تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sam architect

عضو جدید
سلام بچه ها میدونم اینجا جاش نیست ولی چون وقت کمه
خواستم از شما ها کسب تکلیف کنم البته با توجه به پیغام خصوصی هایی که شما عزیزان برام ارسال کردین ، سایت ازمونلاین فایل جدید شابلون هاشو گذاشته برای خرید و برای کسانی که قبلا خرید کردن بصورت رایگان من هم با توجه به اینکه سر گروه شده بودم و از طرف دوستان عزیز این پکیج رو تهیه کردم و بهشون رسوندم حالا با توجه به اینکه وقت کمه و ایمیل دوستان عزیز که تو خرید همکاری کردن و مبلغ رو واریز کردن من ندارم گفتم از شماهایی که تو خرید این شابلون بودین اجازه بگیرم و شابلون رو برای همه دوستان قرار بدم چه اونهایی که پول دادن و انهایی که تو گروه خرید نبودنو پولی پرداخت نکردن.
خواهشا دوستانی که با بنده همکاری کردند و مبلغ رو پرداخت کرده بودند نظر بدند تا من هم خدایی نکرده مدیون شماها نباشم. اگر از جمع 18 نفری که بودیم 9 نفر به من پیغام خصوصی بدن که بگن موردی نداره بنده این فایلو برای دانلود عموم بچه ها قرار میدم. فقط تا ساعت 11 بهم بگید که موافق اینکار هستید یا نه چون وقت خیلی کمه. ممنونم

forough sh

عضو جدید
بچه ها یکی کاربرد (کاتالوگ) تی رول رو گذاشته بود
هر چقدر گشتم ندیدم لطف میکنید دوباره بذارید
ممنون

smehrpouya

عضو جدید
در کتاب آزمون نوشته مزتضی صدیق، گفته که باید برای آسانسور یه لابی مجزا دید. یعنی پله و آسانسور نباید مستقینا به یک لابی مشترک باز بشن. منم اینو جای دیکه ندیدم. کسی اطلاعی داره ازش؟

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ارتفاع سرگیری رمپ ۱.۸۰ یا ۲.۰۰ هست؟

برای ماشین 1.8 است
2.05 برای پله است و عبور انسان نه ماشین

نه دوست من 2.05 برای ماشین هم هست ، آخه از 180 که ماشین شاسی بلند رد نمیشه !!!!
تا جایی که یادمه تو مبحث 4 هم 2.05 دیدم

arefe-rad

عضو جدید
در کتاب آزمون نوشته مزتضی صدیق، گفته که باید برای آسانسور یه لابی مجزا دید. یعنی پله و آسانسور نباید مستقینا به یک لابی مشترک باز بشن. منم اینو جای دیکه ندیدم. کسی اطلاعی داره ازش؟

:smile:درست گفت که! ضوابط آتش نشانیه. منظورش اینه که در آسانسور توی پاگرد راه پله باز نشه.لابی جدا داشته باشه که در راه پله هم اونجا باز شه.کارای بچه ها رو ببینید

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بله امروز یکی به من گفت اینو ، این اصلا لازم نیست توی آسانسور ، لابی آسانسور و واحدها میتونه مشترک باشه پله باید حتما جدا بشه از آسانسور و واحد ها

nika1361

عضو جدید
سلام به دوستان عزیزم
فکر میکنم برای امتحان نویفرت هم ببریم
تو ریز فضا ها کمکمون میکنه

mahbub1366

عضو جدید

این درست نیس. پشت ماشینت باید در حدود 5 متر فضای حرکت داشته باشه . . شما با پله راهشو بستی . البته این چیزی که من میبینم ناقصه.. الان تویه کامنتی قبلتون خوندن نوشتین اتز پشت بازه؟ شما کلن دیواری نکشیدی فقظ باخط نشون دادی اگه تون خط دیوار باشه نادرسته .
اخه پشت این ماشینا دری هست که به خیابون باز میشه.فضای گردش میخاد بازم؟؟؟؟؟؟؟؟

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    11.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

ali_bbn

عضو جدید
ممنون که جوب منو میدین :cry: یکی نیس مقررات دریچه بازدید رو بهم بگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :confused:

smehrpouya

عضو جدید
اون رو که می‌دونم نباید توی پاگرد باز شه. برای این کار معمولن پله رو با در طراحی می‌کنیم. اما منظورش این بوده
page_5.jpg

manoom

عضو جدید
بچه ها در مورد 2.5 متر ایست پارکینگ چکار کنیم بالاخره.باشه یا نباشه

smehrpouya

عضو جدید
یکی از دردسرهای این آزمون اینه که اختلاف بین علما زیاده. این اختلاف وقتی بین طراحای سوال و مصحح‌ها هم می‌رسه نتیجه‌اش مردود شدن بخش عمده‌ای از شرکت‌کننده‌هاس...

roham12

عضو جدید
دوستان من در مورد 1.80 اکابه نور گیر و جهت شمال متوجه نشدم . یه ساختمان شمالی که از یک طرف نور میگییره پس پشتش حتما باید پاسیو بذاریم که سر تا سر شیشه یخی میذارن به دلیل دید از حیاط همسایه .. پس چه دلیلی داره که ما اکابه داخلی رو هم 180 بگیریم؟؟ اینطوری نور خیلی کم میشه؟؟؟؟

manoom

عضو جدید
دوستان من در مورد 1.80 اکابه نور گیر و جهت شمال متوجه نشدم . یه ساختمان شمالی که از یک طرف نور میگییره پس پشتش حتما باید پاسیو بذاریم که سر تا سر شیشه یخی میذارن به دلیل دید از حیاط همسایه .. پس چه دلیلی داره که ما اکابه داخلی رو هم 180 بگیریم؟؟ اینطوری نور خیلی کم میشه؟؟؟؟

این 180 برای زمانیه که سراسری شیشه نزاریم برای حل مشکل دید همسایه

saeeda1365

عضو جدید
سلام بچه ها میشه جواب بدین
پله های ساختمانو تو برش چه جور نشون میدل
میشه با خط دید ندید کشیدشون

smehrpouya

عضو جدید
این موضوع گذاشتن در در پلکان طبقه‌ی همکف به سمت زیرزمین که در کتاب مرتضی صدیق اشاره شده، جای دیگه‌ای هم هست؟ وقتی چشم پله نداریم، عملا گذاشتن در ممکن نیست که...

Anahidd

عضو جدید
بچه ها ضخامت ديوار زيرزمين را 35 بگيرم يا 20 ؟
ارتفاع پله را ميشه 18 گرفت يا حتما بايد 17 باشه؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

با سلام .......

نمی دونم موضوع شما برای چیه ..........و مکان خاصی مد نظر تون هست که بایستی استاندارهایی رو لحاظ کنید یا خیر ..........اما بنده نظر خودم رو خدمت شما دوست عزیز اعلام میدارم

ضخامت دیوار زیر زمین........ معمولا الان 20 کار میشه .......... اما به جهت جلوگیری احتمالی از ریزش دیواره ها در آینده بهتر است 35 کار بشه استحکام بیشتری رو لحاظ می کنه ......
ارتفاع پله هم 18 کار میشه .......اما خوب معلومه که 17 خیلی بهتره ..........

bahar-spring

کاربر بیش فعال
توی فاز1 مشکلی نیس 20 بگیرین
راه پله طبقات نیازی نداره حتما 17 باشه، چون فکر میکنم آسانسور معلولینو طراحی کردیم دیگه الزامی بر این 17 وجود نداره، ولی 2-3 تا پله ای که ممکنه توی ورودی ساختمون باشه رو باید کمتر بگیریم، من خودم چون اینها پله محوطه محسوب میشن 15-16 سانت بیشتر نمیگیرم

وضعیت
موضوع بسته شده است.