تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد

890031156

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

آ قربون دهنت!!;)

پس این چی میگه؟؟:confused:

مشاهده پیوست 194570
سلام داداش
حلی که گذاشتی اشتباهه
1/ صفر + و صفر - رو اشتباهی قلم داد کردی درست کشیدی دو نیم دور رو ولی صفر +و- اشتباه کشیدی وجهت مسیر منفی بی نهایت تا صفر برعکسه
2/همون طور که دوستمونم گفتن خطا که صفره اون هیچ ،برا پایداری هم تناسب با تغییر نقطه بر خورد با محور حقیقی میتونه پایدار کنه

samin_m

کاربر ممتاز
سلام داداش
حلی که گذاشتی اشتباهه
1/ صفر + و صفر - رو اشتباهی قلم داد کردی درست کشیدی دو نیم دور رو ولی صفر +و- اشتباه کشیدی وجهت مسیر منفی بی نهایت تا صفر برعکسه
2/همون طور که دوستمونم گفتن خطا که صفره اون هیچ ،برا پایداری هم تناسب با تغییر نقطه بر خورد با محور حقیقی میتونه پایدار کنه

ممنونم!

ب خدا این حل من نیس! حل پارسه هست:D:Dهه هه

ب نظر منم P بود،بعد اینجا گفته PD شک کردم

millad!

عضو جدید
گزینه یک درسته، دو تا قطب در مبدا داریم که در همه مشترکه ( البته چون زاویه خروج از قطبا 90+- میشه پس اینطوری هم میتونیم بگیم دو قطب در مبدا داریم ) ، حالا مکان به سمت راست رفته یعنی چیزی که در 0.5- وجود داره اونو دفع کرده یعنی قطب بوده ، حالا دو تایه دیگه هم باید صفر باشن چون مکان بهشون وارد میشه .

ممنون از پاسختون...البته ببخشید گزینه صحیحو فراموش کردم بگم...سنجش گزینه 2 رو اعلام کرده ،به نظرم مشکل سر همون 5. هستش که آیا قطبه یا صفره؟
البته بعضی تستا قبلا اومده که:
افزودن یک صفر به تابع تبدیل حلقه باز مکار رو به سمت چپ میکشونه اینجا برای 0.5 درسته ولی برای 3- درست نیست و علتش رو هم نمیدونم چرا؟؟

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون...البته ببخشید گزینه صحیحو فراموش کردم بگم...سنجش گزینه 2 رو اعلام کرده ،به نظرم مشکل سر همون 5. هستش که آیا قطبه یا صفره؟
البته بعضی تستا قبلا اومده که:
افزودن یک صفر به تابع تبدیل حلقه باز مکار رو به سمت چپ میکشونه اینجا برای 0.5 درسته ولی برای 3- درست نیست و علتش رو هم نمیدونم چرا؟؟

از لحاظ درستی گزینه سازمان سنجش درسته من مکان گزینه 2 رو با مطلب رسم کردم این شد : 104.jpg

البته مکان گزینه یک هم به صورت 105.jpg

منم اشتباه کردم مکان در ابتدا به سمت چپ کشیده میشه بعد میره اون سمت . گزینه 2 درسته .

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
دوستان یکی لطف کنه با یه مثال روش بدست آوردن محل برخورد نایکوئیست با محور موهومی و ححو حقیقی توضیح بده .
سپاسگذارم

millad!

عضو جدید
از لحاظ درستی گزینه سازمان سنجش درسته من مکان گزینه 2 رو با مطلب رسم کردم این شد : مشاهده پیوست 194581

البته مکان گزینه یک هم به صورت مشاهده پیوست 194582

منم اشتباه کردم مکان در ابتدا به سمت چپ کشیده میشه بعد میره اون سمت . گزینه 2 درسته .

ممنون با متلبش جالب بود
این جا به ازای بهره منفی که مساله چه تاثیری در انتخاب گزینه داره؟
حقیقت هنوز من نفهمیدم چرا 5. به عنوان صفر قبول شد و 3 قطب؟

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون با متلبش جالب بود
این جا به ازای بهره منفی که مساله چه تاثیری در شکل داره؟

چون در صورت سوال گفته k منفی پس چون فیدبکم منفی فرض میشه از قوانین مثبت استفاده میکنیم ، اما اگه k مثبت بگیریم و فیدبک منفی فرض کنیم قوانین منفی و شکل به صورت 106.jpg
در مورد اینکه صفر قطب چطور شد بگم که شما واسه اینکه با چشم بگید صفر کدومه قطب کدومه باید مکانهای مختلفی رو ببنید و دیگه واستون قابل تجسم باشه ، منم خودم چون چند وقته مرور مکرر رو مطالب ندارم اشتباه گزینه یکو گفتم ، و از شما هم ممنون با سوالتون باعث شدید من اینا برام مرور شه .

890031156

کاربر ممتاز
درود
دوستان یکی لطف کنه با یه مثال روش بدست آوردن محل برخورد نایکوئیست با محور موهومی و ححو حقیقی توضیح بده .
سپاسگذارم
سلام
قطع با محور موهومی که تو نایکوئیست بدرد نمیخوره
قطع با محور حقیقی مهمه که من با راث بدست میارم
یعنی معادله مشخصه رو مینویسم و سطر صفر میارم و به ازای k ای که سطر صفر شده محل قطع بدست میاد
اگه k منفی باشه در قسمت + محور حقیقی قطع داریم و اگرم k مثبت باشه در قسمت منفی محور حقیقی قطع داریم
مکان دقیق هم k مورد نظر رو عکس میکنیم با یه علامت منفی و بدست میاد!
البته روش تا حدودی ابتکاریه و تمرین زیاد میخواد
راه طولانی جداسازی حقیقی و موهومی هست

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
قطع با محور موهومی که تو نایکوئیست بدرد نمیخوره
قطع با محور حقیقی مهمه که من با راث بدست میارم
یعنی معادله مشخصه رو مینویسم و سطر صفر میارم و به ازای k ای که سطر صفر شده محل قطع بدست میاد
اگه k منفی باشه در قسمت + محور حقیقی قطع داریم و اگرم k مثبت باشه در قسمت منفی محور حقیقی قطع داریم
مکان دقیق هم k مورد نظر رو عکس میکنیم با یه علامت منفی و بدست میاد!
البته روش تا حدودی ابتکاریه و تمرین زیاد میخواد
راه طولانی جداسازی حقیقی و موهومی هست

دمت گرم عالی بود .
این راه جداسازی خیلی رو اعصابم بود .
سپاس بابت راهنمایی :gol:

S_Ramezani

عضو جدید
سوال حذف شده برق 92

سوال حذف شده برق 92

سلام
خیلی خوشحالم که با چنین جمع خوبی آشنا شدم ولی ای کاش که زودتر این انجمن رو دیده بودم.

من در يكي از سوالات کنترل سال پيش به مشکلی برخوردم که امیدوارم دوستان بتونن کمکی کنند. در سوال 2 كنترل سال پيش (يا همان سوال 56 دفترچه)، گفته شده كه در خصوص كرانداري سيگنالهاي y و u در حضور ورودي پله واحد N=R=1/s قضاوت كنيم. همون سوالی که فراموش کرده بود محل سیگنال u رو بگه:
56.jpg
حالا من فرض کردم u خروجی بلوک C باشه و بصورت زیر استدلال کردم:
در حالت N=R=1/s، ورودي سيستم بالكل "صفر" ميشه و هيچ سيگنالي براي تحريك سيستم وجود نداره. از طرفي هيچ صحبتي هم در مورد شرايط اوليه سيستم نشده و بنابراين اگر اونها رو هم صفر در نظر بگيريم، هر دو سيگنال y و u نه تنها كراندار ميشن، بلكه دقيقا "صفر" هم هستن (البته اين رو هم بگم كه هيچ نشوني براي وجود حذف صفر و قطب سمت راست در سيستم وجود نداره و بنابراين من در تخمين G هيچ صفر و قطب ناپايداري رو هم لحاظ نكردم)

حالا مشكل من اينه كه یکی از دوستانم میگفت كتاب سورمه اي دانشگاه تهران و استادشون به جواب ديگه ای رسيدن. لطفا اگر کسی از دوستان بلد هست راهنمایی کنه.

اگر هم ممکنه لطفا یکی از دوستان که کتاب سورمه ای رو داره نگاه کنه ببینه چه گزینه ای رو زده؟

البته من این سوال رو به دو تا از اساتید کنکور هم ایمیل زدم و پرسیدم ولی نگرانم که دیر پاسخ بدن و دوباره امسال توی کنکور بیاد.

آخرین ویرایش:

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
خیلی خوشحالم که با چنین جمع خوبی آشنا شدم ولی ای کاش که زودتر این انجمن رو دیده بودم.

من در يكي از سوالات کنترل سال پيش به مشکلی برخوردم که امیدوارم دوستان بتونن کمکی کنند. در سوال 2 كنترل سال پيش (يا همان سوال 56 دفترچه)، گفته شده كه در خصوص كرانداري سيگنالهاي y و u در حضور ورودي پله واحد N=R=1/s قضاوت كنيم. همون سوالی که فراموش کرده بود محل سیگنال u رو بگه:
حالا من فرض کردم u خروجی بلوک C باشه و بصورت زیر استدلال کردم:
در حالت N=R=1/s، ورودي سيستم بالكل "صفر" ميشه و هيچ سيگنالي براي تحريك سيستم وجود نداره. از طرفي هيچ صحبتي هم در مورد شرايط اوليه سيستم نشده و بنابراين اگر اونها رو هم صفر در نظر بگيريم، هر دو سيگنال y و u نه تنها كراندار ميشن، بلكه دقيقا "صفر" هم هستن (البته اين رو هم بگم كه هيچ نشوني براي وجود حذف صفر و قطب سمت راست در سيستم وجود نداره و بنابراين من در تخمين G هيچ صفر و قطب ناپايداري رو هم لحاظ نكردم)

حالا مشكل من اينه كه یکی از دوستانم میگفت كتاب سورمه اي دانشگاه تهران و استادشون به جواب ديگه ای رسيدن. لطفا اگر کسی از دوستان بلد هست راهنمایی کنه.

اگر هم ممکنه لطفا یکی از دوستان که کتاب سورمه ای رو داره نگاه کنه ببینه چه گزینه ای رو زده؟

البته من این سوال رو به دو تا از اساتید کنکور هم ایمیل زدم و پرسیدم ولی نگرانم که دیر پاسخ بدن و دوباره امسال توی کنکور بیاد.

دوست عزیز این حل کتاب دانشگاه تهرانه 107.jpg
البته یه بار که سر این سواله بحث کردیم بعضی از بچها (فکر کنم اقا ارمین بود) میگفتن که این حل درست نیست اما من خودم حل کتاب دانشگاه تهرانو قبول دارم و بنظرم حل خوبیه .

S_Ramezani

عضو جدید
دوست عزیز این حل کتاب دانشگاه تهرانه
البته یه بار که سر این سواله بحث کردیم بعضی از بچها (فکر کنم اقا ارمین بود) میگفتن که این حل درست نیست اما من خودم حل کتاب دانشگاه تهرانو قبول دارم و بنظرم حل خوبیه .
ممنون از پاسخ سريعتون

گزينه 4 همون گزينه اي هست كه گفته هر دو سيگنال كراندار ميشه؟

آخه بنظرم اگر اينطور باشه اونوقت حل يكي از اساتيد معروف كنكور نادرست ميشه و بعيد ميدونم ايشون اشتباه كنه... اگر كسي از دوستان حل كلاسي اساتيد يا كتابهاي معتبر رو داره ميشه لطف كنه اينجا آپلود كنه؟ بنظرم امسال هم اين تست تكرار ميشه.

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ممنون از پاسخ سريعتون

آخه بنظرم اگر اينطور باشه اونوقت حل يكي از اساتيد معروف كنكور نادرست ميشه و بعيد ميدونم ايشون اشتباه كنه... اگر كسي از دوستان حل كلاسي اساتيد يا كتابهاي معتبر رو داره ميشه لطف كنه اينجا آپلود كنه؟ بنظرم امسال هم اين تست تكرار ميشه.

بله گزینه 4 همونه که میگه هر دو کراندار هستن
در مورد اون استای هم گه گفتید درست ما هم اونو میشناسم و ایشون یه جوری دیگه جواب دادن (که ارمین جان هم همون جوابو گفتن) به قدرت این استادم در کنترل شکی نیست اما خب الان شمایید که باید نتیجه گیری خودتونو بکنید و روش حلی رو برای این سوال در نظر بگیرید .
در مورد بقیه کتب هم فکر نکنم فعلا کتابی اینو به صورت قاطع جواب داده باشه چون همه بعد از کتاب دانشگاه تهران اونو در کتابشون میارن .

Armin-Z

کاربر ممتاز
ممنون از پاسخ سريعتون

سلام دوستم، همونطور که حمید جان گفت این تست رو این سوال توی کتاب دانشگاه تهران حل قابل قبولی داره که من خودم ایرادی الان بهش نمیبینیم، ولی استاد شیرین آبادی نظرشون متفاوت هست و با منطق کنترلی میگن که تابع تبدیل های که حذف رو نمیبینن و توی مسیرشون قطب ناپایدار هست، خروجی نامحدود میدن، من نظر ایشون رو راجع به حل دانشگاه تهران پرسیدم، متاسفانه حل دانشگاه تهران برای برق 92 رو ندیده بودند
حالا این عکسی که حمید جان از این حل گذاشتن رو براشون میفرستم تا نظرشون رو بپرسم، ولی خودم با توجه به اینکه کلید سنجش هم نظر ایشون رو تایید میکنه به شخصه ترجیح میدم همچنان از روش ایشون استفاده کنم

S_Ramezani

عضو جدید
سلام دوستم، همونطور که حمید جان گفت این تست رو این سوال توی کتاب دانشگاه تهران حل قابل قبولی داره که من خودم ایرادی الان بهش نمیبینیم، ولی استاد شیرین آبادی نظرشون متفاوت هست و با منطق کنترلی میگن که تابع تبدیل های که حذف رو نمیبینن و توی مسیرشون قطب ناپایدار هست، خروجی نامحدود میدن، من نظر ایشون رو راجع به حل دانشگاه تهران پرسیدم، متاسفانه حل دانشگاه تهران برای برق 92 رو ندیده بودند
حالا این عکسی که حمید جان از این حل گذاشتن رو براشون میفرستم تا نظرشون رو بپرسم، ولی خودم با توجه به اینکه کلید سنجش هم نظر ایشون رو تایید میکنه به شخصه ترجیح میدم همچنان از روش ایشون استفاده کنم
ممنون از هر دو پاسخ

من اصلا منظورم فرد خاصي نبود و واقعا هم مهم نيست. فقط دنبال نحوه استدلالي هستم كه به گزينه u بيكران ميرسه.

يه نكته ديگه هم اينكه درسته كه كليد سازمان سنجش گزينه u بيكران و y كراندار رو زده ولي بنظر من لااقل در اين تست نميشه به جواب سازمان سنجش اعتماد كرد. وقتي حتي در بيان اصل صورت تست دچار اشكال هستن، طبيعيه كه در ارايه كليد هم اشتباه كرده باشن

در مورد استدلالي هم كه گفتيد "تابع تبدیلهایي که حذف رو نمیبینن و توی مسیرشون قطب ناپایدار هست، خروجی نامحدود میدن"، بايد بگم كه امكان نداره G قطب ناپايدار داشته باشه چون در اونصورت ورودي d قطب ناپايدار ميببينه در حاليكه نمودار y_d يك تابع بيكران رو نشون نميده.

با اين استدلال اگر هم قرار هست قطب ناپايداري وجود داشته باشه، اون قطب بايد در C باشه. كه باز اين حالت هم ممكن نيست چون اگر قرار باشه C قطب ناپايدار داشته باشه اونوقت G بايد يك صفر سمت راست داشته باشه تا با قطب ناپايدار C خنثي بشه تا خروجي y_r كراندار باقي بمونه. البته بديهي هست كه اين حالت هم غيرممكنه، چون اگر G صفر سمت راست داشته باشه اونوقت در y_d بايد آندرشوت ديده بشه در حاليكه y_d اورشوت (صفر سمت چپ براي G) داره.

طبق استدلال بالا امكان نداره كه C يا G صفر و قطبي سمت راست داشته باشن و بنابراين امكان نداره كه در حالت R=N=1/s سيگنال u بيكران بشه.

جواب "u بيكران" واقعا داره منو آزار ميده و متاسفانه هيچ استدلال رياضي هم در موردش گفته نشده (لااقل توي جزوه دوست من كه چيزي نبود). من واقعا نميتونم متوجه اين "منطق كنترلي" بشم. بنظرم استدلال احساسي در مورد اين سوال داره منجر به جواب نادرست ميشه...

شايد مسخره بنظر برسه ولي اين سوال انقدر فكر من رو درگير كرده كه ديشب سر اين موضوع باعث دلگيري دوستم شدم
برگشتم بهش گفتم يعني حتي يكي از شماها سركلاس برنگشته بپرسه لااقل يه تابع تبديل نمونه براي C و G مثال بزنيد! هنوزم باهام قهره بخاطر دوستم هم كه شده لطفا جواب اين سوال
پيدا كنيد كه لااقل به بهونه گفتن جواب صحيح روم بشه بهش زنگ بزنم :)

خواهشا دوستان تا قبل كنكور يه جواب براي اين سوال پيدا كنن. من مطمئنم دوباره امسال از اين مدل تست مياد. متاسفانه خودمم اين چند روز به استادم توي دانشگاه شريف دسترسي ندارم وگرنه از ايشون ميپرسيدم و نتيجه رو به دوستان ميگفتم...

Armin-Z

کاربر ممتاز
ممنون از هر دو پاسخ

من اصلا منظورم فرد خاصي نبود و واقعا هم مهم نيست. فقط دنبال نحوه استدلالي هستم كه به گزينه u بيكران ميرسه.

يه نكته ديگه هم اينكه درسته كه كليد سازمان سنجش گزينه u بيكران و y كراندار رو زده ولي بنظر من لااقل در اين تست نميشه به جواب سازمان سنجش اعتماد كرد. وقتي حتي در بيان اصل صورت تست دچار اشكال هستن، طبيعيه كه در ارايه كليد هم اشتباه كرده باشن

در مورد استدلالي هم كه گفتيد "تابع تبدیلهایي که حذف رو نمیبینن و توی مسیرشون قطب ناپایدار هست، خروجی نامحدود میدن"، بايد بگم كه امكان نداره G قطب ناپايدار داشته باشه چون در اونصورت ورودي d قطب ناپايدار ميببينه در حاليكه نمودار y_d يك تابع بيكران رو نشون نميده.

با اين استدلال اگر هم قرار هست قطب ناپايداري وجود داشته باشه، اون قطب بايد در C باشه. كه باز اين حالت هم ممكن نيست چون اگر قرار باشه C قطب ناپايدار داشته باشه اونوقت G بايد يك صفر سمت راست داشته باشه تا با قطب ناپايدار C خنثي بشه تا خروجي y_r كراندار باقي بمونه. البته بديهي هست كه اين حالت هم غيرممكنه، چون اگر G صفر سمت راست داشته باشه اونوقت در y_d بايد آندرشوت ديده بشه در حاليكه y_d اورشوت (صفر سمت چپ براي G) داره.

طبق استدلال بالا امكان نداره كه C يا G صفر و قطبي سمت راست داشته باشن و بنابراين امكان نداره كه در حالت R=N=1/s سيگنال u بيكران بشه.

جواب "u بيكران" واقعا داره منو آزار ميده و متاسفانه هيچ استدلال رياضي هم در موردش گفته نشده (لااقل توي جزوه دوست من كه چيزي نبود). من واقعا نميتونم متوجه اين "منطق كنترلي" بشم. بنظرم استدلال احساسي در مورد اين سوال داره منجر به جواب نادرست ميشه...

شايد مسخره بنظر برسه ولي اين سوال انقدر فكر من رو درگير كرده كه ديشب سر اين موضوع باعث دلگيري دوستم شدم
برگشتم بهش گفتم يعني حتي يكي از شماها سركلاس برنگشته بپرسه لااقل يه تابع تبديل نمونه براي C و G مثال بزنيد! هنوزم باهام قهره بخاطر دوستم هم كه شده لطفا جواب اين سوال
پيدا كنيد كه لااقل به بهونه گفتن جواب صحيح روم بشه بهش زنگ بزنم :)

خواهشا دوستان تا قبل كنكور يه جواب براي اين سوال پيدا كنن. من مطمئنم دوباره امسال از اين مدل تست مياد. متاسفانه خودمم اين چند روز به استادم توي دانشگاه شريف دسترسي ندارم وگرنه از ايشون ميپرسيدم و نتيجه رو به دوستان ميگفتم...
لازم نیست حتما صفر راست داشته باشه، میتونه در مبدا باشه

mojzar

عضو جدید
سلام
من رشتم مکانیکه و و گرایشم مکاترونیکه و کنترل رو خیلی دوست دارم ، همین امروز با این تاپیک آشنا شدم ، همین امروزی که فقط یه روز مونده به کنکورم ! ولی اینقدر جالب بود همراهی و اطلاعات شما دوستان برام که از صفحه ی 100 به این ور رو نشستم خوندم و لذت بردم از اطلاعاتی که در اختیار هم گذاشتین ، کاش زودتر می تونستم با این جمع آشنا بشم ، به نظر من مباحث کنترل خیلی جنبه هاش تو زندگی ما جریان داره ، امیدوارم تفکرات غالبتون همیشه بهترین پاسخ برای مشکلات وارد شده به زندگیتون رو بده و بتونه در اوج پایداری بهترین بهره رو به اطرافیانتون برسونین :)

S_Ramezani

عضو جدید
من نمیدونم کدوم یکی از اساتید، من جمله ام کلی بود

تحلیلی که من یاد گرفتم برای این سوالات اینجور هست که اگه حذف ناپایدار ( رو محور یا سمت راست) داشت، تابع تبدیلی که حذف رو نمیبینه و اون قسمت ناپایدار رو داره، نامحدود میشه، جزوه خاصی از این بحث ندارم، خیلی هم به نظرم زمان مناسبی برای اینکه کنکاش کنیم کدوم یکی درسته نیست، بهتره همه به راهی که تا الان یاد گرفتن اعتماد کنن، 2 راه حل که بیشتر نیست، اونی که منطقتون قبول میکنه رو اصل قرار بدین، انشاالله که نتیجه خوب میگیرین

ممنون از شما آقای آرمین ولی اتفاقا من به تجربه بهم ثابت شده که این زمان بهترین زمان برای پاسخگویی به این تیپ سوالات هست (البته با شما موافقم که این طرز فکر برای همه مناسب نیست). توی کنکور لیسانس هم دقیقا همین اخلاق من باعث شد بتونم رتبه 149 بیارم که البته به ضررم شد چون رفتم شریف و حسابی اساتید از خجالتمون در اومدن. (این جمله آخرم شوخی بود :) من شریف رو بمعنای واقعی خانه دوم خودم میدونم...:))

juvefans

کاربر ممتاز
به نظر من u بی کران میشه چون قطب ورودی R رو داره و بعد از اونه که حذف صفر و قطب رخ میده .
من از حل کتاب مدرسان و اون چیزی که خودم میدونم میگم که در این حالت چون ناپایداری داخلی داریم u بیکران میشه .;)

S_Ramezani

عضو جدید
به نظر من u بی کران میشه چون قطب ورودی R رو داره و بعد از اونه که حذف صفر و قطب رخ میده .
من از حل کتاب مدرسان و اون چیزی که خودم میدونم میگم که در این حالت چون ناپایداری داخلی داریم u بیکران میشه .;)

باورم نمیشه :cry: بالاخره یکی از اساتید جوابم رو دادن :love:

حتی توابع حلقه C و G رو هم بطور دقیق برام ایمیل کردن. بچه ها همونطور که حدس میزدم فقط حل کتاب سورمه ای دانشگاه تهران درسته و u و y هر دو کراندار هستند. حتی با MATLAB هم شبیه سازیش کردم. صد در صدددد گزینه هر دو کراندار درسته!

هوررراااااااااا :gol::gol::gol:

Armin-Z

کاربر ممتاز

حتی توابع حلقه C و G رو هم بطور دقیق برام ایمیل کردن. بچه ها همونطور که حدس میزدم فقط حل کتاب سورمه ای دانشگاه تهران درسته و u و y هر دو کراندار هستند. حتی با MATLAB هم شبیه سازیش کردم. صد در صدددد گزینه هر دو کراندار درسته!

اگه لطف کنید شبیه سازی متلب رو اینجا بذارید ممنون میشم(فایل save شده، نه تصویر)

.V A H I D.

عضو جدید

میشه بگین کدوم استاد و سیمولینکو بذارین؟
چون به نظر منم U بیکرانه

S_Ramezani

عضو جدید
میشه بگین کدوم استاد و سیمولینکو بذارین؟
چون به نظر منم U بیکرانه

دقیقا توضیحی که توی این پست داده بودم درست بود. لطفا دوباره بخونیدش.

متاسفانه مدیر سایت تذکر دادن که هیچ اسمی از اساتید نبرم... نمیدونم الان چیکار باید کنم!

بگذارید دوباره به استادم ایمیل میزنم اگر اجازه دادن فایلی که برام ارسال کرده بودن رو برای دوستان با پیام خصوصی میفرستم.

.V A H I D.

عضو جدید
دقیقا توضیحی که توی این پست داده بودم درست بود. لطفا دوباره بخونیدش.

متاسفانه مدیر سایت تذکر دادن که هیچ اسمی از اساتید نبرم... نمیدونم الان چیکار باید کنم!
تعریف و تبلیغ یا تخریب موسسات یا اساتید مجاز نیست
ولی گذاشتن حل یک استاد یا حل یک موسسه همونطور که قبلا بچه ها گذاشتن مشکلی نداره
...

Dashpot

عضو جدید
با سلام به دوستان گل؛
سوال دوم سال گذشته 56(در مورد کرانداری سیگنال سوال کرده) گزینه 4 صحیح میشه.
تشکر میکنم از همه دوستان که حل دانشگاه تهران را قرار دادند و بحث و تبادل نظر کردند.
در تصویر زیر شبیه سازی را میبینید :
می دونیم دو ورودی داریم که اگه یکشون باشه ناپایدار میشه و گزینه 3 صحیح میشه ولی دقیقاً همانطور که دانشگاه تهران نوشته پاسخ به دوورودی باهم صفر میشه/
فقط ورودی مرجع.jpg
هر دو ورودی اغتشاش (مسیر فیدبک)و ورودی مرجع.jpg

Armin-Z

کاربر ممتاز
با سلام به دوستان گل؛
سوال دوم سال گذشته 56(در مورد کرانداری سیگنال سوال کرده) گزینه 4 صحیح میشه.
تشکر میکنم از همه دوستان که حل دانشگاه تهران را قرار دادند و بحث و تبادل نظر کردند.
در تصویر زیر شبیه سازی را میبینید :
می دونیم دو ورودی داریم که اگه یکشون باشه ناپایدار میشه و گزینه 3 صحیح میشه ولی دقیقاً همانطور که دانشگاه تهران نوشته پاسخ به دوورودی باهم صفر میشه/
مشاهده پیوست 194639
مشاهده پیوست 194640
خوب پس کتاب دانشگاه تهران میتونست از اول بیاد بگه دو تا ورودی هم اندازه از هم کم میشن و هیچ ورودی ای اعمال نمیشه، اون همه حل دیگه چی بود؟!

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب پس کتاب دانشگاه تهران میتونست از اول بیاد بگه دو تا ورودی هم اندازه از هم کم میشن و هیچ ورودی ای اعمال نمیشه، اون همه حل دیگه چی بود؟!

به نظرم من این حلش واسه این بوده که یکم سوالو تحلیل کنه تا الان که میخوایم سوالو بررسی کنیم و شبیه سازیش کنیم بتونیم تابعشو حدس بزنیم ، چون با حل سوال فهمیدیم که C یه قطب در مبدا داره و G یه صفر در مبدا داره و تونستیم شبیه سازی کنیم .

Armin-Z

کاربر ممتاز
به نظرم من این حلش واسه این بوده که یکم سوالو تحلیل کنه تا الان که میخوایم سوالو بررسی کنیم و شبیه سازیش کنیم بتونیم تابعشو حدس بزنیم ، چون با حل سوال فهمیدیم که C یه قطب در مبدا داره و G یه صفر در مبدا داره و تونستیم شبیه سازی کنیم .
نمیدونم واللا، از نظر تئوری و ریاضیات جور در میاد ولی از نظر عملی و منطقی اصلا جور نمیاد

Dashpot

عضو جدید
اون دو شکل منظورم اینه در شکل زیر که حل دانشگاه تهران هست و دوستان قرار دادند؛اگه ورودی اغتشاش نباشه یکی از شکل ها (ناپایدار )و اگه هر دو باشند که باید باشند با توجه به صورت تست شکل دوم (محدود و صفر) و باید کامل حل بشه.
U.jpg

بالا