تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
من این سوال رو متوجه شدم
گزینه 3 درستهمشاهده پیوست 217210
فقط نیمه بالای دایره رو از کجا باید فهمید؟
بیرون دایره فکر کنم همون علامت بزرگ تر باشه(1بررویa^2 < باشه)
http://s6.uplod.ir:182/d/2k2w4d6h4hvhuf6toopjpzzp7amg5craweqlk6b5qc6dcatw5nya74cv/Untitled.jpg

سلام

با توجه به قسمت Re , IM

RE: y >-1
IM: بیرون یه دایره به مرکز یک بر آ و یک

وحیدایکس

کاربر بیش فعال
Re: تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

سلام دوستان کسی میتونه روش ترسیم این سیگنال رو از روی تابع چند ضابطه ای برام توضیح بده؟ البته سوال از ددرس سیگنال هست اما خب فک کنم مربوط ب ریاضی هم هست این قسمت.. و اینکه جزوه یا منبعی نیست ک حالتهای کلی رسم نمودار رو توضیح داده باشه؟ اخه هم تو درس ریاضی مهندسی و هم سیگنال این رسم نمودار از روی معادلات خاص خیلی ب چشم میخوره.. ممنون میشم اگر منبع خوبی سراغ دارین ک کامل اینارو توضیح داده باشه معرفی کنین..uploadfromtaptalk1407218567215.jpg

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk

farhad1371

عضو جدید
سلام دوستان کسی میتونه روش ترسیم این سیگنال رو از روی تابع چند ضابطه ای برام توضیح بده؟ البته سوال از ددرس سیگنال هست اما خب فک کنم مربوط ب ریاضی هم هست این قسمت.. و اینکه جزوه یا منبعی نیست ک حالتهای کلی رسم نمودار رو توضیح داده باشه؟ اخه هم تو درس ریاضی مهندسی و هم سیگنال این رسم نمودار از روی معادلات خاص خیلی ب چشم میخوره.. ممنون میشم اگر منبع خوبی سراغ دارین ک کامل اینارو توضیح داده باشه معرفی کنین..مشاهده پیوست 217251

رسم نمودار اگه خاطرت باشه به حسابان دبیرستان بر می گشت خوب هر کتاب کنکوری(کارشناسی) خوب واسه حسابان حتما رسم نمودار رو گفته مثل انرژی اتمی(البته اگه الآن مباحث کتاب ها خیلی عوض نشده باشه!) ولی به نظر من به طور خاص روی حاشیه ها وقت نذار هدف اصلی شما فهمیدن سیگناله ،بهتره صبور باشی رسم نمودار رو بذاری به مرور لابه لا ی درس های دیگه یاد بگیری مثلا الآن دیگه شما نباید تو رسم تابع نمایی مشکلی داشته باشی وقتی نمودار بالا رو خوب کنکاش کنی...

farhad1371

عضو جدید
سلام دوستان کسی میتونه روش ترسیم این سیگنال رو از روی تابع چند ضابطه ای برام توضیح بده؟ البته سوال از ددرس سیگنال هست اما خب فک کنم مربوط ب ریاضی هم هست این قسمت.. و اینکه جزوه یا منبعی نیست ک حالتهای کلی رسم نمودار رو توضیح داده باشه؟ اخه هم تو درس ریاضی مهندسی و هم سیگنال این رسم نمودار از روی معادلات خاص خیلی ب چشم میخوره.. ممنون میشم اگر منبع خوبی سراغ دارین ک کامل اینارو توضیح داده باشه معرفی کنین..مشاهده پیوست 217251

ببخشید یادم رفت رسم نمودار رو توضیح بدم شما شکل منحنی e به توان منفی t رو می دونید (که کافی در سه نقطه مثبت بی نهایت و منفی بی نهایت و صفر بدست می یاد) هر تابعی هم که در منفی ضرب شود علامت مشتق دومش عوض می شه پس تو بازه -1 تا 1 باید انحنای منحنی رو به پایین باشه(در منفی یک ضرب شده) چون مقدار 1 DCهست فقط منحنی رو شیفت می ده(کاری با شکل منحنی نداره!) حالا می شه مقدار تابع رو تو نقاط مورد علاقمون مثل -1 ،1 و 0 بدست بیاریم واسه t بزرگتر از یک از e به توان منفی t فاکتور بگیرید می شه e به توان منفی t ضرب در یه عدد مثبت پس باید علامت مشتق دومش با e به توان منفی t یکی باشه و انحنای منحنی رو به بالا نقاط مطلوب هم 1 و مثبت بی نهایته واسه جاگذاری تو ضابطه.

آخرین ویرایش:

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

ببخشید یادم رفت رسم نمودار رو توضیح بدم شما شکل منحنی e به توان منفی t رو می دونید (که کافی در سه نقطه مثبت بی نهایت و منفی بی نهایت و صفر بدست می یاد) هر تابعی هم که در منفی ضرب شود علامت مشتق دومش عوض می شه پس تو بازه -1 تا 1 باید انحنای منحنی رو به پایین باشه(در منفی یک ضرب شده) چون مقدار 1 DCهست فقط منحنی رو شیفت می ده(کاری با شکل منحنی نداره!) حالا می شه مقدار تابع رو تو نقاط مورد علاقمون مثل -1 ،1 و 0 بدست بیاریم واسه t بزرگتر از یک از e به توان منفی یک فاکتور بگیرید می شه e به توان منفی یک ضرب در یه عدد مثبت پس باید علامت مشتق دومش با e به توان منفی یک یکی باشه و انحنای منحنی رو به بالا نقاط مطلوب هم 1 و مثبت بی نهایته واسه جاگذاری تو ضابطه.

تشکر دوست عزیز بابت توضیحاتت..اما متاسفانه من زیاد متوجه نشدم.. باید بشینم توضیحااتتون رو با شکل نمودار بررسی کنم ببینم چی ازش در میاد و در صورت اشکال باز مزاحمتون بشم.. بازم تشکر;)

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

~N@z@NiN~

اخراجی موقت
ببخشید یادم رفت رسم نمودار رو توضیح بدم شما شکل منحنی e به توان منفی t رو می دونید (که کافی در سه نقطه مثبت بی نهایت و منفی بی نهایت و صفر بدست می یاد) هر تابعی هم که در منفی ضرب شود علامت مشتق دومش عوض می شه پس تو بازه -1 تا 1 باید انحنای منحنی رو به پایین باشه(در منفی یک ضرب شده) چون مقدار 1 DCهست فقط منحنی رو شیفت می ده(کاری با شکل منحنی نداره!) حالا می شه مقدار تابع رو تو نقاط مورد علاقمون مثل -1 ،1 و 0 بدست بیاریم واسه t بزرگتر از یک از e به توان منفی t فاکتور بگیرید می شه e به توان منفی t ضرب در یه عدد مثبت پس باید علامت مشتق دومش با e به توان منفی t یکی باشه و انحنای منحنی رو به بالا نقاط مطلوب هم 1 و مثبت بی نهایته واسه جاگذاری تو ضابطه.

استاد یواش یواش توضیح بده مام بفهمیم چی به چیه خو

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

سلام.وحید خان شما خیلی داری روی بعضی چیزها سرمایه گذاری میکنی البته بد نیستا...ولی با توجه به شناختی که من توی این مدت از شما پیدا کردم میگم شاید بهتر باشه روی بعضی چیز ها وسواس به خرج ندی و یه سری چیزا دونستنش خوبه ولی واقعا الان لازم نیست..مگه این که بخوای استاد بشی...الان کلی وقت میزاری یادمیگیری..ب

مثلا همین ترسیم شکل این سوال اصلا لازم نیست اونو بلد باشی.و برای کامل بودن بحث اورده شده...

شما صفحه ی 206 تست 9 که برق 89 کتابتو نگاه کن سخت ترین شکلی که توی کنکور بوده این تست هستش ؟! دو تا از گزینه ها که شکل هاش خطی هستش و حتما بلدی

گزینه ی یک تابع نمایی هستش و گزینه ی دو سهمی هستش که حتما هم بلدی و با رد گزینه کاملا مشخص میشه

جناب داداش مسعود توی حرف اخرشون حرف خیلی عالی زدند که از داشته هاتون استفاده کنید !! و یکش همین گزینه هاست !! کنکور اصول خاص خودشو داره سعی کن بیش تر بری توی کار حل تست ها تا متوجه بشی چجوری به جواب برسی..درسته میگن مفهمومی درس بخون ولی این کار و این طوری خوندن مفهمومی خوندن نیست و خیلی ها اینو اشتباه می گیرند نمونه بارزش خودم پارسال بودم..من خودم پارسال این طوری درس می خوندم و اخرش وقت کم اوردم گفتم بهت بگم اشتباه منو نکنی.

farhad1371

عضو جدید

تشکر دوست عزیز بابت توضیحاتت..اما متاسفانه من زیاد متوجه نشدم.. باید بشینم توضیحااتتون رو با شکل نمودار بررسی کنم ببینم چی ازش در میاد و در صورت اشکال باز مزاحمتون بشم.. بازم تشکر;)

ظاهرا توضیحاتم خیلی گنگ بوده واسه همین رو کاغذ نوشتم امیدوارم مفید واقع شود
IMAG2438.jpgIMAG2440.jpg

farhad1371

عضو جدید

نذاشت بیشتر از دوتا عکس آپلود کنم اینم دو تای دیگهIMAG2441.jpgIMAG2444.jpg

Paydar91

کاربر ممتاز
ظاهرا توضیحاتم خیلی گنگ بوده واسه همین رو کاغذ نوشتم امیدوارم مفید واقع شود
مشاهده پیوست 217284مشاهده پیوست 217285

دوست عزیز ممنون بابت زحمتی که کشیدید.
ولی چرا این قدر پیچیده کردیدش ؟!

مثلا حالت اول کافی هست بلد باشیم..حالا حالت دوم مهم نیست اون k دقیقا چه عددی باشه مهم این هست منفی شده وقتی یه سیگنالی در منفی ضرب میشه نسبت به محور افقی قرینه میشه

یا مثلا حالت سوم به علاوه ی یه عددی شده مثل b وقتی این عدد مثبت باشه نمودار بالا میره وقتی این عدد منفی باشه نمودار میاد پایین

ببخشید دخالت کردم ولی مثلا مشتق دوم و.. اینا بحثو بدتر سخت میکنه یا این طوری حالت بندی کردند.فقط کافی هستش در حالت کلی بدونیم تابع نمایی چطوری هستش بقیه از روی اون بدست میاد.مثلا وقتی تی به منفی تی تبدیل میشه تابع نسبت به محور عمودی قرینه میشه و بقیه رو هم که گفتم.

farhad1371

عضو جدید
دوست عزیز ممنون بابت زحمتی که کشیدید.
ولی چرا این قدر پیچیده کردیدش ؟!

مثلا حالت اول کافی هست بلد باشیم..حالا حالت دوم مهم نیست اون k دقیقا چه عددی باشه مهم این هست منفی شده وقتی یه سیگنالی در منفی ضرب میشه نسبت به محور افقی قرینه میشه

یا مثلا حالت سوم به علاوه ی یه عددی شده مثل b وقتی این عدد مثبت باشه نمودار بالا میره وقتی این عدد منفی باشه نمودار میاد پایین

ببخشید دخالت کردم ولی مثلا مشتق دوم و.. اینا بحثو بدتر سخت میکنه یا این طوری حالت بندی کردند.فقط کافی هستش در حالت کلی بدونیم تابع نمایی چطوری هستش بقیه از روی اون بدست میاد.مثلا وقتی تی به منفی تی تبدیل میشه تابع نسبت به محور عمودی قرینه میشه و بقیه رو هم که گفتم.
نه مهندس جان این چه حرفیه اصلا دخالت نیست هدف یادگیری گروهیه و هرکسی که بتونه روش یا ایده ای بده به دیگران کمک کرده...بله در این سوال کاملا حق با شماست اما خواستم روش کلی رو گفته باشم چون ممکنه تابع کمی پیچیده تر باشه مثل:
2e[SUP]2t[/SUP]-10te[SUP]-3t[/SUP]

وحیدایکس

کاربر بیش فعال

ممنون از همه دوستان بابت راهنماییشون.. بله جناب پایدار شاید ی کم دارم وسواس میگیرم تو خوندن و زیادی رو بعضی موارد حاشیه ای گیر میدم.. شاید بخاطر اینه من سال اولمه و هنوزم تو دور اول هستم و تو دوران یادگیری و تسلط روی دروسم و بحث تست زنی و تمرکز روی تست رو گذاشتم برا پاییز و الان فقط ب تست های داخل متن و اخر فصل اونم بثورت زوج و فرد دارم بسنده میکنم.. میترسم چوب بی تجربگیمو بخورم وناخوداگاه از اصل ب فرع بپردازم .. نمیدونم واقعا :(

Paydar91

کاربر ممتاز
ممنون از همه دوستان بابت راهنماییشون.. بله جناب پایدار شاید ی کم دارم وسواس میگیرم تو خوندن و زیادی رو بعضی موارد حاشیه ای گیر میدم.. شاید بخاطر اینه من سال اولمه و هنوزم تو دور اول هستم و تو دوران یادگیری و تسلط روی دروسم و بحث تست زنی و تمرکز روی تست رو گذاشتم برا پاییز و الان فقط ب تست های داخل متن و اخر فصل اونم بثورت زوج و فرد دارم بسنده میکنم.. میترسم چوب بی تجربگیمو بخورم وناخوداگاه از اصل ب فرع بپردازم .. نمیدونم واقعا :(

نه وحید خان ناراحت نباش اولا شما خدا رو داری...دوما ما این جا هستیم به هم دیگه کمک کنیم برای همین چیزا دیگه..مثلا وقتی میبنی اقای تقدسی که کتابشون فوق العاده هستش این قسمتو زیاد توضیح نداده پیش خودت بگو چرا ایا مهم نبوده ؟؟ بعدش دورش با مداد ..نه خودکار یه علامت سوال بکش بگو اشکال نداره وقتی تستای اخر فصلو کامل خوندم اگه این نیاز بوده و من ازش رد شدم دوباره جلومو میگیره اون وقت میام قشنگ میپرسم و برام موضوع حل شه اگه کل تست ها رو زدی و دیدی نه اصلا این به کارت نیومد بگیر اون علامت سوال رو هم پاک کن خیال خودت رو راحت کن بگو این حتما توضیح اضافه بوده.. نگران نباش سیگنالو داری با برنامه میخونی میدونم خوبه حتی نصف تستا رو بزنی به همراه تسلط به کل متن چون متن کتاب بسیار کامل هستش و هم جامع.. انشالله سیگنال بعد فصل سه خیلی شیرین میشه برات بهت قول میدم. بقیه دروست رو در جریان نیستم.ولی اگه توی تاپیکی سوالی پرسیدی حس کردم مهم نیست در حد خودم بهت میگم.

همین که این جا هستی خودش نشونه ی خوبی هست .نگران نباش.

farhad1371

عضو جدید
این تست غلطه یا من اشتباه میکنم؟
مگه احتمال وقوع دو پیشامد از این راه بدست نمیاد؟ :
چطور 0.3 آورده ؟
تو تست های دیگه هم از فرمول بالا رفتهمشاهده پیوست 217363
فرمولی که شما گفتین واسه حالتیه که دو پیشامد مستقل باشند که اینجا فرض سوال این بوده که دوتا پیشامد مستقل نبودن.

iran-eng11

عضو جدید
فرمولی که شما گفتین واسه حالتیه که دو پیشامد مستقل باشند که اینجا فرض سوال این بوده که دوتا پیشامد مستقل نبودن

یعنی جاهایی که وابسته باشه از این فرمول استفاده میشه؟

CodeCogsEqn (1).gif

farhad1371

عضو جدید
یعنی جاهایی که وابسته باشه از این فرمول استفاده میشه؟

مشاهده پیوست 217368
مهندس جان نه فرمولی که نوشتید فرمول کلیه، چه پیشامد ها مستقل باشند چه وابسته چه ناسازگار و...این فرمول درسته بحث من روی اشتراک دو پیشامده ، پیشامد ها یا مستقل اند که اشتراکشون می شه ضربشون یا وابسته اند که فرمول خاصی واسه محاسبش نداریم(مگر حالت خاص ناسازگار که اشتراک دو پیشامد می شه صفر چون باید حواسمون باشه دو پیشامد ناسازگار وابسته هم هستند) یا باید مثل سوال شما فرض مساله اونو به ما داده باشه یا باید داده های دیگه ای داشته باشیم که از فرمول های کلی احتمال مثلhttp://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=217368&d=1407332518&thumb=1 بتونیم استفاده کنیم.

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه مسائل اشتروم لیوویل تو کتاب مومن زاده نیست.بنظرم موضوع مهمیه.93 هم یه تست داشت

بنظرتون از کجا بخونم این قسمت رو

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

بیا

Reza82N

عضو جدید
تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

,سلام دوستان چند سوال داشتم،
البته سوالها جزئيه ولي چون دوستان بعضي ها كتاب ندارند مجبورم عكس بگذارم،براي خراب نشدن صفحه تاپيك عكسارو لينك كردم

سوال اول: روي مسير خطي كه با محور حقيق زاويه داره حركت كنيم چرا انتگرال رو به اين شمل نوشته؟

در شكل مشخص كردم،

سوال سوم:

آخرین ویرایش:

iran-eng11

عضو جدید
دو تا سوال دیفرانسیل از کنکورای قبل

دوستان لطف کنند حل کنند، من روش رسیدن به گزینه درست برام مهمه، حل هم بعدا میزارم

Untitled.jpg

ضمیمه رو نگاه نکنید اشتباه آپ کردم

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    25 کیلوبایت · بازدیدها: 0

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من اصلا نمیتونم با قسمت توابع مختلط ارتباط برقرار کنم.اصلا نمیفهمم همسایگی چیه

نمیفهمم تابع تحلیلی چیه

بالا