تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام..یه سوال کلی داشتم..البته میدونم اینجا واسه تمرینه ها!
دوستان کسی هست که راجع به این کتاب اطلاعی داشته باشه ؟
که واسه طراحی چقد میتونه کمک کنه/اصلا میتونه مفید باشه یا وقت تلف کردن میشه خوندنش؟

دوستم بيس اقيم يكيه و مباحثش گسترده
اگه قبلا كتاب اقليم خوندي ك حتما همين طوره با مراجعه به سر فصل هاش مطالب جديدشو بخون
اگه نخوندي مطالعه كن
اصلا بگو براي چه كاري ميخوايش؟

Seti.Star

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستم بيس اقيم يكيه و مباحثش گسترده
اگه قبلا كتاب اقليم خوندي ك حتما همين طوره با مراجعه به سر فصل هاش مطالب جديدشو بخون
اگه نخوندي مطالعه كن
اصلا بگو براي چه كاري ميخوايش؟

ممنون تی کاف جون...یکی گفت واسه طراحی اقلیمی تو اسکیس بدرمیخوره...حالا آزاد یا دولتی!گفتم بپرسم شاید کسی میدونه!!!!!!!!!!

tayyebeh 1

عضو جدید
سلام دوستان.من میخوام از فردا شروع کنم.موضوعاتو چیکار کنیم به نظرتون؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ممنون تی کاف جون...یکی گفت واسه طراحی اقلیمی تو اسکیس بدرمیخوره...حالا آزاد یا دولتی!گفتم بپرسم شاید کسی میدونه!!!!!!!!!!
فدات
شايد از لحاظ ديتيل گفتن كه من توش رو نديدم
اما از نظر مباحث نظرم همونه كه گفتم

سلام دوستان.من میخوام از فردا شروع کنم.موضوعاتو چیکار کنیم به نظرتون؟

موضوعات سال پيش كنكور و ايوانخانه رو كار كن

pyaazd

عضو جدید
سلام..یه سوال کلی داشتم..البته میدونم اینجا واسه تمرینه ها!
دوستان کسی هست که راجع به این کتاب اطلاعی داشته باشه ؟
که واسه طراحی چقد میتونه کمک کنه/اصلا میتونه مفید باشه یا وقت تلف کردن میشه خوندنش؟

اگه از روی یه سری شکلهای دیاگرامهای به درد بخورش بکشی واسه خودت تو کشیدن دیاگرام تو اسکیس کمکت میکنه. کل دیاگرامهای به دردخورش رو بخوای تمرین کنی 2 روز بیشتر وقت نمیگیره...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اگه از روی یه سری شکلهای دیاگرامهای به درد بخورش بکشی واسه خودت تو کشیدن دیاگرام تو اسکیس کمکت میکنه. کل دیاگرامهای به دردخورش رو بخوای تمرین کنی 2 روز بیشتر وقت نمیگیره...
چرا برامون نميزارين؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
كسي ميدونه چرا امسال ايوانخانه فعاليت هاي اسكيسشو نيمزاره رو سايت؟

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر همه دوستان
من هم از جمعه 22 ام شروع کردم به کار از بــُن و ریشه :smile: از تعریف کاغذ A4 و A2 بگیر تا شیوه های صحیح گرفتن مداد در دست! البته چون یه مقدار پایه ام قوی بود دیگه سراغ تعریف انواع مداد نرفتم بالاخره هرچی نباشه دوره دبستان کلی مشق باهاش نوشتم:D کلا با این وضع فکر کنم برای آزمون اسکیس تهران 1500 در 108 سال دیگه شاید بتونم برسم:whistle:
تو این دو سه روز اکثر پست ها رو خوندم و انگیزه مند تر شدم هر چند با به قهقرا رفتن تاپیک در این اواخر باز بی انگیزه مند تر شدم ولی به امید خدا و با یاری سبز دوستان میریم که داشته باشیم!
من قرار بود از 10 اسفند برم کلاس که به دلیل کثیری از اتفاقات و پیش آمدها نشد که نشد و تازه قراره از یکشنبه هفته آینده به یه کلاس دیگه برم که حتما گزارش های لحظه به لحظه و تمرینات و ... میذارم
از طریق برخی از دوستان از جریان کلاسهای سپیده علیمحمدزاده (مرکز معماری) و جناب مستطاب صـدیق هم بی خبر نیستم که اگه شد یه تُـک پا از اونا هم خبر رسانی می کنیم ولی در شگفتم که اون دو سه نفری از اون جمع که در کوچه پس کوچه های باشگاه حی و حاضر هستند چرا چیزی تا الان ....

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها سايت ايوانخانه يه قسمتي داره با لينك زير:

جزوات و مدارک ورکشاپ اسکیس http://www.arch-house.com/sketch_s91.html
ولي من هر چي سعي كردم دانلود كنم ميگه همچين صفحه اي نداريم
كسي قبلا دانلود نكرده بزاره برامون؟؟؟ و منو خبر كنه؟
ممنون

s.y.s

عضو جدید
منم سعی کردم اما نشد
از روی سایت برداشتن

تیک آف عزیز از فردا اسکیس رو شروع می کنم من واقعا عقبم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
منم سعی کردم اما نشد
از روی سایت برداشتن

تیک آف عزیز از فردا اسکیس رو شروع می کنم من واقعا عقبم
بد نيست نمونه هاي برجسته سنوات گذشته مطالع بشن به هر حال يه چيزي تو كارشون بوه كه برجستشون كرده

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر چند دوستان تاپیک چندین منزل و فرسخ جلوترند اما محض اطلاع جلسات تمرین من با دوستانی که از اسفند یه سری کلاس رو رفتن و الان منتظر دوره جدید هستن اینجوری پیش میره که تا هفته آینده در دو بخش تمرین صورت بگیره الف: تمرین خط و ب: تمرین پرسپکتیو
:: تمرین خط در کلیات همونیه که دوستان هم گفتن: حتما روی کاغذ 70*50 (ترجیحا پارس) باشه و خطوط تا حد امکان ممتد و طویل باشه. منتها در برخی فتواها! با مراجع دیگه اختلافاتی هست: حتما حتما از مداد استفاده شود(2B یا 3B) در این مرحله استفاده از ماژیک و روان نویس و راپید و ... موجبات دخول در اعماق جهنم خواهد شد + از موازی کشیدن خطوط با هم و بویژه با لبه های کاغذ پرهیز شود + از یه حدی بیشتر از تجمع خطوط در کاغذ پرهیز بشه چرا که وقتی خطوط زیادی روی کاغذ باشه ناخودآگاه چشم و دست در ترسیم خطوط بعدی از اونها کمک میگیره و طراح تصور میکنه که دستش خوب شده و وقتیکه با کاغذ سفید روبرو میشه ریپ میزنه + خط ها آرام و با حوصله کشیده شوند و الکی سرعت ترسیممون رو بالا نبریم + دادن لرزش و ورزش و غیره ارزش خط ها رو کم یا زیاد نمیکنه و این امری سلیقه ایه ولی عموما طرفداران لرزه بیشترند + در چرخاندن کاغذ به هر جهتی که راحت هستید مجازید ولی سعی کنید به مرور یکی دو حالت رو که تسلط و راحتی بیشتری دارید انتخاب کنید + ...
>>>> تمرینات بیشتر: فصل خط کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم.
:: تمرین پرسپکتیو از روی کتاب مدیریت ترسیم فضا (مهدی دریانی) گام به گام جلو بره (هر 4 تمرین کتاب روی یک صفحه 70*50) و در صورت امکان کتاب طراحی پرسپکتیو و کاربردهای آن (ترجمه الهام رضایی) هم یه مروری بشه.
>>> محض نمونه صفحاتی میذارم:
>>> ضمیمه1 - تمرین خط
>>> ضمیمه2- مدیریت ترسیم فضا

پیوست ها

• E.Tayefe.pdf
    5.8 مگایابت · بازدیدها: 0
  • M.Daryani.rar
    6.9 مگایابت · بازدیدها: 0

kh_memar67

کاربر فعال
سلام دوستان
یه مطلب مهمی که تقریبا همه دوستام که پارسال اسکیس دادنو نتیجه گرفتن بهم گفتن اینه که تا میتونید کار ایرانی ببینید و روکشی کنید روکشی هم به این معناست که فرضا پلان یه کوشک ایرانی رو میذاری جلو چشمتو می کشی که تناسبات کار دست بیاد ... دوستام میگن ایده و دیاگرام های اقلیمی و کلا هرچی که دلیل و منطق طراحی و اسکیستو بازگو میکنه اون مهمه و درصدبیار ...و همه هم به من توصیه کردن که نشینم درخت خفنو کلا راندوی خفن کار کنم،...حالا دیگه خود دانید... موفق باشین دوستیای خوبم ;)
این دو نمونه کار روکشی من :)

پیوست ها

• 15042013152-001.jpg
    15042013152-001.jpg
    31.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 15042013165-001.jpg
    15042013165-001.jpg
    31.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه مطلب مهمی که تقریبا همه دوستام که پارسال اسکیس دادنو نتیجه گرفتن بهم گفتن اینه که تا میتونید کار ایرانی ببینید و روکشی کنید روکشی هم به این معناست که فرضا پلان یه کوشک ایرانی رو میذاری جلو چشمتو می کشی که تناسبات کار دست بیاد ... دوستام میگن ایده و دیاگرام های اقلیمی و کلا هرچی که دلیل و منطق طراحی و اسکیستو بازگو میکنه اون مهمه و درصدبیار ...و همه هم به من توصیه کردن که نشینم درخت خفنو کلا راندوی خفن کار کنم،...حالا دیگه خود دانید... موفق باشین دوستیای خوبم ;)
این دو نمونه کار روکشی من :)
يكم بيشتر توضيح بدي خيلي خوبه

kh_memar67

کاربر فعال
يكم بيشتر توضيح بدي خيلي خوبه
بل فرض همین موضوع سال پیش عمارت نظر : نمونه موردیش میشه چی؟...خوب میشه همه ی کاخ های ایرانی که وسط باغند ، 2 طبقه اند و ایوان های مشرف به باغ دارند و غیره... به پلان هاشون که نگاه می کنی چی می بینی ؟....ترکیب فضاهای باز و نیمه باز وبسته...به مقطع نگاه میکنی باز چی می بینی ؟ ... تنوع در خط زمین و غیره یا مثلا نما ها تقسیمات سه بخشی و 5 بخشی دارند و ... حالا بعد از جمع آوری همه ی این نکات ، از اونا بعنوان کانسپت و ایده اونم از نوع ایرانی و با ریشه در معماری ایرانی استفاده میکنی ولی با تعریف مدرن و با منطق کارت هماهنگ میکنی ... یه چیزی که خیلی مهمه هر چیزی که در کارت داری استفاده میکنی باید دلیل و منطق داشته باشه بل فرض اگه بادگیر رو بعنوان یه ایده به کار گرفتی باید این ایده فقط فرمی نباشه بلکه کاملا بدلیل اقلیمی باشه حالا فرمش هرجور دوس داشتی تغییر بده البته هرجورم نه ،جوری که کوران هوا براحتی بتونه صورت بگیره...ها یه چیز دیگه اینکه واسه هرکاری چندتا دلیل باید داشته باشی یه دلیل کافی نیست ... نمی دونم تونستم موضوع باز کنم؟...به نظرم اگه خودت شروع کنی متوجه قضایا میشی
اخه اگه دقت کنی امروزه همش صحبت از هویت معماریه و به همین دلیل که کاری که ایده ی ایرانی و در تداوم و در ارتباط با معماری ایرانی باشه خیلی مورد پسنده ... در مورد راندو،دوستامو مثال میزنم یکی از دوستام که کار راندوش در حد تیم ملی بود و حتی در طول دوره دانشجویی کلاس اسکیس واسه بچه های سال پاینی میذاشتو خلاصه از استاد تا دانشجو همه قبولش داشتن درصد اسکیسش در حد 30وخورده ای شد :surprised: یه لحظه فقط فک کن :confused:ولی دوستی که دستش معمولی بودنمیگم بدا ،معمولی درصدش 53 شد البته این کلاس اقای عسکری پور پارسال میرفت و یکی دیگه که زیادی ادم سرخوشی هستن ایشون نه کلاس رفت و نه به اون صورت تمرین کرد و دستشم متوسط بود میشه گفت فقط ریلکس بوده ایشون اونم شد 52... حالا دیگه خودت برداشت کن...

mn.n

عضو جدید
سلام دوستای خوبم...
به در خواست تعدادی از شما برای اینکه تاپیک تمرینات و کارهای شما دوستان جدا بشه تا بتونیم راحت به تمرینات دسترسی پیدا کنیم این تاپیک رو ایجاد کردم.
پس خواهشا تمرینات و سوالات خودتون رو در تاپیک زیر قرار بدید.
تمرین گروهی اسکیس 92

توجه : این تاپیک فقط و فقط مخصوص تمرینات داده شده توسط آقای شقاقی میباشد! پس نمرینات خودتون رو در این تاپیک قرار ندهید ...

مرسی از همکاری و پشتکاری شما رتبه اولی ها...!!!;)

سلام
این تمرینات کلاس کدوم آقای شقاقی هستند؟ پژمان شقاقی یا امیر شقاقی؟
در کل بهترین اساتید اسکیس رو اگه امکان داره معرفی کنید

آخرین ویرایش:

mahdooneh

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به همه ی منتظران دانشگاه تهران!!
ببخشید من یه کمک میخواستم یه اسکیس به ما دادن با موضوع طراحی خانه کرد در تهران.میخواستم ببینم چه چیزایی راجع به کرد میتونه به این اسکیس ایده بده.اگه کمک کنید ممنون میشم!:book:

niak

عضو جدید
من خودم از شاگردای آقای شقاقی ام...............تمریناشون واقها آدما راه مندازه..........;)

soh-rab

عضو جدید
هر چند دوستان تاپیک چندین منزل و فرسخ جلوترند اما محض اطلاع جلسات تمرین من با دوستانی که از اسفند یه سری کلاس رو رفتن و الان منتظر دوره جدید هستن اینجوری پیش میره که تا هفته آینده در دو بخش تمرین صورت بگیره الف: تمرین خط و ب: تمرین پرسپکتیو
:: تمرین خط در کلیات همونیه که دوستان هم گفتن: حتما روی کاغذ 70*50 (ترجیحا پارس) باشه و خطوط تا حد امکان ممتد و طویل باشه. منتها در برخی فتواها! با مراجع دیگه اختلافاتی هست: حتما حتما از مداد استفاده شود(2B یا 3B) در این مرحله استفاده از ماژیک و روان نویس و راپید و ... موجبات دخول در اعماق جهنم خواهد شد + از موازی کشیدن خطوط با هم و بویژه با لبه های کاغذ پرهیز شود + از یه حدی بیشتر از تجمع خطوط در کاغذ پرهیز بشه چرا که وقتی خطوط زیادی روی کاغذ باشه ناخودآگاه چشم و دست در ترسیم خطوط بعدی از اونها کمک میگیره و طراح تصور میکنه که دستش خوب شده و وقتیکه با کاغذ سفید روبرو میشه ریپ میزنه + خط ها آرام و با حوصله کشیده شوند و الکی سرعت ترسیممون رو بالا نبریم + دادن لرزش و ورزش و غیره ارزش خط ها رو کم یا زیاد نمیکنه و این امری سلیقه ایه ولی عموما طرفداران لرزه بیشترند + در چرخاندن کاغذ به هر جهتی که راحت هستید مجازید ولی سعی کنید به مرور یکی دو حالت رو که تسلط و راحتی بیشتری دارید انتخاب کنید + ...
>>>> تمرینات بیشتر: فصل خط کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم.
:: تمرین پرسپکتیو از روی کتاب مدیریت ترسیم فضا (مهدی دریانی) گام به گام جلو بره (هر 4 تمرین کتاب روی یک صفحه 70*50) و در صورت امکان کتاب طراحی پرسپکتیو و کاربردهای آن (ترجمه الهام رضایی) هم یه مروری بشه.
>>> محض نمونه صفحاتی میذارم:
>>> ضمیمه1 - تمرین خط
>>> ضمیمه2- مدیریت ترسیم فضا

شما این الهام رضایی رو می شناسید

beni belazi

کاربر بیش فعال
من عملا نا امید ترین و تنبل ترینم...واسه اثباتشم این تنها پرسپکتیوایی که کشیدم... به نظرتون کلا بیخیال شم؟؟؟ یا امیدی هست؟؟ IMAG0153.jpgIMAG0156.jpg

mahboooobeh

عضو جدید
بچه ها تمریناتونو نمیذارید؟؟؟؟:yellowcard:
چه سوتو کوره اینجاااااااااااااااا

وضعیت
موضوع بسته شده است.