****حجاب فاطمی****

rahino

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
دنیای فاسد غرب خواستند بروز زن را، شخصیت زن را در روشهای غلط و انحرافی که همراه با تحقیر جنس زن است، به زور به ذهن دنیا فرو کنند:زن برای اینکه شخصیت خودش را نشان بدهد، بایستی برای مردان چشم‌نواز باشد. این شد شخصیت برای یک زن!؟ بایستی حجاب و عفاف را کنار بگذارد، جلوه‌گری کند تا مردها خوششان بیاید. این تعظیم زن است یا تحقیر زن؟

این غرب مستِ دیوانه‌ی از همه جا بیخبر، تحت تأثیر دستهای صهیونیستی، این را به عنوان تجلیل از زن عَلم کرد؛ یک عده هم باور کردند. عظمتزن به این نیست که بتواند چشم مردها را، هوس هوسرانان را به خودش جلب کند؛ این افتخاری برای یک زن نیست؛ این تجلیل زن نیست؛ این تحقیر زن است.
عظمت زن آن است که بتواند حجب و حیا وعفاف زنانه را که خدا در جبلّت زن ودیعه نهاده است، حفظ کند؛ این را بیامیزد با عزت مؤمنانه؛ این را بیامیزد با احساس تکلیف و وظیفه؛ آن لطافت را در جای خود به کار ببرد، آن تیزی و بُرندگی ایمان را هم در جای خود به کار ببرد.

این ترکیب ظریف فقط مال زنهاست؛ این آمیزه‌ی ظریف لطافت و بُرندگی، مخصوص زنهاست؛ این امتیازی است که خدای متعال به زن داده است؛ لذا در قرآن به عنوان نمونه‌ی ایمان - نه نمونه‌ی ایمان زنان، نمونه‌ی ایمان همه‌ی بشر؛ زن و مرد - دو زن را مثال میزند: «و ضرب اللَّه مثلا للّذین امنوا امرأت فرعون» (۱) و «مریم ابنت عمران»؛ (۲) یکی
زن فرعون است، دومی هم حضرت مریم است. اینها اشاره‌ها و نشانه‌هائی است که منطق اسلام را نشان میدهد.

از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از پرستاران نمونه کشور

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده‌ی کدام خدایی؟
هر روز شالهایتان عقب ‌تر
مانتوهایتان چسبان ‌تر
ساپورتتان تنگ‌ تر
رژ لبتان پررنگ‌تر میشود

بنده‌ی کدام خداییید؟
دل چند نفر را لرزانده‌اید؟
کدام مرد را از همسر خود دلسرد کرده‌اید؟
چند پسربچه را به سمت پنهانی دیدن عکس و فیلم مستهجن سوق داده‌اید؟
چند جوان را به سمت خودارضایی و زنا سوق داده اید؟
اشک چند پدر و مادر و همسر شهید را درآوردید؟
چند دختر بچه را تشویق کرده‌اید که بعدها بی حجابی را انتخاب کند؟
چند زن را به فکرانداخته‌اید که از قافله مد عقب نمانند؟
آه حسرت چند کارگر دور از خانواده را بلند کرده‌اید؟
پا روی خون کدام شهید گذاشتید؟
باعث دعوای چند زن و شوهر، بخاطر مدل تیپ زدن و آرایش کردن شدید؟
چند زوج را بهم بی اعتماد کرده‌اید؟
نگاه‌های یواشکی چند مردی که همسرش دارد کنارش راه میرود، به تیپ و هیکلت افتاد؟
نگاه های هوس آلود چند رهگذر و… .
چطور؟
بازهم میگویی، دلم پاک است!
چادری ها بروند خودشان را اصلاح کنند؟
بازهم میگویی، مردها چشمشان را ببندند نگاه نکنند؟
جامعه چاردیواری اختیاری تو نیست.
من اگر گوشه ای از این کشتی را سوراخ کنم،
همه غرق میشوند.
میتوانم گاز سمی اسپری کنم و
بعد بگویم،شما نفس نکشید؟
چرا انقدر در حق خودت و دیگران ظلم میکنید؟
مشکل شما این است که اصلا نمیدانید برای چه به دنیا آمده اید
*استاد پناهیان*

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
حاجی صدای منو می شنوید
.
.
.

همت همت مجنون
مجنون جان به گوشم
حاج همت اوضاع خیلی خرابه برادر
محاصره تنگ تر شده
اسیرامون خیلی زیاد شدند اخوی
خواهرا و برادرا را دارند قیچی می کنند
اینجا شیاطین مدام شیمیایی می زنند
خیلی برادر به بچه ها تذکر می دیم ولی انگار دیگه اثری نداره
عامل خفه کننده دیگه بوی گیاه نمی ده، بوی گناه می ده
.
.
همـــــت جان
فکر نمی کنم حتی هنوز نیمه ی راهم باشیم
حاجی اینجا به خواهرا همش میگیم پر چادرتون رو حائل کنید تا بوی گناه مشامتونو اذیت نکنه
ولی کو اخوی گوش شنوا
حاجی برادرامونم اوضاعشون خرابه
همش می گیم برادر نگاهت برادر نگاهت
حاجی این ترکش های نگاه برادرا فقط قلبو میزنه
کمک می خوایم حاجی
به بچه های اونجا بگو کمــــک برسونند
داری صدا رو

فاطمه یاس

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهرم!
هروقت خواستی ار خونه بری بیرون حتما این موارد را چک کنو حاضر بزن بعد بیرون برو:
نجابت : حاضر√
حیا : حاضر√
پاکدامنی : حاضر√
غرور : حاضر√
چادر : ؟
چادر : ؟
چادرم میگه:اگرهمگی حاضرن منم هستم وگرنه دوره من یکیو خط بکش ک آبرودارم!
چه کنم چادراست دیگر!
بدون حیا جایی باکسی نمیره …

:gol::gol::gol:

باید بوسه زد برنجابت قدم هایی که برمیداری… ؛

چهرهٔ معصومانه ات زیرنقاب چادر ،
گنج وجودی پنهان کرده پشت چادرت…
نجابت صدایت ،صلابت گام هایت، دل رحیمت …
رفتار زهرا گونه ات تماماً ،
بوی عطر”خدا “می دهد …

:gol::gol::gol:

چه زیرکانه…
در مقـــــابل توطئـــه های کـــــاخ سفیــــد… کـــــاخ سیــــاه خـــودت را بنـــا کــردی….
نگفـــته بـــودی …
اهل سیـاسـتی بانو …

:gol::gol:

بانو
هر بار که از خانه بیرون میروی
گوشه ی چادرت را در دست بگیر ..
و آرام زیر لب بگو ..

« هذا امانتک یا فاطمه الزهرا (س). »

rahino

کاربر ممتاز
کلاس پنجم ابتدایی بودم که متوجه شدم دربین اقوام دختری هم سن و سال خودم وجود داره که دیگران احترام بیشتری براش قائل بودند و تنها فرق اون با من در پوشیدن چادر بود. پس من هم علی رغم مخالفت مادرم حتما باید چادر می پوشیدم چون همیشه عاشق این بودم که با حرفهام، ظاهرم و اطلاعاتم افرادی رو که به نظرم خیلی مهم و محترم بودند رو وادار به تحسین کنم.

علی رغم تهدید های مادرم که "اگر چادری بشی دیگه پدرت اجازه ی ترک اون رو بهت نمیده" چادری شدم و تا دو سه سال کنار نگذاشتمش.
اما فقط خودم میدونستم به زور دارم تحملش می کنم . . .

اما کم کم داشتم خسته می شدم احساس می کردم از جمع دوستهام طردم می کنه به همین خاطر یکی در میون چادر می پوشیدم البته طوری که پدرم خبردار نشه چون می تونستم عکس العملش رو تصور کنم و همچنین نمی خواستم حرف و قولم پیش خانوادم بی اعتبار بشه.گاهی وقتها با چادر می رفتم مدرسه و بی چادر برمیگشتم چون موقع پیاده شدن از سرویس تازه یادم می افتاد که چادرم روی چوب لباسی مدرسه جامونده. با اینکه موهام ازمقنعه بیرون بود، موقع برگشت ازمدرسه خیلی از روحانیون و مردهای مسن به خاطر چادرم تشویقم می کردند و فقط خودم می دونستم که به زور دارم تحملش می کنم.دوست های خوب . . .گذشت ...تا اینکه مسجد محلمون ساخته شد (من اون موقع پیش دانشگاهی بودم) و اونجا با دوستهای محجبه ی خوبی آشنا شدم. اون دوستها برای من که شب و روزم بامطالعه ی کتابهای مختلف سپری می شد منبع شناخت کتابهای جدید ومفید بودند و برای اینکه حفظشون کنم سعی کردم بیشتر بهشون نزدیک بشم و خودم رو شبیه شون کنم. دیگه موهام پوشیده شده بود و بیشتر شبیه چادریهای واقعی شده بودم ولی هنوز از چیزی که بودم احساس رضایت نمی کردم.

تصمیم به مبارزه با نفس
رشته ی مهندسی کشاورزی اهواز قبول شده بودم، باخودم قرار گذاشتم درکنار تجربه ی جدید دانشگاه رفتنم خوبی های جدیدی رو هم تمرین کنم چون اونجا فقط خودم بودم و خودم وهیچ مانعی نداشتم.
برای اینکه نفسم رو مجبور کنم در خواسته هایش از عقل و منطق پیروی کنه و به خودم ثابت کنم که اراده ی قوی ای دارم تصمیم گرفتم حجاب و عفافم رو رشد بدم
(علاقه ی زیادی به این کار نداشتم و فقط می خواستم نفسم رو مهار کنم)،
از پوشیدن ساق دست و جوراب کلفت گرفته تا کنار گذاشتن هر نوع آرایش ...(هرچند اهل آرایش نبودم ولی از جو خوابگاه و دانشگاه می ترسیدم و پیشاپیش به خودم قول دادم).

تصمیم دشواری گرفته بودم چون من اهل مناطق سردسیر بودم و باید توی گرمای اهواز این کارها رو انجام می دادم .وقتی سر ظهرتوی مزرعه کار می کردم رسما به یک گلوله ی آتش تبدیل می شدم در برابر دلسوزی های دوستهام هم که پیشنهاد در آوردن ساق دست و هدبندمو می دادن فقط می خندیدم، واقعا دوست داشتم به پیشنهادشون عمل کنم تا کمی از حرارت بدنم کم بشه ولی باید نفسم رو کنترل می کردم، باید به قول خودم عزت می گذاشتم و تحمل می کردم .
چون می دونستم اساتید سرکلاسهای عملی اجازه ی پوشیدن چادر نمی دند قبل از کلاسهای عملی بااسترس زیاد با استاد مربوط صحبت می کردم که اجازه بدند چادرم سرم باشه واگر مزاحم کارم شد بعد درش بیارم و خوشبختانه با بهترین برخورد مواجه می شدم
.

اردوی راهیان نور غرب
تابستان سال اول دانشگاه با دوستهای مسجدی شهرمون عازم اردوی راهیان نور غرب شدیم. یکی از بهترین تجربه های زندگیم همین سفر بود مخصوصا صحبت های روحانی جوان کاروان که توی صحبت هاشون چادر پوشیدن رو جهاد بزرگ زنان شیعه و نمادمذهب تشیع معرفی کردند. از اون روز به بعد افتخار زندگیم چادر پوشیدنم بود، حس می کردم یک سفیر بزرگم و بالاخره یک راه برای جبران زحمات کسانی که برای حفظ دین و مذهبم فداکاری کردند پیدا کردم.

بعد از مطالعه ی کتاب زن در آینه ی جمال و جلال آیت ا...جوادی آملی اول به خاطر دختر آفریده شدنم و بعد به خاطر حفظ حجابم و اینکه خداوند من رو به این راه هدایت کردند از شوق توی آسمانها پرواز می کردم و روز به روز عاشق حجابم می شدم تا جایی که پوششم رو توی خونه پیش نامحرمها (پسر عمو و پسر خاله و شوهر خاله و...) هم کامل کردم.

عزت و احترامی که حتی در تصورم هم نمی گنجید
کم کم دیدم چادر من رو تویاین سالها خواه ناخواه از خیلی از گناه ها دور کرده و خداوند با ستاربودنشون عزت و احترامی بین دوستها و هم کلاسیهام برام ایجاد کردند که حتی در تصوراتم هم نمی گنجید؛
وقتی چادر می پوشیدم چون می دونستم بسیاری از اطرافیانم اشتباهاتم رو به پای همه ی چادری ها و اعتقاداتم می نویسند مراقب رفتارها و کارها و حرفهام بودم.
حتی رتبه الف بودنم توی دوره ی کارشناسی و ارشد هم علاوه بر وظیفه ای که رهبرم به دوشم گذاشته بودند به این دلیل بود که به خیلی از اطرافیانم ثابت کنم که حجاب مانعی برای پیشرفت تحصیلی نیست بلکه تسهیل کننده ی این هدفه.
چندوقت پیش به این فکر می کردم که انگیزه ی بهتر و بیشتری برای حجابم پیدا کنم و ارزشش رو برای خدای مهربونم بیشتر کنم .

در آخر حجابم رو نذر سلامتی و ظهور مولای غریبم کردم.

rahino

کاربر ممتاز

الگوی بانوان

منطق فاطمه (سلام الله علیها) این است که زن ، گوهری گرانبها و فرشته ای آسمانی است که هر چه پوشیده تر و محبوب تر باشد نزد خدا محبوب تر است و این ، با فطرت او کاملا سازگار است .
منطق فاطمه (سلام الله علیها) این است که خود آرای و خود نمایی زن نباید در برابر چشم نامحرمان باشد، خداوند این هنر را به زن داده است تا قلب شوهرش را فتح کند م چنان قلب او را پر کند که به زن های دیگر اعتنا نکند و طمع وصال آنان را در سر نپروراند .

اما کسانی که افسار شهوت و هوس را رها کرده اند و تن به لذات حیوانی داده و غرق در دنیا گشته اند فرهنگ زندگی آنها چیز دیگری است :
(( خودآرایی ، خودنمایی و چشم چرانی ؛ و در یک کلمه : آزادی حیوانی ))
آنان شخصیت زن را در اینها می بینند .

از نگاه آنان زنی که با مدرن ترین آرایش ها و زیبا ترین لباس ها خود را می آراید و با دلربا ترین شیوه ها در جامعه جلوه گری می کند و چشمانش به دنبال خواسته های نفسانی اش می چرخد ، زنی با فرهنگ ، امروزی ، مترقی و خوشبخت است؛ ولی واقعیت چیز دیگری است :

مهار حرص و هوس را اگر رها کردی مدام در هوسی و دوام در دردی

منبع :وبلاگ جلباب​

آخرین ویرایش:

rahino

کاربر ممتاز
آهای دختر چادری…!!!

چــــــادر با مانتو فرقی ندارد
اگر وقــــارت را حفظ نکند !

چــــــادر با مانتو فرقی ندارد
اگر قــــهـــقـــه های بــلـنــد خیابانت را مانع نشود!

اگر در میان سیاهیش رنگ زق لـاکـــ هایت خودنمایی بکند!

منبع:وبلاگ جلباب​

آخرین ویرایش:

rahino

کاربر ممتاز
وقتی حواسم نبود و کمی روسری ام لیز خورده بود و موهام دیده می شد با لبخند گفتی: «موهات بیرونه ها خانومی!»
درحالی که موهام رو قایم می کردم نگاهی به زنهای اطرافم تو خیابون انداختم . شوهراشون چه بی خیال…
اونجا بود که ♥فهمیدم تو با همه مردها فرق داری ♥

منبع:وبلاگ جلباب​

bitajan

کاربر ممتاز
از لاک جیغ تا -----> خدا

از لاک جیغ تا -----> خدا

بسم الله ...

از همه خواهش میکنم مصاحبه خانم زهره فرح روز رو دانلود کنید وببینید...

از نظر من عالی بود

http://hn8.asset.aparat.com/aparat-v...20p__76373.mp4
التماس دعا

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
آیا رعایت حجاب تنها با یک نوع پوشش است؟

تبیان : پس رعایت حجاب تنها با یک نوع پوشش نیست؟

-نه ، حجاب باید قابلیت اجرا در مکان هاو زمان های مختلف را داشته باشد . بگذارید ریشه ای تر صحبت کنیم .

حجاب قصری است که 5 درب ورودی دارد.

محور اول : محوری که سریع دیده می شود حجاب بدنی است که برخی متاسفانه حجاب را منحصر به آن می دانند.مخاطب این مرحله بیشتر زنان هستند .چون جاذبه های زنانه در بیولوژیک آن هادیده می شود.

محور دوم : حجاب در نگاه است که بیشتر به مردان اشاره می کند چون محرک های ویژه مردان در نگاه است.

محور سوم : حجاب در گفتار است که باز تاکید بیشتر به زنان است زیرا زیبایی گفتاری در زنان است برای همین لالایی گو ها و پیجر ها زنان هستند.

محور چهارم : حجاب فکر و خیال است .من در خیال خودم و در احساس خودم حق ندارم به نامحرم بپردازم . برخی در ظاهرشان حجاب را رعایت می کنند اما در خیالشان نه . مصونیت حقیقی این است که در درون خودم ، خود را مدیریت کنم.

محور پنجم : حجاب در رفتار است به قول شهید مطهری (ره) در رفتارت نشانه دارو زبان دار نباش ! که نامحرم را به خود جلب کنی تعاملاتت نباید با پالس جنسی همراه باشد.

حجاب همه ی این ها را در بر می گیرد که در هر جای دنیا و هر زمانی باید رعایت شود اما حجاب مرحله ی اول دو نوع دارد.
حجاب حداقل که قرآن به آن در آیه ی خمار اشاره می کند : ای زنان عرب لباس شما کامل است پوشش زنان عرب جاهلی را داشته باشید اما زنان عرب جاهلی عفیف . پوشش سرتان را طوری بیندازید که گردن و برجستگی های زیر آن را بپوشاند .

حالا با این مدل بی اندازه تنوع در دنیای زن مسلمان می توانی ببینی . در این مدل حجاب چند خطای شناختی رخ می دهد چون حجاب با لباس مخلوط شده است زیرا حجاب شده همان لباس حضور اجتماعی زن مسلمان و مکمل اضافه شده که پوشش سر و برخی مناطق بدن است .

حجاب حد اقل به تو چیز زیادی در پوشش اضافه نمی کند زیرا در فرهنگ ملل پوشاک آزاد و پوشیده لباس مردم بوده و به آسانی می تواند به حجاب قرآنی نزدیک شود. اما این حجاب حجاب برتر قر آن نیست . زیرا در قرآن بحث جلباب مطرح شده است.

اسلام در نماز می گوید حمد و قل هوالله را بخوان ، ذکر رکوع و سجود حداقل را به من یاد داده و الی آخر اما تاکید می کند

اگر می خواهی نماز خوبی بخوانی به استقبال نماز برو، این مستحبات را انجام بده تا در وجودت تاثیر کند در باره ی حجاب هم همینطور است . در حجاب درجه ی یک قرآن جلباب را داریم .
جلباب در لغت یعنی شب در سیاهی پیچیده شد. پس رنگ حجاب برتر سیاه است . و حجاب جلباب غیر از لباس تن است. یعنی هر چه پوشیده ای به آن پوششی ز سر تا پا اضافه کن.چادر با این ویژگی تبدیل می شود به چیزی غیر از لباس تن .

مجسمه داوید با بدنی کاملا برهنه ساخته می شود . برای این است که در عصر بعد از رنسانس بحث جسمانی تخیلی مهم است و مسائل جنسی قبح زدایی می شود زیرا در نگاه آن ها انسان موجود بهشتی نیست بلکه جسمی و خاکی است. و این موضوع و لباس های بدن نما آسیب های زیادی به انسان ها زده است که اسلام آن را پیش بینی کرده و به همین دلیل حجاب برای زنان و مردان آورده شده .

مصاحبه چادر ایرانی کدام چادر است؟/ خانم نیلچی زاده به نقل از سایت تبیان

سحرصابری2

عضو جدید
امام صادق - عليه السّلام - فرمود:

(روز قيامت) زن زيبا را كه به خاطر زيبايي اش در فتنه افتاده است، و فريب زيبائي اش را خورده (و به بي حجابي و بي عفتي و گناه آلوده شده)، براي حساب مي آورند.
پس به خدا مي گويد، خدايا، تو خود مرا زيبا خلق كردي و به سبب آن در فتنه افتادم.
پس حضرت مريم - سلام الله عليها - را حاضر مي كنند و ندا داده مي شود:
آيا تو زيباتري يا مريم؟ ما او را در نهايت زيبائي آفريديم، امّا او گناه نكرد ...

«بحارالانوار، ج 12، ص 241»

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به راستی حجاب چیست که شاهدان حقیقت چنین عاشقانه با قطره قطره ی خونشان به آن سفارش میکنند؟
شهید محمد محمودی: حجاب شما از خون ما که در جبهه ها میریزد،برای دشمن کوبنده تر است.
شهید احمد پناهی درچه: حجاب شما سنگریست آغشته به خون من که اگر آن را حفظ نکنید به خون من خیانت کرده اید.
شهید ابراهیم هاشمی: حجاب شما به خون ما رنگ میبخشد.
شهید یعقوب ابراهیم نژاد: به خدا قسم اگر میدانستم با هر بار که خونم ریخته میشود بی حجابی آغوش حجاب را دربر میگیرد حاضر بودم هزاران هزاربار کشته شوم معشوق همیشه در پرده ای از حجاب است؟

آخرین ویرایش:

رجایی اشکان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هاتف اصفهانی:
تودرون پرده ای خلقی به تو مبتلا ندانم/به چه حیله میبری دل تو که رخ نمینمایی
اسمعیل دهقان:
دخترا می کنم از مغلطه کاران خبرت/که مبادا ببرند از ره عفت به درت
تا خبردار شوی یا به قلم یا تبلیغ/برده چادر ز تو بنهند کلاهی به سرت
استاد محمد حسین شهریار:
دارد متاع عفت ازچار سو خریدار/بازار خودفروشی این چارسو ندارد
حکیم ابولقاسم فردوسی:
شیرین در بارگاه شیر وییه میگوید:
مرا از هنر،موی بد،درنهان/که او راندیدیکس اندر جهان
...
بگفت این و بگشادچادرز روی/همه روی ماه و همه مشک موی
نه کس موی او پیش از این دیده بود/نه از مهتران نیز بشنیده بود

سحرصابری2

عضو جدید
***پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند: همه چشم‌ها در قیامت گریانند، جز سه چشم: چشمی که در دنیا از خوف خدا بگرید و چشمی که از نگاه حرام خودداری کند و چشمی که به خاطر نگهبانی در راه خدا بیدار بماند.

(نور الثقلین، ج ۳، ص ۵۸۳)

***حضرت محمد (ص) فرموده‌اند: کسی که با زن نامحرمی شوخی کند، در مقابل هر کلمه‌ای که در دنیا به او گفته است، هزار سال حبس می‌شود.

(ثواب الاعمال و عقاب الاعمال صفحه ۶۰۷)

حضرت رسول اکرم (ص) فرموده‌اند: یکی از گروهی که وارد جهنم می‌شوند، زنان بدحجابی هستند که برای فتنه و فریب مردان، خود را آرایش و زینت می‌کنند.

(کنزالعمال، ج ۱۶، ص ۳۸۳)

بالا