه میگی زیر مجموعه عمران شده چیطوریه؟ میشه با این مدرک عضو نظام مهندسی شد؟ چون تا یه سال قبل که این رشته رو نظام قبول نمیکرد!!!!

civilica2008

عضو جدید
کمک در تز

کمک در تز

سلام بچه ها
خوبید؟؟؟
من کارشناسی ارشد عمران-زلزله دانشگاه شریف میخونم.
کسی اینجا تز یا پروژش در مورد ارتعاشات تصادفی، کنترل ارتعاشات محیطی، کنترل ارتعاشات با دامنه بسیار کم(microvibration active control) و یا کنترل فعال هست؟؟؟
هرکدوم باشه طوری نیست.
اگه بشه باهم همکاری کنیم به نظرم خیلی خوب میشه.
اگه کسی جوابما بده ممنون میشم. :)

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من به نظرم بهتره لینک این تاپیکتونو تو امضاتون قرار بدین البته اگه فعالیت دارید تو تالار شاید بهتر کمکتون کنه چون اینطوری شاید زودتر جواب بگیری:)

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
چقد خوب منظورت همون مهندسی مدیریت پروژه که جدیدا اومده هست؟ که البته اگه اینه که فک میکنم هنوز تو دانشگاه های ملی وارد نشده!!!!!
واینکه میگی زیر مجموعه عمران شده چیطوریه؟ میشه با این مدرک عضو نظام مهندسی شد؟ چون تا یه سال قبل که این رشته رو نظام قبول نمیکرد!!!!

سلام میشه از این گرایش بیشتر بگی؟؟؟؟؟

سلام خدمت دوستان گرانقدر
براي اينكه بتونيد اطلاعات كافي در مورد رشته ي مديريت پروژه بدست بياريد ، به اين تايپيك مراجعه كنيد .

تايپيك دوستمون Anish هست .

نظر شما در مورد مهندسی مدیریت پروژه چیست؟

آخرین ویرایش:
سلام بچه ها
خوبید؟؟؟
من کارشناسی ارشد عمران-زلزله دانشگاه شریف میخونم.
کسی اینجا تز یا پروژش در مورد ارتعاشات تصادفی، کنترل ارتعاشات محیطی، کنترل ارتعاشات با دامنه بسیار کم(microvibration active control) و یا کنترل فعال هست؟؟؟
هرکدوم باشه طوری نیست.
اگه بشه باهم همکاری کنیم به نظرم خیلی خوب میشه.
اگه کسی جوابما بده ممنون میشم. :)
سلام دوست عزیز این مقاله تو این تاپیک شاید بتونه کمکی بهتون بکنه http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/299230-مهندسی-حرفه-ای-عمران/page3

meshki_0pm0

عضو جدید
سوال مهم و فوری؟ انتخاب واحد...

سوال مهم و فوری؟ انتخاب واحد...

من این ترم تحلیل (1) و بتن (1) رو با هم دیگه برداشتم.سوالم اینه که آیا میتونم بتن (1) رو با وجود هم نیاز شدنه تحلیل پاس کنم یا نه؟ یعنی از لحاظه درک و فهم مطالب بتن 1 دچار مشکل میشم یا نه؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید تا سریعتر بتونم تصمیم بگیرم... با تشکر:gol:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
من این ترم تحلیل (1) و بتن (1) رو با هم دیگه برداشتم.سوالم اینه که آیا میتونم بتن (1) رو با وجود هم نیاز شدنه تحلیل پاس کنم یا نه؟ یعنی از لحاظه درک و فهم مطالب بتن 1 دچار مشکل میشم یا نه؟؟؟
لطفا راهنمایی کنید تا سریعتر بتونم تصمیم بگیرم... با تشکر:gol:

سلام دوست عزيز
مشكلي پيش نمياد اگر اين دو درس را با هم انتخاب كنيد ، چون مباحث درس بتن 1 طراحي تير ها هست ، و مباحث درس تحليل 1 تعيين درجه معيني ، نامعيني سازه ها (مروري بر استاتيك و مقاومت مصالح ) و تغيير شكل ساز ارتجاعي سازه ها ، قضاياي لنگر سطح و روشهاي انرژي و نظاير اين هاست .
درس بتن 1 به نظر شخصي من آسانتر هست و يادگيري نحوه ي طراحي و حل تمرين كافي مي باشد ولي براي تحليل وقت و دقت بيشتري لازم هست .
هم نياز بودن و يا درك مطالب و يادگيري اين دو درس مشكلي برايتان نخواهد داشت . در ضمن ، مي توان هر دو درس را با 10 پاس كرد ، ولي پاس كردن دليل بر يادگيري نيست ، بهتر است اول ملاك يادگيري را مد نظر بگيريد ، بعد پاس كردن !!

با تشكر

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
لطفا راهنمایی کنید تا سریعتر بتونم تصمیم بگیرم... با تشکر:gol:[/QUOTE
سلام
اگه فولاد 1 هم برداری بازم مشکلی پیش نمیاد.:)
موفق باشی

آخرین ویرایش:

meshki_0pm0

عضو جدید
لطفا راهنمایی کنید تا سریعتر بتونم تصمیم بگیرم... با تشکر:gol:[/QUOTE
سلام
اگه فولاد 1 هم برداری بازم مشکلی پیش نمیاد.:)
موفق باشی

جدا اگه فولاد 1 هم بردارم ضمن هم نیاز شدن مشکلی پیش نمیاد؟!!! ولی اساتید ما که زیاد گیر میدن میگن متوجه نمیشین! حالا همین بتن 1 هم بصورت قاچاقی برداشتم.خدا کنه گیر ندن و براحتی بتونم پاسش کنم.

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدا اگه فولاد 1 هم بردارم ضمن هم نیاز شدن مشکلی پیش نمیاد؟!!! ولی اساتید ما که زیاد گیر میدن میگن متوجه نمیشین! حالا همین بتن 1 هم بصورت قاچاقی برداشتم.خدا کنه گیر ندن و براحتی بتونم پاسش کنم.
دوست گرامی منظورم از پیش نیومدن مشکل ،جنبه علمی بود(که هر سه رو میتونی بخونی) نه ضوابط اموزش دانشگاه.اگه از لحاظ اموزشی نمیتونی اخذ واحد کنی سعی کن زیر ابی نری چون در اخر خودشون برات حذفش میکنن.

meshki_0pm0

عضو جدید
دوست گرامی منظورم از پیش نیومدن مشکل ،جنبه علمی بود(که هر سه رو میتونی بخونی) نه ضوابط اموزش دانشگاه.اگه از لحاظ اموزشی نمیتونی اخذ واحد کنی سعی کن زیر ابی نری چون در اخر خودشون برات حذفش میکنن.

بله.حرفتون کاملا درسته.مرسی دوست عزیز