[ درخواستهايتان را پيرامون دروس و تحصيلات تكميلي مهندسي عمران فقط در اين تاپيك مطرح كنيد]

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به نظر من اعتبار مهم نیست .. مهم درسیه که شما میخونید ... :)

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها به نظرتون اعتبار دانشگاه رازی کرمانشاه بیشتره یا نوشیروانی بابل؟

اگه از لحاظ اعتبار و استاداش میخوای مطمئنا بابل بهتره
به خصوص عمران
همین دانشگاه بابل چندین سال مقام اول و دوم بتن جهان داشت که با تعویض پیاپی رئیس دانشگاش و روند نزولی مدیریت و در آخر این رئیس ....... یکم داره سمت بدی میره
اما باز هم جزو دانشگاه های صنعتی کشوره در رده دانشگاه تبریز و کمی پایینتر از فردوسی مشهد
حالا اعتبار مکانیک و برقش بیشتر از عمران هستش
و اگر این سیستم مدیریتیش عوض بشه پتانسیل خیلی بالایی داره

jamali.unes

عضو جدید
کار در خارج کشور

کار در خارج کشور

سلام کسی از دو ستان هستش که در مورد کار در استرالیا (البته تو رشته خودمون) و در آمد و هزینه و ........ اطلاعاتی بهم بده؟؟؟؟:child: ممنون میشم!

ali-javan

عضو جدید
2 سوال مفهومی و زیبا از مکانیک خاک!بیا تو نظر بده مهندس!

2 سوال مفهومی و زیبا از مکانیک خاک!بیا تو نظر بده مهندس!

سلام!کسی میتونه جواب قانع کننده برای این 2 سوال بده؟
1-به نظر شما در تراکم هسته ی یک سد خاکی بهتر است درصد رطوبت از درصد رطوبت بهینه بیشتر باشد یا کمتر ؟ چرا؟
2-در تراکم سدهای همگن هرچه از طرف بیرون به داخل سد نزدیک میشویم درصد رطوبت باید افزایش پیدا کند یا کاهش؟ چرا؟;):)

نازنین1987

عضو جدید
درپاسخ به سوال اول:از اونجا که همواره بهترین تراکم در رطوبت بهینه رخ میده قاعدتا با توجه به بحث تراوش نیاز به بالانس رطوبتی داریم بنابراین بهتره که تراکم با رطوبتی کمتر از رطوبت بهینه صورت پذیرد.
من این رو از استاد ژئوتکنیکم هم میپرسم.کاملتر توضیح خواهم داد.سوال جالبی بود.

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه سوالای قشنگی
من وابی که به ذهنم میرسه رو میگم فکر نکنم علمی باشه
در مورد سوال اولی به نظرم از لحاظ اجرایی بهتره رطوبت بیشتر از رطوبت بهینه باشه البته نه خیلیا چوب موقع اجرا ممکنه خاک مقداری رطوبت از دست بده پس وقتی بیشتر باشه این روطوبتو که از دست بده میرسه به بهینه اون موقع خوب متراکم میشه
در مورد دومی در حال ساخت منظورته؟
اگه منظورت در حال ساخته با توجه به اینکه سد همگن ه و رطوبت از دانه بندی جدا میشه به نظرم برای اینکه تراکم در وسط بهتر صورت بگیره انرژی بیشتری باید صرف بشه این صرف انرژی بیشتر باعث میشه وزن خشک بالاتر و رطوبت کمتر رو بوجود بیاره
اما بعد از ساخت دیگه نمیدونم:D

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
درپاسخ به سوال اول:از اونجا که همواره بهترین تراکم در رطوبت بهینه رخ میده قاعدتا با توجه به بحث تراوش نیاز به بالانس رطوبتی داریم بنابراین بهتره که تراکم با رطوبتی کمتر از رطوبت بهینه صورت پذیرد.
من این رو از استاد ژئوتکنیکم هم میپرسم.کاملتر توضیح خواهم داد.سوال جالبی بود.

ببخشید منظور از بالانس رطوبتی یعنی چی؟
من اولین باره میشنوم

نازنین1987

عضو جدید
سلام
باید بگم که تراکم هسته سد خاکی در همان رطوبت اپتمم انجام میشه.چون این رطوبت(w=%14-17%) بهترین رطوبتی است که در اون غلطک ها قادر خواهند بود تراکم خاک را به خوبی انجام دهند.

نازنین1987

عضو جدید
در بحث تراکم خاک.اگر رطوبت بیش از رطوبت اپتیمم باشدمنافذ خاک با آب پر شده و با صرف انرژی زیاد باید خاک رامتراکم کردو این بر تعداد دفعات عبور غلطک ها میافزاید.
در ضمن با توجه به عدم تراکم پذیری آب موجود در خاک ،مقدر زیادی از انرژی تراکم خاک ناشی از عبور غلطک ها به هدر میرود.
در ضمن باتوجه به آزمایش تراکم(به کتاب مکانیک خاک اطیابی مراجعه شود-آزمایش تراکم)،همواره بهترین تراکم برای ذرات خاک در رطوبت بهینه رخ میدهد.

ali-javan

عضو جدید
سوال در مورد سرعت واقعی و سرعت متوسط

سوال در مورد سرعت واقعی و سرعت متوسط

سلام خدمت دوستان عزیز.
استادم هفته پیش یک سوالی مطرح کرد که تحقیق کنیم!من به یک نتایجی رسیدم ولی میخوام نظر شما را هم جویا شوم!:)
در بحث جریان آب در خاک تو درس مکانیک خاک! در مورد سرعت نفوذ آب در خاک .سرعت واقعی آب بیشتره یا سرعت متوسطش؟ چرا؟

ali-javan

عضو جدید
عرض به حضورتون که سرعت واقعیش که بیشتره از سرعت متوسطش حال دنبال علتاشم!

setareh ghadiri

عضو جدید
salam _ darkhaste rahnamaii az shoma doste aziz jahate ye porojeye rahsazi

salam _ darkhaste rahnamaii az shoma doste aziz jahate ye porojeye rahsazi

salam man daneshjoye omranam
ye porofile toli mikham mitonid komakam konid ?
agar darid ya mitonid komakam konid baram mail konid lotfan ghadiri_st@yahoo.com

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
عرض به حضورتون که سرعت واقعیش که بیشتره از سرعت متوسطش حال دنبال علتاشم!

چون سطح مقطع عبور جریان آب تو حالت واقعی کمتره سرعت جریان بیشتر خواهد شد (به علت مساوی بودن دبی ها در دو حالت واقعی و متوسط).

hamid76

عضو جدید
درخواست همكاري از مهندسين عمران، گرايش خاك و پي

درخواست همكاري از مهندسين عمران، گرايش خاك و پي

سلام
دوستان مهندس عمران با گرايش خاك و پي، كه با ژئوتكستايل‌ها آشنا هستند، اگر براي انجام يك كار مشترك تمايل دارند، اعلام كنند تا براي آنها در مورر موضوع كار توضيح بدم.

chzahak

عضو جدید
سلام - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه -علوم و تحقیقات فارس- 9 ماه بعنوان TRANSLATOR دز یک شرکت کار کرده ام.

meshki_0pm0

عضو جدید
به نظر من بابل بهتره.خودم دانشگاه تبریز میخونم و میخوام بیام بابل.

Austin.A

عضو جدید
درود
برای مهندس صفر کیلومتر کار هست اما درآمد بالایی نداره . ماهانه حدود 2 تا 3 هزار دلار که برای زندگی مجردی خوبه اما متاهل باشی اصلا نمیشه بهش فکر کرد .
در ضمن این برای افرادی هستش که اونجا سیتیزن هستن و نه اتباع خارجی . دانشجو هم باشی اونجا نهایتا سالانه 90 تا 100 روز اجازه کار داری که اصلا و ابدا کافی نیست . خرج زندگی ماهانه برای هر نفر بصورت بسیار نرمال حدود 1000 تا 2000 دلار میشه که خرج تحصیل هم اگر باشه سر به فلک میکشه .

سوالی بود در خدمتم .

meshki_0pm0

عضو جدید
به نظر من بابل بهتره.خودم دانشگاه تبریز میخونم و میخوام بیام بابل.

آقا اصلاح میکنم! من از رفتن به دانشگاه بابل منصرف شدم.در برابر تبریز عین مهد کودک میمونههههههههههههههه
حیفه دانشگاه تبریز نیست؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

meshki_0pm0

عضو جدید
چرا عمران دارای این همه محبوبیت میباشد؟؟؟

چرا عمران دارای این همه محبوبیت میباشد؟؟؟

با سلام خدمت همه ی دوستان.همون طور که همه ی شما میدونین مهندسی عمران در بین محصلین این رشته و رشته های دیگر از محبوبیت بالا برخورداره.شاهد بر ادعای این حرف آماریست که سازمان سنجش هر ساله ارائه میده.در این تاپیک میخوایم ببینیم چرا عمران از این محبوبیت برخورداره و چرا افرادی حتی با تغییر رشته به عمران میان؟
لطفا نظرات مفید و سازنده ای رو قرار بدین تا افرادی دیگر آگاهانه این رشته رو انتخاب کنند.:gol::gol::gol:

989376186116

عضو جدید
کمک

کمک

سلام دوستان یک سوال دارم یک موسسه هست به نام "اوکسین"که کلاسهای تست ارشد میذاره میخواستم اگه کسی درموردش چیزی میدونه بهم کمک کنه یک سری اطلاع دارم ولی ناقصه اگه بهم کمک کنید ممنون میشم درمورد هزینه هم بگید بهتره ممنون متشکرم.:gol::smile::):cool::redface::confused: