خلوتی با خدا

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه تو توی مسابقه موفق میشی علتشو کمک خدا میدونی و اگه شکست بخوری حکمت!! یعنی چی؟!!! من اگه شکست بخورم علتشو ضعف خودم و اگه پیروز بشم علتشو میزارم تلاش خودم (شانس رو هم در نظر بگیرید) مهم ترین مغوله ی ریاضی در حال حاضر. شانس..
سلام
اعتقاد ما که خدا را باور داریم وبهش ایمان داریم اینه که اگه جایی تلاش کردیم و پیروز شدیم تلاش خودمون+کمک و خواست خدا بوده
از طرفی اگه تلاش نکردیم و پیروز نشدیم دلیلش ضعف و کوتاهی ماست(چون خود خدا گفته اگه از تو حرکت از من برکت ،اگه حرکتی نباشه خدا چطوری باید بهمون کمک کنه)
به نظرم شما بهتره یه کتاب فلسفه درباره رابطه اختیار انسان و قضا و قدر مطالعه کنید.
ببخشید اگه جسارت کردم:redface:

آخرین ویرایش:

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا به روشنفکرانی که اقتصاد را اصل می دانند بیاموز,
که اقتصاد هدف نیست.
و به مذهبی های که کمال را هدف می دانند,بیاموز که
اقتصاد هم اصل است.
خدایا به مخلوقات انسان نمایی که گستاخانه دیگران
را قضاوت میکنند بینش و به سایرین صبر عطا فرما

reza_19933

عضو جدید
سلام
اعتقاد ما که خدا را باور داریم وبهش ایمان داریم اینه که اگه جایی تلاش کردیم و پیروز شدیم تلاش خودمون+کمک و خواست خدا بوده
از طرفی اگه تلاش نکردیم و پیروز نشدیم دلیلش ضعف و کوتاهی ماست(چون خود خدا گفته اگه از تو حرکت از من برکت ،اگه حرکتی نباشه خدا چطوری باید بهمون کمک کنه)
به نظرم شما بهتره یه کتاب فلسفه درباره رابطه اختیار انسان و قضا و قدر مطالعه کنید.
ببخشید اگه جسارت کردم:redface:
قطعا بیشتر از شما خوندم! شک نکن
چه دلیلی داره که میگی خواست خدا بوده که پیروز شدی؟ و چرا وقتی پیروز نشدی علتشو گذاشتی فقط نقص خودت؟؟ اینا همه یه مشت تخیلیاته به نظر من.. اگه خیلی تلاش کنی و یهو اتفاقی یه مشکل پیش بیاد که برنده نشی تو مسابقه که ربطی به تلاشت نداشته اون مشکله چمیدونم مثلا یهو یه اتفاق ناگهانی بیفته اسمشو میذاری عدم تلاش؟/؟؟؟
میدونی تفکراتی مثل تفکرات شما همیشه یه راه برای گول زدن ذهنش داره مثلا خودم قدیما که خدارو می پرستیدم تو اینجور موقع ها میگفتم حکمت خدا بوده! مثل الان شما..

فقط یکم بیشتر فکر کنین.. همین

به نظرم بهتره یکم به عقلتون رجوع کنین تا افکار بقیه.

میدونی اصلا نباید اینجور بحثا مطرح شه.. نه تو جای منی که درک کنی چرا این افکارو دارم نه من جای تو..بیخیال

آخرین ویرایش:

reza_19933

عضو جدید
مثلا اگه بمب تو حرم منقجر بشه یا مردم در حال طواف خانه ای منسوب به خدایشان تیکه پاره بشن با جرثقیل علتش خشم خداست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا علتش نقض فنی بر اثر بی کفایتی مسئولین بوده ؟؟و یا اون خواسته خیلیا یتیم و بی سرپرست شن و عده ای برده و بدبخت و عده ای پول دار و ...؟؟؟
مطمئن باشید کسی که خدا رو قبول داره هرگز چنین عقایدی نخواهد داشت و هرگز این جور مسائل رو بخدا نسبت نمیده پس این یه قضاوته سطحی و با عرض پوزش توام با بد بینی و تر و خشک با هم سوزوندنه
من هم قصد ندارم نظر و عقیده شما رو به داشتن یا نداشتن خدا تغییر بدهم ولی شما دارید همه رو یجور قضاوت می کنید قضاوت کلمه سنگینی و پر از راز و رمز و پیچیده ترین و سخت ترین کار ه ولی متاسفانه ما آدم ها روزانه داریم قضاوت می کنیم و غافل از اینکه با قضاوتامون چه تاثیرات مخربی رو بر جای میگزاریم

چرا میبری میدوزی برادر؟؟؟ من سوال پرسیدم دقیقا همونجا که قرمزه سوالیه!!! سوال که قطعا میدونین چیه! من پرسیدم شما علتشو چی میدونین! من قضاوتی نکردم فقط میگم : خودت چی فکر میکنی...( نه افکاری که تو مخت فرو کردن )

*محیا*

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
چرا میبری میدوزی برادر؟؟؟ من سوال پرسیدم دقیقا همونجا که قرمزه سوالیه!!! سوال که قطعا میدونین چیه! من پرسیدم شما علتشو چی میدونین! من قضاوتی نکردم فقط میگم : خودت چی فکر میکنی...( نه افکاری که تو مخت فرو کردن )
ببخشید اگه من اشتباه برداشت کردم دیگه تمایلی به ادامه بحث ندارم موفق باشید

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه دختر بود چندسال پیشا، میگفت من قبلا نماز میخوندم...؛ یه مدت بی خدا شدم . اما الان فقط به خدا معتقدم.. وگرنه قرآن رو قبول ندارم ! و ....خلاصه این حرفا.
سنشم کم بود تقریبا...
اما بااینکه حرفای خیلی ناپخته ای میزد، ولی حدّاقل به این نتیجه رسیده بود که میگفت: هرکی به خدا اعتقاد نداشته باشه کوره!. حالا من نمیخوام به کسی توهینی کنما...قصدم این نیست به هیچ وجه. ولی واقعا حرف درستیه.
ما هممون کوریم. چون کوچکترین حجابی که بین ما و خدای ما باشه، نوعی کوری محسوب میشه.
خدایا ما رو از پشیمونی همیشگی مصون بدار.

reza_19933

عضو جدید
یه دختر بود چندسال پیشا، میگفت من قبلا نماز میخوندم...؛ یه مدت بی خدا شدم . اما الان فقط به خدا معتقدم.. وگرنه قرآن رو قبول ندارم ! و ....خلاصه این حرفا.
سنشم کم بود تقریبا...
اما بااینکه حرفای خیلی ناپخته ای میزد، ولی حدّاقل به این نتیجه رسیده بود که میگفت: هرکی به خدا اعتقاد نداشته باشه کوره!. حالا من نمیخوام به کسی توهینی کنما...قصدم این نیست به هیچ وجه. ولی واقعا حرف درستیه.
ما هممون کوریم. چون کوچکترین حجابی که بین ما و خدای ما باشه، نوعی کوری محسوب میشه.
خدایا ما رو از پشیمونی همیشگی مصون بدار.
چارتا فحش هم نصیبمون کن بعد بگو من نمیخوام توهین کنمااااا ولی این درسته. بحث نصیحت رو همینجا تمومش کنیم. آقای جعفری حرف خوبی زد. قضاوت نکنیم.. شما افکارتون وقتی میبینین توهین آمیزه نگین! الان "مثلا" من فکر کنم شما بی عقلین درست نیست فکرمو بیان کنم! چون هیچ چیز رو نمیشه با قطعیت گفت. شاید اون حرف در مورد خودم بیشتر صدق کنه؟!! پس نگین آقا..نگین

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
چارتا فحش هم نصیبمون کن بعد بگو من نمیخوام توهین کنمااااا ولی این درسته. بحث نصیحت رو همینجا تمومش کنیم. آقای جعفری حرف خوبی زد. قضاوت نکنیم.. شما افکارتون وقتی میبینین توهین آمیزه نگین! الان "مثلا" من فکر کنم شما بی عقلین درست نیست فکرمو بیان کنم! چون هیچ چیز رو نمیشه با قطعیت گفت. شاید اون حرف در مورد خودم بیشتر صدق کنه؟!! پس نگین آقا..نگین

اینو توهین میبینی؟. خیلی ناراحت شدی!... من گفتم همه به نوعی کوریم....

mojdeh-eng

عضو جدید
کاربر ممتاز

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینو توهین میبینی؟. خیلی ناراحت شدی!... من گفتم همه به نوعی کوریم....

از خدا خواستم تا دردهايم را از من بگيرد،
خدا گفت: نه!
رها کردن کار توست. تو بايد از آنها دست بکشی.
از خدا خواستم تا شکيبايی ام بخشد،
شکيبايی زاده رنج و سختی است.
شکيبايی بخشيدنی نيست، به دست آوردنی است.
از خدا خواستم تا خوشی و سعادتم بخشد،
من به تو نعمت و برکت دادم، حال با توست که سعادت را فراچنگ آوری.
از خدا خواستم تا از رنج هايم بکاهد،
رنج و سختی ، تو را از دنيا دورتر و دورتر، و به من نزديکتر و نزديکتر می کند.
از خدا خواستم تا روحم را تعالی بخشد،
بايسته آن است که تو خود سر برآوری و ببالی اما من تو را هرس خواهم کرد تا سودمند و پر ثمر شوی.
من هر چيزی را که به گمانم در زندگی لذت می آفريند از خدا خواستم و باز گفت: نه.
من به تو زندگی خواهم داد، تا تو خود از هر چيزی لذتی به کف آری.
از خدا خواستم ياری ام دهد تا ديگران را دوست بدارم، همانگونه که آنها مرا دوست دارند.
و خدا گفت: آه، سرانجام چيزی خواستی تا من اجابت کنم.

*محیا*

کاربر ممتاز
من ایمان دارم که خدابرای همه هستی و همه آدما ارزش قائله و همه رو دوست داره و برای هر شخصی و هر چیزی ویژیگی خاص خودش رو قرار داده پس یادمون باشه ما آدمها هم درک کنیم همه هستی ارزش داره همه آدما ارزش دارن چه اونایی که خدا رو باور داشته باشن و چه اونایی که باور نداشنه باشن و تنها خداست که بر همه چیز علم و آگاهی داره و خداست که بازخواست کننده است
ما حق نداریم چون عقایدمون با هم متفاوته به همدیگه توهین کنیم یا به هم آزار برسونیم ما اینقدر که تعصب عقایدمون رو داریم تعصب روی اصل انسانیت نداریم و اولین و ساده ترین اصل انسانیت میگه بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش زیک گوهرند ولی متاسفانه ما اصل موضوع رو رها کردیم سفت و محکم چسپیدیم به تعصبات چیزی که توی جهانی که ادعای تمدن میکنه داره اتفاق میفته جنگ و خونریزی و قتل و غارت و ... :(

*محیا*

کاربر ممتاز
خدایا !
کمکم کن به آنچه امروز توی این تاپیک نوشتم عمل کنم و در حد حرف نباشه اگه تاکنون عمل نکردم از این پس کمکم کن عمل کنم
خدایا ببخش اگه فراموش کردم اونایی که من در حقشون اشتباه کردم بنده های تو بودن و کمکم کن جبران کنم :gol:

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدایا
دهانم را بو کن
ببین، بوی سیب نمیدهد!
من هیچ وقت حوایی نداشتم که برایم سیب بچیند!
میدانی یک آدم بدون حوایش چقدر تنها میشود؟!
میدانی محکوم بودن چقدر سخت است وقتی که گناهی نکرده باشی و حتی سیبی را نبوییده باشی؟!
میدانی حوای بعضی از آدم هایت میگذارند و میروند؟!
میدانی که میروند و جلوی چشم آدم، حوای دیگری میشوند؟! نمیدانی!
تو که حوا نداشته ای هیچ وقت!
ولی اگر میدانی و باور کرده ای خستگی ام را، این آدم را ببر پیش خودت
خسته ام از زندگی
دهانم را بو کن!
ببین بوی سیب نمیدهد:cry:

$marziyeh67$

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا همیشه پر مهر بوده و هست....
وجودش آرامش بخش و شادی آفرین ست
خدا جونم دوستت دارم

http://uupload.ir/files/vwae_دعا-برای-آرامش-اعصاب.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا عاشقان را با غم عشق آشنا کن
ز غم های دگر غیر از غم عشقت رها کن
تو خود گفتی که در قلب شکسته خانه داری
شکسته قلب من جانا به عهد خود وفا کن
خدایا بی پناهم ز تو جز تو نخواهم
اگر عشقت گناه است ببین غرق گناهم
دو دست دعا فرا برده ام بسوی آسمان ها
که تا پر کشم به بال غمت رها در کهکشان ها
چو نیلوفر عاشقانه چنان می پیچم به پای تو
که سر تا پا بشکفد گل ز هر بندم در هوای تو
بدست یاری اگر که نگیری تو دست دلم را دگر که بگیرد
به آه و زاری اگر نپذیری شکسته دلم را دگر که پذیرد

raspina.

عضو جدید
معبودم ، یگانه قلبم خیلی ازت ممنونم . شکرت معبود یگانه ام. همیشه همراهم باش بهترین زندگیم.
اگر گناهی می کنم ، اگر خطایی می کنم تو به بزرگواری خودت مرا ببخش.
دوستت دارم تنها معبود قلبم