تاپیک جامع نظام مهندسی برق (قدرت) || دانلود منابع از اولین پست ||

nafise05

عضو جدید
خانم نفیسه سلام.
احساس می کنم آقای adel_labafzadeh جواب سوالارو بصورت کلید همراش داره.جان تو ازش بپرس که اگه داره بده و منو راحت کنین.:cry:
راستی یه سوال دیگه.آیا سوالات و جای تست ها واسه همه منثل هم بود یا جابجا بودن؟
ممنون
بهشون پیام زدم، فرستادن می ذارم خدمتتون
دوستان سوالی که گفته وظیفه MCB چه رو من زدم قطع و وصل میکنه ولی کنترل نمیکنه.نظر شما چیه؟
منم همینطور! امیدوارم زودتر پاسخنامه رو بدن، همش فک می کنم کدوما رو اشتباه زدم!:w09:

Masoud_IEC

عضو جدید
سوال 33 - 137 آمپر
سوال 34 - سوالی که توان 20 و 50 کیلووات داشت ضریب توان = 0.78
سوال 35 - بانک خازن 22.5 کیلو وار
اشتباه بچگانه !
من بخاطر عجله اومدم P و Q بار دوم رو با هم جمع کردم ! جواب اشتب شد 2 تا سوال پریدن .

یه سوال بود که گفته بود اگه مدارهای 0.4 و 5 ثانیه توی یه تابلو باشن کدام گزینه صحیح است ، طبق صفحه 317 خط دوم راهنما که گفته این مدارها ممکن نیست در یه تابلو باشن من گزینه 4 یعنی تغذیه این دو مدار از یک تابلو ممکن نیست رو انتخاب کردم تو این صفحه گفته شده اگه توی یه فضا قرار داشته باشن میتونیم اونا رو همبندی کنیم یا همه وسایل حفاظتی رو روی 0.4 تنظیم کنیم.
نظرتون ؟

آخرین ویرایش:

kuchuluuu

عضو جدید
اشتباه بچگانه !
من بخاطر عجله اومدم P و Q بار دوم رو با هم جمع کردم ! جواب اشتب شد 2 تا سوال پریدن .

یه سوال بود که گفته بود اگه مدارهای 0.4 و 5 ثانیه توی یه تابلو باشن کدام گزینه صحیح است ، طبق صفحه 317 خط دوم راهنما که گفته این مدارها ممکن نیست در یه تابلو باشن من گزینه 4 یعنی تغذیه این دو مدار از یک تابلو ممکن نیست رو انتخاب کردم تو این صفحه گفته شده اگه توی یه فضا قرار داشته باشن میتونیم اونا رو همبندی کنیم یا همه وسایل حفاظتی رو روی 0.4 تنظیم کنیم.
نظرتون ؟
من جواب اينو يادم نيست.بچه ها يه سوال ديگه بود که دلتا U1/U2 رو ميخواست و شکل داده بود که بايد گشتاور بدست مي آورديم رو يادتونه؟من 1.5 درآوردم.شما چي؟

Masoud_IEC

عضو جدید
من جواب اينو يادم نيست.بچه ها يه سوال ديگه بود که دلتا U1/U2 رو ميخواست و شکل داده بود که بايد گشتاور بدست مي آورديم رو يادتونه؟من 1.5 درآوردم.شما چي؟

حلش نکردم !
من 2 تا منفی دیگه بیشتر نمیتونم داشته باشم !

kuchuluuu

عضو جدید
دوستان من اينجوري زدم.لطفا" هر چندتاش که يادتونه جواباتونو بگين.

1-د 2-ب 3-ب 4-ج 5-ج 6-د 7-الف 8-ب 9-ج 10-ب 11-0 12-الف 13 -ج 14-د 15-ج

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز

دوست عزيز سوال 6 رو دوستان ميگن 23 متر جواب بوده اما خودم سر جلسه توي كتابا 28 متر رو ديدم نظرت چيه؟

nafise05

عضو جدید
اشتباه بچگانه !

نظرتون ؟
من اونی رو زدم که دوتا گزینه رو گفته بود، آخه توی راهنما گفته بود تنظیم لوازم حفاظتی روی 0.4 میشه انجام داد اما همه جا ممکن نیست، منم گفتم حالت کلی میشه، همبندی هم که بود دیگه، حالا نمی دونم تا پاسخنامه رو ندن نمیشه گفت کدوم درسته

nafise05

عضو جدید
من هیچ حافظه ای از این سوال ندارم! یعنی چی؟ یه کم بیشتر میگید چی بود سواله؟:huh:

sanijoon

کاربر ممتاز
من هیچ حافظه ای از این سوال ندارم! یعنی چی؟ یه کم بیشتر میگید چی بود سواله؟:huh:

فك كنم منظورشون اون سوالي بود كه دو انشعاب A و B از يه تابلو خارج شده بود گفته بود افت ولتاژ‍‍B چند برابر A ميشه كه جواب 1.5 برابر ميشد.
نظر شما در مورد سوال 6 چيه؟ساختمانهاي 23 يا 28 متر

sanijoon

کاربر ممتاز
من اونی رو زدم که دوتا گزینه رو گفته بود، آخه توی راهنما گفته بود تنظیم لوازم حفاظتی روی 0.4 میشه انجام داد اما همه جا ممکن نیست، منم گفتم حالت کلی میشه، همبندی هم که بود دیگه، حالا نمی دونم تا پاسخنامه رو ندن نمیشه گفت کدوم درسته

منم هر دو مورد رو زدم.

kuchuluuu

عضو جدید
فك كنم منظورشون اون سوالي بود كه دو انشعاب A و B از يه تابلو خارج شده بود گفته بود افت ولتاژ‍‍B چند برابر A ميشه كه جواب 1.5 برابر ميشد.
آره منظورم همينه.مطمئن هستي به جوابت؟

دوست من متاسفانه واسه ما و خوشبختانه واسه دوستان ،منم مثل شما 28 رو زدم.ولي ظاهرا" استدلال بچه ها قوي و محکمه چون ميگن تو کتاب اينو ديدن.

sanijoon

کاربر ممتاز
آره منظورم همينه.مطمئن هستي به جوابت؟

دوست من متاسفانه واسه ما و خوشبختانه واسه دوستان ،منم مثل شما 28 رو زدم.ولي ظاهرا" استدلال بچه ها قوي و محکمه چون ميگن تو کتاب اينو ديدن.

آره جواب 1.5 ميشه. ولي من خودم 28 رو توي كتاب سر جلسه ديدم نميدونم كدوم مبحث بود بعد امتحان هم چند نفر ميگفتن 28 ميشه.

kuchuluuu

عضو جدید

ضمن تشکر از آقاي adel_labafzadeh مابقي شونم اينجوري زدم.
16 تا 21 رو نزدم.
22- 2
23- 0
24- 1
25- 1
26- 0
27- 4
28- 2
29- 1
30- 1
31- 0
32- 3
33- 2
34- 3
35- 1
36- 3
37تا 39 رو نزدم
40- 4
41- 4
42- 4
43- 4
44- 2
45تا 47 رو نزدم
48- 1
49- 2
50- 4
51- 1
52- 0
53- 0
54- 2
55- 1
56- 3
57- 1
58- 4
59- 3
60- 2

دوستان منتظر جواباتون هستم.
ممنون

nafise05

عضو جدید
مرسی، یادم اومد، منم 1.5 زدم ، فک کنم ب بود
آره جواب 1.5 ميشه. ولي من خودم 28 رو توي كتاب سر جلسه ديدم نميدونم كدوم مبحث بود بعد امتحان هم چند نفر ميگفتن 28 ميشه.
فک کنم سوال 6 از بند 3-1-24-1 مبحث 3 بود، یه نگاهی بندازید، درسته یه 28 مترهم داریم که ساختمان های اون ارتفاع باید سیستم اعلام حریق داشته باشن، ولی به نظر من منظور همون مبحث 13 بود توی اون سوال، به نظرم دقیقا عین عبارتش اومده بود
خداکنه زودتر کلید و بزنن که بفهمیم چی کار کردیم:confused:
خبر! خبر! سوالا رو گذاشتن توی این سایت، ولی دقت بشه جواباش مال بچه هاست و صددرصد درست نیستا!
راستی دوستمون adel-labafzade قبلا گفته بودن که اینجا میذارن و یه دوستی به اسم 5500055 هم توی یه تاپیک دیگه گذاشته بودن که الان پیدا نکردم که لینک اونو بذارم
http://dejaran.com/53//آزمون نظام مهندسی/پاسخ-آزمون-نظام-مهندسی-92/
برید بگیرید که راحتتر بتونیم روی سوالا بحث کنیم

جوابای من تا جایی که یادمه:
4-12-21-33-43-5
3-61-71-82-94-10
2-111-123-134-144-15
4-164-172-183-192-20
4-212-223-231-241-25
2-264-272-281-291-30
4-313-322-333-341-35
3-364-374-383-394-40
4-414-424-432-442-45
2-463-471-482-493-50
1-514-523-532-541-55
3-561-574-583-592-60
البته تا جایی که یادمه، سبزا احتمال زیاد می دم درست باشن، قرمز رو می دونم اشتباهه، مشکی ها هنوز تعیین تکلیف نشدن!

آخرین ویرایش:

elham218

عضو جدید
سلام دوستان
من اصلا خوب ندادم:(
به نظرتون اسفندم امتحان میگیرن؟

چون اون سالی که اذر 90 امتحان گرفتن دیگه تا سال بعدش امتحان نگرفتن

nafise05

عضو جدید
سلام دوستان
من اصلا خوب ندادم:(
به نظرتون اسفندم امتحان میگیرن؟

چون اون سالی که اذر 90 امتحان گرفتن دیگه تا سال بعدش امتحان نگرفتن
والا چی بگم، زمان آزمون گرفتن زیاد قانونمند نیست، انشالا که قبول بشی، اگه هم نشد ما دعا می کنیم زودتر دوباره امتحان بگیرن، کاری که از دستمون برمیاد همینه متاسفانه :w24:
ولی خب اگه نشد هم فدای سرت! دنیا که همین نظام مهندسی نیست! ایشالا فرصتای بهتر پیدا کنی

Masoud_IEC

عضو جدید
خبر! خبر! سوالا رو گذاشتن توی این سایت، ولی دقت بشه جواباش مال بچه هاست و صددرصد درست نیستا!
راستی دوستمون adel-labafzade قبلا گفته بودن که اینجا میذارن و یه دوستی به اسم 5500055 هم توی یه تاپیک دیگه گذاشته بودن که الان پیدا نکردم که لینک اونو بذارم
برید بگیرید که راحتتر بتونیم روی سوالا بحث کنیم
فک کنم شما 23 رو درست زدید ، من دقیقا متن C رو یه جایی خوندم ،A هم که درسته چون اگه اسانسور برا خروج نصب بشه میشه ازش استفاده کرد

Masoud_IEC

عضو جدید
آقا مسعود شما چطور دادید؟
شما هم ارشد بودید، درسته؟

من لیسانسم،والا من همه اونایی رو که شک داشتم منفی حساب کردم نمرم شد تقریبا 31 ، ولی باید ببینم نظام پاسخنامش چطوره باز یه فیلمی سرمون پیاده نکنه ! ، من دو اشتباه مرگبار کردم که 4 تا از تستهام پرید ! یکی راجب 33 و 34 که خیلی بچگونه بود و اینکه دو تا از تستهامو که خیلی کم شک داشتم بهشون اخر جلسه پاک کردم ! وگرنه الان با نمره حدود 40 میتونتسم بگم قبولم، اگه قبول نشم خودمو نمیبخشم ! :cry:

elham218

عضو جدید
من لیسانسم،والا من همه اونایی رو که شک داشتم منفی حساب کردم نمرم شد تقریبا 31 ، ولی باید ببینم نظام پاسخنامش چطوره باز یه فیلمی سرمون پیاده نکنه ! ، من دو اشتباه مرگبار کردم که 4 تا از تستهام پرید ! یکی راجب 33 و 34 که خیلی بچگونه بود و اینکه دو تا از تستهامو که خیلی کم شک داشتم بهشون اخر جلسه پاک کردم ! وگرنه الان با نمره حدود 40 میتونتسم بگم قبولم، اگه قبول نشم خودمو نمیبخشم ! :cry:

ایشالا ک قبولید.
من خیلی ناراحتم.
حدود 2ماه از وقتی ک باید روی پایان ناممم میزاشتم رو گذاشتمم روی این ازمون.
فک کردم ی هم درد پیدا شده.:cry:

nafise05

عضو جدید
فک کنم شما 23 رو درست زدید ، من دقیقا متن C رو یه جایی خوندم ،A هم که درسته چون اگه اسانسور برا خروج نصب بشه میشه ازش استفاده کرد
نمی دونم والا، توی پدافند که دیدم بعد از امتحان نوشته بود نباید از آسانسور برای فرار استفاده بشه، من اصلا فک می کردم صددرصد A درسته! روی C شک داشتم که بود یا نه، که دیگه وقت نکردم خیلی دنبالش بگردم A,B,C رو زدم

Masoud_IEC

عضو جدید
ایشالا ک قبولید.
من خیلی ناراحتم.
حدود 2ماه از وقتی ک باید روی پایان ناممم میزاشتم رو گذاشتمم روی این ازمون.
فک کردم ی هم درد پیدا شده.:cry:

منم الان ناپلئونی میگم قبولم ، هیچی ملوم نیست ، اصلا ناراحت نباشید ، منم دیشب از شدت ناراحتی خوابم نمیبرد و اشکم خواست در بیاد که چرا این اشتباهات رو داشتم بعد حدود 3 ماه خوندن (ولی ناگفته نماند ازمون امسال وقتگیر بود)ولی بعد به خودم گفتم که الان که بدنخوندم فوقش سال دیگه با نمره بهتر و امادگی بالاتر قبول میشم تازه من کلی از وقت زندگیم به خاطر سربازی گرفته شد و الانم در به در دنبال کارم ، پس اصلا دیگه خودتون رو ناراحت نکنید که شک نکنید سال دیگه امادگیتون خیلی بالاتره.

alialialiali

عضو جدید
من با اوصافی که در جدول صفحه قبل بود 33 دونه درست زدم و6 تا غلط که یکی از 30 تا بیشتر می شه که خیلی خطری هست .
بهر حال من تو بعضی از اشتباهام شک دارم
من این ها رو به این صورت زدم ولی شما می گین غلط هستند:
14-1
29-4
لطفا بگید که مطمئن هستید این دوتا اشتباه هستند؟

alialialiali

عضو جدید
به نظرتون هیچ سوال غلطی تو آزمون امسال نبود که روش زوم کنیم نمرش رو به همه بدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!1

Masoud_IEC

عضو جدید
من با اوصافی که در جدول صفحه قبل بود 33 دونه درست زدم و6 تا غلط که یکی از 30 تا بیشتر می شه که خیلی خطری هست .
بهر حال من تو بعضی از اشتباهام شک دارم
من این ها رو به این صورت زدم ولی شما می گین غلط هستند:
14-1
29-4
لطفا بگید که مطمئن هستید این دوتا اشتباه هستند؟

29 به دو دلیل درسته : 1- PEN همیشه مستقیم به PE وصل میشه 2- وقتی PEN تبدیل به PE+N بشه یعنی دو کابل جدا دیگه نباید دوباره بهم وصل بشن
14 هم که تو مبحث 13 اومده، تو این تست شما برا بلوک A فقط گزینه 4 رو میتونید بزنید و لازم نبود دنبال B برید !

آخرین ویرایش:

Masoud_IEC

عضو جدید
23-2 می شه اصلا شک نکن من خودم این دو تا رو خوندم

منم گزینه 2 رو زدم ولی بعدش یادم اومد که یه جا خوندم که اگه اسانسور برا خروج باشه میشه ازش استفاده کرد( خدا کنه اشتباه کرده باشم!) ولی اگه تستشو پیدا کنم تو سالهای قبل اطلاع میدم فک کنم یه جور دیگه تکرار شده بود

tyler

عضو جدید
منم الان ناپلئونی میگم قبولم ، هیچی ملوم نیست ، اصلا ناراحت نباشید ، منم دیشب از شدت ناراحتی خوابم نمیبرد و اشکم خواست در بیاد که چرا این اشتباهات رو داشتم بعد حدود 3 ماه خوندن (ولی ناگفته نماند ازمون امسال وقتگیر بود)ولی بعد به خودم گفتم که الان که بدنخوندم فوقش سال دیگه با نمره بهتر و امادگی بالاتر قبول میشم تازه من کلی از وقت زندگیم به خاطر سربازی گرفته شد و الانم در به در دنبال کارم ، پس اصلا دیگه خودتون رو ناراحت نکنید که شک نکنید سال دیگه امادگیتون خیلی بالاتره.

آره بابا،بیخیالش. فوقشم آدم قبول شه 3.5 بیشتر در سال دستشو نمیگیره.
منم شرایطم با جنابعالی مشترکه.خدمت کوفتی،الانم در به دری دنبال کار.
کلا نظام مهندسی واسه بکس عمران و معماری خوبه،واسه برقا فقط یه آپشن اضافس که چندان دردی رو دوا نمیکنه.

بالا