تصاویر: آذین‌بندی جشن میلاد حضرت مهدی

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كاش هزينه اي كه صرفاين آذين بنديها ميشد خرج خونواده هاي محروم جامعه ميشد ...كاش يه كم از سيرت بزرگانمون ياد ميگرفتيم نه ظواهر رووووووووووو

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كاش هزينه اي كه صرفاين آذين بنديها ميشد خرج خونواده هاي محروم جامعه ميشد ...كاش يه كم از سيرت بزرگانمون ياد ميگرفتيم نه ظواهر رووووووووووو

سلام.

یه جورایی با نظرت موافقم ولی باید بگم که هر چیزی جای خودش رو داره.

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

امام زمان(علیه السلام) مى فرماید: «اكثر و الدعاء بتعجیل الفرج».

«براى نزدیك شدن ظهور و فرج، بسیار دعا كنید.»

به خدا سوگند دنیا را آذین می بندیم اگر لحظه آمدنت را بدانیم ...

بر چهره پر ز نور مهدی صلوات بر جان و دل صبور مهدی صلوات

میلاد مهدی باشد مبارك یاران بخوانید فتح و تبارك

Melina666

عضو جدید
یعنی میشه.سال بعد.امام زمانمون.خودشم حاضر باشه تو این جشن؟اگـه بشــه چــی میـشــه:w05:

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیك یا بقیة الله الاعظم

اللهم عجل لولیك الفرج

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشهورترین دعای ما یا مهدیست
فرمانده و مقتدای ما یا مهدیست
اینجا همگی به نام او می‌گذرند
اسم شب کوچه‌های ما یا مهدیست

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته ...ولي جشن هائي كه بدون پيروي ازشون باشه فايده اي هم داره؟؟؟؟؟؟؟

من فکر میکنم فواید زیادی براش میشه در نظر گرفت که قطعا هرکدام از دوستان نظرات خاصی میتونن در این رابطه داشته باشن
با اینحال مواردی که به ذهن من میرسه این موارده:

1- خود این جشن گرفتن یک بیانیه و قطعنامه ی شیعیان میتونه باشه
چرا که اعتقاد به وجود منجی در تمام ادیان به نوعی مطرح است با این وجود تنها شیعه ( وگروهی از اهل تسنن ) هست که اعتقاد داره این منجی در نیمه شعبان به دنیا اومده
مطمینا اگه از بالا نگاه داشته باشیم خواهیم دید این مساله در نوع خودش در دیالوگ مذهبی از جایگاه ویژه ای برخوردار است

2- خداوند در سوره حج ایه ی 32 میفرماید :
و من یعظم شعایر الله فانها من تقوی القلوب
و هرکس که شعایر الهی را تعظیم کند پس همانا ان کار از تقوای قلبهاست.

یقینا جشن گرفتن برای یک امام معصوم علیه السلام هم در همین راستا میتونه محسوب بشه
چون امامت به عنوان مهمترین نماد الهی در میان انسانها محسوب میشود

3- رساندن این پیام به امام علیه السلام که :
ما به عنوان یک شیعه ی منتظر در جشن تولد شما شادی میکنیم و از عمق جان خوشحالیم
و برای این خوشحالی از جان و مال و وقت خود هزینه هم میکنیم
و میخواهیم با این جشن گرفتنها به شما اطمینان بدهیم که در زمان ظهور شما قطعا بسیار بیشتر از اینها هم اماده خواهیم بود

اللهم عجل لولیک الفرج

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من فکر میکنم فواید زیادی براش میشه در نظر گرفت که قطعا هرکدام از دوستان نظرات خاصی میتونن در این رابطه داشته باشن
با اینحال مواردی که به ذهن من میرسه این موارده:

1- خود این جشن گرفتن یک بیانیه و قطعنامه ی شیعیان میتونه باشه
چرا که اعتقاد به وجود منجی در تمام ادیان به نوعی مطرح است با این وجود تنها شیعه ( وگروهی از اهل تسنن ) هست که اعتقاد داره این منجی در نیمه شعبان به دنیا اومده
مطمینا اگه از بالا نگاه داشته باشیم خواهیم دید این مساله در نوع خودش در دیالوگ مذهبی از جایگاه ویژه ای برخوردار است

2- خداوند در سوره حج ایه ی 32 میفرماید :
و من یعظم شعایر الله فانها من تقوی القلوب
و هرکس که شعایر الهی را تعظیم کند پس همانا ان کار از تقوای قلبهاست.

یقینا جشن گرفتن برای یک امام معصوم علیه السلام هم در همین راستا میتونه محسوب بشه
چون امامت به عنوان مهمترین نماد الهی در میان انسانها محسوب میشود

3- رساندن این پیام به امام علیه السلام که :
ما به عنوان یک شیعه ی منتظر در جشن تولد شما شادی میکنیم و از عمق جان خوشحالیم
و برای این خوشحالی از جان و مال و وقت خود هزینه هم میکنیم
و میخواهیم با این جشن گرفتنها به شما اطمینان بدهیم که در زمان ظهور شما قطعا بسیار بیشتر از اینها هم اماده خواهیم بود

اللهم عجل لولیک الفرج

ميدوني مشكل اينه وقتي اين مراسما رو ميبين كه كسائي اكثرا دعوت ميشن وضع مالي خوبي دارند ولي خبري از محتاجان نيست خبري از كسائي كه شايد محتاج تر از اونا باشن اگر در منازل جشني برپا بشه غالبها اقوام و همسايه ها هستن كه مسلما محتاج نيستن ..خرج اين مراسمات به محله هاي فقير نشين داده بشه بهتر نيست؟

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ميدوني مشكل اينه وقتي اين مراسما رو ميبين كه كسائي اكثرا دعوت ميشن وضع مالي خوبي دارند ولي خبري از محتاجان نيست خبري از كسائي كه شايد محتاج تر از اونا باشن اگر در منازل جشني برپا بشه غالبها اقوام و همسايه ها هستن كه مسلما محتاج نيستن ..خرج اين مراسمات به محله هاي فقير نشين داده بشه بهتر نيست؟
خب هر چیزی بجای خودش باید باشه....ما واس چی جشن عروسی میگیریم؟؟مگه لازمه اینهمه خرج کنیم؟خب یه خطبه عقد بخونیم وتموم بشه بره؟!چرا جشن تولد میگیریم؟چرا جشن تولد پدر بزرگمونو که یه سال دیگه بیشتر عمر نمیکنه هم میگیریم وکلی بریز بپاش؟؟!!خب پول اینارو هم بدیم فقیر فقرا:surprised: