حسینیه باشگاه مهندسان ایران

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
از اول محرم همش ترس تموم شدنش رو داشتم...از اول هی با خودم می گفتم چی میشد همیشه این حال و هوا بود...محلمون خیلی با صفا شده بود ایام غم بود ولی از بس خوبی میدیدی دلت شاد می شد...
خیلی حیف شد..خیلی زود گذشت...کی میدونه تا سال دیگه هستیم این همه صفارو باز ببینیم یا نه؟؟؟
کاش هر روزمون رو میتونستیم محرمی کنیم...چقدر دنیا قشنگ میشد...

بارانی جان
نمیدونم چرا ماها اینجوری هستیم
به قول یکی از دوستام میگه تا امام حسین زنده است هی تو سر خودمون میزنیم
حالا که عاشورا شهید میشه
یادمون میره امام حسینی هم هستش
راستش نگاه به همین حسینیه باشگاه بکن
چه گرد وخاکی گرفته
ماها حسینمون فقط ده روزه

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بارانی جان
نمیدونم چرا ماها اینجوری هستیم
به قول یکی از دوستام میگه تا امام حسین زنده است هی تو سر خودمون میزنیم
حالا که عاشورا شهید میشه
یادمون میره امام حسینی هم هستش
راستش نگاه به همین حسینیه باشگاه بکن
چه گرد وخاکی گرفته
ماها حسینمون فقط ده روزه

آی گفتی...
ظهر عاشورا جاتون خالی مثل هر سال نذری داشتیم.تو مسجد پخش می کنیم از مسجد که با مادرم بر می گشتم یه سری جوون و آدم مسن خیلی بد مدل ایستاده بودند حسابی می خندیدن..حدود ساعت 3 بود...مامانم خیلی ناراحت شد..گفت:ای روزگار امام حسین رو کشتند خیالشون راحت شد...بابا تازه عزاداری باید شروع شه...
واقعا کاش این هم جا بیفته...محرم،عزاداری امام حسین تازه بعد از عاشورا و...باید شروع شه...ولی همه بعد از اون دیگه فکر می کنند تموم شد...روز از نو روزی از نو....

بارانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
صد در صد...اگر جای این حرفا عمل بود که دنیا گلستون می شد.
دوست داشتم یه کاری می تونستم انجام بدم...ولی به ذهن ناقص خودم چیزی نرسیده هنوز...

sh.mojtaba

عضو جدید
سلام
ببخشید توی بحثتون فضولی میکنم...
به نظر من حسینیه یک میعادگاه هستش با امام ها و یک یادآوری برای ما که زنده نگه داریم یاد امام حسینمون رو.
چرا دیگه بچه ها توی حسینیه شعرهای مداحی رو نمیگذارند. البته من از اول نتونستم شرکت کنم و حالا هم فقط به این جهت این حرف ها رو میگم که بچه ها یادشون بیاد:
کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا
....

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
سلام
ببخشید توی بحثتون فضولی میکنم...
به نظر من حسینیه یک میعادگاه هستش با امام ها و یک یادآوری برای ما که زنده نگه داریم یاد امام حسینمون رو.
چرا دیگه بچه ها توی حسینیه شعرهای مداحی رو نمیگذارند. البته من از اول نتونستم شرکت کنم و حالا هم فقط به این جهت این حرف ها رو میگم که بچه ها یادشون بیاد:
کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا
....
سلام
شهادت دختر سه ساله حسین بن علی علیه السلام
حضرت رقیه را به همه شیعیان جهان تسلیت میگم

industrial66

عضو جدید
منم شهادت حضرت رقیه را به همه ی شیعیان جهان تسلیت می گم .
http://www.syria-haj.com/Portals/0/رقیه%20بنت%20الحسین.jpg

آخرین ویرایش:

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
دیگر کسی یاد حسین نیست
دیگر کسی یاد زینب نیست
دیگر کسی یاد سه ساله حسین نیست
او که دلتنگی پدر را نتوانست تحمل کنه
شهادت رقیه بنت الحسین رو تسلیت میگم

کربلایی

مدیر بازنشسته
سلام
اين چند وقته نمي دونم چم شده!!!
حس مي كنم بين من و آقا يه فاصله ي بزرگي افتاده!!!
حتي چند هفته اي هست كه قسمت نمي شه برم هيئت!!!
بچه تو رو خدا دعا كنيد دوباره آقا منو هم به جمع عاشقاش راه بده!!!

فانوس تنهایی

مدیر بازنشسته
فرار رسیدن اربعین حسینی رو خدمت همه دوستداران اهل بیت تسلیت عرض میکنم

اربعین
در فرهنگ اسلامی و در معارف عرفانی، عدد چهل (اربعین) جایگاه‏ خاصی دارد. چله نشینی برای رفع حاجت ‏یا رسیدن به مقامات سلوک و عرفان معروف‏است. حفظ کردن چهل حدیث، اخلاص چهل صباح، کمال عقل در چهل سالگی، دعا برای چهل مؤمن، چهل شب چهارشنبه و... بسیاری از این نمونه‏ها و موارد. در فرهنگ عاشورا، اربعین به چهلمین روز شهادت حضرت حسین بن علی‏(ع) گفته می‏شود که مصادف با روز بیستم ماه صفر است. از سنتهای مردمی، گرامیداشت چهلم مردگان ‏است که به یاد عزیز فوت شده خویش، خیرات و صدقات می‏دهند و مجلس یاد بود بپا می‏کنند. در روز بیستم صفر نیز شیعیان، عظیم ترین مراسم سوگواری را در کشورها و شهرهای مختلف به یاد عاشورای حسینی بر پا می‏کنند و همراه با دسته‏های سینه زنی و عزاداری به تعظیم شعائر دینی می‏پردازند. در شهر کربلا اربعین حسینی عظمت و شکوه ‏خاصی دارد و دسته‏های عزادار، مراسمی پرشور بر پا می‏کنند.
در نخستین اربعین شهادت امام حسین(ع)، جابر بن عبد الله انصاری و عطیه عوفی ‏موفق به زیارت تربت و قبر سید الشهدا شدند. بنا به برخی نقلها، در همان اربعین، کاروان ‏اسرای اهل بیت(ع) در بازگشت از شام و سر راه مدینه، از کربلا گذشتند و با جابر دیدار کردند. البته برخی از مورخان هم آن را نفی کرده و نپذیرفته‏اند. از جمله مرحوم محدث ‏قمی در «منتهی الآمال‏» دلایلی ذکر می‏کند که دیدار اهل بیت از کربلا در اربعین اول نبوده ‏است. بعضی از علما نیز در این باره تحقیق مبسوط و مستقلی انجام داده‏اند که منتشر شده است. به هر حال، تکریم این روز و احیای خاطره غمبار عاشورا، رمز تداوم شور عاشورایی در زمانهای بعد بوده است. در تاریخ انقلاب اسلامی ایران نیز، سنت احیای ‏اربعین تاثیر مهمی در شور گستری در شهرها داشت و در چهلم شهدای حادثه قم (درتاریخ 19 دی 1356 ش) مردم غیرتمند و مسلمان تبریز قیام کردند و شهید دادند. در اربعین شهدای ‏تبریز، شهرهای دیگر مجلس یادبود گرفته، تظاهرات کردند و همین گونه اربعین ها به هم‏ وصل شد و سراسر ایران به نهضت پیوست، تا آنکه انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال ‏1357 ش به پیروزی رسید. این به برکت الهام گیری از فرهنگ شهادت و ایثار خون بود که‏ملت قهرمان ایران، از عاشورا گرفته بود. «اربعین‏»، تداوم‏ «عاشورا» بود و «ذکر»، رسالت‏ بازماندگان پس از خون و شهادت.

به یاد کربلا دلها غمین است
دلا خون گریه کن چون اربعین است
پیام خون، خطاب آتشین است
بقاء دین، رهین اربعین است
که تاریخ پر از خون و شهادت
سراسر اربعین در اربعین است

الامام الحسین ‏علیه السلام:
أنَا قَتیلُ العَبَرَةِ لایَذكُرُنی مُؤمِنٌ إلّا استَعبَر َ
امام حسین ‏علیه السلام:
من كشته اشكم؛ هر مؤمنى مرا یاد كند، اشكش روان شود.

كامل الزیارات، ص 215

reza556182

عضو جدید
با سلام
با فرارسيدن اربعين دوباره ياد حسين(ع) در دلها زنده مي شود و حق اين است كه بايد هميشه زنده بماند. زيرا امام زمان(ع) ما هر صبح و شام به ياد آن عزيز است.
خواهيد به سوي دوست پرواز كنيد ..... يك زندگي دوباره آغاز كنيد
يك پنجره از اتاق تنهايي خود ............ هر روز به سوي كربلا باز كنيد

sh.mojtaba

عضو جدید
سلام
یک اربعین تنهایی! یک اربعین دوری، یک اربعین توهین و اسارت، بالاتر از همه یک اربعین بی حسین بودن...
خدا صبر دهد ام المصائب را...

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یاحسین(ع)
هستی شکوهش را ازتو وام میگرد
وزمین به پاس العطش تو تربتت را بر روی دست گرفته استوبه ان تفاخر میکند.
مولای من
سنگ صبوری جز خلوت استانت نمیشناسیم پس دعوتمان کن تا با اشک هایمان خاک درگاهت را بارانی کنیم.
اربعین حسینی تسلیت باد.التماس دعا

Civil Boy

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
آبروی حسین به كهكشان می ارزد
یك موی حسین بر دو جهان می ارزد
گفتم كه بگو بهشت را قیمت چیست
گفتا كه حسین بیش از آن می ارزد
فرا رسيدن اربعين حسيني را تسليت مي گم

industrial66

عضو جدید
آنان که دم از حدیث و تفسیر زدند
بر فرق علی ز کینه شمشیر زدند
یکبار دگر جمع شدند و این بار
بر پیکر بی جان حسن تیر زدند

شهادت کریم اهلبیت امام حسن مجتبی (ع) و رحلت پیامبر (ص) را به همه ی مسلمانان جهان تسلیت می گم...

کربلایی

مدیر بازنشسته
خداحافظ کربلا! خداحافظ نینوا!
خداحافظ ای راس از تن جدا!
خداحافظ خورشید سوزان کربلا!
خداحافظ خیمه گاه علی اکبر!
خداحافظ گهواره خونین علی اصغر!
خداحافظ ای ناله های الغوض حر!
خداحافظ ای خیمهه ای سوخته! سرهای بریده! بدنهای غارت شده!
خداحافظ ای اشکهای ریخته!
خداحافظ ای انگشتر خونی!
خداحافظ برادر!
خداحافظ عباس!
خداحافظ تشنگی!
خداحافظ ای نهر فرات!
خداحافظ زینب!
خداحافظ رباب!
خداحافظ رقیه!!!
خداحافظ کوفه!
خداحافظ خرابه شام!
خداحافظ تشت طلا!
خداحافظ مجلس شراب!
خداحافظ ای هیئت محرم!
خداحافظ ی گریه های عاشقان حسین!
تمام شد!
محرم هم تمام شد...

سلام مدینه!
سلام غربت علی!
سلام غمهای زهرا!
سلام زینب چهار ساله!
سلام سقیفه!
سلام کوچه تنگ!
سلام چادر خاکی!
سلام صورت نیلی!
سلام دستان بسته!
سلام فدک!
سلام بیت الاحزان!
سلام بازوی زخمی!
سلام مسمار! سلام درب سوخته!
سلام شلاق...
سلام اشکان زینب!
سلام تابوت مادر!
سلام بقیع! سلام نخلستانهای مدینه!
سلام چاه تنهایی علی!
سلام بابا!
از امشب غمهای فاطمه شروع میشود! دیگر پس از این زهرا هرگر نمی خندد!

phalagh

مدیر بازنشسته
رحلت پيامبر رحمت ، ختم نبوت و اسوه حسنه برای عالميان را تسليت عرض می نمايم. همينطور ایام شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) را به حضور همه دوستان تسليت می گويم. اميدوارم بتوانيم ذره ای از دريای معرفت آنان را کسب و در زندگی بکار بنديم...

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلم عجیب گرفته ....
در غمگینی وفات پیامبر .... در غربت و مظلومیت امام حسن ....
چقدر این شبا سنگینه ....
چقدر غم ... چقدر تنهایی ....

با دلای پاکتون دعام کنید ....

sh.mojtaba

عضو جدید
هنوز هم هرگاه از کوچه ها گذر می کرد به یاد کودکی ها می افتاد. هنگامیکه با مادرش به دنبال پدر غریبش در کوچه های بنی هاشم میرفت و...
زهر او را نکشت. انگار او را در همان کوچه ی بنی هاشم کشتند. هنگامیکه مادرش راه خانه را گم کرد...
آشوب شده در جهان خلقت که در یک روز 2 مهربان را از دنیا گرفتند...
تسلیت

آخرین ویرایش:

sh.mojtaba

عضو جدید
صدای غربت تو می آید از طوس، نمی دانم چه کردی با یاران اندکت در ایران و با دوری خانواده. اما من غریبی سراغ دارم که شاید از تو هم غریبتر باشد، غریبی که از کودکی بار غم ها را به دوش گرفته و در خانه ی خویش به دست همسرش شهید شده. شاید امشب هزارن زائر عاشق در امنیت کامل در کنار بارگاهت صف کشیده اند اما کنار ویرانه های قبر آن غریب فقط اندکی جمع شدند و بعد سرکوب شدند.
راستی امشب کبوتر دلم در حرمت پر می کشد...
قربون کبوترهای حرمت امام رضا
قربون اون همه لطف و کرمت امام رضا
تو که آخر این گره رو وا میکنی
پس چرا امروز و فردا میکنی
التماس دعا

industrial66

عضو جدید
صدای غربت تو می آید از طوس، نمی دانم چه کردی با یاران اندکت در ایران و با دوری خانواده. اما من غریبی سراغ دارم که شاید از تو هم غریبتر باشد، غریبی که از کودکی بار غم ها را به دوش گرفته و در خانه ی خویش به دست همسرش شهید شده. شاید امشب هزارن زائر عاشق در امنیت کامل در کنار بارگاهت صف کشیده اند اما کنار ویرانه های قبر آن غریب فقط اندکی جمع شدند و بعد سرکوب شدند.
راستی امشب کبوتر دلم در حرمت پر می کشد...
قربون کبوترهای حرمت امام رضا
قربون اون همه لطف و کرمت امام رضا
تو که آخر این گره رو وا میکنی
پس چرا امروز و فردا میکنی
التماس دعا

پستتون را خوندم دلم گرفت ... یادم به تابستون سال 84 افتاد ....وقتی که نگذاشتن خانوم ها حتی پشت حرم ( بچه ها نگیم قبرستان ) بقیع بایستند و از دور ائمه را زیارت کنن یادم به غربت حضرت زهرا وامام علی افتاد وووو خیلی چیزای دیگه که چند سال روی دلم مونده....

درسته هنوز تا فاطمیه وقت داریم ولی یادم به این شعر افتاد ....
من کبوتر بقیعم با تو خیلی فرق دارم سرما به جای گنبد روی خاکا می ذارم .....
تو که شبها روشنه صد تا چراغ دور و برت به امام رضا بگو غریب تویی یا مادرت...

sh.mojtaba

عضو جدید
همه ی غربت ها از حضرت زهرا شروع شد.کاش می فهمیدند گل طاقت در و دیوار ندارد، گلبرگ گل طاقت شعله ی فروزان ندارد و غنچه طاقت مسمار در...
کاش...
سلام بر خاک های بقیع بر بوسه گاه ملائک. سلام بر غربت شب های بقیع. سلام...

بالا