تحقیقات محلی اصفهانیها برای خواستگاری - حتماً بخونید

Fahim!

عضو جدید
شما که خواننده این مطلب هستید ، سعی کنید به لهجه اصفهانی بخونید ، چون خیلی زیباست

موضوع : تحقيقات محلي براي بررسي شرايط داماد

مكان: يكي از محلات قديمي اصفهان

زمان : صلات ظهر

خ.ع = خانواده عروس
ه = همسايه داماد

خ . ع: ببخشيد ما در موردي يه امري خيري خِدمِت رسيديم ميخواستيم يه اطلاعاتي در موردي اين همسايه بغليدون بيگيريم بيبينيم چه جور آدمايي هستن؟

ه: والا خيلي آدمهاي محترمين! پِسِرشونم بِچهِ اي خوبيِس اما اِگه اين سيگاره رَم نيميكشيد ديگه نوري علي نور بود!

خ.ع: ببخشيد!! مگه دوماد سيگارم ميكشن؟!!

ه: سيگار كه نه!! اما خوب شوما حَساب كون بعدي يه بس تِرياك، خوب يه نخ سيگارم ميچِسبِد!!

خ.ع: اِ !! مگه دوماد ترياكيند!!

ترياكي كه نه اما خوب وقتي آدم صپي اولي وخ (صبح اول وقت) بعدي يه شب بيداري خسته و هلاك اِز دزدي مياد خونه خوب يه بس ترياكم ميچسبد!!!

خ.ع: دزدي؟!!! دوماد دزدم تشريف دارن؟!!

ه: دزد كه نه! اما خوب خرجي خانوم بازي و عرق خوري و اينا بايد از يه جايي در بياد ديگه!!!

خ.ع: خانوم باز ؟!! عرق خور؟!!!

ه: نه به اون صورِتي كه شوما فكر ميكونين!! اما خوب اين آقا دوماد اِز وقتي كه رَف حبس تو زندان با يه سري لات و لوت و دزد و چاقو كش و كلّاش آشنا شد خوب اونام زيري پاش نيشستن! والا خودش بچه يي خوبيِس!!!

خ.ع : زندان؟!!!!

زندان كه نه!! اما خوب جوونند و جاهل ديگه شانس اُورد خونواده مقتول رضايت دادن اِگِه نه حالا حالا تو حبس بود شايدم دارش ميزدن!!

خ.ع : مقتول؟!!!! قتل هم كردن ايشون؟!!

قتل كه نه .....اصن ولش كون به ما چه!! آدم خوب نيس پش سري مردوم صفه بزارِد. بخصوص در امري خير!! اين يخده (يه خورده) ايرادو دارِد اما رو هم رفته بچه اي خوبيس!!!

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا دختر بهش دادان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من نه از اصفهانيها زن بگيريد نه زن بديد چون امكان داره اگه دختربهشون بديد دخترتون بعد چند روز از گشنگي تلف شه وبه ديار باقي بشتابه..!!!!!!!!:biggrin::biggrin:
واگه دختر بگيريد دختره انقدر خسيس بازي درمياره شام نهار صبحانه رو يكي ميكنه ميده به پسرتون تا پسرتون بعد چند ماه ايشون هم به ديار باقي مي شتابه ...!!!!!!!!:D
اين يه تجربست لطفاً جدي بگيريد..!!!!!!!!!!:biggrin:

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم یه خاطره هایی از شهرش و آدماش دارم که بدم میاد.

هم شدیدا با خسیسی و خرج نکردنشون مشکل دارم.

حتی اونی که خیلی هم ادعای دست و دلبازیش میشه بعضی جاها گند میزنه.

اینو اگه گفتم واسه اینکه تو دلم مونده بود و باید بیان میکردم.

حالا اگه شد یه بار دقیق توضیح هم میدم راجبش به چه دلایلی.

amiralimilad

عضو جدید
وا لا ما خودمون لباس فوروشیم اما هرکی اومده س اِزِمون چیز خِریده س بَتِری اصفانیا در اومده

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هم یه خاطره هایی از شهرش و آدماش دارم که بدم میاد.

هم شدیدا با خسیسی و خرج نکردنشون مشکل دارم.

حتی اونی که خیلی هم ادعای دست و دلبازیش میشه بعضی جاها گند میزنه.

اینو اگه گفتم واسه اینکه تو دلم مونده بود و باید بیان میکردم.

حالا اگه شد یه بار دقیق توضیح هم میدم راجبش به چه دلایلی.

بر عکس شما من هم خاطره های خوبی از مردم اطفهان دارم هم دوستای خیلی خوبی از مردمون این شهر با صفا . دوست عزیز دلیل نداره اون آدمی ( یا حالا افرادی ) که شما باهاشون برخورد داشتین نماینده همه مردم اصفهان بوده باشن ! حتی خیلی از مردم جنوب که دعوی مهمون نوازی دارن خسیس هستن پس دلیل می شه که ... دل شما محترم ولی این کار درستی نیست که یه عده را به خاطر نظریات شخصیمون زیر سوال ببریم خوش باشید یا حق قربون هر چی ایرونیه :دی

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
بر عکس شما من هم خاطره های خوبی از مردم اطفهان دارم هم دوستای خیلی خوبی از مردمون این شهر با صفا . دوست عزیز دلیل نداره اون آدمی ( یا حالا افرادی ) که شما باهاشون برخورد داشتین نماینده همه مردم اصفهان بوده باشن ! حتی خیلی از مردم جنوب که دعوی مهمون نوازی دارن خسیس هستن پس دلیل می شه که ... دل شما محترم ولی این کار درستی نیست که یه عده را به خاطر نظریات شخصیمون زیر سوال ببریم خوش باشید یا حق قربون هر چی ایرونیه :دی

ميدونم خوب و بد داره.

حتي يه خانواده هم هستن كه دوستاي عمومن و قبلنا هر وقت ميرفتيم كلي مهمون نواز بودن.

اما فكر كنم 70 يا 80 درصدشون خسيس باشن ديگه،نشون به اين نشون كه رستوران و فست فود درست و حسابي توش پيدا نميكني و اگرم ادرسشو از كسي بپرسي ميگن نون و پنير و سبزي و گوجه بخورين بهداشتي تره :D

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم کرم از خود درخته( ببخشید چون یه عیبی که اصفهانیها دارند اینه که رک هستند). راست میگی خسیسند اینجا هم اعلام میکنم کسی نیاد اصفهان گدایی( البته اینو غیر مستقیم گفتم)

Persia Boy

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من نه از اصفهانيها زن بگيريد نه زن بديد چون امكان داره اگه دختربهشون بديد دخترتون بعد چند روز از گشنگي تلف شه وبه ديار باقي بشتابه..!!!!!!!!:biggrin::biggrin:
واگه دختر بگيريد دختره انقدر خسيس بازي درمياره شام نهار صبحانه رو يكي ميكنه ميده به پسرتون تا پسرتون بعد چند ماه ايشون هم به ديار باقي مي شتابه ...!!!!!!!!:D
اين يه تجربست لطفاً جدي بگيريد..!!!!!!!!!!:biggrin:
البته توصیه میکنم با قزوینیها هم ازدواج نکنید چون به خاطر مسائل جنسی کارتون به طلاق کشیده میشه:w20:

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته توصیه میکنم با قزوینیها هم ازدواج نکنید چون به خاطر مسائل جنسی کارتون به طلاق کشیده میشه:w20:

راست ميگي چون من تبريزي هستم
و فقط قزوين زندگي مي كنم البته نه اينكه از حرفت خوش اومده :mad: مواظب باشه كه قزوين پيدات نشه.. اگر درصد آمار طلق رو نگاه كني ميفهمي كدوم استان آمارش بالاست..

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم کرم از خود درخته( ببخشید چون یه عیبی که اصفهانیها دارند اینه که رک هستند). راست میگی خسیسند اینجا هم اعلام میکنم کسی نیاد اصفهان گدایی( البته اینو غیر مستقیم گفتم)
ببخشيد ما تبريزي ها هم خيلي بيشتر از شما رك هستيم ولي شما خيلي ... هستيد :biggrin:بيشتر از اون چيزي كه خودت توصيف كردي هستي:D
ببين راستي اينا همش شوخي بود ما ارادت داريم خدمت تمام مردم اصفهان وايران
البته زياد خوشحال نباش اصفهان نصف جهان اگر تبريز نباشد:cool:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که خواننده این مطلب هستید ، سعی کنید به لهجه اصفهانی بخونید ، چون خیلی زیباست

موضوع : تحقيقات محلي براي بررسي شرايط داماد

مكان: يكي از محلات قديمي اصفهان

زمان : صلات ظهر

خ.ع = خانواده عروس
ه = همسايه داماد

خ . ع: ببخشيد ما در موردي يه امري خيري خِدمِت رسيديم ميخواستيم يه اطلاعاتي در موردي اين همسايه بغليدون بيگيريم بيبينيم چه جور آدمايي هستن؟

ه: والا خيلي آدمهاي محترمين! پِسِرشونم بِچهِ اي خوبيِس اما اِگه اين سيگاره رَم نيميكشيد ديگه نوري علي نور بود!

خ.ع: ببخشيد!! مگه دوماد سيگارم ميكشن؟!!

ه: سيگار كه نه!! اما خوب شوما حَساب كون بعدي يه بس تِرياك، خوب يه نخ سيگارم ميچِسبِد!!

خ.ع: اِ !! مگه دوماد ترياكيند!!

ترياكي كه نه اما خوب وقتي آدم صپي اولي وخ (صبح اول وقت) بعدي يه شب بيداري خسته و هلاك اِز دزدي مياد خونه خوب يه بس ترياكم ميچسبد!!!

خ.ع: دزدي؟!!! دوماد دزدم تشريف دارن؟!!

ه: دزد كه نه! اما خوب خرجي خانوم بازي و عرق خوري و اينا بايد از يه جايي در بياد ديگه!!!

خ.ع: خانوم باز ؟!! عرق خور؟!!!

ه: نه به اون صورِتي كه شوما فكر ميكونين!! اما خوب اين آقا دوماد اِز وقتي كه رَف حبس تو زندان با يه سري لات و لوت و دزد و چاقو كش و كلّاش آشنا شد خوب اونام زيري پاش نيشستن! والا خودش بچه يي خوبيِس!!!

خ.ع : زندان؟!!!!

زندان كه نه!! اما خوب جوونند و جاهل ديگه شانس اُورد خونواده مقتول رضايت دادن اِگِه نه حالا حالا تو حبس بود شايدم دارش ميزدن!!

خ.ع : مقتول؟!!!! قتل هم كردن ايشون؟!!

قتل كه نه .....اصن ولش كون به ما چه!! آدم خوب نيس پش سري مردوم صفه بزارِد. بخصوص در امري خير!! اين يخده (يه خورده) ايرادو دارِد اما رو هم رفته بچه اي خوبيس!!!
بله.........

alikolahdoozan

عضو جدید
بیا اصفهان تا فست و فود و .... رو نشونت بدم . امروز یه بچه تهران مهمانم بود بردمش یک جایی کف کرد . حرف مفت نزن . شاید 4 تا پیره مرد مردنی این ریختی باشند اما همه رو جمع نبند

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خطاب به HAQIQAT

خطاب به HAQIQAT

نخيرم اصفهانيها خيليم گلن.مگه چشونس؟تازه من خيلي شيرازي ها را دوست ميداشتم ولي حالا كه اينجوري گفتي يا وا ديگه دوسشون ندارم.

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیا اصفهان تا فست و فود و .... رو نشونت بدم . امروز یه بچه تهران مهمانم بود بردمش یک جایی کف کرد . حرف مفت نزن . شاید 4 تا پیره مرد مردنی این ریختی باشند اما همه رو جمع نبند

منم نگفتم که همشون.

تازه اونی هم که به ما گفت برین نون و گوجه بخورین خودش سوار زانتیا بود :D

ولی دفعه بعد اگه خواستم بیام حتما از شما آدرس خواهم گرفت ;)

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید

ببخشید

نخيرم اصفهانيها خيليم گلن.مگه چشونس؟تازه من خيلي شيرازي ها را دوست ميداشتم ولي حالا كه اينجوري گفتي يا وا ديگه دوسشون ندارم.

خب دیگه بعضی وقتا ادم اعصابش خورده بعضی حرفها رو به نیمه اشتباه بیان میکنه :)

بالا