| خلبانان شهید | شوق پرواز ( شهید عباس بابایی ) ...

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
يا ايتها النفس المطمئنة

ارجعي الي ربك راضية مرضية

.
.
.

و به ان کسی که خدا را پرستش نموده و دلش را به یاد او آرام داشته است خظاب میشود :

ای نفس مطمئنه ...

به سوی پروردگارت بازگرد که تو به پیشامدهایی که او برایت مقدر کرد و به احکام و آیینی که برای تو مقرر داشت خشنود بودی و خدا نیز از تو خشنود است ...

V A H ! D

کاربر ممتاز
از حدود سی سال پیش تا حالا نسل ها عوض شدن...
باید یادشون گرامی داشته بشه و به عنوان بزرگ مردان بی ادعای خدا شناخته بشن...اما توقع نداشته باشیم الگوی نسل حاضر باشن...
هر کسی برای نسل خودش به دنیا میاد و باید متناسب با نسل خودش تربیت بشه...
ما برای جبران فداکاریه شهدا باید چیکار میکردیم که نکردیم؟
مایی که وقتی به دنیا اومدیم جنگ تموم شده بود و فقط ویرانی های بعدش و پس لرزه هاش مونده بود و حالا همه درگیر جنگ نرمی هستیم که شناخت حق از باطل صد برابر اون موقع سخته...
مرسی
نام و یادشون گرامی...

هرکسی با نسل خودش به دنیا میاد و باید متانسب با نسل خودش تربیت بشه ؟!!!

واقعا اینطوره ... ؟!

ماها برای جبران فدارکاری های شهدا باید راهشون رو ادامه میدادیم و بدیم اما چون نسلمون نیست نباید ... ؟!!!

البته قبول دارم که تربیت نسل جدید و حتی آشنایی شون با نسل های گذشته شاید مشکله اما باید صورت بگیره ...

در مورد جنگ نرم هم مثال بسیار قابل توجهی رو بیان کردید ...

شما در این جنگ نرم باید با دید نسل امروز پیش برید ؟!

pesare abidell

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون از استارتر محترم.
یکی از کارهای خوب چند سال اخیر رو دیدیم.
پسر برادرم با اینکه سن کمی داره ولی دیشب کلی جلوی تلویزین گریه کرد.
به سلامتی همه کسانی که برای ایران عزیز جان خود را از دست دادند.

V A H ! D

کاربر ممتاز
از حدود سی سال پیش تا حالا نسل ها عوض شدن...

باید یادشون گرامی داشته بشه و به عنوان بزرگ مردان بی ادعای خدا شناخته بشن...

اما توقع نداشته باشیم الگوی نسل حاضر باشن...

.
.
.

و جدا شهدا الگوی های مناسبی نمیتونن باشن ... ؟!

V A H ! D

کاربر ممتاز

منم منکر خوبیاشون نشدم...
بله واقعا خوب بودن...
ولی برای اونها حق از باطل کاملا جدا بود...حق رو پیدا کردن و پاش واستادن...حق یکی بود...
اما برای نسل سرگردون الان چی؟
حق چیه؟ حق با کیه؟
باید پای چی وایسن؟

ما باید ادامه دهنده ی راه شهدا باشیم یا نه ... ؟!

حق و باطل شهدا چی بود و پای چی وایسادن ؟!!

آیا برای ماها در این دوره حق و باطل معلوم نیست ... ؟!!!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

واقعا اینطوره ... ؟!
بله همینطوره... امام علی (ع) میفرمایند فرزندان خود را برای دوران خود تربیت کنید...

ماها برای جبران فدارکاری های شهدا باید راهشون رو ادامه میدادیم و بدیم اما چون نسلمون نیست نباید ... ؟!!!
چه جوری راهشون رو ادامه بدیم؟ بریم شلمچه راه به راه؟ یا هی پوستراشون رو بزنیم به درو دیوار؟

البته قبول دارم که تربیت نسل جدید و حتی آشنایی شون با نسل های گذشته شاید مشکله اما باید صورت بگیره ...
نسل امروز نیاز به الگوی امروز با شرایط موجود داره...

در مورد جنگ نرم هم مثال بسیار قابل توجهی رو بیان کردید ... شما در این جنگ نرم باید با دید نسل امروز پیش برید ؟!
نه با دید نسلی که 20 سال پیش از بینمون رفتن و از اون موقع تا حالا کلی شرایط عوض شده باید پیش رفت؟ باید به روز بود...نباید تو گذشته موند...

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

واقعا اینطوره ... ؟!

ماها برای جبران فدارکاری های شهدا باید راهشون رو ادامه میدادیم و بدیم اما چون نسلون نیست نباید ... ؟!!!

اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سلام به همه

تشکر از دوست خوبمون بابت تاپیکشون

نکات و مسائل قرآن خدا با گذشت زمان آشکار تر میشه پس عوض شدن نسل ربطی به فرموش کردن دین خدا نداره

چون :رسول خدا محمد (ص) برای چه قرنی بود؟ امام حسین(ع) چی؟و.....

پیامبران خدا و امامان عزیزمون در را خدا و شهیدان دنبال اونا جان و خانوادشونو فدا کردن

درسته که باید شهیدانمون رو بشناسیم اما شناختن و قدم گذاشتن تو راهی که اونا رفتن خیلی مهمتره

ایمان ما به خدا زمانی کامله که با عمل همراه باشه،بهتره اول از خودمون شروع کنیم

دونستن زندگی شهدا یه دلیلش اینه که وقتی پامون لغزید بدونیم چطوری بلند شیم

موفق باشید و رستگار

*Roshana*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شهیدان

سلام بر شهیدان

یکی از دلایلی که من بر خلاف رشته تحصلیم رشته سینما رو انتخاب کردم و الان در حال تحصیل در اون و درست اول راه هستم شهدا بودند
برام دعا کنید از این راه منحرف نشم وراه شهدایی مثه شهید آوینی رو ادامه بدم ...
یکی از آرزوهام اینه بتونم فیلم هایی برای شهدا درست کنم شاید سر سوزن دینی که بر دوشمه شاید ادا کنم
به امید اون روز

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما باید ادامه دهنده ی راه شهدا باشیم یا نه ... ؟!

حق و باطل شهدا چی بود و پای چی وایسادن ؟!!

آیا برای ماها در این دوره حق و باطل معلوم نیست ... ؟!!!

باشیم... اما چه جوری بودنش مهمه... نمیشه همه یه جور ادامه دهنده ی راه اونها باشن که...
شهدا با خدا معامله کردن و از خدا بهترین پاداش رو میگیرن...
برای شما معلومه؟ یعنی اینقدر شناخت حق از باطل ساده است؟ یا حق ساده انگاشته شده؟

misento

عضو جدید
اون لحظه شو خیلی دوست دارم وقتی خانم شهید بابائی گفتن که :
عباس تو منو دور زدی ، منو فرستادی خونه خدا ، خودت رفتی پیش خدا ! عباس شهادتت مبارک ! :smile:
کمتر کسانی هستند که همچین عکس العملی نشون میدن ! :(
خوشا به سعادت همه ی شهدا و خانواده هاشون :smile:

V A H ! D

کاربر ممتاز
چه جوری راهشون رو ادامه بدیم؟ بریم شلمچه راه به راه؟ یا هی پوستراشون رو بزنیم به درو دیوار؟

یعنی جدا شم برداشت تون از ادامه راه اینایی بود که گفتین ؟!!!

میشه یک نمونه الگوی مناسب نسل امروز مثال بزنید ؟!

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی جدا شم برداشت تون از ادامه راه اینایی بود که گفتین ؟!!!

میشه یک نمونه الگوی مناسب نسل امروز مثال بزنید ؟!

برداشت من چیزاییه که میبینم...
شما واقعا اینا رو نمیبینی؟
کسی منکر خوب بودن شهدا نمیشه... اما نمیتونیم تو خیلی از زمینه ها از جوونای حالا بخوایم مثل اونها رفتار کنن...
امیدوارم به دور از تعصب و احساسات فکر کنید...
در پناه حق

bitajan

کاربر ممتاز
بله همینطوره... امام علی (ع) میفرمایند فرزندان خود را برای دوران خود تربیت کنید...

نه با دید نسلی که 20 سال پیش از بینمون رفتن و از اون موقع تا حالا کلی شرایط عوض شده باید پیش رفت؟ باید به روز بود...نباید تو گذشته موند...

دوست من ما قرار نیست فرزندان رو طوری تربیت کنیم که:

مثل گذشته کتابی حرف بزنن لباسایی مثل اونا بپوشن اسب سوارشن و ......

منظور از ادامه دادن راه شهدا اینه که:

به فرزندانمون دین رو یاد بدیم طوری تربیت کنیم که لباسای...نپوشن، بدونن حجاب چیه،

ارزش خودشونو بدونن و به دیگران ارزش قائل بشن

طرز حرف زدن و طرز سالم زندگی کردنو یادبگیرن و یاد بدند.

دریه جمله:
خدایی باشن و خدایی زندگی کنن (همین)

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر کسی تو دوران خودش یه جور خدایی میشه...
جوون اون موقع یه جور...
جوون الان هم یه جور...
باید خدایی بودن رو تو نیازای الان جوون جا بدیم... نه ایمکه از جوون بخوایم به خاطر خدایی شدن به نیازای اون موقع بر گردن...
همین...

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
وقت بخیر....
امیدوارم ادامه دهنده راه تمامی شهدا باشیم و لیاقتش رو هم داشته باشیم...
کار آسونی نیست ... بخدا کار آسونی نیست ...
همین شهید بابایی رو تصور کنید ... زن داشت بچه داشت ... می تونست بگه به من چه ؟؟ ولی ....
ایشون کجاست و ما کجا ....
امیدوارم ادامه دهنده راه تمامی شهدا باشیم...
تا ظهور حضرت مهدی عج . اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم:heart:

میهن دار

عضو جدید
سلام.
متاسفانه من جز دو قسمت بقیه این سریال رو ندیدم. اما شناخت نسبی رو با خوندن چند تا خاطره از اطرافیان این شهید داشتم. به نظر من این سریال یه چراغی رو دوباره روشن کرد؛ خیلی جای کار توی این زمینه هست.
جوون تحصیلکرده امروز اگه با سیر و سلوک شهید چمران آشنا باشه، جواب خیلی از سوالاشو میگیره.
عرصه هایی که به قول دوستان آدم سردر گم میشه بین حق و باطل، بیاد ببینه توی خاطرات امثال چمران و صیاد شیرازی، که بعضی وقتا زیر هجوم آتیش دشمن بعضیا می بریدن(که طبیعی هم بود و وجود و دلگرمی خود این عزیزان باعث قوت قلب و تسلی اونا میشد). این سردرگمی امروز هم به نظر من یه چیزی شبیه به اون بریدنه، همون توکل، صبر ،تلاش و پایمردی ای که اون روزا رو تبدیل به خاطرات خوش کرد، امروز هم تو جنگ نرم به کار میاد.
سرنخ این کار رو هم برای نسل امروز وآینده که به عینه اون روزا رو ندیده و لمس نکرده این جور برنامه ها میتونن بدن.
الهم صل علی محمد و آل محمد:gol:
ممنون بابت تاپیکتون.قشنگ بود.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
روز عید قربان بود.
تیمسار بابایی سرش را به روی آسمان بلند کرد، نگاهی به اطراف انداخت و آرام گفت: «الله اکبر» سپس رو به نادر کرد و گفت: محمد آقا برویم. هردو از پلکان هواپیما بالا رفتند. سرهنگ بختیاری و مسئولین فنی با تکان دادن دست از همان جا با عباس وداع کردند . هواپیما با غرشی رعد آسا به پرواز در آمد . لحظه ای بعد صدای بابایی در گوش نادری پیچید: خدایا تو شاهدی که هر کاری میکنم برای رضای تو و سرافرازی مسلمین است و سپس خطاب به سرهنگ نادری گفت: « امروز روز جنگ است.»
صدای او از رادیو به گوش می رسید: « پرواز کن، پرواز کن که امروز روز امتحان بزرگ اسماعیل است.» زمان محاسبه شده تاهدف 3دقیقه بود. هواپیما پس از مانوری در آسمان تاسیسات دشمن را مورد هدف قرار داد. کوهی از آتش به آسمان زبانه کشید. عباس گفت: « الله اکبر ! الله اکبر ! می رویم به سوی نیروهای زرهی دشمن.»
چند لحظه بعد باران گلوله بر سر نیروهای دشمن باریدن گرفت .وقتی تیرباران تمام شد.
عباس گفت: « محمدآقا بر می گردیم.»
در همین حال صدای انفجار مهیبی همه چیز را دگرگون کرد. او در یک لحظه احساس کرد به دورکعبه در حال طواف است
به همین خاطر با صدای نرم و آرامی گفت: « اللهم لبیک ، لبیک لا شریک لک لبیک....» و آخرین حرف ناتمام ماند.
سرهنگ نادری فریاد می کشید: عباس ! صدای من را می شنوی؟ جز صدای باد چیزی شنیده نمیشد . دردی در پهلویش حس می کرد .با تمام قوا نعره ای کشید و هواپیما را به حالت افقی در آورد . با راهنماییافسر کنترل هواپیما را به اختیار خود درآورد.
صدای برج مراقبت شنیده می شد: با همان زاویه ای که هستی بیا روی باند. دور موتور کم نمی شد فریاد کشید و خداوند را به کمک طلبید و با همان سرعت هواپیما را روی باند کشید.
سرهنگ نادری خودرا از کابین بیرون کشید . او با قدم های لرزان از هواپیما فاصله می گرفت و نگاهش به کابین شکسته ی عباس بود.
سرگرد بالا زاده اولین کسی بود که خود را به کابین هواپیما رساند با شتاب از هواپیما بالا رفت و لحظاتی بعد در جلو نگاه ماتم زده حاضران با دست بر سر خود کوبید وفریاد زد: عباس! عباس!
در لحظه های اذان ظهر عید قربان در حالیکه فریاد خلبانان پایگاه فضا را پر کرده بود پیکر عباس روی دست ها تشییع می شد .

پرواز تا بی نهایت

s_aa

کاربر ممتاز
آیا لحظه لحظه های زندگی شهید دکتر مصطفی چمران و شهید آوینی و شهدا ی دیگر نمیتواند الگویی برای جوانان ما باشد ... ؟!

لطفا نظرات تون رو بیان کنید ...
سلام
متن زیبایی بود ویه حقیقت تلخ...
اینکه چرا به این جاها کشیده شده و به جای قهرمان هایی ازاین قبیل چیزهایی دیگه شناخته شدن بحثی جداداره...
اما راه حل...
بعضی نظرات رو خوندم...به جا بودن...
اول باید قدمی برداشته بشه برای بهتر شناسوندن اینطور قهرمان ها...به صورت کاملا واقع گرا نه اغراق
اینکه هدفشون چی بوده..چه سختی داشتن و ...
و گسترش و تبلیغ برروی کتابهای منتشرشده....مسلما تبلیغ درست یک چیز بهترین راه حل برای ترغیب افراد به اون سمت هست....
فرض کنید هرچند وقت اگه فیلمهایی به سان همین شوق پرواز از بزرگان جنگمون پخش بشه ( البته فیلمی که قوی باشه از همه نظر...) چقدرمیتونه مفید باشه....
متاسفانه مشکلات مختلف و فکرهای متفاوت ,,,بخش هایی خاص رو تحت تاثیرقرار داده که مبحث دفاع مقدسمون ازاون مبرانیست...
به امید روزی که افرادی بزرگ مثل شهید اوینی .شهید زین الدین شهید باکری و خیلی از فرماندهان وسرداران عرصه دفاع مقدس شناخته بشن و اسوه ای برای بهتر زندگی کردن ما باشند
باتشکر..........

candela

عضو جدید
باتشکرازشمابه خاطراین تاپیک.
خیلی ازصحبت های دوستان بجا وصحیح بود.اما.....
اینکه درحق شهدااجحاف شده کاملا درسته.اگربخوایم درموردرسانه صحبت کنیم حرف زیاده.نمیگم کارهای خوب نبوده اما ضعف رسانه بیشترازقوتشه.
اماآیابحث کردن درباره این چیزها شرایط روعوض میکنه.مثلا من نوعی چیکارمیتونم بکنم تاوضع رسانه بهتربشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بهترنیست باخودمون روراست باشیم.چرابه جای انتقادکردن ازچیزهایی که نمیتونیم اثری روش داشته باشیم،ازخودمون انتقادنمیکنیم؟؟؟؟؟؟
چقدراززندگی شهدامیدونیم.چقدرقدرت دفاع ازارزشهامونو داریم.........
توی دانشگاه چقدرالگوهستیم.چقدرتونستیم کسی روشیفته حجاب کنیم.(نه اینکه صرفاوقتی من نوعی رومیبینن مغنه شون بیادجلوتر......)
تاحالاشده کسی بیادوبه توبگه این آرامش توچقدردلنشیه،توچطوربه این حالت رسیدی......وتوبراش ازسلوک شهدابگی......
امامتاسفانه ماازطردشدن میترسیم.ازاینکه بیایم تویک جمع مثلافامیلی ازشهدا......ازارزشهامون.......ازاعتقاداتمون دفاع کنیم ....صحبت کنیم ترس داریم.
شهدااگربه این درجه رسیدندچون فقطوفقط وفقط خدارومیدیدندولاغیر.....به خاطرهمین همه روشیفته خودشون میکردن،به همه محبت میکردن چون به سرچشمه اصلی متصل بودن......
حالاما چی...کافیه یک نفربااطلاعات بیشتر بیادودین واعتقادماروزیرسوال ببره،ما(من خودم روعرض میکنم.)نه تنهاقدرت دفاع نداریم،قدرت جذب نداریم،بلکه ممکنه خودمون هم دچارشک وتردید بشیم.....
نمیخوام شعاری حرف بزنم.ولی بهتره کمی کلاه خودمون روقاضی کنیم.اونهاهم مث ما آدم های معمولی بودند که به اونجارسیدند.نه معصوم.
ماعادت کردیم خودمون رو لابه لای بهانه ها پنهان کنیم.....اما خدامیگه یک قدم توبیا باقیش بامن.....فقط کافیه اراده کنیم وشک نکنید شهداهم دستمون رو خواهند گرفت.شهداازخدااطاعت کردند وخداهم لذت بندگی رو به اوناچشوند،چه لذتی ازاین بالاتر.........
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم وأيد امامنا الخامنه اي
التماس دعاازهمه عزیزان.:gol:

Elham.mir

عضو جدید
فیلم خوبی بود....
این وسط اون ملیحه حکمت بود که سخت ترین ضربه رو خورد.....
ما نمیتونیم مثل اونا باشیم....

aaj6551

عضو جدید
سلام

سلام

من از یکی شنیدم که شهی بابایی توسط پدافند هوایی خودمون مورد اصابت گلوله قرار گرفت و شهید شده.این راسته؟به نظرم دشت های سر دشت متعلق به خاک ایرانه و نمیتونه پدافند عراقی تو شمستقر شده باشه/

narges224

عضو جدید
کاربر ممتاز
اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم
ممنونم از تاپیک خوبتون...
به نظر من باید فیلم هایی راجب شهدا بسازن تا ما بیشتر با شهدا اشنا بشیم و بیشتر قدر شهدا وانقلاب رو بدونیم. شهدا برای نجات کشور از جون و از خانوادشون گذشتن.این کار خیلی سخته شاید گفتنش برای ما راحت باشه.
ما باید به همچین شهدایی افتخار کنیم.

V A H ! D

کاربر ممتاز
برداشت من چیزاییه که میبینم...
شما واقعا اینا رو نمیبینی؟
کسی منکر خوب بودن شهدا نمیشه... اما نمیتونیم تو خیلی از زمینه ها از جوونای حالا بخوایم مثل اونها رفتار کنن...
امیدوارم به دور از تعصب و احساسات فکر کنید...
در پناه حق

در مورد ارتباط خدا با شهدا نمیتونیم از جوونای الان بخوان اینگونه رفتار کنن ... ؟!

.
.
.

البته لازم میدونم بگم که تا حدودی متوجه شدم توی ذهنتون چی میگذره ...

• Like
واکنش ها: s_aa

eshghemanbarq

عضو جدید
من قبلا داستان زندگی این شهید بزرگوار رو خونده بودم اما این فیلم واقعا عالی ساخته شده بود
به طوریکه من تمام قسمتهاش رو دانلود کردم
فکر میکنم این تنها سریالی هست که من اینقدر جذبش شدم
البته سریال در چشم باد هم زیبا بود
امیدوارم بیشتر شاهد اینجور سریالها باشیم

anise b

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هیچ وقت سریال های تو این زمینه رو نگاه نمی کردم
اماااااااااااااا
این فیلم رو یکی دو بار به طور اتفاقی دیدم
دیگه جمعه شبا نمیتونستم نگاه نکنم
خدا به کارگردان خیر بده
که تونست فیلمی رو بسازه که در نهایت واقعیت مردم رو به گریه نندازه
حرف زدن در مورد آدم های بزرگ .........کار آدم های کوچیک نیس

V A H ! D

کاربر ممتاز
باتشکرازشمابه خاطراین تاپیک.
خیلی ازصحبت های دوستان بجا وصحیح بود.اما.....
اینکه درحق شهدااجحاف شده کاملا درسته.اگربخوایم درموردرسانه صحبت کنیم حرف زیاده.نمیگم کارهای خوب نبوده اما ضعف رسانه بیشترازقوتشه.
اماآیابحث کردن درباره این چیزها شرایط روعوض میکنه.مثلا من نوعی چیکارمیتونم بکنم تاوضع رسانه بهتربشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بهترنیست باخودمون روراست باشیم.چرابه جای انتقادکردن ازچیزهایی که نمیتونیم اثری روش داشته باشیم،ازخودمون انتقادنمیکنیم؟؟؟؟؟؟
چقدراززندگی شهدامیدونیم.چقدرقدرت دفاع ازارزشهامونو داریم.........
توی دانشگاه چقدرالگوهستیم.چقدرتونستیم کسی روشیفته حجاب کنیم.(نه اینکه صرفاوقتی من نوعی رومیبینن مغنه شون بیادجلوتر......)
تاحالاشده کسی بیادوبه توبگه این آرامش توچقدردلنشیه،توچطوربه این حالت رسیدی......وتوبراش ازسلوک شهدابگی......
امامتاسفانه ماازطردشدن میترسیم.ازاینکه بیایم تویک جمع مثلافامیلی ازشهدا......ازارزشهامون.......ازاعتقاداتمون دفاع کنیم ....صحبت کنیم ترس داریم.
شهدااگربه این درجه رسیدندچون فقطوفقط وفقط خدارومیدیدندولاغیر.....به خاطرهمین همه روشیفته خودشون میکردن،به همه محبت میکردن چون به سرچشمه اصلی متصل بودن......
حالاما چی...کافیه یک نفربااطلاعات بیشتر بیادودین واعتقادماروزیرسوال ببره،ما(من خودم روعرض میکنم.)نه تنهاقدرت دفاع نداریم،قدرت جذب نداریم،بلکه ممکنه خودمون هم دچارشک وتردید بشیم.....
نمیخوام شعاری حرف بزنم.ولی بهتره کمی کلاه خودمون روقاضی کنیم.اونهاهم مث ما آدم های معمولی بودند که به اونجارسیدند.نه معصوم.
ماعادت کردیم خودمون رو لابه لای بهانه ها پنهان کنیم.....اما خدامیگه یک قدم توبیا باقیش بامن.....فقط کافیه اراده کنیم وشک نکنید شهداهم دستمون رو خواهند گرفت.شهداازخدااطاعت کردند وخداهم لذت بندگی رو به اوناچشوند،چه لذتی ازاین بالاتر.........
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم وأيد امامنا الخامنه اي
التماس دعاازهمه عزیزان.:gol:

بله خب حق با شماست ...

واقعا ای کاش گاهی اوقات سری به خودمون بزنیم!!

من هم بحث کم کاری سیما و مسئولین رو در این خصوص پیش کشیدم اما اصل کار خودمون هستیم!!

جدا حرفاتون جای تأمل داره ، ممنون ...

آخرین ویرایش:

asirebaran

عضو جدید
همسر شهيد بابايي:

فرهنگ غرب نتوانست شهيد بابايي را از ايمان و اصالت دور نگه دارد

خبرگزاري بين المللي زنان : همسر سرلشكر خلبان شهيد عباس بابايي گفت: علي رغم اينكه شهيد بابايي تحصيل كرده غرب بود ولي فرهنگ غرب نتوانست ايشان را از اصالت و ايمان دور نگه دارد.
«صديقه حكمت» به مناسبت سالروز شهادت شهيد بابايي در گفت وگو با خبرنگاران به ويژگي هاي بارز اين شهيد گرانقدر اشاره كرد و افزود: اين شهيد بزرگوار هرچه پيشرفت مي كرد و به مقام بالاتري مي رسيد متواضع تر مي شد و اثري از غرور در وي ديده نمي شد.
وي اظهار داشت: با وجود اينكه قبل از انقلاب در آمريكا تحصيل كرده بود ولي فرهنگ غرب و ظواهر دنيا موجب دور نگه داشتن ايشان از اصالت و ايمان نشده بود.
حكمت اضافه كرد: شهيد بابايي هميشه در پوشش و رفتار و گفتار بي آلايش بود و بسيار ساده زندگي مي كرد و به معنويات توجه ويژه اي داشت.
وي ادامه داد: شهيد بابايي را كسي در لباس خلباني نديده بود و هميشه مثل يك آدم ساده و عادي رفت وآمد مي كرد وقتي شهيد شد خيلي از مردم حتي برخي مسئولان و بستگان هم فكر نمي كردند كه عباس يك چنين آدم شجاع و قهرماني باشد.
عضو شوراي اسلامي شهر قزوين افزود: امروز بعد از گذشت 24 سال از شهادت اين شهيد ارجمند گوشه هايي از شخصيت والا و ستودني ايشان براي مردم نمايان شده و با گذشت زمان ويژگي هاي منحصر به فردش شناخته مي شود.
همسر سرلشكر خلبان شهيد «عباس بابايي» در ادامه با بيان اين مطلب كه ثمره زندگي مشترك ايشان سه فرزند مي باشد يادآور شد: طي اين سالها سعي كردم تا در تربيت فرزندان، روحيه و اخلاق بزرگ منشانه و رفتار پدرشان را انتقال دهم و فرزندان آن شهيد به گونه شايسته تربيت شوند.
حكمت افزود: امروز نسل جوان ما بايد رهرو راه شهيدان باشند و آنگونه كه شايسته است اهداف آنان را بشناسند و در برابر تهاجم دشمنان ايستادگي كنند.
وي ادامه داد: انتقال تفكر شهدا به نسل سوم مهمترين وظيفه و بزرگ ترين رسالتي است كه بر دوش ما گذاشته شده و بايد فرهنگ ايثار، شهادت و حفظ اسلام و انقلاب به نسل جواني كه انقلاب و جنگ تحميلي را نديده اند، صورت گيرد.
گفتني است؛ شهيد سرلشگر عباس بابايي در سال 1329در قزوين به دنيا آمد و در 15 مرداد سال 1366 هنگام بازگشت از يك عمليات برون مرزي بر اثر اصابت گلوله دشمن به هواپيمايش به شهادت رسيد.
اين شهيد هنگام شهادت معاون عمليات فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران بود.

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شاید اینی که میگم واسه بعضیا قابل قبول نباشه،ولی شهید بابایی شدن اونقدرام سخت نیست!!!زاز شهید شدن و بابایی گونه زیستن رو هممون بلدیم ولی حوصله و اعتماد به نفسشو نداریم....اینگونه زیستن فقط نیاز

داره به اینکه هر لحظه فکر کنیم به اینکه چی درست تره نه اینکه چی بهتره !وگرنه اینکه چی بهتره رو یه بچه ام میتونه تشخیص بده.!..عباسها سالها در دل غرب،غریبانه زیستن و غربزده نشدن،وای به حال ما که تو

خاک خودمون غربتزده و غربزده ایم و به خودمون افتخارم میکنیم.........!!!!!!!!!!

....وعجب حلاوتی دارد مرگ
اگر انسان در راه آرمانی معتبر بمیرد!!!

بالا