تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

mona.yektaa

عضو جدید
کمک

کمک

- :question: سلام لطفا دوستای مهربان این سایت گزارش کار مکانیک سیالات ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در مورد سری و موازنه بستن پمپ ها بهم کمک کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرض کنید یه نفنکش داریم که تانکره نفتش از داخل منظم نیست!!
به نظرتون چطوری میتونیم حجم نفت درون ای نفتکش رو بدونه خالی کردنه نفت بدست بیاریم؟
بابت توجهتون ممنون:smile:
1-با نفت برو رو باسکول بدون نفت هم که مشخصه چگالی نفت هم که معلومه
2-با چوبی ، شیلنگی ارتفاع نفتو حساب کن و........
3-نفت بریز توش تا پرشه بعد حجم کل که معلوم نفتی هم که ریختی داری و.....
3-برید سراغ بارنامه:smile:
5-به رمال رجوع کنید:D

zahra1992

عضو جدید
سلام.من تا شنبه حتما حتما 4 تا مساله استاتیک باید حل کنم که اصلا هیچ ایده ای هم تقریبا روشون ندارم...2 تاشون مرکز جرم رو می خواد.خواهش می کنم اگه کسی می تونه کمکم کنه بگه که سوالا رو بدم.ممنون.:smile:

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز

Sina Soleimani

عضو جدید
سلام, خوبین؟
ببخشید یه سوال داشتم, من رشته م مکانیکه واسه ارشد می‌تونم عمران شرکت کنم؟ تو دفترچه نوشته فقط 2تا رشته می‌شه شرکت کرد یکی رشته اصلی(از جدول رشته های اصلی) ویکی شناور(از جدول رشته های شناور) ولی رشته اصلی رو تعریف نکرده, یعنی حتما نباید رشته کارشناسیم باشه که؟؟؟ می‌تونم جای مکانیک عمران شرکت کنم؟؟؟
ممنون می‌شم راهنماییم کنید

anishtain4

عضو جدید
سلام, خوبین؟
ببخشید یه سوال داشتم, من رشته م مکانیکه واسه ارشد می‌تونم عمران شرکت کنم؟ تو دفترچه نوشته فقط 2تا رشته می‌شه شرکت کرد یکی رشته اصلی(از جدول رشته های اصلی) ویکی شناور(از جدول رشته های شناور) ولی رشته اصلی رو تعریف نکرده, یعنی حتما نباید رشته کارشناسیم باشه که؟؟؟ می‌تونم جای مکانیک عمران شرکت کنم؟؟؟
ممنون می‌شم راهنماییم کنید

آره می تونی، فقط دیگه مکانیک رو نمی تونی شرکت کنی.

saeidinho

عضو جدید
salam
ba chanta narmafzar mitoni in karo koni
be nazare man behtar az hame FUENT javab mide
baadesh ham ANSYS
baadesh dar akahr ham agar natonesiti in karo koni az CATIa estefade kon

بیژن مولایی

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان و مهندسین عزیز
اگه مقاله science direct کسی لازم داشت بگین تا براتون بارگذاری کنم
فقط لطف کنین لینک مستقیم مقاله را بدین اگه امکان داشت

anishtain4

عضو جدید
سلام بچه ها

Bluff Body یعنی چی ؟ بدنه توپی ؟

به جسمی می گن که سطح مقطع برخوردیش با جریان زاویه 90 درجه بسازه، مثلن یه مکعب رو از طرف سطح بزاری تو جریان میشه bluff body اما از طرف یه ضلع بزاری تو جریان دیگه اینطوری نیست

*sepiddeh*

عضو جدید
سلام
من يه پروژه دارم با اين عنوان كه برنامه نويسي بافرترن كه معادله حالت ون دروالس(يا معادله حالت گاز ايده آل) را بنويسيم و با استفاده از معادله كلاپيرون بتوان تغييرات آنتالپي و آنتروپي و حجم مخصوص را بتوان محاسبه نمود . اگه كسي ميتونه انجام بده برام pm كنه در مورد هزينه با هم به توافق مي رسيم.

hrc

عضو جدید
سلام خداقوت. برای ساخت تستر یک پمپ نیاز به یه نرم افزار شبیه سازی دارم.چه نرم افزاری هست//ممنون

lucky luke

عضو جدید
میخواستم بدونم برای متراکم کردن استون از فشار (مطلق) 25 کیلوپاسکال تا 120 کیلوپاسکال چجور کمپروسوری لازم دارم
و آیا مدل آماده توی بازار هست که بخرم ؟

حالت ورودی به کمپرسور بخار اشباعه(20 درجه سانتیگراد و 24.5 کیلوپاسکال) و دبی جرمی 0.5 گرم در ثانیه هست

چون به دیاگرام های P-v استون دسترسی ندارم اطلاعات بیشتری از حالت خروجی از کمپرسور و یا دبی حجمی و توان کمپرسور ندارم اگه کسی میدونه چجوری میتونم به دیاگرام های P-v دسترسی پیدا کنم ممنون میشم راهنمایی کنه(EES نداشت و توی نت هم چیزی پیدا نکردم هنوز)

r_nikbakht

عضو جدید
رئولوژی سیالات

رئولوژی سیالات

من اسم 3 سیال نیوتنی 3 و pseudoplastic3 و سیال dilatant در مواد غذایی می خوام میشه کمکم کنید

hamidiranmanesh1

عضو جدید
کمک در حل مسائل دریچه

کمک در حل مسائل دریچه

سلام
من خیلی مشکل دارم توی این سیالات هیچی ازش نمیفهمم تعصابمو خورد کرده چیکار کنم؟:cry:
5شنبه میان ترم دارم
الان چندروزی دارم میخونم ولی هیچی نیمفهمم غیر از مانو متر :دی
تو دریچه ها این مرکز فشار چطوری پیدا میشه؟ Ycp, Hcp چطوری پیدا میشن میشه راهنمایی کنید؟ اصلا برای حل دریچه از چه رابطه هایی باید او از همه شروع کرد چیو بنویسم اگه نستطیل باشه دایره باشه یا مثلث روابط اینارو دارم ولی نمیدونم چطوری باید استفاده کرد
به ما 3 تا کتاب معرفی کرده استاده گفته سنجل رو بخونید فاکس هم بخونید با وایت من وایت با سنجل رو دارم سنجل خیلی روون توضیح داده ولی وایت پیچیده تره مسائلی که میده اینجوری از اونایی که با این استاد داشتن از وایت میده من حا المسائل وایتم دارم خوشبحتانه ازونم هیچی نمیفهمم
ترمو هم همین بلا به سرمون اومد من سنجلو بس خموندم مثالاشو حفظ شدم کتابو ولی تمام سوالارو ز ونوایلن داده بود
دهنمونو سرویس کرده بخــــــــــدا خـــــــــــــــیلی سختگیره خدا نصیبتون نکنه میان ترم ترمو از 7 بالاترین نمرش 2.5 بود اکثرا 0.25 - 0.5 بودن من حودم شدم 0.75 :دی بخدا خیلی سخت بود هرچندم اوپن بوک بود
احتمالا این ترمی باید ترمو رو حذف کنم میخوام سیالات اینوری نشم حداقل 2-3 بگیرمم از 8 :دی
ممنون میشم اساتید و بچه درسخونا و همه کسانی که سیالات رو خوب بلدن راهنمایی کنند:cry:

Daniz joon

عضو جدید
برای محاسبه گرانروی اجسام از فرمول پایین استفاده میکنند
اما من نمیدونم که چجوری اثبات میشه
اگر کسی کمک کنه ازش ممنون میشم

reza8888reza

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

باسلام خدمت دوستان...
من الان ترم 3 مکانیک شیرازم....میخواستم انتقالی بگیرم برم مکانیک صنعت نفت ....میخواستم بدونم به نظر شما کار درستیه؟؟؟؟
2)الان معدلم حدود 16 است میخواستم بدونم میتونم واسه ارشد به دانشگاه های تهران فکر کنم یا نه؟
3)در مورد اینده شغلی هم خیلی میترسم...در این مورد هم راهنمایی میخواستم...

ممنون میشم.

anishtain4

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان...
من الان ترم 3 مکانیک شیرازم....میخواستم انتقالی بگیرم برم مکانیک صنعت نفت ....میخواستم بدونم به نظر شما کار درستیه؟؟؟؟
2)الان معدلم حدود 16 است میخواستم بدونم میتونم واسه ارشد به دانشگاه های تهران فکر کنم یا نه؟
3)در مورد اینده شغلی هم خیلی میترسم...در این مورد هم راهنمایی میخواستم...

ممنون میشم.

به نظر من از مکانیک به نفت تغییر نده، بازارش خیلی محدودتره، الانم اصلا وضعش خوب نیست. شیراز هم دانشگاه خیلی خوبیه
معدل لیسانس هیچ ربطی به رتبه ی ارشدت نداره، تو جزوه های استاد رو بخونی معدل میاری اما امکان داره هیچی از اون درس نگرفته باشی.
آینده ی شغلی تو ایران کلا خوب نیست. هر روزم داره بدتر میشه. ولی خوب باز برای مکانیک دستت بازتره

nazanin615

عضو جدید
سلام دوستان....من نیاز به یه روش حل افت فشار سیالات 2فازی دارم .....البته به غیر از لاکهارت مارتینلی...من رشته مهندسی شیمی هستم اما فکر کردم این مبحث بیشتر مرتبط با این بخش باشه.....ممنون میشم اگه کتاب یا مقاله ای بهم پیشنهاد کنید

anishtain4

عضو جدید
سلام دوستان....من نیاز به یه روش حل افت فشار سیالات 2فازی دارم .....البته به غیر از لاکهارت مارتینلی...من رشته مهندسی شیمی هستم اما فکر کردم این مبحث بیشتر مرتبط با این بخش باشه.....ممنون میشم اگه کتاب یا مقاله ای بهم پیشنهاد کنید

البته من تو این زمینه تخصصی ندارم ولی یه سر به سایت engineeringtoolbox بزن، چیزای خوبی توش هست و خوبیش اینه که خیلی مختصر توضیح داده

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من از مکانیک به نفت تغییر نده، بازارش خیلی محدودتره، الانم اصلا وضعش خوب نیست. شیراز هم دانشگاه خیلی خوبیه
معدل لیسانس هیچ ربطی به رتبه ی ارشدت نداره، تو جزوه های استاد رو بخونی معدل میاری اما امکان داره هیچی از اون درس نگرفته باشی.
آینده ی شغلی تو ایران کلا خوب نیست. هر روزم داره بدتر میشه. ولی خوب باز برای مکانیک دستت بازتره
موافقم.

NAV!D

عضو جدید
تغییر رشته به سیالات

تغییر رشته به سیالات

سلام . لطفا اگر امکانش هست بفرمایید میشه از کاردانی جوشکاری ( هنرستانی بودم) برای کارشناسی ناپیوسته برم سیالات بخونم ؟

خیلی ممنونم:gol:

jennehkocholo

عضو جدید
امکانات نرم افزار Ansys-cfx

امکانات نرم افزار Ansys-cfx

cfx توانایی تحلیل سیکل تبرید جذبی با LHSU (latent heat storage unit) رو داره؟

ahoorageo

عضو جدید
نرم افزار phast چیست؟

نرم افزار phast چیست؟

سلام دوستان عزیز
اگه امکانش وجود داره اگر اطلاعاتی در مورد نرم افزار phast دارید کمکم کنید ممنون میشم.
پیشاپیش از همکاری صمیمانه شما کمال تشکر را دارم.:gol:

majidmalekifar

عضو جدید
سوال در مورد مکانیک سیالات و کشتی

سوال در مورد مکانیک سیالات و کشتی

لطفا اگه کسی جواب این سوالو میدنه کمکم کنه ضروریه نحوه برقراری تشابه دینامیکی بین مدل و نمونه اصلی در ساخت کشتی

mohsen1391

عضو جدید
اگه کسی اطلاعاتی در رابطه با نرم افزاری که شبیه پایپینگ است و بر اساس مواد ورودی و محصول . خودکار طراحی پالایشگاه ولوله کشی می کنه

اگه کسی اطلاعاتی در رابطه با نرم افزاری که شبیه پایپینگ است و بر اساس مواد ورودی و محصول . خودکار طراحی پالایشگاه ولوله کشی می کنه

اگه کسی اطلاعاتی در رابطه با نرم افزاری که شبیه پایپینگ است و بر اساس مواد ورودی و محصول . خودکار طراحی پالایشگاه ولوله کشی می کنه بده