خانواده ام مخالف بازاریند.........................بگم نه؟؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arghavantree

عضو جدید
سلام

قبل از هر چیز از دوستانی که منت گذاشتند و به تاپیکم اومدند خوش آمد میگم
و بهشون میگم اگر میخوان مسخره کنند یا فکر کنند که تنها فکر و هدف من تو زندگی همین حرفا و تاپیکای در مورد ازدواجه..............همینجا ازشون درخواست میکنم که محترمانه تشریف ببرند و نظر ندهند..........ممنون

اما کسانی که واقعا قصدشون کمکه
من در خانواده ای بزرگ شدم که اطرافیانم یا معلم بودند یا دبیر یا مهندس..............یا بیکار .........هیچ وقت بازاری نداشتیم و حالا خواستگاری دارم که بازاریه و خانواده ام فقط به خاطر همین میگن نه
چکار کنم منم بگم نه؟

رزتنها

کاربر فعال
قبل از هرچیز نظر خودتون مهمه
اگه فقط قصد شما ازدواج که می تونید با هر کسی ازدواج کنید
من خودم نمیتونم با هرکسی ازدواج کنم
چون طرز فکر طرفم برام خیلی اهمیت داره
ببینید اولویتهای شما در زندگی چیه
بعد تصمیم بگیرید

*Essi*

اخراجی موقت
منظور از بازاری بودن فقط شغل بازاریه یا رفتار بازاری و لحن صحبت نامناسب؟

مثلا یکی بازاری میشه مثل لات ها حرف میزنه و لباس میپوشه و رفتار میکنه، یکی بازاریه و کلی با شخصیت و رفتار درست.

به نظرم اون شخصیت متناسب با شغلش رو باید دید چطوریه.

بر فرض بنده با فوق لیسانس برم توی طلا فروشی بایستم، مثل کسی هستم که با سیکل توی بقالی هست؟
جفتمون هم بازاری هستیم.

تعریفتون از بازاری خیلی ناقص بود.

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

قبل از هر چیز از دوستانی که منت گذاشتند و به تاپیکم اومدند خوش آمد میگم
و بهشون میگم اگر میخوان مسخره کنند یا فکر کنند که تنها فکر و هدف من تو زندگی همین حرفا و تاپیکای در مورد ازدواجه..............همینجا ازشون درخواست میکنم که محترمانه تشریف ببرند و نظر ندهند..........ممنون

اما کسانی که واقعا قصدشون کمکه
من در خانواده ای بزرگ شدم که اطرافیانم یا معلم بودند یا دبیر یا مهندس..............یا بیکار .........هیچ وقت بازاری نداشتیم و حالا خواستگاری دارم که بازاریه و خانواده ام فقط به خاطر همین میگن نه
چکار کنم منم بگم نه؟

واقعا برای شما دخترها متاسفم. نه عشق نه علاقه !!!
فقط یکی سرشو بندازه پایین بیاد خواستگاری اونوقت ببینی شغلش چیه و جواب بله یا نه بدی؟ نمیخای ببینی اخلاقش چطوره؟ آیا از ته دلش تو رو دوست داره یا نه ؟ نجیب و پاکه یا از اونهاییه که چند روز یکبار با یکی رابطه داشته؟
همین فقط چون بازاریه یا دکتره یا مهندسه بهش جواب رد بدی؟!!!

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط یکی سرشو بندازه پایین بیاد خواستگاری اونوقت ببینی شغلش چیه و جواب بله یا نه بدی؟ نمیخای ببینی اخلاقش چطوره؟ آیا از ته دلش تو رو دوست داره یا نه ؟ نجیب و پاکه یا از اونهاییه که چند روز یکبار با یکی رابطه داشته؟

ایشون گفتن خانوادشون میگن نه , خودشون تصمیمی نگرفتن هنوز پس شما واسه جامعه دخترها متاسف نباشید لطفا.
من هم مشکلی اینچنینی دارم.پدرم خیلی سخت گیرند و اگر کسی ملاک های ایشون رو نداشته باشه حالا می خواد نه اعوذ بالله پیغمبر باشه .....معتقدند یک سری فاکتورها حتما باید باشه که من دیدگاهم یه مقدار با پدرم فرق می کنه ....چه می دونم........سخته .

Nilpar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...ببین من خودم مثل تو ام...یعنی دورو برم همه دکتر مهندسن...اصلا به هیچ عنوان بازاری نداریم...اما خودمم فکر میکنم نمیتونم با یه بازاری زندگی کنم.احساس جالبی ندارم.احساس میکنم مثل ما ساده و خاکی نیستن.فکر میکنم دو رو هستن.نمیدونم والا ولی اگه بازاری تحصیل کرده باشه و شرایط بهم بخوره و هم دیگه رو دوست داشته باشین و تفاهم داشته باشین...چرا که نه؟

Nilpar

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه خب مهمه.....شغل،شخصیت،تحصیلات اینا قبل از عشقن اما پول و خونه نه

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه خانوادت با طرف می خوان زندگی کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
مهم نظر خودته

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط به خاطر بازاری بودن بگویید نه؟؟
اگر کامل هستن و از نظر اخلاقی و سطح فرهنگ یکی هستید
الویت های شما تو زندگی با مهندسی و معلمی و........ شروع نمیشه و الویت های دیگه ای دارید که از نظر عقلی درست هستن و قابل پذیرش
و می توانید از مهندس یا معلم و........ نبودن ؛ چشم پوشی کنید
بیشتر فکر کنید
شاید کسی مهندس باشه ولی مهم ترین الویت های شما را نداشته باشه

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه ربطی داره چون بازاریه میگن نه؟عجب حرفیه،بابای منم بازاریه،عموم دایی هام شوورخالم وخیلی ازفامیلامون بازاری ان اتفاقاپولشون هم ازاوناییکه کارمندن بیشتره وبه شغلشونم افتخارمیکنن خبلی ازافرادفامیلمون هستن بخاطربالارفتن سوادشون درس میخونن وبراپول دراوردن میرن سراغ شغل آزادهمه هم بهشون افتخارمیکنن،بایدخونوادتومتقاعدکنی که این نشدمخالفت ببخشیداولی مخالفتشون کشکیه یه ایرادی بگیرن که آدم رووحرفشون حساب ببره واگرنه که بازاری بودن هیچ مشکلی نداره هیچ افتخارهم هست

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیکار باشه..خوب باشه.خدا روزی رو میرسونه.چه بسا اونایی که با مهندس و دکترش ازدواج کردن و بدبخت شدن و چه بسا اونایی که با بیکاراش ازدواج کردن و الآنم خوشبختن.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اگه فقط همینه نگو نه بگو بله! برا ازدواج مهمترین چیز درک متقابله. اگه طرف فهمش به اندازه خودت هست و یه جوری نیست که به خاطر کم فهمیش فردا جلو خانواده کم بیاری چرا بگی نه؟

arghavantree

عضو جدید
منظور از بازاری بودن فقط شغل بازاریه یا رفتار بازاری و لحن صحبت نامناسب؟

مثلا یکی بازاری میشه مثل لات ها حرف میزنه و لباس میپوشه و رفتار میکنه، یکی بازاریه و کلی با شخصیت و رفتار درست.

به نظرم اون شخصیت متناسب با شغلش رو باید دید چطوریه.

بر فرض بنده با فوق لیسانس برم توی طلا فروشی بایستم، مثل کسی هستم که با سیکل توی بقالی هست؟
جفتمون هم بازاری هستیم.

تعریفتون از بازاری خیلی ناقص بود.

ببینید خوب خواه ناخواه روی رفتارشونم تاثیر میگذاره
خانواده ی من مخالف بازاری هستند چون میگن بلد نیستیم چه طوری باهاشون رفتار کنیم میگن بازاریها همش حواسشون توی پوله و دارن پول میشمارند (توهین نیست جبهه نگیره کسی لطفا" )اتفاقا" این آقا هم توی کار طلا هستند
و راستش من با اینکه از ایشون بدم نیمده اما خوشم نمیاد که همسرم دائما" بخواد در مورد طلا و اینطور چیزا صحبت کنه
اینکه میگید شما با فوق برید طلافروشی منظورتون چیه یعنی تحصیلات کشکه تو بازار؟ یا...............توضیح بدید لطفا"

arghavantree

عضو جدید

منم برای شما متاسفم که تاپیک من را کامل نخوندی

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم دوستای بازاری زیاد دارم که تو بازار کار میکنن یعنی در کل مغازه دارن حالا هر نقطه از شهر اول اینکه همیشه سر کارن حتی تعطیلات مهمونی رفتنشون همیشه ساعت 10 شب به بعده و کلا خانوم هاشون زیاد راضی نیستن حالا شاید وضعشون خوب باشه و پول همه چی نیست ...... به نظر من زندگی کردن با یه کاسب خیلی سخته ....

arghavantree

عضو جدید
ممنونم از دوستانی که با احترام جواب من را دادند

ببینید من احساس میکنم طرفم پسر خوبیه و تا الان حس میکنم شرایط مد نظرم را داره

اما در مورد شغلش اصلا حس خوبی ندارم

قصد توهین به بازاریهای محترم را ندارم اما من دلم میخواد تو زندگیم همراه با همسرم پیشرفت کنم

اما خوب این شغلیه که حداقل پیشرفتی از نظر علمی توش نیست

از طرفی نمیدونم همچین دلیلی واسه رد کردن شاید عاقلانه نباشه

نمیدونم چه کار کنم..........؟

arghavantree

عضو جدید
من خودم دوستای بازاری زیاد دارم که تو بازار کار میکنن یعنی در کل مغازه دارن حالا هر نقطه از شهر اول اینکه همیشه سر کارن حتی تعطیلات مهمونی رفتنشون همیشه ساعت 10 شب به بعده و کلا خانوم هاشون زیاد راضی نیستن حالا شاید وضعشون خوب باشه و پول همه چی نیست ...... به نظر من زندگی کردن با یه کاسب خیلی سخته ....

ممنون از نظرتون ببخشید تشکر ندارم

آره منم دوست ندارم همسرم همیشه حواسش تو پول باشه واقعا خوشم نمیاد

arghavantree

عضو جدید
بیکار باشه..خوب باشه.خدا روزی رو میرسونه.چه بسا اونایی که با مهندس و دکترش ازدواج کردن و بدبخت شدن و چه بسا اونایی که با بیکاراش ازدواج کردن و الآنم خوشبختن.

جانم چی گفتی شما؟
تاپیکو خوندی عزیز؟:surprised:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روزی را خدا می رساند به شرط آنکه طرف همت کند. اینکه یه بابایی بنشیند توی خانه و بگوید خدا روزی می دهد اشتباه است. (هرند می دانم منظورتان این نبود)
اما در کل دوستان گرامی دقت کنند که پول، زیبایی، نظر والدین جزو شروط به حساب می آید. دختر خانم های محترمه دقت کنند خانم کسانی که با یه شاخه گل میان و قصد دارند کاخ آرزوها بسازند رو نخورند که همه این حرفا کشکه.
حالا ببینین کی گفتم.

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از استارتر محترم پرسشی دارم.شما چرا با مشاوران ازدواج که درس این رشته رو خوندن و روزی با صدها مورد مشابه شما سرو کار دارن مشورت نمیکنید؟اینجا بچه ها بدون هیچ تجربه و تخصصی میان نظر میدن بدتر سر درگم میشی.برای پاسخ دقیق به پرسش شما نیاز به دونستن خیلی چیز ها هست که بهترین فرد برای نظر دادن همون مشاوره.

lireza@

عضو جدید
سلام
من یه پسرم و همچین شرایطیرو دارم با کسی که 5 سال رابطه سالم و خوب دارم با اینکه درسمم میخونم ولی چون کلا بازاری هستیم وضع خوبی هم داریم دایما با مخالفتای اینچنینی از جانب
خونواده طرفم مواجه میشیم که داره اسیبهای بدیرو به جفتمون میرسونه. همه با نادیده گرفتن عشق ما فقط سلایق شخصی خودشون در نظر میگیرن. این واسه منی که با همه وجود دوسش دارم
خیلی سخته. توصیه میکنم اول ببینید که دوستون داره یا نه؟ من خیلیهارو سراغ دارم که اول زندگی همینکه به سادگیو خوب بودن طرفشون که پی بردن بدون بهونه گیریهای معمول جواب بله دادنو به پشتوانه همدیگه
از موفقترینو خوشبخترین ادمایی شدن که میتونید مثال بزنید.
برداشت شما از ازدواج چیه؟ همه چیز پولو شغلو تحصیلات نیست اینا لازمش اصل جریان نیست.
شما کسیو میخوای که بوسیله اون تکمیل شی به پشتوانه هم زندگی کنید پس علاقه و عشق واقعی شرط. سختگیریهای بیمورد رو بزارید کنار اینچیزا اصل قضیه نیست.

آخرین ویرایش:

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
ا پس واسه همه از این سوالا هست!
خو یکم بیشتر صحبت کنید ببین اگه شخصیتش برات قابل قبوله ...گیر نده به صرفا کارش

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز

جانم چی گفتی شما؟
تاپیکو خوندی عزیز؟:surprised:

خوندم که جواب دادم دیگه.
منظورم اینه که شغلش مهم نیست.حتی اگه بیکار هم باشه ولی خوب باشه نباید به خاطر بیکار بودنش ردش کنین.
منظورم این بود که نباید شغل طرف خیلی براتون مهم باشه.
فکر کنم واضح حرفمو زده بودم!!

arghavantree

عضو جدید
ممنون بچه ها دیگه ادامه ندهیم بهتره
اونا هم دیگه زنگ نزدند.

چه رسم بدیه این زنگ زدن و نزدن
ای کاش اینقدر با فرهنگ شده بودیم که همه چی را رک و راست بهم میگفتیم.

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون بچه ها دیگه ادامه ندهیم بهتره
اونا هم دیگه زنگ نزدند.

چه رسم بدیه این زنگ زدن و نزدن
ای کاش اینقدر با فرهنگ شده بودیم که همه چی را رک و راست بهم میگفتیم.

چی رو رک راست بگیم؟

نه اصلا جالب نیست اونم اون شرایط

این جملهی زنگ می زنیم

باعث میشه 2 طرف کنن و در لحظه تصمیم نگیرن

در واقع زمانی هست واسه فکر کردن

وضعیت
موضوع بسته شده است.