تاپیک سوالات کنترل

eee.eee99

عضو جدید
با سلام
با تشکر از دوست گرامی که دستورات مطلب در مورد کنترل را در سایت گذاشتن اگر امکان دارد دستورات مطلب در مورد بررسی سیستم های قدرت ( روش های پخش بار )
در صورت در دسترس بودن در تاپیک بگذارند.
ترجیحا به زبان فارسی همراه با مثال.
با تشکر
کتاب hadi سعادت توش یک cd داشت که برنامه های کتاب رو تو مطلب نوشته بود ،میتونه خیلی مفید باشه .

eli1989

عضو جدید
سلام

من 2تا سوال داشتم
1-برای تعیین پارامترهای کنترلر به جز روش زیگلز نیکولز چند روش وجود دارد؟
2-تحت چه شرایطی فید بک مثبت به وجود میاید؟

ممنون

kzk

عضو جدید
soal

soal

man gerayesham ectetonice hala vase arshad hamun gerayeshe khodamo edame bedam behtare ya kontol kasi raje be kontorl be man etelae mide

Amarok

عضو جدید
نمیدونم بازم ممنون
حالا این شکلک تهش برای من بود؟

جالبه!من هیچ شکلکی مناسب حالت فکر کردن پیدا نکردم ...D:

مثلا اینو میزاشتم => :surprised:...چطور بود؟...:D

توضیح:اینو توضیح دادم که مبادا سوء تفاهم شه! اصلا قصد بدی نداشتم!ا:(...:cry:....؟

نتیجه: بی خیال؟ باشه بقیش واسه خارج از کلاس...؟؟؟(چشمک)

eli1989

عضو جدید
جالبه!من هیچ شکلکی مناسب حالت فکر کردن پیدا نکردم ...D:

مثلا اینو میزاشتم => :surprised:...چطور بود؟...:D

توضیح:اینو توضیح دادم که مبادا سوء تفاهم شه! اصلا قصد بدی نداشتم!ا:(...:cry:....؟

نتیجه: بی خیال؟ باشه بقیش واسه خارج از کلاس...؟؟؟(چشمک)

نه بابا مهم نیست:)

sahard

عضو جدید
سلام.من باید یه پروژه در مورد مقایسه انواع کارت های کنترل تهیه کنم،میشه بهم کمک کنید؟

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

من 2تا سوال داشتم
1-برای تعیین پارامترهای کنترلر به جز روش زیگلز نیکولز چند روش وجود دارد؟
2-تحت چه شرایطی فید بک مثبت به وجود میاید؟

ممنون
1- بله روشهای دیگری مثل روش کوهن-کون (CC) یا CHR یا فرتیک (FR) و ... هم وجود داره که متدوالترینش همون ZN هست.
2- فیدبک مثبت یعنی چی؟ منظورتون فیدفوروارد که نیست؟ کلاً بیشتر با فیدبک منفی سرکار داریم!

e_mech

عضو جدید
درود بر دوستان

من دارم یه پروژه ی نسبتا کامل در مورد سنسور های اثر هال تهیه می کنم. یه سوالی برام پیش اومده که نتونستم جوابی براش پیدا کنم. سوالم اینه:

همونطور که می دونید سنسور هال سنسور میدان مغناطیسیه. می خواستم ببینم آیا میدان مغناطیسی زمین هم

تاثیری در خروجی این سنسور داره؟ منظورم اینه که آیا این سنسور برای دو سیستم مشابه که در دو نقطه ی مختلف

از کره ی زمین( مثلا یکی تو قطب جنوب و اون یکی تو قطب شمال) قرار درند، خروجی های یکسانی رو به ما میده یا

نه؟

پیشاپیش از وقتی که میذارید و این پست رو می خونید سپاس گذارم

تا سه شنبه ساعت 11 صبح وقت دارم

بدرود

meoiotu

عضو جدید
کمکم کنید

کمکم کنید

سلام بچه ها.من یه هفته وقت دارم تا پروژه کنترلم تحویل بدم.خواهشا کمک کنید.موضوعشم دلخواهه.یه سیستم حداقل 2 درجه و بررسی تابع تبدیل و دیاگرامهای بود و نایکوئیست و ...خواهشا کمک کنید.حتی اگه پولی هم باشه:(:(:(:cry:

Amarok

عضو جدید
سلام بچه ها.من یه هفته وقت دارم تا پروژه کنترلم تحویل بدم.خواهشا کمک کنید.موضوعشم دلخواهه.یه سیستم حداقل 2 درجه و بررسی تابع تبدیل و دیاگرامهای بود و نایکوئیست و ...خواهشا کمک کنید.حتی اگه پولی هم باشه:(:(:(:cry:

اگه واحد کنترل دارید و کتاب اوگاتا

همش توی کتاب هست

با شرح کامل

Amarok

عضو جدید
درخواست کمک - شبکه های عصبی متلب - Mathlab

درخواست کمک - شبکه های عصبی متلب - Mathlab

سلام به دوستان

تو مبحث شبیه سازی شبکه های عصبی در متلب

من یه epoch نوشتم که and رو بهش یاد میده

کد:
[LEFT] clear all
p =[1 1 0 0 ; 1 0 1 0]
t =[1 1 1 0 ];
w = [rand(1) rand(1)];
b = rand(1);
epoch = 100;
ww = [];
bb = [];
eta = .3;
for k=1:epoch
    for i=1:4
        x = [p(1,i);p(2,i)];
        O = w * x + b;
        w = w + eta * (t(1,i) - O) * x'
        b = b + eta * (t(1,i) - O)
    end
    ww = [ww w'];
    bb = [bb b];
end
plot(ww(1,:),'r')   
hold on 
plot(ww(2,:),'b')
hold off
[/LEFT]

آیا برنامم مشکلی نداره؟

2 - چجوری می تونم تستش کنم؟

با چه command هایی دقیقا می تونم این کار رو انجام بدم؟

متشکرم

mehdi_m_kh

عضو جدید
سلام به همه مهندسین و دوستان گلم
من رشته برق گرایش قدرت می خونم دوست دارم Plc رو یاد بگیرم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم
می خوام بدونم که باید از کجا شروع کنم البته یک مقدار اطلاعات دارم و با زبان لدر و بلوک های منطقی آشنایی دارم و می تونم تا حدودی برنامه نویسی های ساده انجام بدم
یک سوال دیگه اینکه تو لیست بعضی از آموزشگاهها اتوماسیون صنعتی هست با plc این دوتا چقدر با هم متفاوت هستند یا اصلا تفاوت ندارن؟
ممنون:gol:

tick taack

عضو جدید
کمک برای پروژه کنترل با مطلب.ضروری

کمک برای پروژه کنترل با مطلب.ضروری

سلام خسته نباشین .من فقط یه سوال کوچولو دارم .اصلا بلد نیستم جبران کننده طراحی کنم.لطفا برای این دو سوال کمکم کنید یعنی باید مقدار k و قطب و صفر مطلوب را با مطلب پیدا کنیم که اصلا این k همه چیو ریخته بهم .لطفا تا سوم وقت دارم.لطفا.:cry::cry::eek:skfF7BD.jpg
negar6888@gmail.com

آخرین ویرایش:

eee.eee99

عضو جدید
jobran konande chi? Lead,Lag ya PI,,,,, ya bahre khali?
سلام خسته نباشین .من فقط یه سوال کوچولو دارم .اصلا بلد نیستم جبران کننده طراحی کنم.لطفا برای این دو سوال کمکم کنید یعنی باید مقدار k و قطب و صفر مطلوب را با مطلب پیدا کنیم که اصلا این k همه چیو ریخته بهم .لطفا تا سوم وقت دارم.لطفا.:cry::cry::eek:مشاهده پیوست 42807
negar6888@gmail.com

+BACHE

عضو جدید
salam be hameye mohandesine aziz....man pdf e ketabe kontrole ogata ro mikhastam...agar darin bizahmat lotf konin

eee.eee99

عضو جدید
lead ham moshabehe hamine
مشاهده پیوست IMG.pdf
سلام خسته نباشین .من فقط یه سوال کوچولو دارم .اصلا بلد نیستم جبران کننده طراحی کنم.لطفا برای این دو سوال کمکم کنید یعنی باید مقدار k و قطب و صفر مطلوب را با مطلب پیدا کنیم که اصلا این k همه چیو ریخته بهم .لطفا تا سوم وقت دارم.لطفا.:cry::cry::eek:مشاهده پیوست 42807
negar6888@gmail.com

آخرین ویرایش:

tick taack

عضو جدید
عجب جایی.یا اعضاش متلب بلد نیستن یا اصلا حوصله کمک کردن ندارن :(

سلام خسته نباشین .من فقط یه سوال کوچولو دارم .اصلا بلد نیستم جبران کننده طراحی کنم.لطفا برای این دو سوال کمکم کنید یعنی باید مقدار k و قطب و صفر مطلوب را با متلب پیدا کنیم که اصلا این k همه چیو ریخته بهم .لطفا تا سوم وقت دارم.لطفا.:cry::cry::eek:مشاهده پیوست 42807
negar6888@gmail.com

mohsen256

عضو جدید
کمک در مورد plc فاتک .....خیلی فوریه!!!

کمک در مورد plc فاتک .....خیلی فوریه!!!

سلام ...دوستان میخواستم از اساتیدی که با plc های فاتک کار کردن یه سوال بپرسم.....
اول اینکه توی نرم افزارش میخوام مقدار به مقایسه کننده بدم...به sa و sb ....جلوی این مقادیر چی باید بنویسم و از کجا بخونمشون...یادمه توی زیمنس مینوشتم qw0...ولی اینجا همه چی فرق داره...دوم اینکه طرف میخواد چند تا سنسور انالوگ براش کار کنم ..از چه تابعی استفاده کنم و وچطوری باید مقدار دهی بشه و سوم اینک میخواد با کامپیوتر شبکه کنتش تا با کامپیوتر کنترلش کنه...این plc هم مثل plc دلتا دو تا پورت داره که اونطوری که من فهمیدم از کاتالوگش ظاهرا پورت rs485 برای ارتباط plc ها با همه و پورت RS232 برای ارتباط با کامپیوتر یعنی همه plc ها با پورت485 به هم وصل میشن و باپورت 232 یکی از plc ها به کامپیوتر...............لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره کمکم کنه که گیرم...ممنون از همه اساتید محترم