جایزه صلح نوبل برای دکتر جاسبی

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتما" شوکه شدین نه؟! خیال مبکنین شوخیه نه؟! نه ! هرگز! کاملا" جدی دارم میگم !

اما....

اگه آدم متعصبی هستین ، اگه فقط تا جلوی دماغتونو میتونین ببینین ، اگه در برخورد با حقیقت فرافکنی میکنین ، اگه جرأت ، جسارت ، شهامت و.. قبول حقایق رو ندارین و اگه واقعیات و میدونین ولی عشق مخالفت نسبت به هر چیز به غیر خودتون و دارین و...

لطفا" لطف کنین ، محبت کنین ، بزرگواری کنین این نوشته رو نخونین..

در زمان قدیم آدمایی که درسخون و باهوش و علاقمند به علم از هر جایی به مرکز شهر ها می اومدن و به دانشگاه میرفتن و ... اما این که دانشجو به خاطر کسب مدرک یا علم یا هر دو جلای وطن کنه و بره وسط بیابون ، پشت کوه ، وسط دره و ... باعث ایجاد یک تغییر و تحولایی میشه
از جمله :

1-با خودش پول میاره ، یعنی به اقتصاد اون جاییکه دانشگاه آزاد ساخته شده کمک میکنه.

2-این رفت و آمدای دانشجویی باعث رونق سیستم حمل و نقل مملکت میشه.

3-دانشجو فرهگ شهرنشینی خودشو در مکانهای دور افتاده تبلیغ می کنه ، اکثرا" هم این دانشجوی بدبخته که بی خبر از این تبلیغ مفت ، جونشو کف دستش میذاره.
من خودم بارها شاهد بودم که دانشجو به جرم پوشیدن شلوار لی ، در ملاء عام مورد تحقیر ، تمسخر ، ضرب شتم ، زورگیری با اسلحه برای تجاوز ج.ن.س.ی و ... قرار گرفت و به مرور زمان با چنین اهدای جانهایی موجب رقیق تر شدن بی فرهنگی و بی تمدنی در مکان تحصیل خودش شد. حالا دنبالهء اینو بگیر تا .. دانشجو موهاش بلند باشه ، پیرهن آستین کوتاه بپوشه ، کتونی پاش کنه و با ادب صحبت کنه ، با ادب غذا بخوره و...

4-دانشجوهای پسر و دختر با دوستیهای بین هم ، باعث کم شدن انحرافات ج.ن.س.ی بالا خص
(( ه.م.ج.ن.س ب.ا.ز.ی )) در بین مردم دور افتادهء محل تحصیل خود شدند. مردمی که در عین حالی که در عبادات خود ثانیه ای تأخیر نکرده و در عین حال قادر به ترک چنین عادات سخیفی هم نمی باشند. عادتایی که (( خیانت و بی وفایی )) به همسر -به خاطر ه.م.ج.ن.س ب.ا.ز بودن یکی یا هر دو -
از مهمترینشونه.

5-دانشجو هم با زندگی در مناطق محروم و دور افتادهء وطن خود ، با آداب و رسومات گوناگون و تقریبا" بکر و دست نخوردهء مردمان اقصی نقاط میهنش آشنا شده ، خویشتن خویش را بهتر میشناسد ، با چنین بینش پر تجربه ، از فراز و نشیبهای زندگانی گذشته ، تلخ و شیرین چشیده ،چونان فولادی آبدیده و گرگ باران دیده شده و نسبت به پرورش یافتگان در پر قو و ابریشم ، برای زندگی ، بهتر اقدام میکند.

حال چه کسی در کجای دنیا باعث ایجاد چنبن خدماتی به کل مردم کشورش شده است؟
آیا نباید یک چنین ایده ای که چنبن عملکرد بالایی را به اثبات رسانیده است ، مورد برسی و همه پرسی و اهدای جایزهء صلح نوبل قرار گیرد ؟

همانطور که عرض کردم هیچ چیزی عجیبتر از حقیقت نیست.

با سپاس از بابت زمانی که صرف خواندن این نوشته نمودید.

(این نوشته های من نیست ولی دوست دارم نظرتون رو بدونم بخصوص دانشجوهای دانشگاه آزاد)

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم بارها شاهد بودم که دانشجو به جرم پوشیدن شلوار لی ، در ملاء عام مورد تحقیر ، تمسخر ، ضرب شتم ، زورگیری با اسلحه برای تجاوز ج.ن.س.ی و ... قرار گرفت و به مرور زمان با چنین اهدای جانهایی موجب رقیق تر شدن بی فرهنگی و بی تمدنی در مکان تحصیل خودش شد. حالا دنبالهء اینو بگیر تا .. دانشجو موهاش بلند باشه ، پیرهن آستین کوتاه بپوشه ، کتونی پاش کنه و با ادب صحبت کنه ، با ادب غذا بخوره و...

4-دانشجوهای پسر و دختر با دوستیهای بین هم ، باعث کم شدن انحرافات ج.ن.س.ی بالا خص
(( ه.م.ج.ن.س ب.ا.ز.ی )) در بین مردم دور افتادهء محل تحصیل خود شدند. مردمی که در عین حالی که در عبادات خود ثانیه ای تأخیر نکرده و در عین حال قادر به ترک چنین عادات سخیفی هم نمی باشند. عادتایی که (( خیانت و بی وفایی )) به همسر -به خاطر ه.م.ج.ن.س ب.ا.ز بودن یکی یا هر دو -
از مهمترینشونه.

ممنون دوست خوب از این تاپیک.
واقعا همینطوره که میگی.
من توی شهری درس میخوندم که مردمش دانشجو رو شیطان مجسم میدونستن.
چنتا دوست خوب داشتم (پسر ) که خیلی خوش تیپ بودن و همیشه اپ دیت بودن وخدا میدونه چه حرفایی براش درست کردن . حتی مسئولای خوابگاه هم برای اینکه اذیتش نکن ازش باج ( از نوع بدجورش ) میخواستن و متاسفانه هم برای گرفتن اتاق در ترم های بعدش .....
توی شهرش یه خیابون تو مایه ی ولیعصر تهران یا چهار باغ اصفهان بود ( البته از نوع فوق العاده مینیاتوریش)که تنها دلخوشی دانشجها بود که اونم علمای اون شهر در اقدامی ارزشی :surprised: حضور مردم شهر رو در اون خیابون حرام اعلام کردند.
باورتون میشه؟
اما اینا همش حقیقت داره.
و این جدا از باج گیری و .... بود که هر روز در انتظار خانومای محترم ( چادری و مانتویی ) و اقا پسرای دانشگاه ( تریپ اسپرت و رپری و ... ) بود.
البته این میون دانشجویان ارزشی مخصوصا پسرای حزبل از این قاعده مستثنی بودن.

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
آچیل جون دمت گرم :victory:
من دانشگا آزادیم با اینکه زیاد دله خوشی از این جاسبی ندارم ولی خوب گوارای وجودش .
متنت خیلی جالب بود البته با اون قسمته هم جنس بازی مخالفم خیلی زیاده روی بود فک نکنم اینجوری باشه

به هر حال مرسی :gol:

mahdicar20

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام

با سلام

واقعا نمیدونم چی بگم اما برا یه چیز دیگه هم باید جایزه بگیره
اونم بی کارکردن بیش از 700 استاد یار محترم دانشگاه:(:mad::mad::mad::mad::mad:
که منه بدبختم جزو همونا بودم:mad::mad::mad::mad::mad::mad::(:cry:
mahdicar20:)