تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rap_w2w

عضو جدید
سلام.خسته نباشین همگی.ان شالله همگی قیول شین.
چند تا سوال داشتم.
1- چرا ابعاد 140*140 جلوی جک معلول از سمت معبر رو کسی رعایت نمیکنه؟از دو سمت رعایش لازمه یا فقط همون سمت ورودی کافیه؟
معمولا در زیر زمین به مشکل میخوره چون باید فضای زیر جک و پله رو در نظر داشت
2- اگر اندازه درز انقطاع رو 0.0646 بدست آوردیم،چند بگیریمش؟؟
7 سانت
3- بالاخره ستون قلزی بگیریم یا بنتی؟؟؟چرا هر جزوه یه چیزی گفته؟؟
من تو بین کارهای قبول شده بیشتر 40*40 بتنی رو دیدم
البته فلزی 30*3 هم زیاد قبول شدن

4- عرض 1 متر کنار رمپ منحنی برای محاسبه طول رمپ هست؟؟؟
خیر
رمپ منحنی در مربع 8.25*8.25 بدست میاد

5- فضای ایست 2.5 متر جلوی رمپ الزامی هست؟؟؟
3 متر- توقف آتشناشانی
6- مگه شعاع گردش در رمپ منحنی نباید 5 متر باشه؟؟؟پس چرا تو شابلون ها وسط رمپ رو 6.45 گرفته؟؟؟
6.5 درسته
7- برا پارکینگ های کوچک در ورودی رو 2.5 بگیریم؟؟؟یا کلا در ورودی پارکینگ رو 3.5بگیریم؟؟
2.5 طبق عرض رمپ
8- اگر باکس پله سمت ضلعی باشه که نورگیری داره.اشکال نداره به پله ها نور بدیم؟؟
خیر
9- نور اول به آشپزخونه برسه بعد به پذیرایی بهتره یا اول پذیرایی بعد آشپزخونه؟؟عمق نورگیری 8 متر هست یا 10 متر؟؟
منطقا پذیرایی بعد آشپرخانه
عمق نورگیر تا انتهای دیوار 7 متر

10- این جمله رعایت محدوده ترسیم و حداکثر سطح اشغال الزامی هست،یعنی همون 0.8 متر تا 1.20 متر پیش آمدگی؟؟؟وقتی این جمله رو نوشتن یعنی مجاز به پیشروی هستیم؟؟؟
خیر
11- رمپ داخل حیاط ستون نمیخاد دیگه،درسته؟
خیر
12- من هنور ارتفاع متوسط کف معبر نفهمیدم.
کف معبر 0.00 نشون داده میشه در نقشه
13- اگر از 3 طرف نورگیری داشته باشیم،نورگیر بزاریم،مردودیم؟؟؟
بستگی به زمین داره

ممنون میشم جواب بدین.مرسی

جواب سوال

azade tajaddini

عضو جدید
معبر 16 متری چقدر پیشروی داشتع باشیم؟؟؟
کوچه4و 6 و 8 متری ، برای زمین های جنوبی.باید 3 متر بزاریم کنار.از بعد 3 متر طراحی کنیم؟

ج.ع

عضو جدید
سلام دوستان
این جواب آرمون خرداد 93 اشراق ه. چرا این نورگیر 12 متر مربعه؟؟ مگر نه اینکه وقتی فضای اقامت اصلی دو واحد از یک نورگیر نور میگیرند مساحت نورگیر حداقل 18 متر باید باشه؟؟؟؟

IMG_20160216_165530.jpg

باتشکر

rap_w2w

عضو جدید
مرسی از جوابتون.
سوال 10 میشه توضیح بدین یعنی چی؟

معمولا در خود سوال از شما میخواد که پیشروی کنید یا نه...
اگه نسبت به بر خیابان خواستن که پیشروی داشته باشین دقت کنید که این اتفاق از پلان طبقه دوم باید اتفاق بیافتهگ
یعنی همکف و اول نباید پیشروی داشته باشن... البته این به شریط هست که طبقه همکف تجاری نباشه چون ارتفاع تجاری 4 متر در نظر گرفته میشه و مجاز هستین..... 3.5 رو هم دارید
اما اگه همکف مسکونی یا پیلوت بود 3.5 رو تامین نمیکه و سما باید طبقه اول رو هم بدون پیشروی در نظر داشته باشد

حالا اگر پیشروی در داخل زمین و در حیاط بود باید از طبقه اول در نظر بگیرید

rap_w2w

عضو جدید
سلام دوستان
این جواب آرمون خرداد 93 اشراق ه. چرا این نورگیر 12 متر مربعه؟؟ مگر نه اینکه وقتی فضای اقامت اصلی دو واحد از یک نورگیر نور میگیرند مساحت نورگیر حداقل 18 متر باید باشه؟؟؟؟

مشاهده پیوست 256326

باتشکر

به خاطره اینکه دو شیشه روبروی هم نیستن و دید مستقیم به هم ندارن

rap_w2w

عضو جدید
معبر 16 متری چقدر پیشروی داشتع باشیم؟؟؟
کوچه4و 6 و 8 متری ، برای زمین های جنوبی.باید 3 متر بزاریم کنار.از بعد 3 متر طراحی کنیم؟

برای 12 تا 20 متر 0.8 باید پیشروی کرد

اگه از شما خواسته بشه باید اینکا رو انجام بدید در غیر اینصورت معمولا در زمین های جنوبی مستقیم باید وارد ساختمان شد و نیاز به عقب نشینی 3 متری نیست

amirreza.dolat

عضو جدید
اینطوری
امیدوارم عکسش واضح باشه:smile:

پیوست ها

• ۲۰۱۶۰۲۱۶_۱۷۳۹۴۸.jpg
    ۲۰۱۶۰۲۱۶_۱۷۳۹۴۸.jpg
    17.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rap_w2w

عضو جدید
شک نکن اگه این نورگیر رو بذاری کلا نمره نور گیر رو از دست میدی

100% موافقم
ولی دوستمون سوال کرد که دلیل اشراق چی بوده منم جوابش رو از نظر اشراق گفتم... در صورتی که خیلی از راه حل هایی که اشراق انجامداده صحیح نیستن

ج.ع

عضو جدید
100% موافقم
ولی دوستمون سوال کرد که دلیل اشراق چی بوده منم جوابش رو از نظر اشراق گفتم... در صورتی که خیلی از راه حل هایی که اشراق انجامداده صحیح نیستن

چرا میگید اگه همچین نورگیری بذارم نمره نورگیر رو از دست میدم؟؟؟ایرادش چیه پس؟؟؟

alizare49

عضو جدید
میشه لطفا ایراد این نورگیر رو بگید؟؟ممنونم

[FONT=&quot]مبحث 4 صفحه 91 دو خط آخر رو مطالعه بفرمایید[/FONT]​
[FONT=&quot]در ضمن شاید کمی دیر باشه واسه این حرفا ولی به امید هیچ نکته ای از جزوه اشراق سر جلسه نرید [/FONT]​
[FONT=&quot]نصف مطالب مهمش غلطه[/FONT]

سحر خوشان

عضو جدید
سلام دوستان

مشاهده پیوست 256326

باتشکر
این اندازه درست برای نورگیرهاست.باید فضای اصلی و فرعی رو بشناسید و ابعاد نورگیر مناسب رو بدونید.اگه واضح نیست فایل وردشو بفرستم براتون
photo_2016-02-16_18-49-20.jpg

ج.ع

عضو جدید
ببخشيد من متوجه منظورتون نشدم.
خودم گفتم كه بايد 6 در 3 مي گذاشت نورگير رو ولي دوستمون اشاره كردند چون پنجره هاي دوواحد مقابل هم نيست اين طور گذاشته. مبحث هم نوشته پنجره هاي مقابل هم 6 متر فاصله داشته باشن. حالا ايراد كجاست پس تو اين نورگير؟؟ ممنون ميشم واضحتر بگيد.

مبحث 4 صفحه 91 دو خط آخر رو مطالعه بفرمایید
در ضمن شاید کمی دیر باشه واسه این حرفا ولی به امید هیچ نکته ای از جزوه اشراق سر جلسه نرید
نصف مطالب مهمش غلطه

ج.ع

عضو جدید
خيلي ممنون كه اين رو فرستاديد. ولي اين اندازه ها دقيقا هموني هست كه توي جزوه ي اشراق گفته!! من كه منظور دوستان رو از اشتباه بودن نورگير متوجه نشدم. اگر فاصله ها مربوط به پنجره هاي مقابل هم هست كه ظاهرا در مبحث هم اين طوره، پس نورگير توي اون پلان اشراق كه گذاشتم مشكلي نداره. باز هم دوستان لطف مي كنن اگر جوابشون رو بيشتر توضيح بدن.

این اندازه درست برای نورگیرهاست.باید فضای اصلی و فرعی رو بشناسید و ابعاد نورگیر مناسب رو بدونید.اگه واضح نیست فایل وردشو بفرستم براتون
مشاهده پیوست 256331

سحر خوشان

عضو جدید
ببخشيد من متوجه منظورتون نشدم.
خودم گفتم كه بايد 6 در 3 مي گذاشت نورگير رو ولي دوستمون اشاره كردند چون پنجره هاي دوواحد مقابل هم نيست اين طور گذاشته. مبحث هم نوشته پنجره هاي مقابل هم 6 متر فاصله داشته باشن. حالا ايراد كجاست پس تو اين نورگير؟؟ ممنون ميشم واضحتر بگيد.
یکم بادقت تر بخونید دوست عزیز.وقتی میگه بعدش باشه 6متر یا فاصله پنجره های مقابل هم 6متر باشه قرار نیست که اگه پنجره ها کنار همند تو هر فاصله ای قرار بگیرند!مرکز تا مرکز دو پنجره رو 6 درنظر بگیرید مهندس

ج.ع

عضو جدید
اي بابا منم كه از اول همينو گفتم. يكي از دوستان كه اول جواب دادن به سوال من گفتن چون پنجره ها مقابل هم نيست اين طور گذاشته. برداشت من از صبحتشون اين بود كه پس اگر پنجره ها مقابل هم نباشه ميشه 6 متر فاصله نگيرن. متاسفانه دوستان كامل توضيح نميدن. برداشت اشتباه صورت مي گيره. در هر صورت ممنون

یکم بادقت تر بخونید دوست عزیز.وقتی میگه بعدش باشه 6متر یا فاصله پنجره های مقابل هم 6متر باشه قرار نیست که اگه پنجره ها کنار همند تو هر فاصله ای قرار بگیرند!مرکز تا مرکز دو پنجره رو 6 درنظر بگیرید مهندس

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان تراسو باید گوشه ها بزاریم که اب از کفشوییش به حیاط یا معبر نریزه؟چطوری باید نشون بدیم که حواسمون به این نکته هست؟

سحر خوشان

عضو جدید
اي بابا منم كه از اول همينو گفتم. يكي از دوستان كه اول جواب دادن به سوال من گفتن چون پنجره ها مقابل هم نيست اين طور گذاشته. برداشت من از صبحتشون اين بود كه پس اگر پنجره ها مقابل هم نباشه ميشه 6 متر فاصله نگيرن. متاسفانه دوستان كامل توضيح نميدن. برداشت اشتباه صورت مي گيره. در هر صورت ممنون
نه بهر صورت این قوانین باید رعایت شه.وقتی خودتون مطلبی رو میدونید نزارید چیزی گیجتون کنه.خاهش میکنم.موفق باشید

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان صاحب نظر میشه ببنید ترسیم پله من کاملا درسته؟و ستونای باکس پله و اسانسورو درست گذاشتم یانه؟
میشه اون ستون اخری رو بکشم به سمت چپ؟جایی که علامت سوال گذاشتم(یا اینکه ستونای باکس پله و اسانسور باید در یک راستای مستقیم باشن؟)
photo_2016-02-16_20-14-04.jpg

azade tajaddini

عضو جدید
اینطوری
امیدوارم عکسش واضح باشه:smile:

آفرین.جه کار خوبی.امیدوارم این همه زحمت کشیدین.حتما قبول شین.
اگر براتون مقدور هست، فایل زحمتتون بزارین.ما هم استفاده کنیم.شاید تونستیم با کمک هم از این سد طراحی نظام مهندسی رد شیم.:confused:

nosh

عضو جدید
کارهای آزمون مرداد ماه،خواهشا نظر بدید دوستان!
زیر زمین و همکف
خوبه ...راه دسترسی از زیر زمین به حداط با پله فراموش کردید..زیرزمین ارتفاع رو همیشه 240 بگیرید رمپ 350بهتره ریسک نکنید ...پله های زیر زمین همیشه میخاید کم کنیداز ابتدا ی پله ها کم کنید این جور بهتره وتو اجرا هم عالی میشه موفق باشید

امیلیا

عضو جدید
خوبه ...راه دسترسی از زیر زمین به حداط با پله فراموش کردید--->اگر پارکینگ کوچک هم بود بازم پله باید گذاشت؟ یا وقتی از همکف پله میذاریم نیازی هست از زیرزمین هم گذاشت؟
زیرزمین ارتفاع رو همیشه 240 بگیرید رمپ 350بهتره ریسک نکنید--->یعنی در هر صورتی که پارکینگ در زیرزمین قرارداشت (چه کوچک و چه متوسط) ارتفاع 2.40 باشه؟
پله های زیر زمین همیشه میخاید کم کنیداز ابتدا ی پله ها کم کنید این جور بهتره وتو اجرا هم عالی میشه--->لطفا بیشتر توضیح میدید؟
موفق باشید

سپاس.

وضعیت
موضوع بسته شده است.