[ درخواستهايتان را پيرامون دروس و تحصيلات تكميلي مهندسي عمران فقط در اين تاپيك مطرح كنيد]

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام، می تونی به سایتش مراجعه کنی:
www.oxin.ac.ir
من از روش مکاتبه ایش استفاده کردم و خیلی راضی بودم.

ronia kiani

عضو جدید
دیوارهای برشی فولادی

دیوارهای برشی فولادی

سلام. من یه پروژه تخصصی برداشتم که بلا نسبت همه مثل خر گیر کردم توی گل.:confused:کمکم کنیدددددد.موضوع پروژه م "دیوار برشی فولادیه". هر کی هر مطلبی داره خواهشا واسم بفرسته.واقعا ممنونتون میشم:redface:

ehsanj3092

عضو جدید
دیواربرشی فولادی

دیواربرشی فولادی

سلام. من یه پروژه تخصصی برداشتم که بلا نسبت همه مثل خر گیر کردم توی گل.:confused:کمکم کنیدددددد.موضوع پروژه م "دیوار برشی فولادیه". هر کی هر مطلبی داره خواهشا واسم بفرسته.واقعا ممنونتون میشم:redface:

اساس ايده ديوارهاي برشي فولادي كه در
15 سال اخير بطور جدي مورد توجه قرار گرفته است ، بهره گيري از ميدان كششي قطري است كه پس
از كمانش ورق فولادي در آن ايجاد مي گردد

. اين سيستم از نظر اجرايي بسيار ساده ب وده ، لذا با دانش فني موجود و بدون نياز به كسب مهارت
جديد مي توان آن را اجرا نمود

. ديوارهاي برشي فولادي جايگزيني مطمئن از نظر مقاومت و رفتار، براي ديوارهاي برشي بتني مي باشند .كه در
چند سال اخير استفاده از آن در ساختمانهاي فولادي و بتني سرعت چشمگيري در سرا سر دنيا دا شته است

.[ 1] دراين تحقيق 49 بازشوي مربعي و
مدل شده است

. با تغييرابعاد بازشو ، تأثير بازشو در رفتار سازه، از نظر مقاومت و ANSYS مستطيلي در مركز ديوار برشي فولادي ، توسط برنامه
سختي به روش استاتيكي غير خطي مورد مطالعه قرار گرفت و درنهايت رابطه ا ي بين نيروي برشي قابل تحمل توسط قاب با ديوار برشي فولادي
بدون بازشو و با بازشو ارائه گرديدو همچنين تأثير نحوه قرار دادن بازشوهاي مستطيلي در سختي اوليه ديوار بررسي شد
.

basler.jpg SPSW.jpg

ehsanj3092

عضو جدید
توصیه های طراحی لرزه ای دیوار برشی فلزی مرکب

در طراحی سیستمهای باربر جانبی در مناطق زلزله خیز دو موضوع اساسی باید مد نظر باشد. ابتدا اینکه سیستم دارای شکل پذیری کافی برای جذب انرژی مناسب در سازه باشد و دیگر اینکه باید دارای مقاومت کافی برای ایجاد سختی در سازه در جهت کنترل تغییر مکان جانبی باشد. بدین منظور باید سعی شود در سیستم های باربر جانبی که در سازه به کار می بریم مد شکست شکل پذیر قبل از مد شکست ترد به وقوع به پیوندد و ابتدا رفتار غیر ارتجاعی ( خمیری ) در اعضایی که وظیفه تحمل بار های جانبی را دارند صورت پذیرد و در صورت نیاز در لحظات پایانی زلزله در اعضایی که وظیفه تحمل بار های ثقلی را دارند گسترش پیدا کند و به این ترتیب از تخریب پیشرونده اعضای سازهای و غیر سازه ای تحت زلزله جلوگیری به عمل می آید.

ehsanj3092

عضو جدید
نقش اصلی رابط های برشی مهار کردن صفحه فلزی و جلوگیری از کمانش کلی آن می باشد . توصیه می شود که اتصالات برشی برای دو دسته شرایط طراحی شوند :
۱- هر رابط برشی باید قادر به تحمل نیروی کششی ناشی از کمانش موضعی غیر الاستیک صفحه فلزی در حین اعمال چرخه بارگذاری باشد که مقدار نیروی کششی در اتصالات برشی با لحاظ کردند تعادل نیروها همانند شکل زیر محاسبه می شود.
۲- تمامی رابط های برشی باید قادر به انتقال کوچترین دو مقدار، ظرفیت برشی صفحه فلزی و دیوار بتنی باشند
طراحی تیرهای بالا و پایین و ستونهای مرزی دیوار برشی مرکب
در سیستم دیوار برشی مرکب که در این مقاله بحث شده تیرها و ستون ها بخشی از قاب های خمشی ویژه به حساب می آیند و ضوابط قاب های خمشی ویژه برای طراحی این تیرها و ستون ها به کار می رود . علاوه بر این ضوابط، تیرها و ستون های مرزی دیوار برشی مرکب باید احتیاجات زیر را برای نسبت b/t (b بر t) که توسط ضوابط لرزه ای آیین نامه AISC ارائه شده، برآورده شود.

bf/2tf ≤ 52/√fy

hc/tw ≤ 520/√fy

شکل ( ٣) اتصالات صفحه فلزی به تیر و ستون های مرزی شکل (پایین تاپیکها)

آخرین ویرایش:

ehsanj3092

عضو جدید
جهت داشتن اطلاعات کامل به :

کتاب مقدمه ای بر دیوار برشی فولادی نوشته دکتر سعید صبوری

مراجعه کنید.
کتاب جالبیه

Austin.A

عضو جدید
تنوع کاری ... امکان کار بدون استخدام در جایی و درآمد مناسب . از لحاظ اجتماعی هم طبق سنت چند دهه گذشته بیشتر مردم فقط مهندسین عمران رو مهندس خطاب می کنند و قبول دارند !
بنده که از رشته عمران که تحصیل کردم و حالا چندین سال هستش که مشغولم راضی هستم .

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
تنوع کاری ... امکان کار بدون استخدام در جایی و درآمد مناسب . از لحاظ اجتماعی هم طبق سنت چند دهه گذشته بیشتر مردم فقط مهندسین عمران رو مهندس خطاب می کنند و قبول دارند !
بنده که از رشته عمران که تحصیل کردم و حالا چندین سال هستش که مشغولم راضی هستم .

آره اینو موافقم که مردم اکثرا مهندس عمران رو مهندس خطاب میکنند.

rezy_sh

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

سلام دوستان
رشته تحصیلی من IT بوده، اما برای فوق لیسانس قصد دارم رشته دیگه ای رو بخونم
یکی از انتخاب هام عمرانه
میخواستم از شما دوستان اهل فن بپرسم که گرایش های عمران چه تفاوت هایی باهم داره؟
و اینکه دروس محاسباتی رشته عمران رو میشه تو کلاس های آموزشی کنکور یاد گرفت یا نه

rasool.civil

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
رشته تحصیلی من IT بوده، اما برای فوق لیسانس قصد دارم رشته دیگه ای رو بخونم
یکی از انتخاب هام عمرانه
میخواستم از شما دوستان اهل فن بپرسم که گرایش های عمران چه تفاوت هایی باهم داره؟
و اینکه دروس محاسباتی رشته عمران رو میشه تو کلاس های آموزشی کنکور یاد گرفت یا نه
سلام
والا ما که تو کلاسهای درسی یه چیزایی به سختی یاد گرفتیم
دیگه کلاس کنکور بماند که فقط نکته و تست کار میشه
چرا تو رشته خودتون نمیرید

rezy_sh

عضو جدید
هوز در حد تصمیم گیریه
من الان خیلی دوس دارم بدونم که درسهایی که تو ارشد باید پاس کرد نیاز به چه پیش زمینه ایی داره؟
گرایش های ارشد و بشناسم ازین مطالب

rasool.civil

مدیر بازنشسته
هوز در حد تصمیم گیریه
من الان خیلی دوس دارم بدونم که درسهایی که تو ارشد باید پاس کرد نیاز به چه پیش زمینه ایی داره؟
گرایش های ارشد و بشناسم ازین مطالب
به زیر تالار کاردانی،کارشناسی،ارشد و دکتری همین تالار سر بزنید اطلاعات خوبی بدست میارید

ebrahim110

عضو جدید
آشنایی با انواع درب اتوماتیك در ساختمان ها

آشنایی با انواع درب اتوماتیك در ساختمان ها

دربهای اتوماتیک شیشه ای
این درب ها عمدتاً نفر رو بوده و عملكرد اتوماتیک این درب ها در بسیاری از اماكن باعث تكریم ارباب رجوع گردیده و حس خوش آیندی در آنها به وجود می آورد.در این نوع دربها به علت استفاده از شیشه و فریم های آلومینیومی ویا استیل زیبا به طراحان و دكوراتورها این امكان را میدهد تا بتوانند از این درب ها در ساختمان های مسكونی و اداری ،فروشگاه ها،اماكن عمومی،بیمارستان ها، هتل ها و غیره استفاده نمایند. استفاده از این نوع درب ها به طور چشم گیری (تا 70%) از حدر رفتن انرژی سرمایشی و گرمایشی از ورودی ها جلو گیری می كند و به علت استفاده از درزگیرهای مویی و یا لاستیكی بین فریم ها مانع نفوذ گردو خاك، حشرا ت و صدا به داخل اماكن می گردد.همچنین عدم وجود دستگیره در این دربها و غیر تماسی بودن آنها تاثیر چشمگیری در جلوگیری از انتشار ویروسها ، میكروبها و بیماریهای واگیردار دارند.مصرف پایین انرژی،اصطحلاك پایین،سازگار با هر نوع دكراسیون،با حداقل ایجاد صدا، كنترل تردد و عبورو مرور افراد نیز از دیگر مزایای استفاده از این درب ها می باشند.
اپراتور و مكانیسم این دربها در هفت مدل درب اتوماتیک كشویی Sliding Automatic Doors ، درب اتوماتیک تلسكوپی ،Telescopic Automatic Doors،درب اتوماتیک منحنی یا قوسی Curved Automatic Doors،درب اتوماتیک لولایی Swing Automatic Doors،درب اتوماتیک تاشو یا اتوبوسی Folding Automatic Doors كه عمدتاً به صورت دو طرفه ویا یك طرفه و درب اتوماتیک زاویه دار Angular Automatic Doors و درب اتوماتیک دوار Revolving Automatic Doors طراحی گردیده اند.

درب اتوماتیک كشویی
این درب ها یكی از ساده ترین و پر مصرفترین نوع درب های اتوماتیک نفر رو می باشند كه به علت حركت خطی و حداقل نیاز به فضا موجب استفاده بهینه از فضای موجود فروشگاه ها و اماكن عمومی می گردند.در بیشتر ورودی ها این درب ها معمولاً به صورت دولنگه ثابت و دو لنگه متحرك قابل اجرا می باشند ولی در صورت نیاز می توان به صورت یك لنگه ثابت و یك لنگه متحرك و یا دو لنگه محرك بدون لنگه ثابت و تك لنگه متحرك بدون لنگه ثابت اجرا نمود.كه دو نمونه آخر بیشتر در مكانهایی كه امكان حركت درب ها بر روی دیوار امكان پذیر باشد قابل ارائه می باشند.با این سیستم میتوان ورودی هایی تا عرض دو متر و ارتفاع 2.5متر بازشوی مفید ایجاد نمود. در این دربهادر بیشتر مواقع از شیشه های 10 میلیمتری سكوریت شده استفاده می گردد ولی در صورت نیاز امكان به كارگیری از شیشه های دوجداره تا 20 میلیمتر نیز امكانپذیر می باشد.همچنین كاربران می توانند نسبت به نیاز خود درب را در وضعیت های اتوماتیك، دائم باز، دائم بسته، حالت زمستانی یا نیمه باز ،ورود ممنوع و یا خروج ممنوع تنظیم كنند.وهمچنین با نصب سیستم های كنترل تردد و یا ریموت كنترل و همچنین برنامه های زمانبندی در بعضی از اپراتورها كاربران را قادر به كنترل وردها و خروج ها می سازد. وجود سیستم سنسورهای ایمنی خطی بین درب ها و كنترلرهای هوشمند با قابلیت ضد برخورد امنیت عابرین را در برابر برخورد احتمالی با دربها را تامین می كنند.

درب اتوماتیک تلسکوپی
این نوع درب ها بیشتر در ورودی هایی كه نیاز به بازشوی بیشتری می باشد مانند مراكز تجاری و بعضی از اماكن عمومی كه در آن واحد نفرات زیادی عبور می كنند، پیشنهاد می گردد.مكانیزم این درب ها مانند دربهای كشویی به صورت خطی می باشد با این تفاوت كه در این دربها چهار لنگه متحرک به صورت تلسكوپی عمل باز شدن را انجام می دهند و این باعث افزایش 30 درصدی بازشو نسبت به مدلهای كشوی دو لنگه می گردد.توسط این سیستم میتوان ورودیهایی تا عرض 3.5 متر و ارتفاع 2.5 متر ایجاد نمود این دربها به صورت یك طرفه نیز قابل اجرا می باشند.در این دربها استفاده از شیشه های 10 میلیمتر و 20 میلیمتر امكانپذیر می باشد. انتخاب وضعیت های اتوماتیک،دائم باز،دائم بسته،حالت زمستانی یا نیمه باز ،ورود ممنوع و یا خروج ممنوع وهمچنین با نصب سیستم های كنترل تردد و یا ریموت كنترل و همچنین برنامه های زمانبندی در بعضی از اپراتورها برای كاربران امكانپذیر می باشد و انهارا را قادر به كنترل وردها و خروج ها می سازد. وجود سیستم سنسورهای ایمنی خطی بین درب ها و كنترلرهای هوشمند با قابلیت ضد برخورد امنیت عابرین را در برابر برخورد احتمالی با دربها را تامین می كنند.

درب اتوماتیک زاویه دار
این نوع درب برای فروشگاه ها و اماكنی كه بازشوی آنها در یكی از اضلاع آن باشد و یا در ورودی های معمولی برای داشتن تنوع در فرم ورودی و زیبایی خاص در معماری بنا ، طراحی گردیده است.حركت این درب ها نیز به صورت خطی می باشد ولی با این تفاوت كه لنگه دربها باهم یك زاویه ای را تشكیل میدهند كه این زاویه میتواند از 90 درجه الی 175 درجه متغیر باشد.برای جلوگیری از برخورد درب ها با عابرین به علت زاویه دار بودن دربها امكان نصب سنسورهای ایمنی خطی وجود ندارد و از سنسورهای مایكروویو خاص استفاده میگرد كه هم عمل تشخیص حركت افراد را به عهده دارند و هم مانع برخورد دربها با افراد میگردند.مدار كنترل این درب ها نیز مانند مدل های پیشین كاملاً توسط كاربر و نصاب قابل برنامه ریزی و كنترل می باشد و همچنین امكان نصب تسط شیشه های 10 میلی متر و دوجداره امكان پذیر می باشد.

درب اتوماتیک منحنی
درب های اتوماتیک منحنی با طراحی زیبا و منحصر به فرد یكی از زیباترین نوع دربهای اتوماتیک شیشه ای میباشد كه با توجه به طراحی و معماری فضا به شكل نیم دایره ، دایره كامل و یا قوسی از یك دایره و كاملا سفارشی ساخته و اجرا میگردد. استفاده از این دربها در مكانهایی كه در معماری آنها از تركیبات منحنی استفاده شده است زیبایی و هارمونی دو چندانی را ایجان میكند. همچنین با نصب این دربها به صورت دایره كامل باعث ایجاد یك فضای استوانه ای میگردد كه این فضا تبادل هوای داخل و بیرون را به حداقل رسانده و اثر قابل توجهی در جلوگیری از اتلاف انرژی و نفوذ گردو خاك و دیگر عوامل طبیعی به داخل ساختمان و همچنین عدم تداخل نفرات در هنگام ورود و خروج می گردد.

درب اتوماتیک لولایی
دربهای اتوماتیک بیشتر در مكانهایی به كار گرفته میشوند كه به علت محدودیت در عرض امكان نصب دیگر دربهای اتوماتیک وجود نداشته باشد. اپراتور این دربها طوری طراحی گردیده كه نیازی به تعویض درب نبوده و تقریبا قابل نصب بر روی هر نوع درب لولایی میباشند و توانایی باز و بسته كردن دربها را به داخل و خارج را دارند. همچنین میتوان از این سیستم به صورت یك لنگه و یا دو لنگه به كار گرفت. استفاده از این دربها در مكانهای پر تردد پیشنهاد نمیگردد ولی برای محدود كردن تردد در مكانهای خاص مانند اتاق مدیریت، اتاق سرور ، اتاق عمل طلا فروشیها و غیره و تركیب آنها با سیستم های كنترل تردد سیستم كنترلی مناسبی را بوجود می آورند.

درب اتوماتیک خروج اضطراری
این نوع درب ها در مكانهایی پیشنهاد می گردد كه در مواقع خواصی نیاز است تا عرض كامل ورودی برای ورود و یا خروج مورد استفاده قرار گیرد. فریم این درب ها طوری طراحی گردیده كه در مواقع اضطراری مانند اتش سوزی و غیره با فشار اندكی درب ها به پهلو جمع شده و كل عرض وردی را آزاد می سازند.همچنین در مكانها یی مانند نمایشگاه های خودرو و پاركینگ ها كه عبور خودرو و نفر از یك ورودی صورت می پذیرد ، با این نوع فریم ها نصب درب اتوماتیک برای این فضا ها امكان پذیر میگردد. همچنین نصب این فریم ها بر روی انواع اپراتورهای دربهای كشویی امكان پذیر می باشد.

shahram226

عضو جدید
راهنمایی در مورد ارشد عمران / سازه

راهنمایی در مورد ارشد عمران / سازه

سلام دوستان عزیز
یه سوال داشتم از خدمتتون ؛
بنده تحصیلات لیسانس ام در رشته ی تکنولوژی معماری بوده
و قصد دارم برای ارشد عمارن - سازه رو ادامه بدم
ترم بعدی ترم آخرم هستش و قصد دارم امسال قبول بشم...
به نظر شما آیا امکان یا امید قبولی هست؟
من ساکن تهران هستم و برای قبول شدن به نظرتون باید کلاس هم برم؟ اگر اینطوره باید چه کلاس هایی برم ..؟

قصد جدی دارم و حسابی هم میخوام وقت بزارم
لطفا من رو راهنمایی کنید.
ممنون و منتظرتون هستم. :gol::gol::gol:

setayes

عضو جدید
یکی رشتش عمران باشه بخواد ارشدشو معماری بخونه باید چکار کنه؟

یکی رشتش عمران باشه بخواد ارشدشو معماری بخونه باید چکار کنه؟

سلام!:surprised:
اگه یکی رشتش عمران باشه بخواد ارشدشو معماری بخونه باید چکار کنه؟ اصلا" این کار معقولانه ایه یا نه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

aaj6551

عضو جدید
سلام

سلام

سلام!:surprised:
اگه یکی رشتش عمران باشه بخواد ارشدشو معماری بخونه باید چکار کنه؟ اصلا" این کار معقولانه ایه یا نه؟
میشه
معماری بهتر از عمرانه
اتفاقا خیلی کاره جالبی
هم فنی باشی
هم هنری
البته باید ذوق هنری هم داشته باشی برای معماری

setayes

عضو جدید
ذوق و علاقه که هست ولی به نظر میزسه کار سختی باشه! اگه بخوام کنکور معماری بدم باید چه درسایی رو بخونم؟از کی شروع کنم؟

MinaGol

عضو جدید
کمک برای انتخاب رشته ***فوری فوری***

کمک برای انتخاب رشته ***فوری فوری***

من رتبه ام شده 1553نمیدونم عمران خواجه نصیر قبول میشم یا نه اصلا دانشگاه خواجه نصیر خوب هست؟اگه کسی میدونه از سطح علمی این دانشگاه بگه بین عمران خواجه و نرم افزار بهشتی کدوم بهتره من به هر دو تاش علاقه دارم الان فقط سر دانشگاه موندم !نرم افزار خواجه چه طوره؟

Shahram.OTF

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دانشگاه خواجه نصیر اطلاع ندارم اما میدونم که استادای نرم افزار بهشتی واقعا استادای خوبی هستن...دکتر سلطانی و دکتر شهرتاش و میشناسم

این چیزی هست که از دست من برمیومد

middbox

کاربر بیش فعال
دوست عزیز اول علاقه قلبیتو در نظر بگیر

بعدشم یه جستجو کن خواجه نصیر چه رتبه ای رو برای این گرایشها پذیرفته

اگه بتونی بری خواجه نصیر خیلی خوبه
خواجه نصیر یکی از دانشگاههای برتر کشوره

در ضمن من عمران میخونم پشیمونم عمران اشباع شده و اگه شما خانومی بهترین گرایش همون دومیه برای شما ...

دیگه نمیشه از عمران پول در آورد ، اگه من جای شما بودم اون دومی رو انتخاب میکردم ، عصر عصر تکنولوژیه نرم افزار بهتره
البته سازه های هیدرولیکی ارشد عمران اگه بخوای ادامه بدی عالیه هنوز جا داره...

mehdihosaenyyyy

عضو جدید
:)سلام رتبه شما برای عمران عالیه سعی کن عمران بزنی اول از شریف شرو کن و رو به پایین بقیه رو بزن نوع دانشگاه و استادا واست مهم نباشه چون باید خودت بخونی.

بیتا64

عضو جدید
عضویت در نظام مهندسی کارشناسی ارشد عمران با کارشناسی غیر مرتبط

عضویت در نظام مهندسی کارشناسی ارشد عمران با کارشناسی غیر مرتبط

طبق بخشنامه جدید که ظاهرا از آبان 89 ابلاغ شده به کسانی که مدرک کارشناسی ارشد عمران دارند و مدرک کارشناسی آنها مرتبط با عمران نیست یروانه اشتغال نمیدن و عضویت در نظام مهندسی ممکن نیست.
این قانون که یه شبه تصمیم گیری شده و ابلاغ شده خیلیا رو شوکه کرد . ظاهرا مسئولین کمی به فکر افرادی که تلاش کردن و در حال تحصیل هستن رو نکردن.
من این موضوع رو از خیلی ارگان ها پیگیری کردم تقاضای من اینکه که افرادی که به هر نوعی این مشکل رو دارن پیگیر باشن چند تا ارگان که پیشنهاد میکنم پیگیری کنین دیوان عدالت اداری , و روابط عمومی مجلس هست
ایشالله این قانون همانطوری که یک شبه اومده یک شبه لغو بشه

middbox

کاربر بیش فعال
طبق بخشنامه جدید که ظاهرا از آبان 89 ابلاغ شده به کسانی که مدرک کارشناسی ارشد عمران دارند و مدرک کارشناسی آنها مرتبط با عمران نیست یروانه اشتغال نمیدن و عضویت در نظام مهندسی ممکن نیست.
این قانون که یه شبه تصمیم گیری شده و ابلاغ شده خیلیا رو شوکه کرد . ظاهرا مسئولین کمی به فکر افرادی که تلاش کردن و در حال تحصیل هستن رو نکردن.
من این موضوع رو از خیلی ارگان ها پیگیری کردم تقاضای من اینکه که افرادی که به هر نوعی این مشکل رو دارن پیگیر باشن چند تا ارگان که پیشنهاد میکنم پیگیری کنین دیوان عدالت اداری , و روابط عمومی مجلس هست
ایشالله این قانون همانطوری که یک شبه اومده یک شبه لغو بشه

سلام
دوست عزیز شما خودتون کلاه خودتونو قاضی کنید ما تو کارشناسی 150 واحد رو به سختی میگذرونیم اونوقت شما با خوندن ارشد که 32 واحده میخواید اون 150 واحد فراموش بشه ، میشه بگید کارشناسیتون چی بوده

مکانیک خاک خوندید فولاد، بتن ، تحلیل ، تکنولوژی بتن ، هیدرولوژی و روسازی و ....... اینا رو خوندید؟

اونوقت انتظار دارید با گذروندن 32 واحد همه این درسا فراموش بشه

بنظر من این بهترین کاره که انجام دادن
و اگه غیر از این بود باید میگفتیم این کشور درس خوندن هم توش الکیه و به علم تو این کشور باید شک میکردیم

امیدوارم جواب مناسبی نه از روی تعصب بلکه از روی خیر خواهی و احساس مسئولیت نسبت به همه دوستان هم رشته ای و همه مردم عزیز داده باشم.

با تشکر

بیتا64

عضو جدید
دوست عزير (middbox) متاسفانه پاسخ شما خيلي منصفانه به نظر نمي ياد من تو تايپيك بالا هم گفتم چيزي كه بيشتر آدم رو ناراحت ميكنه بي ملاحظه گري مسئولين هست. اگه قراره قانوني تصويب و اجرا بشه بايد به عواقب كار فكر بشه امثال من خيلي زيادن . كساني كه حد اقل يكسال برا كنكور تلاش كردن بعد ثبت نام كردن و اگه دانشگاه آزاد باشه كلي هزينه كردن و طبق وضعيت فعلي اون موقع برنامه ريزي كردن و به اميدي درس خودن و يكباره وسط كار متوجه شدن كه با يه تصميم آني كل تلاش و زحمتشون بر باد رفته .
اگه ميخاي منصفانه نظر بدي خودت رو يه لحظه جاي ما تصور كن. اگه بيان بگن مثلا از بين مهندسين عمران فقط اونايي ميتونن نظام مهندسي بگيرن كه فقط تو تعدادي دانشگاه خاص درس خوندن و شما شامل نشين چه حسي بهت دست ميده ؟
اگه نظام مهندسي امتحان داره اينا از چي مي ترسن خب هر كه تخصصش رو نداره قبول نميشه. يا اصلا بيان دوره آموزشي بذارن حالا هزينش رو هم از افراد بگيرن يا هر راهكار ديگه.
من فقط به خاطر علاقم اومدم اين رشته و به مسائل مادي هم زياد توجه ندارم ولي اين حق من هست كه بتونم از تخصصم استفاده كنم

sismoo2800

عضو جدید
دوست عزیز من 3 ساله پروانه اشتغال دارم و لی به اون به عنوان شغل نمی شه نگاه کرد
نمی دونم داشته باشین یا نه براتون هیچ فرقی نمی کنه

middbox

کاربر بیش فعال
دوست عزير (middbox) متاسفانه پاسخ شما خيلي منصفانه به نظر نمي ياد من تو تايپيك بالا هم گفتم چيزي كه بيشتر آدم رو ناراحت ميكنه بي ملاحظه گري مسئولين هست. اگه قراره قانوني تصويب و اجرا بشه بايد به عواقب كار فكر بشه امثال من خيلي زيادن . كساني كه حد اقل يكسال برا كنكور تلاش كردن بعد ثبت نام كردن و اگه دانشگاه آزاد باشه كلي هزينه كردن و طبق وضعيت فعلي اون موقع برنامه ريزي كردن و به اميدي درس خودن و يكباره وسط كار متوجه شدن كه با يه تصميم آني كل تلاش و زحمتشون بر باد رفته .
اگه ميخاي منصفانه نظر بدي خودت رو يه لحظه جاي ما تصور كن. اگه بيان بگن مثلا از بين مهندسين عمران فقط اونايي ميتونن نظام مهندسي بگيرن كه فقط تو تعدادي دانشگاه خاص درس خوندن و شما شامل نشين چه حسي بهت دست ميده ؟
اگه نظام مهندسي امتحان داره اينا از چي مي ترسن خب هر كه تخصصش رو نداره قبول نميشه. يا اصلا بيان دوره آموزشي بذارن حالا هزينش رو هم از افراد بگيرن يا هر راهكار ديگه.
من فقط به خاطر علاقم اومدم اين رشته و به مسائل مادي هم زياد توجه ندارم ولي اين حق من هست كه بتونم از تخصصم استفاده كنم

بیتا خانم ، شما نگفتید کارشناسیتون چی بوده اینجوری بهتر میشه حرف زد

آخه شما باید میدونستید ، فرضا من اگه مهندسی مکانیک خونده باشم و الان بخوام ارشد عمران بخونم به نظر شما این فکر من درسته ؟

به نظرتون من صلاحیت ساخت حتی یه ساختمان ویلایی رو دارم؟ منی که درسهای پایه عمران رو نخوندم

یه مهندس مکانیک پی نمیخونه بتن نمیخونه تحلیل نمیخونه تکنولوژی و ... آخه چطور میشه بهش اعتماد کرد پس اون کسایی که رفتن تمام وقتشونو گذاشتن از پایه شروع کردن .. اونا باید چیکار کنن؟
من نمیگم شما اشتباه میگید شما باید حقتون رو از دولتی که همچین اجازه ای به شما داده بگیرید ولی نه به بهای سنگین به این حد ، نه به بهای اینکه فکر کنید با 32واحد گذروندن میشید یه مهندس عمران به تمام معنا و اجازه دارید مثل بقیه همه کاری کنید... البته ببخشید من رک حرف میزنم شما فکر کن من با خودمم.

همینطوریشم مردم و ادارات دل خوشی از بعضی از مهندسای عمران ندارن و همه اینا باعث تضعیف و بد جلوه دادن این رشته میشه...

مهم مدرک نیست؟ اینکه بتونی کارتو به نحو احسن انجام بدی مهمه ، اگه از شما خواستن یه خاک رو مورد آزمایش قراربدی و فشار جانبی یا مقاومت برشیشو حساب کنید، یا ....... مطمئنا نمیتونید.
و اگه شما نتونی به عنوان یه کارشناس ارشد عمران این کارا رو انجام بدید فردا صاحب کار یا کارفرما کار رو که از شما میگیره هیچ از اون به بعد هر جا شد از مهندسای عمران بد میگه، شما در برابر همه مسئولید.
امیدوارم از حرفام ناراحت نشده باشید .
خدانگهدار

در آخر لطفا اگه میشه رشته کارشناسیتونو بگید شاید به نتیجه ای رسیدیم

بیتا64

عضو جدید
http://www.iran-eng.com/member.php/424878-%D8%A8%DB%8C%D8%AA%D8%A764سلام آقاي middbox من كارشناسيم مهندسي صنايع هست. و ارشد عمران سازه ميخونم درسايي كه گفتين مثلا تحليل و مقاومت رو من 65% مكانيك خاك 80% و ... تو كنكور زدم بعلاوه درساي دوره كارشناسي مثل سازه هاي فولادي (با نمره 14) و سازه هاي بتني (با نمره 19) رو به عنوان درساي جبراني پاس كردم و ضمن اينكه دوباره درس تحليل سازه و چند تا درس ديگه رو هم بايد به عنوان جبراني بگذرونم . در طول همين دو ترم گذشته نرم افزار Etabs رو ياد گرفتم و تو درساي فوق صرف نظر از درساي عمومي مثل رياضي و ... درس طراحي لرزه اي سازه ها و ديناميك سازه و روشهاي اجزا محدود و پايداري سازه رو با نمره خوبي پاس كردم و چند تا درس طراحي ديگه هم دارم كه ديد عمراني خوبي ميده + پايان نامه.
اگه تعريف از خود تلقي نشه تو كلاس خودمون در بين پنج نفر اول كلاس هستم.
فكر نكنم از بچه هاي فارغ التحصيل عمران كه تجربه ندارن چيزي كم داشته باشم خيلي از اين مواردي كه شما گفتين تو تجربه به دست مياد. به هر حال اينو ميخام بگم كه قبولي تو ارشد عمران و خودن دروس ارشد كار خيلي آبكي نيست . خيلي از بچه هاي همكلاسي خودم كه كارشناسي عمران بودن جازدن.
به هر حال آقاي middbox هر چند حق امثال ما هست كه مث بقيه ارشد عمران بتونيم تو آزمون نظام مهندسي شركت كنيم ولي پيشنهاد من اين بود كه بيان دوره آموزشي بذارن. هر چند كه اگه واقعا آزمون نظام مهندسي كيفيت داشته باشه هر كه معلومات داره قبول ميشه و پيشنياز نباد داشته باشه.