تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
Re: تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

سلام
یعنی واقعا انقدر نا امیدین ؟؟؟؟:confused:
ای بابا!!!

far.t

عضو جدید
بچه ها دوستم رتبه 50 شده و جزواتی ک کلاس خانه شهرسازان رو میرفته میفروشه و آزموناشونو.اگر مایل بودین پ خصوصی بدین تا تلفن شو واسه خرید بهتون بدم:cool:

bahare23

عضو جدید
سلام به همه من رتبه مرحله اولم زیاد خوب نشد ازمون عملی شرکت نکردم.امسال دوباره میخوام بخونم.از ازاده جون میخوام بازم امسال مشاوره بدن بهمون وراهنمایی مون کنن چجوری بخونیم من نتونستم درست به برنامه تون برسم ولی هروقت میومدم سایت لذت میبردم از راهنمایی تون ازاده جون.
اگه میشه لطف کنین راهنمایی تون رو از هفته دیگه شروع کنین که ماواقعا استفاده کنیم.ممنون

razi azad

عضو جدید
سلام بچه ها.همگیون خسته نباشین.منکه دیگه بیشتر از این عمرمو پای ارشد تلف نمیکنم!2سال واسه معماری خوندم رفتم تو اسکیس افتادم ۱سالم سر طراحی شهری :(...که اینجوری شد!!!!بیخیال دانشگاه سراسری.:cry:.ازاد شرکت کردم میرم ازاد...ماکه کارشناسی رو تو سراسری خوندیم هیچ خیری توش ندیدیم تا حالا....:(

r.a.m.in

عضو جدید
سلاااااااااااام.بچه ها نگران نباشید منم خراب کردم.میرم سربازی اما از ماه بعد شرو میکنم به خوندن.منکه وقتی رفتم سر جلسه سوال اسون بود 2تاشم اما اصلا حال جواب دادن به سوالاتو نداشتم.نمیدونم چرا.درکل40مین وقت اضافه اوردم.اما ببینیم چه میشود.دوستان منابع معرفی کنید برم بگیرم.دوستان امیدوارم همگی سخت تلاش کنیم برا موفقیت.خواهشا پیگیر باشید.صوفیا من شمارمو فرستادم برات

far.t

عضو جدید
آزاده جون و بچه ها،میدونید رتبه 147 باشیم و اسکیس 50% بگیریم مثلا،جایی روزانه و شبانه قبول میشیم؟اسکیس بین 30تا 50 چی؟میخام حداقل هارو در نظر بگیرم فعلا:D

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلاااااااااااام.بچه ها نگران نباشید منم خراب کردم.میرم سربازی اما از ماه بعد شرو میکنم به خوندن.منکه وقتی رفتم سر جلسه سوال اسون بود 2تاشم اما اصلا حال جواب دادن به سوالاتو نداشتم.نمیدونم چرا.درکل40مین وقت اضافه اوردم.اما ببینیم چه میشود.دوستان منابع معرفی کنید برم بگیرم.دوستان امیدوارم همگی سخت تلاش کنیم برا موفقیت.خواهشا پیگیر باشید.صوفیا من شمارمو فرستادم برات

برو رامین مارو سیاه نکن!!!
تو اون همه کار کردی واس اسکیس بعد رفتی شر جلسه یهو حال نداشتی !!!!! از اون حرفا بودا
من ک میدونم خوب دادی ولی نمیگی تا با ما ک خراب کرریم هم دردی کنی!!!!
اتفاقا کنکورش خوراک خودت بود چون همش پرس میخاست

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
آزاده جون و بچه ها،میدونید رتبه 147 باشیم و اسکیس 50% بگیریم مثلا،جایی روزانه و شبانه قبول میشیم؟اسکیس بین 30تا 50 چی؟میخام حداقل هارو در نظر بگیرم فعلا:D
سلام
خیلی بستگی به رنج رتبه های اسکیس داره، اصلا قابل پیش بینی نیست... مثلا اگه نمرات اسکیس رتبه های بالا باشه 91و92و 95 خب 50 درصد، درصد افتضاحیه مثل پارسال
ولی 2-3 سال پیش بالاترین درصد 60 بود که مثلا بچه ها با 30 و 40 درصد اسکیس جاهای خوب قبول شدن :smile:

یعنی درصد اسکیس به تنهایی تعیین کننده نیست..باید دید نمره های اسکیس تو چه رنجی هست.

far.t

عضو جدید
سلام
خیلی بستگی به رنج رتبه های اسکیس داره، اصلا قابل پیش بینی نیست... مثلا اگه نمرات اسکیس رتبه های بالا باشه 91و92و 95 خب 50 درصد، درصد افتضاحیه مثل پارسال
ولی 2-3 سال پیش بالاترین درصد 60 بود که مثلا بچه ها با 30 و 40 درصد اسکیس جاهای خوب قبول شدن :smile:

یعنی درصد اسکیس به تنهایی تعیین کننده نیست..باید دید نمره های اسکیس تو چه رنجی هست.
وای من حوصله درس خوندن ندارموخداکنه یجا قبول بشم دیگ

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بچه ها از کی شروع کنیم؟؟؟
موافقین اول کتابای خانه شهرسازان و بخونیم؟؟ کتاباش خیلی خوبه

کتاباش برا مرور بهتر نیست؟؟
من خودم چون تو تاریخ می لنگمو همیشه کم می زنم موندم چی بخونم :(

far.t

عضو جدید
کارت خوبه...
تو کنکور اینجوری کشیدی شیتاتو؟؟
یعنی این شیتایی که گذاشتی واسه سوال کنکور امساله؟؟؟؟

واسه شيت آخر ك طراحي پلان و ديدناظر فضاي باز رو ميخاست اينجوري كشيديم منو دوستم.تو خونه دوباره كشيديم ديروز ك اينجا بذارمشون.يكيش از منه يكيش از دوستم

r.a.m.in

عضو جدید
سلااااااااااااااااااااااااام به همگی.بچه ها تو وایبریه گروه بسازید بهتره ها.من چن روز یه بار سر میزنم اینجوری نمیشه.اونجا بهتر در ارتباطیم.لطفا یه گروه بسازید بیاید اونجاهم فعالیتامونو ادامه بدیم.تو باشگاه چون بیشتر بچه ها اسکیس دادن و تایم بیکاریه دیگه زیاد نمیان تا زمان خوندن سر نرسه.اگه گروه درس کردین بمنم بگید.من خیلی دیر دیر میام باشگاه.

bahare23

عضو جدید
سلام بچه ها کسی پایان نامه درباره نوشهرگرایی داره خیلی نیاز دارم .کمک کنین خواهش میکنم

urbanism.z

عضو جدید
سلااااااااام به همه دوستان عزیز
منابع کنکور طراحی شهری رو داشتم و می ذارم اینجا تا دیگه کم کم شروع کنیم واسه سال بعد بخونیم... البته این منابع بر اساس جزو خانه شهرسازانه که سال 91 خریده بودمش

*منابع اصلی طراحی شهری*
درس زبان عمومی و تخصصی

• یالپانیان، علی و مانی صمدانی؛ جزوه درس زبان عمومی و تخصصی کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی (طراحی شهری)، تهران: خانه شهرسازان ایران
  • یالپانیان، علی؛ مجموعه سوالات چهار گزینه ای تالیفی کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی (برنامه ریزی و طراحی شهری)، تهران، سیمای دانش
  • کو آن، رابرت؛ فرهنگ شهرسازی، تهران: آذرخش
  • کو آن، رابرت؛ فرهنگ شهرسازی؛ ترجمه: انجمن مترجمین پارسی؛ تهران:پرهام نقش
  • فرهادی، حسین؛ انگلیسی برای دانشجویان رشته شهرسازی؛ تهران: سمت
  • فرزام، عباس؛ زبان انگلیسی ( از دبیرستان تا دانشگاه)؛ انتشارات باستان
سایر دروس

• یالپانیان، علی؛ جزوه درس مباحث عمومی شهرسازی ایران کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی ( طراحی شهری)؛ تهران: خانه شهرسازان
  • یزدی، مهدی؛ جزوه درس مبانی نظری معماری کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی (طراحی شهری)؛ تهران: خانه شهرسازان ایران
  • یالپانیان، علی؛ جزوه درس تاریخ شهر و شهرسازی کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی (طراحی شهری)؛ تهران: خانه شهرسازان ایران
  • کوهساری، محمد جواد؛ جزوه درس تحلیل فضاهای معماری و شهری کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی (طراحی شهری)؛ تهران: خانه شهرسازان ایران
  • یالپانیان، علی؛ مجموعه نکات و پرسش های چهارگزینه ای طبقه بندی شده کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی (طراحی شهری)؛ تهران: سیمای دانش
  • یالپانیان، علی؛ مجموعه سوالات چهارگزینه ای تالیفی کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی (طراحی شهری)؛ تهران: سیمای دانش
  • یالپانیان، علی و محمد علی عارف پور؛ مجموعه نکات و پرسش های چهارگزینه ای کنکور کارشناسی ارشد شهرسازی (طراحی شهری)؛ تهران: سیمای دانش
  • عطاران، مهرناز و پانته آ علی پور کوهی؛ مجموعه سوالات آزمونهای سراسری کارشناسی ارشد شهرسازی (طراحی شهری)؛ عصر کنکاش
  • پاکزاد، جهانشاه؛ تاریخ شهر؛ آرمان شهر
  • پاکزاد، جهانشاه؛ تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران؛ آرمان شهر
  • کریزک، کوین و جو پاور؛ آیین شهرسازی پایدار؛ ترجمه مصطفی بهزادفر و کیومرث حبیبی؛ مهر ایران
  • کارمونا، متیو و همکاران؛ مکان های عمومی؛ ترجمه فریبا قرایی و همکاران؛ دانشگاه هنر
  • کارمونا، متیو و استیو تیزدل؛ خوانش مفاهیم طراحی شهری، ترجمه کامران ذکاوت و فرناز فرشاد؛ دانشگاه شهید بهشتی
  • جی بروان، لنس و همکاران؛ طراحی شهری برای قرن شهری؛ ترجمه سید حسین بحرینی؛ دانشگاه تهران
  • بحرینی، سید حسین و همکاران؛ طراحی شهری معاصر؛ دانشگاه تهران
  • پاکزاد، جهانشاه؛ سیر اندیشه های شهرسازی (جلد3)

urbanism.z

عضو جدید
اولویت بندی منابع طراحی شهری بر اساس تعداد تکرار در هر سال

• تاریخ شکل شهر، رضازاده
  • محیط های پاسخده، بهزادفر
  • فرآیند طراحی شهری، بحرینی
  • مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب، قبادیان
  • زیبایی شناسی در معماری، پاکزاد و همایون
  • از شار تا شهر، حبیبی
  • مبانی نظری و فرآیند طراحی شهری، پاکزاد
  • سیر اندیشه ها در شهرسازی، پاکزاد
  • شهرسازی معاصر از نخستین سرچشمه ها تا منشور آتن، اعتضادی
  • ساخت شهر و معماری در اقلیم گرم و خشک ایران، توسلی
  • مفاهیم طراحی شهری، طاهری
  • شبکه ارتباطی در طراحی شهری، قریب
  • سبک شناسی معماری ایرانی، پیرنیا
  • شهر و محیط زیست، مدرس و طبیبیان
  • آفرینش نظریه های معماری، عینی فر
  • طراحی فضای شهری، توسلی
  • اصول و روش های طراحی شهری و فضاهای مسکونی در ایران، توسلی
  • نظریه های شهر و پیرامون، پاپلی یزدی
  • طراحی شهری به سوی یک شکل پایدارتر شهر، بحرینی
  • قواعد و معیارهای طراحی فضای شهری، توسلی
  • شهرسازی، واقعیت و تخیلات، حبیبی
  • سیر اندیشه ها در شهرسازی (2)، پاکزاد
  • تحلیلی از ویژگی های برنامه ریزی شهری در ایران، مشهدی زاده دهاقانی
  • هویت شهر، بهزاد فر
  • کندوکاوی در تعریف طراحی، گلکار
  • مدنیت و جامعه مدنی در بستر تاریخ، عظیمی بلوریان
  • مفهوم سکونت به سوی معماری تمثیلی، یار محمدی
  • انسان شناسی شهری، فکوهی
  • هنر هندسه، توسلی
  • معماری اسلامی، آیت اله زاده شیرازی
  • سیمای شهر، مزینی
  • اسناد هدایت طراحی شهری، گلکار و حسینیون
  • مقاله مولفه های سازنده کیفیت طراحی شهری، گلکار
  • تاریخ شهر (شهرهای اسلامی و اروپایی در قرون وسطی)، موحد
  • مقاله از تولد تا بلوغ طراحی شهری، گلکار
  • گزیده منظر شهری، طبیبیان
  • منشور نوشهرگرایی، دانش و مژدهی
  • اهل کجا هستیم، هویت بخشی به بافت های مسکونی، قاسمی
  • راهنمای طراحی فضاهای شهری در ایران، پاکزاد
  • زیرساخت های شهری (کتاب اول: آبرسانی و فاضلاب)، بهزاد فر
  • با شهر و منطقه در ایران، شیعه
  • تئوری شکل شهر، بحرینی
  • مبانی برنامه ریزی توسعه منطقه ای، صرافی
  • (فضا، زمان، معماری)، مزینی
  • تحلیل فضاهای شهری، بحرینی
  • کتاب سبز راهنمای شهرداری ها (جلد5)، طراحی شهری در ایران، سعیدنیا
  • طراحی فضای شهری، نگرشی بر فرآیندی اجتماعی و مکانی، مدنی پور و مرتضایی

urbanism.z

عضو جدید
دوستان، پیشنهاد من اینه که اول جزوه های خانه شهرسازان و بخونید واگه فرصتی بود کتابم بخونید...جزوه ها، خلاصه ای از قسمت های مهمه کتاباست که تو کنکور خیلی ازشون سوال اومده و میاد...
و این هم شماره خانه شهرسازان: 22874540
موفق باشید

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
دوستان، پیشنهاد من اینه که اول جزوه های خانه شهرسازان و بخونید واگه فرصتی بود کتابم بخونید...جزوه ها، خلاصه ای از قسمت های مهمه کتاباست که تو کنکور خیلی ازشون سوال اومده و میاد...
و این هم شماره خانه شهرسازان: 22874540
موفق باشید

:Dجزوه بدرد نمی خوره

امیدهک1

عضو جدید
خوب بچه ها منم هستم...این بار واقعا می خوام بخونم...
با رامین موافقم اگه بچه ها گروه بسازن بهتره...رامین شمارتو پیغام خصوص کن
فعلا کتاب تهیه کنیم...

bahare23

عضو جدید
سلام مگه میشه تاخود کتاب رونخوندیم جزوه بخونیم که خلاصه مباحث کتاب هست:w20: فقط اصل خوندن کتاب هاست وخلاصه برداری ومرور

بالا