تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

امیلیا

عضو جدید
سلام،صبح بخیر دوستان. اینم پلانم شهریور 91 لطفا نظر بدید.ممنونم و خسته نباشید.(همکف و زیر زمین)

پیوست ها

• Scan-160214-0003 (2).jpg
    Scan-160214-0003 (2).jpg
    28 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Scan-160214-0004 (2).jpg
    Scan-160214-0004 (2).jpg
    41 کیلوبایت · بازدیدها: 0

امیلیا

عضو جدید
طبقات سوم و بام

پیوست ها

• Scan-160214-0002 (2).jpg
    Scan-160214-0002 (2).jpg
    37.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Scan-160214-0001 (3).jpg
    Scan-160214-0001 (3).jpg
    32.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

سحر خوشان

عضو جدید
اینجوری جاکم میاری.
من برای حیاط هم ورودی پیاده گرفتم هم سواره.درسته یا فقط سواره باشه؟
از زیرزمینم به حیاط راه فرار گذاشتم.درسته؟
تراز همکفو 120 دادمو اینطوری تو قسمت ورودی تجاری وساختمون سرگیری داریم ولی جایی برای پله گذاشتن تو زیرزمین ندارم که انباریارو ببرم پایینترو ورودی از بالاشون بگیرم
:(

طول رمپبم شد11.5 .طول رمپم درسته؟میشه بیشتر از اینم دراورد طوری که نیاز نشه همکفو ببرم بالا؟چون 3متر جلوی در رو برا ماشین امداد گذاشتم
ممنون میشم ج سوالامو بدید.
photo_2016-02-15_12-01-34.jpg

amirreza.dolat

عضو جدید

طبقات سوم و بام
من وقت نکردم دقیق ببینم ولی فک کنم جهت توالتها که باید شرقی غربی باسه رو رعایت نکردین بعد از اونم داکت پشت آسانسور رو چرا داکت اصلی گرفتین؟؟؟

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk

setayesh1234

عضو جدید
این دریچه بازدید تو پلان همه طبقات دیده میشه؟؟؟؟؟؟؟؟(حالتی که داکت اصلی پشته اسانسوره)

امیلیا

عضو جدید
من وقت نکردم دقیق ببینم ولی فک کنم جهت توالتها که باید شرقی غربی باسه رو رعایت نکردین --->حتما باید شرقی- غربی باشه!!!!خوب بعضی مواقع بسته به طرح نمیشه!!(من فک میکرد روبه قبله نبودن طبق مبحث رعایت شه کافیه!)
بعد از اونم داکت پشت آسانسور رو چرا داکت اصلی گرفتین؟؟؟---->خوب جایی هست که در تمامی طبقات ثابت!مگه اشکال داره اونجا کجاست؟

ممنون

امیلیا

عضو جدید
برای آزمون مرداد ماه ارتفاع مفید زیرمین اگه پارکینگ کوچک هم بود 2.4بگیریم بیا 2.20 کافیه؟

mis.archit

عضو جدید
پشت اسانسور وکنار پله یه داکت میگذارن اون داکت مربوط به چیه؟ پله یا اسانسور؟ اگه نگذاریم اشکال داره؟

mis.archit

عضو جدید
من وقت نکردم دقیق ببینم ولی فک کنم جهت توالتها که باید شرقی غربی باسه رو رعایت نکردین بعد از اونم داکت پشت آسانسور رو چرا داکت اصلی گرفتین؟؟؟

داکت اصلی باید کجا باشه پس؟ اون داکتی که پشت آسانسور وکنار پله هست چیه؟و ابعادش باید چند باشه؟

سحر خوشان

عضو جدید
بچه ها اشگالی داره اگه دوتا بازوی پله رو تابه تا نزاریم؟من تو سایت طراحی نظام مهندسی دیدم همون پاگردو پله اخر میگرفت با همون 120.اینجوری 30 سانتم طول باکسمون کمتر میشه

amirreza.dolat

عضو جدید

بچه ها اشگالی داره اگه دوتا بازوی پله رو تابه تا نزاریم؟من تو سایت طراحی نظام مهندسی دیدم همون پاگردو پله اخر میگرفت با همون 120.اینجوری 30 سانتم طول باکسمون کمتر میشه
اشکالی نداره منم دیدم ولی 30سانت بیشتر میشه نه کمتر اگه اشتباه نکنم

amirreza.dolat

عضو جدید

داکت اصلی باید کجا باشه پس؟ اون داکتی که پشت آسانسور وکنار پله هست چیه؟و ابعادش باید چند باشه؟
ابعاد داکت اصلی 40×60هست باز هم اگه اشتباه میکنم لطف میکنید ابعاد اصلیش رو میگید
اون داکت پشت آسانسور داکت تهویه آسانسوره که موقع آتش سوزی هوای داخل آسانسور رو تخلیه میکنه ولی الزامی به بودنش نیست
اما اگه بخوای اونو داکت اصلی بگیری یعنی داکت تاسیسات به نظرم منطقی نیست چون هر شفت قایمی که در کل ساختمان بالا میره موقع آتش سوزی مثل دودکش عمل میکنه و از طرفی تاسیسات یت موتورخونه فضای مخاطره آمیزه که امکان آتش سوزی توش زیاده بنابر این با توجه به الزام ربط داکتتاسیسات به موتورخونه وقتی آتیش سوزی بشه دود و حرارت از طریق این داکتسریع تر به سمت راه خروج میره و ساختار باکس پله و آسانسور بیشتردزمرض خطر قرار میگیره
این استنباط من بود:)

amirreza.dolat

عضو جدید
بچه ها کسی از این فایلای مربوط به شابلون استفاده کرده بگه چقدر دقیقن کدومشون بهترن
من سخت نیاز به فایل شابلون دارم
تلاش من برای طراحی شابلون به نتیجه نرسید
میشه لطفا کمککککککککو

سحر خوشان

عضو جدید
بچه ها کسی از این فایلای مربوط به شابلون استفاده کرده بگه چقدر دقیقن کدومشون بهترن
من سخت نیاز به فایل شابلون دارم
تلاش من برای طراحی شابلون به نتیجه نرسید
میشه لطفا کمککککککککو

من فایلمو خودم درست کردمو دیروزم بردم روی پلکسی 1میل برش دادم.کاملا دقیق درومده.اگه میخاید فایلشو میل میکنم براتون

nedata

عضو جدید
سلام دوستان امیدوارم موفق باشید.یک روش که توتمرینا بنظرم جالب اومد اینه که روی تلق یه سری چیزا مثل پارکینگای مختلف و باکس پله رو بزاریم و با توجه به صورت سوال رو سایتش بچرخونیم تا جواب درست بگیریم.این زمان کمتری نسبت به کشیدن جاگذاریهای مختلف میبره .هر عنصر رو روی یک ذنگ تلق بکشیم وبا ماژیک سی دی روش بکشیم

amirreza.dolat

عضو جدید

سلام دوستان امیدوارم موفق باشید.یک روش که توتمرینا بنظرم جالب اومد اینه که روی تلق یه سری چیزا مثل پارکینگای مختلف و باکس پله رو بزاریم و با توجه به صورت سوال رو سایتش بچرخونیم تا جواب درست بگیریم.این زمان کمتری نسبت به کشیدن جاگذاریهای مختلف میبره .هر عنصر رو روی یک ذنگ تلق بکشیم وبا ماژیک سی دی روش بکشیم
منم همین کار رو کردم منتها تو کد کشیدم و روی کالک پرینت گرفتم بعد دسته بندی کردم توی پاکتهای جداگانه گذاشتم و روی پاکت لیست محتویاتش رو نوشتم

سحر خوشان

عضو جدید
بچه ها کسی این ازمون ازمایشی رو کار کرده باهم چک کنیم؟لطفا اگه کسی هست طرحاشو بزاره تا همه استفاده کننPicture 001.jpg

rezahabibi66

عضو جدید
دوستان گرامی یک سوال
اگر جایی پاسیو قرار بدهیم فضای مجاور حداکثر چند متر دور تر می تواند از نور پاسیو استفاده نماید؟؟

7 متر؟؟؟

مثلا آشپزخانه باز می تواند از پاسیویی که فاصله دارد نور بگیرد

amirreza.dolat

عضو جدید

دوستان گرامی یک سوال
اگر جایی پاسیو قرار بدهیم فضای مجاور حداکثر چند متر دور تر می تواند از نور پاسیو استفاده نماید؟؟

7 متر؟؟؟

مثلا آشپزخانه باز می تواند از پاسیویی که فاصله دارد نور بگیرد
فکر نکنم 7متر بشه ما یه نورگیر درست و درمون تو خونمون داریم به زور آشپزخونه و اتاق رو روشن میکنه ولی پنجره رو به تراسمون صبحا قشنگ تا آخر خونه که تقریبا 14متره رو روشن میکنه

امیلیا

عضو جدید

پیوست ها

• Scan-160214-0002 (2).jpg
    Scan-160214-0002 (2).jpg
    37.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Scan-160214-0001 (3).jpg
    Scan-160214-0001 (3).jpg
    32.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

setayesh1234

عضو جدید
منم همین کار رو کردم منتها تو کد کشیدم و روی کالک پرینت گرفتم بعد دسته بندی کردم توی پاکتهای جداگانه گذاشتم و روی پاکت لیست محتویاتش رو نوشتم

غیر از با کس پله و پارکینگ چی دیگه می تونیم بزاریم؟می شه بگین

وضعیت
موضوع بسته شده است.