تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

Alireza0977

عضو جدید
سلام.
اگر کسی لیسانس رو سیالات خونده باشه ولی بعد تو دوره ارشد طراحی کاربردی(یا گرایش های دیگه مکانیک) بخونه، آیا میتونه بنابر دلایلی بعد از فارغ التحصیلی با مدرک لیسانسش استخدام دولتی یا غیر دولتی بشه؟
ممنــون

mos110

عضو جدید
سلام. در مورد کتاب "مکانیک سیالات وایت" کدوم ترجمه از همه بهتره؟ ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

92128046

عضو جدید
سلام داداش میشه......................................پروزه تو در باره ی مکانیک داری به ایمیل م بفرست تا بیشتر با هم در ار تباط باشیمhosseinsiri2014@gmail.com

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
دوستان کسی میشه جواب من رو بده

شکل زیر رو رسم کردم و فشار رو در لوله آخر می خوام بدونم چقدر میشه
جریان آب در یک لوله 12 اینچ با جریان 480 مترمکعب بر ساعت به 2 لوله 8 اینچ تقسیم میشه و وارد فیلتر شنی میشه
فشار در ورودی فیلتر 2.9 بار است
در خروجی هم آب وارد یک لوله 8 اینچ میشه
خروجی فیلتر شماره یک 2.8 بار و خروجی فیلتر شماره دو 2.6 بار است
این دو لوله 8 اینچی با یک سه راهی تبدیل به 10 اینچ میشه
فشار آب در این لوله 10 اینچی چقدر میشه؟ همچنین جریان آب ؟

مشاهده پیوست 231198

سلام
قطعا مقدار جریان کل خروجی برابر با مقدار جریان کل ورودیه... ولی با توجه به افت فشار داخلی هریک از فیلترها مقدار گدر اب درانها متفاوته به نخوی که فشار در خروجی هردو تقریبا مساوی میشه..
این فشار 2.8 و 2.6 رو شما از کجا میارین این غیرممکنه... اگر این دو فیلتر به فاصله نزدیکی از هم نصب شده باشن تحت هر شرایطی باید اختلاف پتانسیل دو سر انها همانند دو مدار برقی که بصورت موازی با هم بسته شده اند یکسان باشه

sami6262

عضو
سلام
قطعا مقدار جریان کل خروجی برابر با مقدار جریان کل ورودیه... ولی با توجه به افت فشار داخلی هریک از فیلترها مقدار گدر اب درانها متفاوته به نخوی که فشار در خروجی هردو تقریبا مساوی میشه..
این فشار 2.8 و 2.6 رو شما از کجا میارین این غیرممکنه... اگر این دو فیلتر به فاصله نزدیکی از هم نصب شده باشن تحت هر شرایطی باید اختلاف پتانسیل دو سر انها همانند دو مدار برقی که بصورت موازی با هم بسته شده اند یکسان باشه

اگه هر دو فیلتر نزدیک باشن ولی یکی از فیلترها گرفتگی بیشتری داشته باشه آیا باز هم فشار خروجی هر دو باید یکسان باشه؟

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
اگه هر دو فیلتر نزدیک باشن ولی یکی از فیلترها گرفتگی بیشتری داشته باشه آیا باز هم فشار خروجی هر دو باید یکسان باشه؟

بله
در هر صورت فشار خروجی یکسانه فقط از اونی که افت فشار بیشتری داره مقدار آب کمتری عبور میکنه و در اونی که افت فشارداخلی کمتری داره اونقدر سرعت نسبت به دیگری بالا میره که حاصل افت فشار در هردو فیلتر یکسانه

soshiantrand

عضو جدید
سلام بچه ها من یه سوال خیلی راحت دارم که قطعا خیلی هاتون میتونید جوابشو بدید پس لطفا کوتاهی نکنید

من شنیدم روغن موتور ماشین تحت فشار قرار بگیره منفجر میشه.
اول خاستم بدونم درسته یا نه؟ انفجار صورت میگیره یا احتراق؟
دوم این که لزجت روغن کم باشه زودتر منفجر میشه یا بیشتر؟
سوم این که در شرایط عادی چقدر فشار باید وارد بشه

ممنون

m-delagah

عضو جدید
سلام من در ترجمه بخشی از یک مطلبی مربوط به پایپینگ دچار مشکل هستم و درست متوجه نمیشم.

Line approaching the yard/piperack can turn left or right depending on the overall arrangement of the plant. The respective segments of these lines are between the ladders and 180°. The segment at 180° is convenient for lines without valves and instruments, because this is the point farthest from manhole platforms.

همونطور که در بالا با رنگ قرمز مشخص کردم، این سگمنت 180 درجه رو متوجه نمیشم منظورش چیه، اگه منظور پیچش های 180 درجه خط لولس که به نظر نمیاد ربطی با مطلب داشته باشه. یعنی چی که قسمت های مربوطه این خطوط بین نردبان ها و 180 درجه قرار می گیرند؟
ممنوم میشم اگه کسی بتونه کمک کنه.

آقا سلام . کتیا نصب کردم v5 r21 روی ویندوز 8 و 64 بیتی اما لایسنس میخواد بعد اوکی هم همیشه گزینه ها خاموشه . چه کنیم مهندسین عزیز؟ با سپاس.

reza_19933

عضو جدید
سلام آقا من جواب این سوالو نمیتونم پیدا کنم
"چگونه مقاومت تماسی دو سطح را اندازه بگیریم؟"
کسی جوابشو میدونه؟

alfa_a_h

عضو جدید
سلام

من اکثرا کد های CFD که با زبان Fortran نوشته شده را که میبینم معمولا آخر کار برای رسم نمودار ها از کد Gnuplot استفاده می شود و فرقی نمیکنه طرف با Fortran90 کار کنه یا با Fortran 2008 به بالا.
اما با بررسی هایی که از رو سایت تولید کننده Gnuplot و سایت های خارجی داشتم هیچ کس حتی تولید کننده از فرترن داخل ویندوز استفاده نمیکنه و در سیستم عامل لینوکس از فرترن استفاده میکنه که برای اضافه کردن این دستور Gnuplot آموزش هایی که وجود داره فقط برای محیط سیستم عامل لینوکس می باشد.
اما جدیدا سایت نرم افزار مجزای gnuplot رو برای ویندوز ارایه کرده اما کماکان راهکاری برای اضافه کردن این دستور به Library فرترن ارایه نمی دهد
و جالبی اش این است که در راهنمای ضمیمه نرم افزار تنها از لفظ inestall استفاده میکند و روش نصب رو بیان نمیکند
و در ابتدا هم ذکر میکند که به دلیل گران بودن سیستم عامل ویندوز از سیستم رایگان لینوکس استفاده میکند نه دلیل دیگری.

با این شرایطی که ذکر شد دوستان راهکاری برای نصب دستور Gnuplot در فرترن در داخل سیستم عامل ویندوز دارند؟؟

sami6262

عضو
دوستان یه خط لوله آب داریم با جریان 900 مترمکعب یر ساعت و با فشار نا معلوم و قطر 50 سانتی متر
این خط لوله آب رو میخواهیم به دو خط تقسیم کنیم برای دو سری فیلترشنی مختلف
خط اول با حد اکثر فشار 2 بار و جریان 550 متر معکب
و خط دوم با حداکثر فشار 4 بار و جریان 350 مترمکعب بر ساعت وارد فیلترشنی بشن
ایا عملا میشهاین کار رو باتوجه به تفاوت فشارها جریان ها انجام داد یا خیر؟
و اگه میشه چطور میشه این کار رو انجام داد و از چه نوع شیرهایی باید استفاده کرد؟

scorched

عضو جدید
ارائه ی طرح

ارائه ی طرح

بخشید که سوالمو اینجا پرسیدم.سلام خدمت همه ی دوستان.من قراره یک طرحی رو روش کار کنم به یه سری اطلاعات در زمینه ی برق نیازدارم.اگه دوستان پاسخ بدن بسیار سپاسگزارم:حداقل سرعت چرخش یک ژنراتور(حتی در حد آزمایشگاهی)برای اینکه حداقل میزان برق راتولید کرده وحتی کوچترین لامپ رو روشن کنه چقدره؟ممنونم.

poloton7

عضو جدید
روشهای مختلف ظرفیت در کمپرسهای حلزونی وسانتی فیوژ و پیچی

روشهای مختلف ظرفیت در کمپرسهای حلزونی وسانتی فیوژ و پیچی

سلام دوستان استادم دردانشگاه یک تحقیق در مورد(( می خواهد در حد چند 7 یا8 صفحه که به صورت فایل پاور پویت کنم--دوستان در این مورد چیزی دارند----تشکر

saeed.nikbin

عضو جدید
محاسبه ناسلت میانگین در فلوئنت

محاسبه ناسلت میانگین در فلوئنت

سلام.
یه سوال داشتم و اون اینکه در محاسبه ناسلت میانگین در فلوئنت در بخشrefrence values میتونیم دمای بالک قرار بدیم یا اینکه حتما باید دمای ورودی سیال را در این بخش وارد کنیم؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید:smile:

sobhan91

عضو جدید
پروژه سیالات 2

پروژه سیالات 2

سلام دوستان.من یه پروژه واسه درس سیالات 2 دارم که درباره طراحی زیر دریایی هستش...ممنون میشم اگه مطلبی مقاله ای در این رابطه دارید بهم بدید.

avid.s

عضو
سلام نمیدونم تاپیک مناسبیو برای طرح پرسشم انتخاب کردم یا نه ؟
ببخشید میشه تو حل این مسئله ی حرارت 2 راهنماییم کنید ؟ ممنون میشم
"مخزنی با کف سرد و دیواره های عایق بندی شده داریم.کف مخزن ابعاد 20 در 20 دارد و دمای 80 درجه و در معرض بخاراشباع با فشار اتمسفریک قرار دارد.ضخامت لایه ی مایع چگالیده شده در مخزن را در مدت یک ساعت بیابید و نتیجه ی حاصله را با چگالش روی یک صفحه ی عمودی مقایسه کنید."
تو هولمن برای محاسبه ی چگالش تو صفحه عمودی،لوله افقی و لوله عمودی فرمول داریم اما برای صفحه افقی نه. باید کار کنم برای حلش ؟؟؟؟؟؟!!!!
پیشاپیش ممنون از راهنمایی ای که می فرمایید . :)

امیر 1224

عضو جدید
سلام نمیدونم تاپیک مناسبیو برای طرح پرسشم انتخاب کردم یا نه ؟
ببخشید میشه تو حل این مسئله ی حرارت 2 راهنماییم کنید ؟ ممنون میشم
"مخزنی با کف سرد و دیواره های عایق بندی شده داریم.کف مخزن ابعاد 20 در 20 دارد و دمای 80 درجه و در معرض بخاراشباع با فشار اتمسفریک قرار دارد.ضخامت لایه ی مایع چگالیده شده در مخزن را در مدت یک ساعت بیابید و نتیجه ی حاصله را با چگالش روی یک صفحه ی عمودی مقایسه کنید."
تو هولمن برای محاسبه ی چگالش تو صفحه عمودی،لوله افقی و لوله عمودی فرمول داریم اما برای صفحه افقی نه. باید کار کنم برای حلش ؟؟؟؟؟؟!!!!
پیشاپیش ممنون از راهنمایی ای که می فرمایید . :)
خوب از کتاب اینکروپرا بردار فرمولشا

yasser2222

عضو جدید
سلام. سیالات فاکس یه سی دی هم داره که تو کتاب بهش ارجاع میده، کسی داره این سی دی رو؟
ممنون

hoda90

عضو جدید
سلام

دوستان محترم سیالاتی یک سوال دارم ازتون

من یک سیلندر گاز ارگون دارم که می خوام فشار خروجی اش رو کنترل کنم. مطلب زیادی در مورد تجهیزات کنترل گاز نمی دونم. تو بازار می گن باید مانومتر تهیه کنم ولی خودم که تو اینترنت سرچ می کنم می گن رگلاتور باید بخرم. فرق این دو تا چیه؟ راه حل کدومه؟ اگه رگلاتور بهتره چه نوعی باید بگیرم تک مرحله ای، دو مرحله ای یا دقیق؟

اگه کسی اطلاعاتی دارم ممنون میشم جواب بدید.

hoda90

عضو جدید
رگلاتور یا مانومتر

رگلاتور یا مانومتر

سلام
دوستان محترم سیالاتی یک سوال دارم ازتون

من یک سیلندر گاز ارگون دارم که می خوام فشار خروجی اش رو کنترل کنم. مطلب زیادی در مورد تجهیزات کنترل گاز نمی دونم. تو بازار می گن باید مانومتر تهیه کنم ولی خودم که تو اینترنت سرچ می کنم می گن رگلاتور باید بخرم. فرق این دو تا چیه؟ راه حل کدومه؟ اگه رگلاتور بهتره چه نوعی باید بگیرم تک مرحله ای، دو مرحله ای یا دقیق؟

اگه کسی اطلاعاتی دارم ممنون میشم جواب بدید.

reza_19933

عضو جدید
سلام دوستان.
جریان لغزشی یعنی چی؟ یه توضیح مختصر و مفید میخوام. سرچ کردم ولی چیزی نفهمیدم!
مثلا بررسی جریان لغزشی اطراف ایر فول

امید27

عضو جدید
سلام دوستان شرمنده من یه پمپ دارم که مدل اون 315-100 هست و دور(N) اون 1450 هست و توان(P) اون 22 و سطح مقطع خروجی 3in هست که من Hهد پمپ و Qدبی اونو میخوام کسی هست راهنماییم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hasankhani

عضو جدید
راهنمایی شبیه سازی جریان چند فازی اویلر-اویلر

راهنمایی شبیه سازی جریان چند فازی اویلر-اویلر

با سلام
از دوستان آیا کسی در زمینه شبیه سازی جریان دو فازی ذره-مایع به روش اویلر-اویلر یا Dense DPM کسی کاری انجام داده ؟
دارم رو یه مقاله کار میکنم خوشحال میشم با هم همکاری کنیم