تحقیقات محلی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان
در نظر بگیرید
یه دختر همسایه یا ... هستش
که از نظر روابط دوستی هایی خیابانی،پوشش و...
خلاصه مورد تایید دین و اکثریت جامعه نیست

سوال من این
اگه بیان دم در خانه شما برای تحقیق در امر خیر ازدواج (برای یه پسر خوب و...)
از شما در مورد این خانم نظر بخواهند و بگویید چطور دختری هستش؟!!
شما چه جوابی میدین؟!!
لطفا صادقانه جواب بدین
با تشکر

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من راستشو میگم.وقتی یک نفر تورو امین میدونه وازت سوال میپرسه حتما باید صادقانه جواب بدی.
سعی میکنم کارشو کوچیک جلوه بدم که از چشمش نیوفته ولی متوجهش میکنم باید قول بگیره که طرف اصلاح بشه!

bahargoli

عضو جدید
چیزی که شما به عنوان سوال مطرح کردین خیلی غیر عادی هست!
مثل قضیه صفر و صد هست!

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من راستشو میگم.وقتی یک نفر تورو امین میدونه وازت سوال میپرسه حتما باید صادقانه جواب بدی.
سعی میکنم کارشو کوچیک جلوه بدم که از چشمش نیوفته ولی متوجهش میکنم باید قول بگیره که طرف اصلاح بشه!

سلام ممنونم
اگه زد زیر قولش چی؟!!
مثلا گفت من دیگه دنبال جنس مخالف نمیرم و ... بعد رفت چی؟!!!

چطوری شما خطایی به این بزرگی یه آدم کوچیک جلوه میدین؟!!
ممنون میشم کمی توضیح بدین با تشکر

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزی که شما به عنوان سوال مطرح کردین خیلی غیر عادی هست!
مثل قضیه صفر و صد هست!

سلام
من یه دختری برام معرفی میکنن منکه نمیدونم اون خوبه یا بد؟!!!
میرم تحقیق میکنم میفهمم
حالا اینجاست که تحقیق مهم میشه
خب حالا شما نظرتون رو نگفتین؟!
منتظرم
با تشکر

bahargoli

عضو جدید
سلام
من یه دختری برام معرفی میکنن منکه نمیدونم اون خوبه یا بد؟!!!
میرم تحقیق میکنم میفهمم
حالا اینجاست که تحقیق مهم میشه
خب حالا شما نظرتون رو نگفتین؟!
منتظرم
با تشکر
سلام
وقتی واسط دختری رو معرفی میکنه، شما رو میشناسه و متناسب با شما و خصوصیاتی که شما مد نظرتون هست و به واسط گفتین، دختر رو معرفی میکنه!
مثلا اگر برای شخص شما نوع پوشش دختر مهم هست، واسط دختری رو معرفی نمیکنه که 180 درجه با شما متفاوت باشه! مثلا به واسط میگین که من دوست دارم دختر چادری باشه، حالا واسط به شما مانتویی معرفی نمیکنه که شما از در و همسایه متوجه بشین!
وقتی واسط دختر رو معرفی میکنه، حداقل از نوع روابط اجتماعی دختر تا حدودی اشنا هست و هیچ وقت دختری رو معرفی نمیکنه که 180 درجه با شما متفاوت هست!
و این رو بدونید که چه دختر و چه پسر اگر خواهان روابط نادرست باشن، همسایه که سهله، حتی پدر و مادر و خواهر و برادر هم بویی نخواهند برد :smile:
حالا اومدیم و خانواده دختر مستاجر نشین بودن، اون وقت میخواین شما از کی تحقیق انجام بدین؟
:D

پ.ن: خواهشا از این کارا نکنین که کل همسایه جماعت متوجه بشن قراره برای یه دختر خواستگار بیاد:|

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
وقتی واسط دختری رو معرفی میکنه، شما رو میشناسه و متناسب با شما و خصوصیاتی که شما مد نظرتون هست و به واسط گفتین، دختر رو معرفی میکنه!
مثلا اگر برای شخص شما نوع پوشش دختر مهم هست، واسط دختری رو معرفی نمیکنه که 180 درجه با شما متفاوت باشه! مثلا به واسط میگین که من دوست دارم دختر چادری باشه، حالا واسط به شما مانتویی معرفی نمیکنه که شما از در و همسایه متوجه بشین!
وقتی واسط دختر رو معرفی میکنه، حداقل از نوع روابط اجتماعی دختر تا حدودی اشنا هست و هیچ وقت دختری رو معرفی نمیکنه که 180 درجه با شما متفاوت هست!
و این رو بدونید که چه دختر و چه پسر اگر خواهان روابط نادرست باشن، همسایه که سهله، حتی پدر و مادر و خواهر و برادر هم بویی نخواهند برد :smile:
حالا اومدیم و خانواده دختر مستاجر نشین بودن، اون وقت میخواین شما از کی تحقیق انجام بدین؟
:D

پ.ن: خواهشا از این کارا نکنین که کل همسایه جماعت متوجه بشن قراره برای یه دختر خواستگار بیاد:|

سلام
ممنونم
عموما اینجوری ولی همیشه اینطور نیست مثلا مامانم یه دختر برای داداشم پیشنهاد داد که ما یکی سرمون شاخ در آورد
پرونده اش خیلی خط خطی بودش یه استان کناری خبر کاراش بودش ...
:biggrin:

چون خانواده ها بیشتر دنبال یا پول هستند یا خانواده کمتر به خود دختر توجه میکنن
مثلا میگن خواهر فلانی یا دختر حاج آقا ... است

میگن دختر فلانی حتما خوبه دیگه
اینجوری که تحقیق کم رنگ شده ... و طلاق چندین برابر ...

اگر درست ازدواج میکردیم که اینقدر طلاق زیاد نمیشد
بعدم رابطه دوستی بین دختر و پسر اکثران هیچ کسی غیر خودشون متوجه نمیشه
بحث تحقیق خیلی خیلی مهم
باقی دوستان جواب بدین

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنونم
عموما اینجوری ولی همیشه اینطور نیست مثلا مامانم یه دختر برای داداشم پیشنهاد داد که ما یکی سرمون شاخ در آورد
پرونده اش خیلی خط خطی بودش یه استان کناری خبر کاراش بودش ...
:biggrin:

چون خانواده ها بیشتر دنبال یا پول هستند یا خانواده کمتر به خود دختر توجه میکنن
مثلا میگن خواهر فلانی یا دختر حاج آقا ... است

میگن دختر فلانی حتما خوبه دیگه
اینجوری که تحقیق کم رنگ شده ... و طلاق چندین برابر ...

اگر درست ازدواج میکردیم که اینقدر طلاق زیاد نمیشد
بعدم رابطه دوستی بین دختر و پسر اکثران هیچ کسی غیر خودشون متوجه نمیشه
بحث تحقیق خیلی خیلی مهم
باقی دوستان جواب بدین

شما چندچندی با خودت ؟؟؟
از ی طرف تو پست اولت نوشتی از لحاظ دوستی های خیابانی از ی طرف تواین پستت میگی رابطه دوستی بین دختر و پسر اکثران هیچ کسی غیر خودشون متوجه نمیشه .

ali.metal.eng

عضو جدید
کلا بحث ازدواج خیلی خطیره

دو حالت داره اگه شما یه چیزی رو یگی که به ضرر دختر همسایتون باشه تا اخر عمرت اگه اون شوهر نکنه تو گناهکاری

و اگه چیزی رو به خاطر اینکه همسایتونه بگی که طرف ب اون حرف بیاد دختر رو بگیره و شکست بخوره بعدش بازم تو گناهکاری

پس اگه میخای نظر بدی باید اینو بدونی حتی یه حرف کوچیک میتونه همه چیزو عوض کنه

و اینکه دروغ بگی یا راست همش تو اینده این دو تا تاثیر میزاره

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چندچندی با خودت ؟؟؟
از ی طرف تو پست اولت نوشتی از لحاظ دوستی های خیابانی از ی طرف تواین پستت میگی رابطه دوستی بین دختر و پسر اکثران هیچ کسی غیر خودشون متوجه نمیشه .

گفتم مثلا این خانم از این نظر مشکل داره ولی اکثریت روابط مخفی هست
مگه هر رابطه ای که مخفی باشه دیگه باید ندید بگیریم؟!!
من نگفتم همه گفتم اکثریت
میخوام بدونم به چه روشی میشه این مخفی کاری فهمید ؟!!

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا بحث ازدواج خیلی خطیره

دو حالت داره اگه شما یه چیزی رو یگی که به ضرر دختر همسایتون باشه تا اخر عمرت اگه اون شوهر نکنه تو گناهکاری

و اگه چیزی رو به خاطر اینکه همسایتونه بگی که طرف ب اون حرف بیاد دختر رو بگیره و شکست بخوره بعدش بازم تو گناهکاری

پس اگه میخای نظر بدی باید اینو بدونی حتی یه حرف کوچیک میتونه همه چیزو عوض کنه

و اینکه دروغ بگی یا راست همش تو اینده این دو تا تاثیر میزاره

چیزی که بهش مطمئن هستیم باید بگیم
مجرد موند که موند، مگه ما گفتیم بره هرزگی کنه که بعد بلا به سرش بیادش...
نظر دینم گفته باید حقیقت گفت حتی به ضرر طرفین ...
دلیل نمیشه بخاطر اینکه مجرد میمونه دروغ بگیم یا حقیقت نگیم ...

ali.metal.eng

عضو جدید

لزوما کسی که با یه پسر دیدی، به معنی هرزگی ایشون نیست....
شاید اون پسر فامیلشون باشه از کجا میدونی شما؟
یادت باشه هیچ وقت از ظاهر ادمها تصمیم نگیری
چون که بعضیا هم هستند که تو کوچه خیابون خودشون با هیچ پسری دیده نمیشند حتی با چادر و کاملا پوشیده هستند
و یه جایی قرار میزارند و میرند خونه دوست پسرشون....
پس یادت باشه هیچ وقت اینقدر ظاهربین نباشی و از روی ظاهر ادمها قضاوت نکنی

منم نگفتم که نگو... گفتم بگو ولی اگه یه کلمه بگی که ازش کاملا مطمئن نیستی و با همین حرفت این ازدواج سربگیره یا نگیره مستقیما پای تو گیره
حرف من این بود که نمیشه به این راحتی یکی اومد درتونو زد شما شروع کنی هرچی از دهنت درمیاد بگی
چون ممکنه که حق کاملا با شما نباشه بعدش چطوری میخای این گناهو جبران کنی؟

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گفتم مثلا این خانم از این نظر مشکل داره ولی اکثریت روابط مخفی هست
مگه هر رابطه ای که مخفی باشه دیگه باید ندید بگیریم؟!!
من نگفتم همه گفتم اکثریت
میخوام بدونم به چه روشی میشه این مخفی کاری فهمید ؟!!

من میخام نظر بدم میگم نکنه باز بگی بهم توهین کردی و مظلوم نمایی...

ببین دوست من حالا تو بحث ازدواج و اشنایی و خواستگاری دو طرف بالخره ی جوری اشنا میشن به ی طریقی حالا تو دانشگاه باشه دوستی باشه تو محل کار باشه هرچی

اگه دو طرف اگه واقعا نیتشون صاف باشه و همدیگه رو بخوان حتی اگه رابطشون مخفیانه که باشه بالخره ی روزی اشکارش میکنن و همه میفهمن شما نیاز نیس به شیوه های کارگاهانه به وجود همچین روابطی پی ببری... اونا که رابطشون تا ابد مخفیانه س معلومه

که نیتش چیه

مهم شرط تفاهم دو طرفه و خانواده ها همینطور بالخره وقتی اعتماد متقابل بین دو طرف باشه و شکاکی نباشه زندگی شیرین میشه

نیاز به تحقیق هم نیس چون من بارها دیدم این مردم چه کارای خیری رو بهم نزدن بهرحال حسودی یا عوامل دیگه دخیل هست

اینطور که شما داری صحبت میکنی میگی که هرچی همسایه ها بگن شرطه که این درست نیس

من با ازدواج های سنتی هم مخالفم بالخره رضایت خانواده شرط هست اما نه اونطور که همه زندگیتو بسپاری به بقیه برات تعیین تکلیف کنن و قدرت نظر دهی هم نداشته باشی

حتی، بالخره زندگی اونها که نیست باید ادم خودش بتونه برا خودش تصمیم گیری کنه

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
لزوما کسی که با یه پسر دیدی، به معنی هرزگی ایشون نیست....
شاید اون پسر فامیلشون باشه از کجا میدونی شما؟
یادت باشه هیچ وقت از ظاهر ادمها تصمیم نگیری
چون که بعضیا هم هستند که تو کوچه خیابون خودشون با هیچ پسری دیده نمیشند حتی با چادر و کاملا پوشیده هستند
و یه جایی قرار میزارند و میرند خونه دوست پسرشون....
پس یادت باشه هیچ وقت اینقدر ظاهربین نباشی و از روی ظاهر ادمها قضاوت نکنی

منم نگفتم که نگو... گفتم بگو ولی اگه یه کلمه بگی که ازش کاملا مطمئن نیستی و با همین حرفت این ازدواج سربگیره یا نگیره مستقیما پای تو گیره
حرف من این بود که نمیشه به این راحتی یکی اومد درتونو زد شما شروع کنی هرچی از دهنت درمیاد بگی
چون ممکنه که حق کاملا با شما نباشه بعدش چطوری میخای این گناهو جبران کنی؟

حرفتون درسته
من چیزی که دیدم میگم
مثلا میگم یه روز دیدم با یه پسری سوار موتور بود میرفت
یا تو یه پارک دیدم مخفیانه با یه پسر صحبت میکنه
البته خوب و بدش میگم مثلا درسش و...
هر چی که هست
چیزی که دیدم میگم نه چیزی که استدلال میکنم

این تاپیک زدم بررسی کنیم
که بیاییم بررسی کنیم که چرا اینقدرطلاق زیاده
آمار طلاق 93
نگاه کنید فاجعه است ...

کمتر از یه سال
سال 93
روستایی 2289
شهری 20571
شهری 22860
این یعنی شناخت نادرست

ali.metal.eng

عضو جدید
حرفتون درسته
من چیزی که دیدم میگم
مثلا میگم یه روز دیدم با یه پسری سوار موتور بود میرفت
یا تو یه پارک دیدم مخفیانه با یه پسر صحبت میکنه
البته خوب و بدش میگم مثلا درسش و...
هر چی که هست
چیزی که دیدم میگم نه چیزی که استدلال میکنم

این تاپیک زدم بررسی کنیم
که بیاییم بررسی کنیم که چرا اینقدرطلاق زیاده
آمار طلاق 93
نگاه کنید فاجعه است ...

کمتر از یه سال
سال 93
روستایی 2289
شهری 20571
شهری 22860
این یعنی شناخت نادرست

همونطوری که تو نمودار هم دیده میشه تو 5 سال اول درصد طلاق بیشترین مقدار رو داره

حقیقت اینه که امروز هوس رو با عشق اشتباه میگیرند

و معیارهای امروزی برای ازدواج همش ظاهری و پوچه و همین دلیل اصلی طلاقه

NASIM.1111

عضو جدید
همونطوری که تو نمودار هم دیده میشه تو 5 سال اول درصد طلاق بیشترین مقدار رو داره

حقیقت اینه که امروز هوس رو با عشق اشتباه میگیرند

و معیارهای امروزی برای ازدواج همش ظاهری و پوچه و همین دلیل اصلی طلاقه

و یه دلیل دیگه هم داره که دخترای کم سن وسال دارن ازدواج میکنن با طرز فکرهای بچه گانه

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

گفتن خیلی از حقایقی که مربوط به گذشته ست و لطمه ای به آینده نمیرنه ضرورت نداره ...
مثلا دختر خانوم با یه پسر ارتباط داشته در حد مکالمه و بیرون رفتن ولی کاری نکرده که زندگی ایندش حتما لطمه ببینه پس باید فراموش کرد کنکاش تو گذشته فقط باعث بوجود اومدن شک و بد دلی میشه ...فقط باید حقایقیو پرسید که خیلی مهم باشن
کاش برای تحقیق فقط به همسایه مراجعه نمیکردن مثلا تو خواستگاری میپرسیدن تو فضای مجازیم اگه ارتباطی چیزی داری بریم اونجا هم تحقیق

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتن خیلی از حقایقی که مربوط به گذشته ست و لطمه ای به آینده نمیرنه ضرورت نداره ...
مثلا دختر خانوم با یه پسر ارتباط داشته در حد مکالمه و بیرون رفتن ولی کاری نکرده که زندگی ایندش حتما لطمه ببینه پس باید فراموش کرد کنکاش تو گذشته فقط باعث بوجود اومدن شک و بد دلی میشه ...فقط باید حقایقیو پرسید که خیلی مهم باشن
کاش برای تحقیق فقط به همسایه مراجعه نمیکردن مثلا تو خواستگاری میپرسیدن تو فضای مجازیم اگه ارتباطی چیزی داری بریم اونجا هم تحقیق

سلام
گذشته ای آدم خیلی مهمه
دختر یا پسری که بره بیرون با جنس مخالف بگرده به نظرتون حیا داره؟!!
دختری که حیا نداشته باشه به چه دردی میخوره؟!!!
میخواد یه بچه تربیت کنه بچه تربیت کردن که بچه بازی نیست ...
مثلا یه پسری که یه عمر دنبال دختر بوده توقع داشته باشی یه شب کلا به دختر نگاه نکنه عوض بشه یکم منطقی نیست البته خیلی ها بودن ولی همه نشدن
من دیدم مرد متاهلی که با یه دختر رابطه داشته اونم خانمش به چشم خواهری دختری خوبی ...
یا هر کسی که قبلا رابطه (همه جورش) داشته از احوالاتش میپرسی میگه آره مگه میشه تعطیلش کرد اگه گیر اومد و...
همین دوستی هایی پنهانکی فاتحه زندگی میخونه ...

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
و یه دلیل دیگه هم داره که دخترای کم سن وسال دارن ازدواج میکنن با طرز فکرهای بچه گانه

اگه آمار 93 دقت کنید
16909
مورد طلاق بین سن 20 تا 24 زن
سن 25 تا 29 سال مرد

در صورتی که
سن کمتر از 20 برای مرد
و سن کمتر از 15 برای زن
حدود 147 مورد طلاق بوده

اینم سن بالا تر
35 تا 39 سال خانم
40 تا 44 آقا
طلاق صورت گرفته
5720 مورد

پس با این آمار هر چی سن بالاتر رفته متاسفانه طلاق بیشتر شده
:(

ali.metal.eng

عضو جدید
اگه آمار 93 دقت کنید
16909
مورد طلاق بین سن 20 تا 24 زن
سن 25 تا 29 سال مرد

در صورتی که
سن کمتر از 20 برای مرد
و سن کمتر از 15 برای زن
حدود 147 مورد طلاق بوده

اینم سن بالا تر
35 تا 39 سال خانم
40 تا 44 آقا
طلاق صورت گرفته
5720 مورد

پس با این آمار هر چی سن بالاتر رفته متاسفانه طلاق بیشتر شده
:(

دو تا نکته هست
1- تعداد ازدواج برای دختران و پسران زیر 20 سال نسبت به سنین دیگه خیلی کمه پس طبیعیه که طلاق اون هم کمتر باشه

2- تو سن 20-24 میبینی تعداد طلاق 17000 حدودی و 35-39 6000 و این یعنی هرچی سن ازدواج بالاتر بوده طلاق کمتر شده

لطفا وقتی میخای تحلیل درست تحلیل کن داده ها رو

با تشکر

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو تا نکته هست
1- تعداد ازدواج برای دختران و پسران زیر 20 سال نسبت به سنین دیگه خیلی کمه پس طبیعیه که طلاق اون هم کمتر باشه

2- تو سن 20-24 میبینی تعداد طلاق 17000 حدودی و 35-39 6000 و این یعنی هرچی سن ازدواج بالاتر بوده طلاق کمتر شده

لطفا وقتی میخای تحلیل درست تحلیل کن داده ها رو

با تشکر

بذارین بهتر توضیح بدم
نسبت طلاق به ازدواج

سن خانم کمتر از 15 و آقا کمتر از 20
147 مورد طلاق/6631=2.2% میزان طلاقش
سن خانم 20 الی 24 و اقا 25 تا 29
میزان طلاق 114459/16909=14.8%
پس میبینید بازم سن بالاتر طلاق بیشتره

ali.metal.eng

عضو جدید
بذارین بهتر توضیح بدم
نسبت طلاق به ازدواج

سن خانم کمتر از 15 و آقا کمتر از 20
147 مورد طلاق/6631=2.2% میزان طلاقش
سن خانم 20 الی 24 و اقا 25 تا 29
میزان طلاق 114459/16909=14.8%
پس میبینید بازم سن بالاتر طلاق بیشتره
دو تا نکته هست باز
1- این امار ایا دقیقه؟؟ pdf شو واسم بزار بررسی کنم
2- بین دو گروه 20-24 و 35-40 رو بررسی کن ببینیم درصد کدوم یکی بیشتره

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
گذشته ای آدم خیلی مهمه
دختر یا پسری که بره بیرون با جنس مخالف بگرده به نظرتون حیا داره؟!!
دختری که حیا نداشته باشه به چه دردی میخوره؟!!!
میخواد یه بچه تربیت کنه بچه تربیت کردن که بچه بازی نیست ...
مثلا یه پسری که یه عمر دنبال دختر بوده توقع داشته باشی یه شب کلا به دختر نگاه نکنه عوض بشه یکم منطقی نیست البته خیلی ها بودن ولی همه نشدن
من دیدم مرد متاهلی که با یه دختر رابطه داشته اونم خانمش به چشم خواهری دختری خوبی ...
یا هر کسی که قبلا رابطه (همه جورش) داشته از احوالاتش میپرسی میگه آره مگه میشه تعطیلش کرد اگه گیر اومد و...
همین دوستی هایی پنهانکی فاتحه زندگی میخونه ...

چه ربطی به حیا داره ؟؟
شما منظورتون از ارتباط چیه ؟
ارتباط ها با هم فرق دارن ...شاید دو نفر میخواستن با هم ازدواج کنن و در ارتباط بودن بعد بهم نمیخوردن رابطشون تموم شد خب این کجاش بی حیاییه؟
یعنی به نظر شما هیچ دختری نمیتونه با یه پسر بره بیرونو شئونات و حیارو هم رعایت کنه؟
نه به نظر من یه شبه نمیشه ولی چند شبه میشه ...!!
بعد هر ارتباط که حالا توش وابستگیایی هم ممکنه باشه لزومی نداره بعد تموم شدن بلافاصله دنبال نفر بعدی باشی میتونی مدتی رو با خودت تنها باشی و به خودت بقبولونی که بدرد هم نمیخورین اینجوری میشه
شما چرا انقد به همه چی بدبینانه نگاه میکنین ؟؟
گذشته یعنی دقیقا چی؟
پس توبه برا چیه ؟بعضیا تو گذشته شون کارایی کردن بعد یهو عوض شدنو تغییر کردن و الان چندین ساله دارن با همون تغییر زندگی میکنن خب الان با وجود این تغییر ایا لازمه بازم گذشته شونو بگن؟
شما خودت چقد از گذشتت مطمئنی که انقد راحت درباره ی این موضوع نظر میدی؟
گذشته رو فقط همسایه میدونه؟
اینجوری باید رفتو محل تحصیل محل خوابگاه محل کار محل فعالیت محل فعالیت های مجازی همه رو شناسایی کرد و مورد تحقیق قرار داد؟نظرتون چیه؟:cool:

آخرین ویرایش:

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
من میگم خوب نمیشناسم از دیگران بپرسید.

فک میکنم این درست تر باشه .چون هر چقدر هم دیده باشیم بازم ما صد در صد مطمئن نیستیم که اون دختر خانوم هرزه (دیگه بدترینشو گفتم)هست.. ارتباط معمولی که جای خودش رو داره و فک میکنم حق نداریم نظر بدیم راجبش اصلا.به نظرم اگر مطمئن بودیم چیزی صد در صد درسته اونوقته که میتونیم عنوان کنیم. و الان عالم همسایگی و روابط همسایگی انقدر کمرنگ شده که آدم واقعا دقیق نمیدونه نمیتونه نظر بده و قضاوت کنه. و پسر هم اگه زرنگ باشه با دوبار رفت و آمد میفهمه طرف چطوریه.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه ربطی به حیا داره ؟؟
شما منظورتون از ارتباط چیه ؟
ارتباط ها با هم فرق دارن ...شاید دو نفر میخواستن با هم ازدواج کنن و در ارتباط بودن بعد بهم نمیخوردن رابطشون تموم شد خب این کجاش بی حیاییه؟
یعنی به نظر شما هیچ دختری نمیتونه با یه پسر بره بیرونو شئونات و حیارو هم رعایت کنه؟
نه به نظر من یه شبه نمیشه ولی چند شبه میشه ...!!
بعد هر ارتباط که حالا توش وابستگیایی هم ممکنه باشه لزومی نداره بعد تموم شدن بلافاصله دنبال نفر بعدی باشی میتونی مدتی رو با خودت تنها باشی و به خودت بقبولونی که بدرد هم نمیخورین اینجوری میشه
شما چرا انقد به همه چی بدبینانه نگاه میکنین ؟؟
گذشته یعنی دقیقا چی؟
پس توبه برا چیه ؟بعضیا تو گذشته شون کارایی کردن بعد یهو عوض شدنو تغییر کردن و الان چندین ساله دارن با همون تغییر زندگی میکنن خب الان با وجود این تغییر ایا لازمه بازم گذشته شونو بگن؟
شما خودت چقد از گذشتت مطمئنی که انقد راحت درباره ی این موضوع نظر میدی؟
گذشته رو فقط همسایه میدونه؟
اینجوری باید رفتو محل تحصیل محل خوابگاه محل کار محل فعالیت محل فعالیت های مجازی همه رو شناسایی کرد و مورد تحقیق قرار داد؟نظرتون چیه؟:cool:
بزار نظر خودمو بهت میگم (زوریه باید بشنوی :D )

هرکسی بهتر با شبیه به خودش بپره، باز با باز، این یه جمله رو بزار واست بشکافم
ببین شما بل فرض دختر راحتی هستی با پسر هایی که احساس می کنی بدرد زندگی می خورن میری بیرون بیشتر آشنا میشی Date میزاری سعی می کنی به قول معروف مرد زندگی رو پیدا کنی. نمی گم کار بد یا خوبی می کنی، میگم طرز فکرت اینه خودت انتخاب کنی خودت طرف رو بشناسی، بیشتر رو در رو صحبت کنی و ...
این یه بحثه
حالا وقتی میای خونه، خواستگاری داری که میدونی پسر ـه آفتاب مهتاب ندیدس، شرایط توپ مالی و اجتماعی و خانوادگی هم داره ولی مُدلش با تو فرق داره، ازیناس که نمیتونه 2کلام با دختر صحبت کنه سریع قرمز میشه.
اینجا یک نفر مثل تو هست که مُدلش کمی فرق اساسی داره با مُدل اون پسر ـه که اومده خواستگاری
ببین اصلا بحث من این نیست که تو اشتباه کردی یا اون پسره خیلی خداس، اتفاقا من اینجوری فکر نمیکنم،بزار نتیجه بحث رو بگم :

اگر تو قبول کنی که با این پسر زندگی کنی، تو که توانایی تغییر اون پسر رو نداری، توانایی تغییر خودت رو شاید 1% داشته باشی»
به مرور راحت صحبت کردن تو با مرد های دیگه (نه اینکه بی حیا هستی،منظورم اینه آدم اجتماعی ای هستی) میتونه شک تو دل اون پسر بندازه که حتی با یه خانم غریبه هم بلد نیست صحبت کنه، میتونه تورو اذیت و ناراحت کنه که شوهرت روابط اجتماعی بسیار محدودی داره، میتونه اجازه بده مادر پسر براحتی تو زندگی تو دخالت کنه چیزیکه تو متنفری، میتونه سلسله مشکلات عجیبی رو واست بوجود بیاره
دلیلش هم بسیار ساده هست » "تفاوت"
یعنی نه می گم تو ایرادی داری، نه میگم پسر ـه ایرادی داره، میگم "متفاوت" هستین.

دو تا آدم متفاوت نمی تونن با هم زندگی کنن.

حالا برگردم سر نتیجه گیری »
وقتی یک راهی رو بری (مثلا میگم:دوست پسر دوست دختر زیاد داشتن) دیگه این راه رو رفتی، و دیگه مُدلت متفاوت شده.
ولی وقتی هنوز راه خاصی رو انتخاب نکردی و بنظر بچه میرسی مثل سلول بنیادی هستی، میتونه صبر کنی تو سن پخته تر یه راه بهتر رو بری، یا تو سنین کمتر یه راه خام و پر اشتباه رو.کسیکه راه خاصی رو هنوز انتخاب جدی نکرده و نرفته دنبالش، انتخاب های بسیار بسیار بیشتری رو داره، تا کسیکه راه اصلی خودشو رفته و مُدلش عوض شده.

منظورم اینه : دوستان عزیزی که دوست پسر دوست دختر های زیادی دارن، چون مُدل رفتاریشون یک راه خاص رو در پیش گرفته، انتخاب های محدود تری دارن، یعنی میتونن هر مُدل آدمی رو برای زندگی انتخاب کنن، ولی اینکه این زندگی ادامه پیدا کنه احتمالش بسیار بسیار کمه.

متوجه منظورم شدی؟
اگر یه آدمی باشی مثل سلول بنیادی، هر مردی یا هر زنی با هر شرایطی بیاد جلوت تو میتونی براحتی خودت رو تطبیق بدی به اون مرد.

اینکه کی داره راه درست و غلط رو میره یه بحث دیگست

برای همین زندگی طولانی تری داری، شاد تری، احساس آرامش بیشتری داری که با شبیه به خودت هست و میتونی اهداف زندگیت رو با شوهر یا خانمت تطبیق بدی.

برای همینه به دخترخانم ها پیشنهاد می شه کمتر روابط دوست پسری رو پیش ببرن چون عین یک خمیر خشک و سفت میشن و طرز تفکرشون و مدلشون شکل میگیره حالا به خوب یا بد ،به خصوص اگر دوست پسر های نادرستی هم داشته باشن،اون موقع خانم ممکنه هر مدل خواستگاری داشته باشه ولی بهیچوجه نمیتونه خودش رو تطبیق بده به شوهرش چون متفاوته و به قول خودم "خمیر شخصیتش، خشک شده و شکل گرفته".ازدواج هم کنه فرقی نمی کنه خانم عوض نمیشه.ممکنه با یه پسری ازدواج کنه که اون بتونه عوض بشه، این یه بحث دیگست.ولی یادتون باشه شما توانایی عوض کردن هیچ شخصی رو ندارید، مگر طرف از قبل اصلاً خودش دوست داشته که عوض بشه و شخصیتش مثل سلول بنیادی بوده! این بحثش فرق میکنه با عوض کردن یه شخصیت شکل گرفته.

===============================================
برگردیم سر بحث تاپیک »
تحقیقات محلی، اندازه و وقارش در حد عُرف باید پیش بره بدین شکل که شما چیزهایی که دیدی یا شنیدی رو حق اظهار نظر در رابطه باهاش رو نداری (برای مثال من دیدم فلانی با یه پسر رفت با یه دختر رفت) بلکه چیزهایی که با بحث با شخص مورد نظر به نتیجه رسیدی رو میتونی در اختیار بزاری (مثلا من شخصا از ایشون پرسیدم آیا فلانه و ایشون گفت بله فلان هست)
برای همینه اگر شما طرف رو در حدی نمی شناسید که توانایی اظهار نظر قطعی در رابطه باهاش رو ندارید، خیلی راحت هنگام پرسیدن هر سوالی بگوئید : " من نمی دانم و مطمئن نیستم"
بهمین سادگی.
شما اگر به کسی کمکی نکنی یه بحثه ، اگر به یک شخص خنجر بزنی و زندگیشو تباه کنی یه بحث بسیار مهم دیگه هست.از بین این 2 مورد ترجیحا گزینه اول رو انتخاب کنید. چراکه اگر پسر بخواد با دختری ازدواج کنه وظیفه پسر هست که بتونه بفهمه با حرف و اینها، شخصیت دختر به چه شکله و قراره به چه چیزی تبدیل بشه. و این وظیفه شما شخص ثالث نیست که بخوای اینکارو انجام بدی یا در این مورد دخیل بشی.

دقت کنین حق الناس هنگامیه که از عمد به کسی صدمه بزنید، نه از روی ندانستن بگید نمی دانم.ندونستن ایراد نیست و نگفتن ایراد نیست، حق شما هست که در صورتیکه مطمئن نیستید حرفی نزنید، ولی هنگامی که از زبان شما کلماتی جاری میشن، اون موقع حق الناس به گردن شماست ، اون موقع اگر اشتباه گفته باشید یا حتی اگر شما چیزی رو که دیدید گفتید ولی طرف مقابل منظور دیگه ای رو نسبت به عرف جامعه برداشت کنه، اون دنیا بدجور صدمه می بینید.

موفق باشین. (ببخشید طولانی شد)

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بزار نظر خودمو بهت میگم (زوریه باید بشنوی :D )

هرکسی بهتر با شبیه به خودش بپره، باز با باز، این یه جمله رو بزار واست بشکافم
ببین شما بل فرض دختر راحتی هستی با پسر هایی که احساس می کنی بدرد زندگی می خورن میری بیرون بیشتر آشنا میشی Date میزاری سعی می کنی به قول معروف مرد زندگی رو پیدا کنی. نمی گم کار بد یا خوبی می کنی، میگم طرز فکرت اینه خودت انتخاب کنی خودت طرف رو بشناسی، بیشتر رو در رو صحبت کنی و ...
این یه بحثه
حالا وقتی میای خونه، خواستگاری داری که میدونی پسر ـه آفتاب مهتاب ندیدس، شرایط توپ مالی و اجتماعی و خانوادگی هم داره ولی مُدلش با تو فرق داره، ازیناس که نمیتونه 2کلام با دختر صحبت کنه سریع قرمز میشه.
اینجا یک نفر مثل تو هست که مُدلش کمی فرق اساسی داره با مُدل اون پسر ـه که اومده خواستگاری
ببین اصلا بحث من این نیست که تو اشتباه کردی یا اون پسره خیلی خداس، اتفاقا من اینجوری فکر نمیکنم،بزار نتیجه بحث رو بگم :

اگر تو قبول کنی که با این پسر زندگی کنی، تو که توانایی تغییر اون پسر رو نداری، توانایی تغییر خودت رو شاید 1% داشته باشی»
به مرور راحت صحبت کردن تو با مرد های دیگه (نه اینکه بی حیا هستی،منظورم اینه آدم اجتماعی ای هستی) میتونه شک تو دل اون پسر بندازه که حتی با یه خانم غریبه هم بلد نیست صحبت کنه، میتونه تورو اذیت و ناراحت کنه که شوهرت روابط اجتماعی بسیار محدودی داره، میتونه اجازه بده مادر پسر براحتی تو زندگی تو دخالت کنه چیزیکه تو متنفری، میتونه سلسله مشکلات عجیبی رو واست بوجود بیاره
دلیلش هم بسیار ساده هست » "تفاوت"
یعنی نه می گم تو ایرادی داری، نه میگم پسر ـه ایرادی داره، میگم "متفاوت" هستین.

دو تا آدم متفاوت نمی تونن با هم زندگی کنن.

حالا برگردم سر نتیجه گیری »
وقتی یک راهی رو بری (مثلا میگم:دوست پسر دوست دختر زیاد داشتن) دیگه این راه رو رفتی، و دیگه مُدلت متفاوت شده.
ولی وقتی هنوز راه خاصی رو انتخاب نکردی و بنظر بچه میرسی مثل سلول بنیادی هستی، میتونه صبر کنی تو سن پخته تر یه راه بهتر رو بری، یا تو سنین کمتر یه راه خام و پر اشتباه رو.کسیکه راه خاصی رو هنوز انتخاب جدی نکرده و نرفته دنبالش، انتخاب های بسیار بسیار بیشتری رو داره، تا کسیکه راه اصلی خودشو رفته و مُدلش عوض شده.

منظورم اینه : دوستان عزیزی که دوست پسر دوست دختر های زیادی دارن، چون مُدل رفتاریشون یک راه خاص رو در پیش گرفته، انتخاب های محدود تری دارن، یعنی میتونن هر مُدل آدمی رو برای زندگی انتخاب کنن، ولی اینکه این زندگی ادامه پیدا کنه احتمالش بسیار بسیار کمه.

متوجه منظورم شدی؟
اگر یه آدمی باشی مثل سلول بنیادی، هر مردی یا هر زنی با هر شرایطی بیاد جلوت تو میتونی براحتی خودت رو تطبیق بدی به اون مرد.

اینکه کی داره راه درست و غلط رو میره یه بحث دیگست

برای همین زندگی طولانی تری داری، شاد تری، احساس آرامش بیشتری داری که با شبیه به خودت هست و میتونی اهداف زندگیت رو با شوهر یا خانمت تطبیق بدی.

برای همینه به دخترخانم ها پیشنهاد می شه کمتر روابط دوست پسری رو پیش ببرن چون عین یک خمیر خشک و سفت میشن و طرز تفکرشون و مدلشون شکل میگیره حالا به خوب یا بد ،به خصوص اگر دوست پسر های نادرستی هم داشته باشن،اون موقع خانم ممکنه هر مدل خواستگاری داشته باشه ولی بهیچوجه نمیتونه خودش رو تطبیق بده به شوهرش چون متفاوته و به قول خودم "خمیر شخصیتش، خشک شده و شکل گرفته".ازدواج هم کنه فرقی نمی کنه خانم عوض نمیشه.ممکنه با یه پسری ازدواج کنه که اون بتونه عوض بشه، این یه بحث دیگست.ولی یادتون باشه شما توانایی عوض کردن هیچ شخصی رو ندارید، مگر طرف از قبل اصلاً خودش دوست داشته که عوض بشه و شخصیتش مثل سلول بنیادی بوده! این بحثش فرق میکنه با عوض کردن یه شخصیت شکل گرفته.

===============================================
برگردیم سر بحث تاپیک »
تحقیقات محلی، اندازه و وقارش در حد عُرف باید پیش بره بدین شکل که شما چیزهایی که دیدی یا شنیدی رو حق اظهار نظر در رابطه باهاش رو نداری (برای مثال من دیدم فلانی با یه پسر رفت با یه دختر رفت) بلکه چیزهایی که با بحث با شخص مورد نظر به نتیجه رسیدی رو میتونی در اختیار بزاری (مثلا من شخصا از ایشون پرسیدم آیا فلانه و ایشون گفت بله فلان هست)
برای همینه اگر شما طرف رو در حدی نمی شناسید که توانایی اظهار نظر قطعی در رابطه باهاش رو ندارید، خیلی راحت هنگام پرسیدن هر سوالی بگوئید : " من نمی دانم و مطمئن نیستم"
بهمین سادگی.
شما اگر به کسی کمکی نکنی یه بحثه ، اگر به یک شخص خنجر بزنی و زندگیشو تباه کنی یه بحث بسیار مهم دیگه هست.از بین این 2 مورد ترجیحا گزینه اول رو انتخاب کنید. چراکه اگر پسر بخواد با دختری ازدواج کنه وظیفه پسر هست که بتونه بفهمه با حرف و اینها، شخصیت دختر به چه شکله و قراره به چه چیزی تبدیل بشه. و این وظیفه شما شخص ثالث نیست که بخوای اینکارو انجام بدی یا در این مورد دخیل بشی.

دقت کنین حق الناس هنگامیه که از عمد به کسی صدمه بزنید، نه از روی ندانستن بگید نمی دانم.ندونستن ایراد نیست و نگفتن ایراد نیست، حق شما هست که در صورتیکه مطمئن نیستید حرفی نزنید، ولی هنگامی که از زبان شما کلماتی جاری میشن، اون موقع حق الناس به گردن شماست ، اون موقع اگر اشتباه گفته باشید یا حتی اگر شما چیزی رو که دیدید گفتید ولی طرف مقابل منظور دیگه ای رو نسبت به عرف جامعه برداشت کنه، اون دنیا بدجور صدمه می بینید.

موفق باشین. (ببخشید طولانی شد)

وای انقد طولانی شد من زیاد نتونستم جمع بندی کنم :D
ولی با این قسمت حرفتون که کبوتر با کبوتر باز با باز موافقم
و بیشتر صحبتم برا این بود که بگم اگه دو نفر با هم رابطه دارن دلیل بر بی حیایی نیست
و تمام گذشته رو هم نباید گفت چون ضرورتی نداره

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا