خرید گوشی حداکثر تا قیمت های 700!!اگه پایین تر باشه بهتره!!

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
سلام. من دنبال گوشی خیلی گشتم . خیلی از سایت ها رو زیرو کردم اما هر چی میخوندم پشیمون میشدم. منظورم نظرات کاربراشونه که از گوشی استفاده کردن. من یک گوشی تا 300 تومن میخوام که لمسی باشه و آندروید 4 به بالا داشته باشه و دوربینش هم حداقلش 3 به بالا باشه که توی کارم خیلی مهمه برام. لطفا کمکم کنید.

Sony Xperia E1
LG L40 D170
اولی با گارانتی 360.000
دومی با گارانتی 309.000

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام دوست من

خب با این قیمتی که شما پیشنهاد دادی گوشی های سونی اکسپریا مناسب هستن و سیستمشون هم که اندرویده

که اصن با جاوا قابل قیاس نیست ... اما کیفیت دوربین خوبی نداره

دوتا پیشنهاد دیگه هم دارم واست :

1. یه قیمت از گلکسی 3s بگیر ببین قیمتش چنده ؟ واقعا گوشی عالیه از سونی که خیلی بهتره فک کنم قیمتش اومده پایین

2. گوشی iphone 3gs گوشی خوبیه خودمم قبلا ازش داشتم قیمتش چن وقت پیش 630 تومن بود اما مشکل اصلی ش اینه که تا ios 4.3 بیشتر

ساپورت نمیکنه و با توجه به اینکه الان ios 7.1 هم اومده این مشکل بزرگیه

از این گوشی های هم که خانم امین گرفته ایناهم خوبن واقعا و فک کنم دو سیمکارته هم باشن

راستی یادم رفت htc هم بپرس قیمتشو گوشی های خوبی داره
امیدوارم گوشی جدیدت هرچی که باشه چرخش برات بچرخه :) :gol:
دگ برندی موند نام نبری؟ :biggrin:

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان...
من یه گوش میخوام که فقط و فقط از نظر نرم افزاری پر قدرت باشه....لمسی باشه خوبه...چون تا قبل از این، من گوشی معمولی و جاوا داشتم!!!
قیمتش هم از 700 تومن پایین تر باشه بهتره،بدبختم:D

اگه دوربینش هم خوب باشه بدک نیست...ولی گفتم از نظر نرم افزاری میخوام پر قدرت باشه،از نظر نرم افزاری خیلی برام مهمه...مثلا این آخری استادم بهم گفت با وایبر با هم در ارتباط باش که من گوشی نداشتم که وایبر داشته باشه...!!!

من تازه میخوام بفهمم اندروید چیه و گوشی ویندوز چیه:D

یه چیزی دوستان...گوشی ای که میخوام،زیاد بزرگ نباشه....

دوست مهربونم من زیاد اطلاعات ندارم اما اندروید اصلا سخت نیست خواهرم تازه ازش استفاده میکنه و با یه خورده راهنمایی الان بلده پس نگران نباش موفق باشی

Major Geologist

کاربر ممتاز
تو این قیمت تو برند سونی Xperia SP خوبه. بنچمارکش بین 20.000 تا 23.000
احتمال اینکه آپدیت 4.4 هم براش بیاد بالاس. در حال حاضر که 4.3
دوستان چه کلیدی کردن رو هوآوی!!!!!

ali-gold

کاربر فعال
حدود 900 تومن....:D یعنی یه دویست بذار روش

خدایی ندارم:D

ای بابا داداش جون منم گناه دارم دیگه گیر کردم بین این دوتا

باشه،،تو هم بگو

سلام...دوست عزیز به نظرم شما مهارت کافی در این زمینه دارین.

این آپدیت های که برای نرم افزارها میاد ،اذیت کننده هست؟

بینچمارک یعنی چی؟

واقعا ایکس پریا خوبه؟
هوآوی بده؟

ali-gold

کاربر فعال
دوستان بازم میگم ساپورت نرم افزار برام خیلی مهمه هااا

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
گوشی ویندوز به هیچ عنوان نخر معایب زیادی داره

من گوشی گلکسی ACE سامسونگ گرفتم تازگی... 400 تومن با جلد و محافظ صفحه و مموری 2 گیگ
خیلی گوشی خوبیه
ازش راضیم

سلام خوبه مبارک باشه

سامسونگ ایس یه مشکلش اینه مثل گوشی جیو خودم حافظه داخلی 180 مگابایتش اعصاب خورد کنی اصلا نمیشه زیاد برنامه نصب کرد

ali-gold

کاربر فعال
سلام خوبه مبارک باشه

سامسونگ ایس یه مشکلش اینه مثل گوشی جیو خودم حافظه داخلی 180 مگابایتش اعصاب خورد کنی اصلا نمیشه زیاد برنامه نصب کرد

تو مموریش که میشه!
منظورتون چیه؟
بیشتر برام توضیح میدین؟من نرم افزار برام خیلی مهمه

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو مموریش که میشه!
منظورتون چیه؟

من مموریم هشت گیگ ولی بازم نمیتونم برنام زیاد نصب کنم
چون همش 180 مگابایت حافظه بیشتر نداره
اگه همونم باشه راضی ام
یعنی با سه الی چهار برنامه نصب بکنی حافظه گوشیت پر میشه
سرعتشم خیلی خیلی میاد پایین

ali-gold

کاربر فعال
من مموریم هشت گیگ ولی بازم نمیتونم برنام زیاد نصب کنم
چون همش 180 مگابایت حافظه بیشتر نداره
اگه همونم باشه راضی ام
یعنی با سه الی چهار برنامه نصب بکنی حافظه گوشیت پر میشه
سرعتشم خیلی خیلی میاد پایین

مگه سرعت گوشی به حافظه داخلی ربط داره؟

ممنون میشم توضیح بدین

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گوشی ویندوز به هیچ عنوان نخر معایب زیادی داره

من گوشی گلکسی ACE سامسونگ گرفتم تازگی... 400 تومن با جلد و محافظ صفحه و مموری 2 گیگ
خیلی گوشی خوبیه
ازش راضیم

Ace چند رو خریدید 400 تومن؟؟؟
Ace 2 یا Ace 3؟

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیشنهاد من تو گوشی ها گوشی آندرویدی هست.
تو گوشی های آندرویدی 2 برند رو پیشنهاد میدم:
1- سونی
2- سامسونگ
ببین کدومشو میپسندی.
مدلها تو این رنج قیمت بسیار زیاده.
از این دوسایت کمک بگیر:
mobile.ir
gsmaria.com

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام...دوست عزیز به نظرم شما مهارت کافی در این زمینه دارین.

این آپدیت های که برای نرم افزارها میاد ،اذیت کننده هست؟

بینچمارک یعنی چی؟

واقعا ایکس پریا خوبه؟
هوآوی بده؟
آپدیت نرم افزاری 2 نوعه. یکیش برنامه های کاربردیه. مثل همین کامپیوترت که واسه بروزرت، مدیا پلیر، فتوشاپ و... هر از چندگاهی آپدیت جدید و ورژن جدید میاد. تو گوشی هم همینه که ار طریق فروشگاه برنامه گوگل یا فروشگاه های مشابه ایرانیش می تونی آپدیت کنی.
یه آپدیت دیگه سیستم عاملیه. مثل ویندوز می مونه. ویندوز Xp بعدش ویستا اومد، بعد 7 و الآن 8 . اندروید هم مثل ویندوز ورژنای مختلف داره مثل 4.1 و 4.2 و 4.3 و 4.4 و...
آپدیت های سیستم عاملی سخت نیست و آموزشاش فت و فراوون تو نت هست. فقط کمی زمان بره
بنچمارک: یکی از راه هی تشخیص خوب و بد بودن گوشی، مقایس با دیگر گوشی ها و کلا یکی از معیارهای سنجش سرعت و عملکرد گوشی استفاده از نرم افزارهاییه که بهش میگن بنچمارک. مثل خودرو دیدی میگن شتاب صفر تا صدش فلان قدر ثانیس، تو سرعت فلان اینقدر خط ترمزشه و... . در حال حاضر سرعت بنچمارک گوشی های پایین رده حدودای 12.000 . میارن رده ها 20.000 و پرچمدارا 35.000
گوشی های بازار یه جورایی میشه گفت 3 دسته هستن.
دسته ی اول: سونی، اپل، سامسونگ، اچ تی سی، ال جی و یه چند تا برند دگ
دسته ی دوم: که ارزون تر هستن: هوآوی، زد تی ای، آلکاتل، شیائومی و...
دسته ی سوم: جی ال ایکس، دیمو و...
دسته ی اول شرکت های قدر با سابقه هستن که دفتر اصللیشون تو ژاپن، کره، امریکا و... هست. این شرکتا بیشتر قطعات رو یا خودشون تولید می کنند یا میدن شرکتای بزرگ و مطرح براشون تولید کنه. مثلا سونی صفحه نمایش، دوربین و... خودش تولید می کنه.
دسته ی دومیا شرکتایین که اکثرا قدرت ساخت قطعات ندارن یا اگه دارن به خوبیه شرکتای دسته ی اول نیست. پس قطعاتی که خودشون تولید می کنند رو گوشی های پایین ردشون استفاده می کنن. واسه گوشی های پرچمدارشون از شرکتای دسته ی اول خرید می کنند. مثلا هوآی سنسور و دوربین پرچمداراش اکثرش واسه سونیه. اینجور شرکتا صفحه نمایشای خودشون کیفیتش پایینه، و رو پرچمداراشون از شارپ، سونی، سامسونگ و... صفحه نمایش می خرن.
دسته ی سوم که بیشتر قطعاتشون درجه 3 هست و قیمت های پایینی هم دارند.
پس با این تفاسیر فک کنم متوجه شده باشی هوآی و آلکاتل و اینا به پای سونی و سامسونگ و... نمیرسن. بحث فروش بالاشون به خاطر قیمت های ارزونشون یه چیز دیگس، بحث کیفیت و پشتیبانی هم یه بحث دیگس. هوآی میان رده هاش اندروید 4.2 هست، بالا رده هاش 4.3 و دو سه تا از گوشیاش 4.4 یعنی پشتبانی نرم افزاریش زیاد قوی نیست.
هوآوی چینی هست؟
هوآوی، آلکاتل، زد تی ای؛ شرکتای چینی الاصلن.
دوستان بازم میگم ساپورت نرم افزار برام خیلی مهمه هااا

نظرتون در مورد
Huawei ascend g6-u10 چیه؟
نظری ندارم چون زیاد راجعبش اطلاعی ندارم.
تو مموریش که میشه!
منظورتون چیه؟
یه سری برنامه ها فقط و فقط رو حافظه داخلی نصب میشن. به راحتی نمی تونی به حافظه مموری کارت منتقلشون کنی.
مگه سرعت گوشی به حافظه داخلی ربط داره؟

ممنون میشم توضیح بدین

بله ربط داره. حافظه داخلی از یه حدی به بعد که پر میشه گوشی سنگین میشه.

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین من تازه رسیدم خداییی شرمنده اگه صوحبت تکراری میکنم حسش نبود 6 ص رو بخونم
از نظر من اصلا همچین گوشی ای نخر
چون گوشی با این رنج احتمالا اذیتای خودشو داره...مث رم و حافظه و سرعت و کیفیت دوربین و منو و ....
ولی اگه دنبال گوشی ای که خلاثه اندروید باشه و حال و هوایی عوض کنی به نظر من بهترین گزینه اپل s4 دست دومه....چرا؟ چون با عرض پوزش سگش می ارزه به خیلی گوشیای دیگه
هم پولت تو چاه نمیفته....چون معمولا اپل افت قیمت آنچنانی نداره
و هم اینکه کیفیتش با گوشیای این رنجی قابل مقایسه نیست
و اینکه هرچی باشه اپله!!!!
پسر عموی خودم یه 600 تومنیشو گیر اورد خرید خیلی ام راضیه
باید دنبال باشی
حالا دخترخالم یه هوآیی خرید 600 و خورده ای الان مث اسباب بازی شده
میخاد وایبر استفاده کنه واتساپو پاک میکنه
واتساپو استفاده کنه اون یکی رو پاک میکنه
دوربینش موفتضح اندر موفتضح
منو و ...هم که خوب خیلی خوب نیس
و اینکه همه اش هم هنگ میکنه
4 تا دونه عکس و فیلمم گوشیشو پر مکینه
این که گوشی نشد
خلاثه از من به تو نصیحت یا وایسا پول روش بندازی یه گوشی سامسونگ رنج بالا بخری که خوشابو رنگ تره یا حالا اپل
یا اینکه یه دست دوم تمیز گیر بیار حالشو ببر
حداقل خودتو فوش نمیدی:|
نظر من بود
بازم خودتون بهتر میدونید

آخرین ویرایش:

ali-gold

کاربر فعال
آپدیت نرم افزاری 2 نوعه. یکیش برنامه های کاربردیه. مثل همین کامپیوترت که واسه بروزرت، مدیا پلیر، فتوشاپ و... هر از چندگاهی آپدیت جدید و ورژن جدید میاد. تو گوشی هم همینه که ار طریق فروشگاه برنامه گوگل یا فروشگاه های مشابه ایرانیش می تونی آپدیت کنی.
یه آپدیت دیگه سیستم عاملیه. مثل ویندوز می مونه. ویندوز Xp بعدش ویستا اومد، بعد 7 و الآن 8 . اندروید هم مثل ویندوز ورژنای مختلف داره مثل 4.1 و 4.2 و 4.3 و 4.4 و...
آپدیت های سیستم عاملی سخت نیست و آموزشاش فت و فراوون تو نت هست. فقط کمی زمان بره
بنچمارک: یکی از راه هی تشخیص خوب و بد بودن گوشی، مقایس با دیگر گوشی ها و کلا یکی از معیارهای سنجش سرعت و عملکرد گوشی استفاده از نرم افزارهاییه که بهش میگن بنچمارک. مثل خودرو دیدی میگن شتاب صفر تا صدش فلان قدر ثانیس، تو سرعت فلان اینقدر خط ترمزشه و... . در حال حاضر سرعت بنچمارک گوشی های پایین رده حدودای 12.000 . میارن رده ها 20.000 و پرچمدارا 35.000
گوشی های بازار یه جورایی میشه گفت 3 دسته هستن.
دسته ی اول: سونی، اپل، سامسونگ، اچ تی سی، ال جی و یه چند تا برند دگ
دسته ی دوم: که ارزون تر هستن: هوآوی، زد تی ای، آلکاتل، شیائومی و...
دسته ی سوم: جی ال ایکس، دیمو و...
دسته ی اول شرکت های قدر با سابقه هستن که دفتر اصللیشون تو ژاپن، کره، امریکا و... هست. این شرکتا بیشتر قطعات رو یا خودشون تولید می کنند یا میدن شرکتای بزرگ و مطرح براشون تولید کنه. مثلا سونی صفحه نمایش، دوربین و... خودش تولید می کنه.
دسته ی دومیا شرکتایین که اکثرا قدرت ساخت قطعات ندارن یا اگه دارن به خوبیه شرکتای دسته ی اول نیست. پس قطعاتی که خودشون تولید می کنند رو گوشی های پایین ردشون استفاده می کنن. واسه گوشی های پرچمدارشون از شرکتای دسته ی اول خرید می کنند. مثلا هوآی سنسور و دوربین پرچمداراش اکثرش واسه سونیه. اینجور شرکتا صفحه نمایشای خودشون کیفیتش پایینه، و رو پرچمداراشون از شارپ، سونی، سامسونگ و... صفحه نمایش می خرن.
دسته ی سوم که بیشتر قطعاتشون درجه 3 هست و قیمت های پایینی هم دارند.
پس با این تفاسیر فک کنم متوجه شده باشی هوآی و آلکاتل و اینا به پای سونی و سامسونگ و... نمیرسن. بحث فروش بالاشون به خاطر قیمت های ارزونشون یه چیز دیگس، بحث کیفیت و پشتیبانی هم یه بحث دیگس. هوآی میان رده هاش اندروید 4.2 هست، بالا رده هاش 4.3 و دو سه تا از گوشیاش 4.4 یعنی پشتبانی نرم افزاریش زیاد قوی نیست.

هوآوی، آلکاتل، زد تی ای؛ شرکتای چینی الاصلن.

نظری ندارم چون زیاد راجعبش اطلاعی ندارم.

یه سری برنامه ها فقط و فقط رو حافظه داخلی نصب میشن. به راحتی نمی تونی به حافظه مموری کارت منتقلشون کنی.

بله ربط داره. حافظه داخلی از یه حدی به بعد که پر میشه گوشی سنگین میشه.

واقعا ممنون...پس با این حساب سونی یعنی مدلی که در پس زیر معرفی کردین از هوآوی خیلی بهتره دیگه؟

واقعا ممنون...دوست خوبم نرم افزار برام خیلی مهمه ها...دمت گرم.... وایبر و نرم افزارهای مهم رو این گوشی ساپورت میکنه دیگه؟

ali-gold

کاربر فعال
ببین من تازه رسیدم خداییی شرمنده اگه صوحبت تکراری میکنم حسش نبود 6 ص رو بخونم
از نظر من اصلا همچین گوشی ای نخر
چون گوشی با این رنج احتمالا اذیتای خودشو داره...مث رم و حافظه و سرعت و کیفیت دوربین و منو و ....
ولی اگه دنبال گوشی ای که خلاثه اندروید باه و حال و هوایی عوض کنی به نظر من بهترین گزینه اپل s4 دست دومه....چرا؟ چون با عرض پوزش سگش می ارزه به خیلی گوشیای دیگه
هم پولت تو چاه نمیفته....چون معمولا اپل افت قیمت آنچنانی نداره
و هم اینکه کیفیتش با گوشیای این رنجی قابل مقایسه نیست
و اینکه هرچی باشه اپله!!!!
پسر عموی خودم یه 600 تومنیشو گیر اورد خرید خیلی ام راضیه
باید دنبال باشی
حالا دخترخالم یه هوآیی خرید 600 و خورده ای الان مث اسباب بازی شده
میخاد وایبر استفاده کنه واتساپو پاک میکنه
ولتساپو استفاده کنه اون یکی رو پاک میکنه
دوربینش موفتضح اندر موفتضح
منو و ...هم که خوب خیلی خوب نیس
و اینکه همه اش هم هنگ میکنه
4 تا دونه عکس و فیلمم گوشیشو پر مکینه
این که گوشی نشد
خلاثه از من به تو نصیحت یا وایسا پول روش بندازی یه گوشی سامسونگ رنج بالا بخری که خوشابو رنگ تره یا حالا اپل
یا اینکه یه دست دوم تمیز گیر بیار حالشو ببر
حداقل خودتو فوش نمیدی:|
نظر من بود
بازم خودتون بهتر میدونید

صحبت خیلی جدیدی بود اتفاقا:surprised::confused: