تعریف شما از پسر یا دختر سالم چیه؟

لیلا مندلیف

عضو جدید
راستش وقتی دیدم در تعریف آدم سالم (از نظر اخلاقی) بین نظر من و خیلیها تفاوت داره خواستم نظر شما رو هم بدونم....بعضیها میگن کسی که دوست دختر یا پسر نداشته باشه...بعضیها میگن رابطه نداشته باشه و...... اینجا میخوام با نظر شخصی هر کسی آشنا بشم و نمیخوام به عقاید همدیگه توهین کنیم پس لطفا و خواهشا فقط راجع به نظر خودتون حرف بزنید ...و از عباراتی مثل "اونایی که فلان جور فکر میکنن بی غیرت و لامذهب و.... هستن" استفاده نکنید....و یه سوال دیگه اینکه معیارهایی که برای سالم بودن طرف مقابلتون در نظر دارید شامل حال خودتون هم میشه یا در مورد شما فرق داره؟به بیان دیگه شما به خودتون میگید یه فرد سالم؟چون یکی میگه من سالمم چون دوست پسر یا دختر نداشتم...یکی میگه من سالمم چون در عین حال باچند نفر دوست نبودم...یکی میگه سالمم چون رابطه نداشتم...یکی هم میگه سالمم چون فقط با اونی که دوستش داشتم رابطه داشتم و هیچ ایرادی هم نداره.................

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب بودن و بد بودن نسبی به همین دلیل به نظر من در نهایت نمیشه به تعریف واحدی رسید

ولی میشه یه حرف کلی زد اون یه حرف هم میتونه این باشه

کسی که اعتقادها و ارزش های مددم اون جامعهای که درش زندگی میکنه رو زیر پا نذاره:gol::smile:

شاهزاده ایران

اخراجی موقت
بسته به تفکرات فرد داره.مثلا مسلمان مومن تعریفی منطبق بر اصول اسلامی داره که اونهم چهارچوب خاصی برای سالم بودن تعریف کرده.

sky walker1

عضو جدید
خوبو بد رو کی تعریف میکنه؟قانوون عرف یا خدا.
ببینید لیلا خانووم هر کس عقیده و تفکری داری داره نظرات بسیار متفاوته تو این زمینه ولی بنده معتقدم خوب بودن برمیگرده به رفتار آدم کسی که تو رفتارش عیبو نقصی نباشه خوبه به نظر من کارایی که بش معتقد نیسو انجام نده ای میشه خوب البته یسری کارا هس که هیچ کس قبولش نداره مثه دروغ دزدی غیبت و... ولی یه یسری کاراس که دین نمیپسندش که اون برمیگرده به اعتقاده فرد بنابراین باید به درونت رجوع کنی تا جواب بگیری.
حالا بعضیا بدیو فقط برا زن میدوونن طبق یسری تعریفات غلط
چرا حیا فقط برا زناس؟چرا مردا راحت زجرت میدن ولی یه زن شرمش میاد حتی به نزدیکترین فرد خوونوادش بگه جون تند بش انگ هرزه بودن میزنن؟چرا نمیتوونن زندگی کنن برا خودشون؟
چون بعضی از ماها تعریف خوب بودنو اشتباه فهمیدیم

آخرین ویرایش:

کیمیا جونی

عضو جدید
کاربر ممتاز
شیخی به زن فاحشه گفتا مستی
هر لحظه به دام دگری پا بستی
گفت: شیخا هر آنچه گویی هستم
اما تو چنان که گویی هستی؟؟

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کسی رو که حرام خدا رو انجام میده و احساس پشیمونی و شرم نداره رو آدم بد و ناسالم میدونم. و اعتقاد دارم کسی که بتونه خط قرمز های خدارو رد کنه دیگه بنده و ...براش فرقی نداره و هیچ حد و مرزی رو رعایت نمیکنه. و تنها به منافعش و هوس های زودگذرش فکر میکنه و بس.

*نمیدونم چرا تا در مورد حدود های الهی صحبت میشه .خیلیا برا اینکه از حقیقت فرار کنن، هی پای شیخ و مذهبی هارو وسط میکشن .در حالی که خیلی از حدود الهی به صورت روشن تو قرآن اومده.
پس سعی نکنید خودتون رو گول بزنید:cool:

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر ادمی یه سری عقاید داره....اگر طبق اون عقاید عمل کرد و اتفاقا سر موقع هم دوش گرفت،اون ادم پاکیه!!!

یه نفر،حجاب رو قبول نداره،پس بی حجابیش عامل ناپاکیش نمیشه.....

این نظر شخصی من بود!!

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کسی و سالم می دونم که تفکرش سالم باشه
افکار پلید و شیطانی نداشته باشه

منم ميخاستم همچين چيزي بگم...ديدم خانوم فرمودن
بعدشم همه تو يه سطح فك نميكنن كه...از نظر يه اخوند..يه تار موي دختر بيرون باشه ناسالمه...اما از نگاه يه كساي ديگه هم نيست
بستگي به سطح فكر هر كسي داره
اما در كل...همين كه خانوم فرمودن

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب به نظر من دختر یا پسری سالمه که :

عفت کلام داشته حیا داشته باشه صادق باشه و رفتار و گفتارش یکی باشه

و شایان ذکر است که دوست دختر و دوست پسر داشتن هم دقیقاً مساله همین است که تو ایران کسی که دوست دختر یا دوست پسر داره رفتارش با گفتارش یکی نمیشه چون امروز به این میگه عاشقتم فردا به اون

همچنین عفت و حیا از بین میره

در نهایت سالم بودن مخدوش میشه

Hossein -2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب به نظر من دختر یا پسری سالمه که :

عفت کلام داشته حیا داشته باشه صادق باشه و رفتار و گفتارش یکی باشه

و شایان ذکر است که دوست دختر و دوست پسر داشتن هم دقیقاً مساله همین است که تو ایران کسی که دوست دختر یا دوست پسر داره رفتارش با گفتارش یکی نمیشه چون امروز به این میگه عاشقتم فردا به اون

همچنین عفت و حیا از بین میره

در نهایت سالم بودن مخدوش میشه
آدم اگه جنبه داشته باشه مخدوووش نمیشه . شاید واسه شما مخدوش بشه

bahareh85

عضو جدید
به نظر من به جز رابطه نداشتن و.... چیزای دیگه
پسر و دختر سالم به نگاه اون ها بستگی داره من به شخصه نوع نگاه کردن برام یکی از نشانه های پاک و سالم بودنه البته این یه چیز ذاتی است ولی تا حدی اکتسابی هم هست
نمی دونم تا حالا با پسر و دخترهایی برخورد کردید که نگاهشون به جنس مخالف آزار دهنده است و به قول بعضی ها چشم چرون اند من این رو برای هر دو جنس یه معیار واسه پاکی میدونم ولی خیلی پوشش رو تعیین کننده نمیدونم البته خیلی بد لباس پوشیدن رو هم تایید نمی کنم

Mythical

کاربر بیش فعال
به نظر من یا دختر یا پسر فرقی نمی کنه باید هر انسانی واسه خودش یه سری قوانین و حریمهایی داشته باشه
باید سیر خطی زندگیشو کنترل کنه در مسیری که به تباهی یا پشیمونی نرسه
باید مسیری رو انتخاب کنه که به آخر خط که رسید پشیمون نباشه از کارایی که کرده
کلا آدم باید وجدانی خدایی پیش بره
این نظر من بود;)

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
انجه برای خود میپسندی برای دیگران بپسند ... انچه نمیپسندی برای خود ... برای دیگران هم مپسند.
اگر تعریف من از دختر سالم این باشه که با پسر رابطه نداشته باشه پس خودم هم نباید داشته باشم (رابطه با دختر ).
طرز فکر هر کسی متفاوته....موضوع جالبیه .... اما جای بحث زیاد داره....به هر حال ممنون.

gandolf 158

اخراجی موقت
از نظر من پسر سالم اینه که تو دانشگاه یا بیرون با با جنس مخالف (دخترها) کاری نداشته باشه .... به دینش ... پایبند ...باشه ............... تو زندگی مردم سر نکشه... سرش تو لاک خودش باشه ..... و به پدر مادر خود احترام و خدمت کنه......

درکه

عضو جدید
تفکری سالم داشته باشند کلا دیدگاه منفی نداشته باشند هر دو طرف

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
به نظر من یک پسر یا دختر سالم حتما تو یه خانواده سالم رشد میکنه تو خانواده سالمه که حد و مرز روابط سالم رو یاد میگیره و اگه تو بدترین شرایط اخلاقی و فرهنگی هم قرار بگیره تغییری در اون ایجاد نمیشه

آخرین ویرایش: