جدایی نادر از سیمین به عنوان بهترین فیلم خارجی ” گلدن گلوب ” برگزیده شد!!!!!

sam 600020

عضو جدید
کاربر ممتاز

۶۹مین مراسم اهدا جوایز گلدن گلوب بامداد دوشنبه در هتل بورلی هیلتون لس آنجلس برگزار شد و فیلم ایرانی “جدایی نادر از سیمین” ساخته اصغر فرهادی به عنوان بهترین فیلم خارجی حاضر در این مراسم انتخاب شد

در ۶۹ امین دوره این جایزه معتبر بین المللی٬ فیلم جدایی نادر از سیمین به کارگردانی اصغر فرهادی به عنوان بهترین فیلم خارجی برگزیده شد. فرهادی که به همراه پیمان معادی (بازیگر نقش نادر) به روی سن رفت٬ بعد از دریافت جایزه اش از مدونا پشت تریبون رفت و در صحبتی کوتاه گفت: «وقتی به اینجا می‌آمدم داشتم فکر می‌کردم چه باید بگویم. از پدر و مادرم تشکر کنم، از همسر مهربانم، از فرزندانم، از گروهم؟! ، اما اینجا می‌خواهم از مردمم حرف بزنم!! آن‌ها واقعا مردمی صلح‌دوست هستند»

در اینجا میتوانید لحظه انتخاب این فیلم و سخنرانی کوتاه فرهادی رو ببینید.

آخرین ویرایش:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چقدر سخت انگلیسی حرف زد...
اما جمله ی آخرش قشنگ بود
گفت مردم ایران صلح دوستن......
هر چند با این ترور اخیر حتما همه باور میکنن..!!!!!!

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
صحنه را دیدم, از این که دل یک ملت را شاد کردند ازشون ممنونم.

واقعا خیلی غرور آفرین بود. آفرین آفرین خیلی خوب بود, اما انگلیسی حرف زدنش افتضاح بود !

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
همینطور از استارتر تاپیک کمال تشکر رو دارم.

فک میکنم همه حاضرین خیلی از این آقای اصغر فرهادی خوششون میومد. آدم دوست داشتنی ای هست.

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم
واقعا فیلمش خیلی خوش ساخت و واقعی بود.
آدمو تا مدتها تو موقعیت درگیر میکنه و همه اش به این فکر میکنی که اگر جای این افراد بودی چیکار میکردی؟

صحبتش هم کوتاه و قشنگ بود
اینکه نشون داد بر خلاف چیزهایی که پشت سرش میگن واقعا ایران و ایرانی رو دوست داره.

heshmat khan

عضو جدید
دم اقاي اصغر فرهادي گرم:smile: :gol:

خدا عمر طولاني بهش بده كه باعث سربلندي ايرانيها شد .

vahid.hp

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین...باعث افتخار و سربلندی ایرانیا شد...(بعد از مدتها!)
امیدوارم اسکار رو هم ببره...

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
به بهترین کسایی که میتونست جایزه رو تقدیدم کنه تقدیم کرد
نه‌ مثل بقیه ...

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واقعا بردن جایزه ی گلدن گلوب از طرف یه فیلم ایرانی افتخاره.
آفرین بر اصغر فرهادی

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به فرهادی اصلا ریش پروفسوری نمیاد ...
من فیلم در باره الی رو خیلی دوس دارم .... از جدایی نادر سیمین خیلی بهتر بود.

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه مطلب دیگه هم اینکه این فیلم ... به نظر من جامعه ایرانی رو در پیش همه تحقیر میکنه ... حس خوبی به این فیلم ندارم...به موضوعش ...
خارجی ها وو غربی ها .... هدفشون اینه که یک تصویر بد از جامعه ایرانی به دنیا معرفی کنند و در تلاشند یک ذهنیت بد در ذهن همه در مورد ایران درست کنند این فیلم هم اشفتگی و مشکلات روانی و سبک زندگی یک خانواده ایرانی رو به تصویر کشید..... ..این فیلم اصغر فرهادی دقیقا" مقصود اونا رو رسوند.
شاید این انتخاب بهترین فیلم .... فقط ظاهر قضیه اس ... به عمق ماجرا فکر کنید...
.
.

shadow_IR

کاربر بیش فعال
یه مطلب دیگه هم اینکه این فیلم ... به نظر من جامعه ایرانی رو در پیش همه تحقیر میکنه ... حس خوبی به این فیلم ندارم...به موضوعش ...
خارجی ها وو غربی ها .... هدفشون اینه که یک تصویر بد از جامعه ایرانی به دنیا معرفی کنند و در تلاشند یک ذهنیت بد در ذهن همه در مورد ایران درست کنند این فیلم هم اشفتگی و مشکلات روانی و سبک زندگی یک خانواده ایرانی رو به تصویر کشید..... ..این فیلم اصغر فرهادی دقیقا" مقصود اونا رو رسوند.
.
.
:surprised::surprised:
چی ی ی؟؟

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب کاری کردی !!!
ولی منصف باش
:w00:
.
.
حالا تو جوش نیاررررررر
گفتم که فیلنم درباره الی ..فوق العاده بود ..
.
.
اما این سیمین نادر .... به نظرم شخصیت و هویت ایرانی رو تخریب میکنه.
انتخاب این فیلم با این موضوع هم یه جورایی تلقین همون ذهنیت بد بر افکاره ....

S H i M A

کاربر فعال تالار شیمی
کاربر ممتاز

دوستان بی انصافی نکنید!

شما هم اگر جای این بنده خدا میرفتید روی سن، در حضور

ستاره های هالیوود سخنرانی کنید خیلی سخت میشد!

اگر من بودم Thanks هم فراموش میکردم! خب طفلک

خوب صحبت کردن به نسبت!

من که تا شنیدم مدونا گفت From IRAN انگار به من میخوان

جایزه بدن!!! :دی

3 متر پریدم بالا بعد اومدم پایین!! :دی

ولی بازیگر نقش نادر خیلی مغرورانه ایستاده بود! ازش خوشم

نیومد!

real Crysis

اخراجی موقت
حاجی جون اونجوری نگاه کنی همچی منفی میشه اما حرف شما هم تا حدودی درسته ولی این فیلم کم فیلمی هم نبود که اسکار برده.

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.

من کاملا برعکس تو فک میکنم.

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوستان بی انصافی نکنید!

شما هم اگر جای این بنده خدا میرفتید روی سن، در حضور

ستاره های هالیوود سخنرانی کنید خیلی سخت میشد!

اگر من بودم Thanks هم فراموش میکردم! خب طفلک

خوب صحبت کردن به نسبت!

من که تا شنیدم مدونا گفت From IRAN انگار به من میخوان

جایزه بدن!!! :دی

3 متر پریدم بالا بعد اومدم پایین!! :دی

ولی بازیگر نقش نادر خیلی مغرورانه ایستاده بود! ازش خوشم

نیومد!

اینا به کنار , آنجلینا چقد خوشگل شده بود تو فیلم ,نه؟

بعد اون دختر خوشگله که با علاقه به اصغر نگاه میکرد کی بود؟

shadow_IR

کاربر بیش فعال
شصت و نهمين مراسم سالانه اعطاي جوايز «گلدن گلوب» ، بامداد امروز ـ 26 دي ماه ـ با اهداي جايزهاي براي اولينبار به سينماي ايران برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مراسم سالانه اعطاي جوايز گلدن گلوب كه شاخص اصلي موفقيت فيلمها در جوايز اسكار محسوب ميشود در لسآنجلس برگزار شد و فيلم «جدايي نادر از سيمين» ساخته اصغر فرهادي افتخار ديگري براي سينماي ايران به ارمغان آورد.
«جدايي نادر از سيمين» كه نماينده ايران در جوايز اسكار 2012 است، در بخش بهترين فيلم خارجي جوايز گلدن گلوب به عنوان بهترين فيلم انتخاب شد تا براي اولينبار سينماي ايران سهمي از اين جايزه معتبر سينمايي داشته باشد.
اصغر فرهادي كه به همراه پيمان معادي در اين مراسم حاضر بود در ميان تشويق بزرگان دنياي سينما چون آلمادوار، اسكورسيزي، وودي آلن، دي كاپريو، جرج كلوني، براد پيت، ... به روي صحنه رفت.
فرهادي پس از دريافت جايزهاش گفت: «وقتي داشتم به روي صحنه ميآمدم، به اين فكر ميكردم كه چه بايد بگويم. اينكه از پدر و مادرم، دخترم، همسر مهربانم يا عوامل اين فيلم صحبت كنم. اما اكنون ترجيح ميدهم از مردم كشورم بگويم كه واقعا مردمان دوست داشتني هستند.»
«جدايي نادر از سيمين» درحالي به عنوان بهترين فيلم خارجي جوايز گلدن گلوب انتخاب شد كه فيلمهاي تحسينشده از «آلمادوار»، «ژانگ ييمو» و «برادران داردن» نامزد اين جايزه بودند.
به گزارش خبرگزاري رويترز، در بخش بهترين فيلم بلند، «فرزندان» ساخته «الكساندر پاين» به عنوان بهترين اثر انتخاب شد. «هوگو»، «اسب جنگي»، «كمك»، «عيد مارس» و «مانيبال» نامزدهاي اين جايزه بودند.
در بخش بهترين فيلم كمدي يا موزيكال، «هنرمند» از فرانسه ساخته «ميشل هازاناويكيوس» جايزه اول را دريافت كرد.
اين فيلم كه اوايل هفته بهترين فيلم جوايز لومير شد، در جشنواره كن نامزد نخل طلا بود و در جشنواره سنسباستين جايزه منتخب تماشاگران را كسب كرد.
اين فيلم يک درام عاشقانه است كه داستان آن مربوط به سالهاي 1927 تا 1932 در هاليوود است که سينمايصامت در حال افول بوده و بازيگران آن دچار مشکل شدهاند.
در بخش بهترين بازيگر مرد فيلم درام، «جرج كلوني» براي فيلم «فرزندان» جايزه را دريافت كرد. «ديكاپريو»، «مايكل فاسبندر»، «رايان گاسلينگ» و «براد پيت» ديگر نامزدهاي اين بخش بودند.
در بخش بهترين بازيگر زن فيلم درام، «مريل استريپ» براي فيلم «بانوي آهنين» انتخاب اول گلدن گلوب شد.
در بخش بهترين بازيگر مرد فيلم كمدي يا موزيكال، «ژان دوجاردين» براي فيلم «هنرمند» جايزه اول را گرفت. وي سال گذشته در جشنواره كن نيز بهترين بازيگر مرد انتخاب شده بود.
در بخش بهترين بازيگر زن فيلم كمدي يا موزيكال، «ميشله ويلياميز» براي فيلم «هفته من با ماريلن» توانست رقباي سرشناسي چون «كيت وينسلت»، «جودي فاستر» و «چارليز ترون» را پشت سر بگذارد.
در بخش بهترين بازيگر نقش مكمل زن، «اوكتاويا اسپنسر» براي فيلم «كمك» جايزه اول را گرفت و جايزه بهترين بازيگر نقش مكمل مرد به «كريستوفر پلامر» براي فيلم «آغازكنندگان» رسيد.
در بخش بهترين كارگرداني جوايز گلدن گلوب، «مارتين اسكورسيزي» براي فيلم «هوگو» جايزه گرفت. «ووي آلن»، «جرج كلوني»، «السكاندر پاين» و «ميشل هازاناويكيوس» ديگر نامزدهاي اين بخش بودند.
فيلم «ماجراهاي تنتن؛ راز تك شاخ» ساخته «استيون اسپيلبرگ» جايزه بهترين انيميشن بلند جوايز گلدن گلوب را گرفت.
;)