تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

*sepiddeh*

عضو جدید
یه برنامه متلب هست برای لایه مرزی . اگه میتونین برنامه نویسی متلبش رو انجام بدید بهم خبر بدین . یه روز وقت میگیره . اگه کسی میتونه بگه که فایلها و شماره رو بهش بدم .

برنامه اصلی نوشته شده و باید بعضی پارامترها توش تغییر کنه که بعلت کمبود وقت اینجا درخواست دادم.
مرسی

anishtain4

عضو جدید
سلام. در یک کارخانه پودر آب پنیر به روش اسپری درایر پس از تولید مشکل سفت شدن پودر وجود داره و یک مرحله ای هم تولید می شه. دوستان اگر راه حلی دارند ممنون می شم بدونم.

میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟

hydraulics

عضو جدید
سلام یه کتاب در مورد جریان آشفته به من معرفی کنیم بیشتر توزیع سرعتها رو مد نظرم هست
من با یه مدلcfd کار میکنم.
در جاییکه سرعت طولی منفی هست برای اینکه سرعتها کمتر منفی شوند چه کاری باید انجام داد منظورم این هست که مدل آشفتگی مدل رو تغییر بدم یا زبری رو؟

espailpoor

اخراجی موقت
با سلام

نحوه اثبات معادلات پيوستگی ، حركت و انرژی در مختصاتهای كارتزين ، استوانه ای و كروی رو ميخواستم.
لطفا جزوه يا كتابی معرفی كنيد كه هر 9 معادله و اثبات اونا رو جداگانه و به صورت كامل داشته باشه.

anishtain4

عضو جدید
سلام یه کتاب در مورد جریان آشفته به من معرفی کنیم بیشتر توزیع سرعتها رو مد نظرم هست
من با یه مدلcfd کار میکنم.
در جاییکه سرعت طولی منفی هست برای اینکه سرعتها کمتر منفی شوند چه کاری باید انجام داد منظورم این هست که مدل آشفتگی مدل رو تغییر بدم یا زبری رو؟

جریان آشفته مشکل ترین مساله ی فیزیک کلاسیک هست، لطفن دقیقتر بگین چی رو می خواید؟‌ هندسه فیزیکیتون چیه؟ و از چه مدلی استفاده می کنید؟ خودتون برنامه نوشتین یا دارین از برنامه های تجاری مثل فلوینت استفاده می کنید؟

anishtain4

عضو جدید
با سلام

نحوه اثبات معادلات پيوستگی ، حركت و انرژی در مختصاتهای كارتزين ، استوانه ای و كروی رو ميخواستم.
لطفا جزوه يا كتابی معرفی كنيد كه هر 9 معادله و اثبات اونا رو جداگانه و به صورت كامل داشته باشه.

فصل دوم کتاب معظم جریان لزج نوشته ی وایت این معادلات رو اثبات کرده، می تونید از لینک زیر بگیرید:
http://ae.sharif.edu/~viscousflow/Viscous_Fluid_Flow_3rd.rar

الهه100

عضو جدید
سلام
من روی موضوع مکانیسم حرکت سیال در محیطهای متخلخل کار میکنم .هرکسی در این رابطه مطلبی ،مقاله یا هرچیز دیگه ای داره برام بذاره.خیلی نیاز فوری دارم .ممنون

espailpoor

اخراجی موقت
با سلام خدمت همه متخصصین عزیز،من دارم روی تکنولوژی مشعل های بی شعله (flameless) برای پروژه تخصصیم کار میکنم،اگر لطف کنید در این زمینه اطلاعاتی اعم از مقاله کتاب و یا هندبوک در اختیار بنده قرار بدید ممنون میشم ازتون.

sams2

عضو جدید
سلام
درمورد تعمیرونگهداری مبدل حرارتی مقاله میخواستم.

maghsodlo

عضو جدید
[h=2]دوستان سلام مبرد ها با عددی مشخص می شوند مثلا" R-22 ، عدد 22 نشانه چیست؟[/h]

در کتاب طراحی سیستم های سرد کننده تالیف دوسات ترجمه حاج سقطی مبحث نام گذاری مبردها بطور کامل توضیح داده شده !
اگر به کتاب دسترسی نداشتید ایمیلتان را بدید یک پاورپوینت راجع به مبردها برایتان ارسال کنم.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
دوستان سلام مبرد ها با عددی مشخص می شوند مثلا" R-22 ، عدد 22 نشانه چیست؟
گاز فریون 22 یا مبرد 22 گازی می باشد که در صنایع برودتی و تهویه مطبوع کاربردی فراوان دارد .این گاز به صورت استاندارد وزنی معادل 13.5 کیلو در هر کپسول داراست.بیشترین گاز مصرفی در سیستمهای برودتی از قبیل اسپلیت ها و چیلرهای تراکمی است و در برندهای مختلف موجود میباشد که بیشتر آنها ساخت کشور چین میباشد

بیشترین برندی که در بازار موجود میباشد
ایسکون و رفریجرانت است .

maghsodlo

عضو جدید
گاز فریون 22 یا مبرد 22 گازی می باشد که در صنایع برودتی و تهویه مطبوع کاربردی فراوان دارد .این گاز به صورت استاندارد وزنی معادل 13.5 کیلو در هر کپسول داراست.بیشترین گاز مصرفی در سیستمهای برودتی از قبیل اسپلیت ها و چیلرهای تراکمی است و در برندهای مختلف موجود میباشد که بیشتر آنها ساخت کشور چین میباشد

بیشترین برندی که در بازار موجود میباشد
ایسکون و رفریجرانت است .

دوست عزیز توضیحات شما خوب بود اما ذکر نشد چرا با عدد 22 مشخص می شوند
عدد 22 نشانگر چیست

آخرین ویرایش:

maghsodlo

عضو جدید
با سلام در جدول کسب حرارت نور خورشید برای عرضها 30 و 40 و... شمالی یا جنوبی تنظیم شده برای عرض مثلا" 36 درجه چگونه باید اطلاعات را تصحیح کرد؟آیا نیازی به تصحیح است یا از جداول موجود استفاده کرد؟ اگر ضریب تصحیح وجود دارد چقدر است؟

behzadk2019

کاربر ممتاز

دوست عزیز توضیحات شما خوب بود اما ذکر نشد چرا با عدد 22 مشخص می شوند
عدد 22 نشانگر چیست

سلام .
ببینید این عدد 22 بنا بر فرمول شیمیایی نام گذاری شده . مثلا گاز R134a حروف a در جلوي مبرد به خاطر دو ايزومر با فرمول كلي مشابهه مطرح شده

anishtain4

عضو جدید
با سلام در جدول کسب حرارت نور خورشید برای عرضها 30 و 40 و... شمالی یا جنوبی تنظیم شده برای عرض مثلا" 36 درجه چگونه باید اطلاعات را تصحیح کرد؟آیا نیازی به تصحیح است یا از جداول موجود استفاده کرد؟ اگر ضریب تصحیح وجود دارد چقدر است؟

درون یابی خطی، همونطوری که تو جداول ترمودینامیکی انجام میدادی

anishtain4

عضو جدید
با تشكر فراوان. خيلي لطف كردين
منظورتون فصل Fundamental Equations of Compressible Viscous Flow هست ديگه؟
هر 9 معادله رو اثبات كرده؟

معادلات رو در مختصات کارتزین به تفصیل اثبات کرده و حالت کلی معادلات رو نوشته که میتونید با تغییر ضریب معادلات استوانه ای و کره ای رو بدست بیارید. روش دیگه هم اینه که با vector notation بنویسید که مستقل از دستگاه معادلاته بعد از تعاریف دیورژانس، گاسین و گرادیان تو دستگاه های معادلات استفاده کنید و معادلات رو بنویسید

Jaihoon

عضو جدید
جزوه دست نویس مکانیک سیالات دکتر کیوان صادقی

جزوه دست نویس مکانیک سیالات دکتر کیوان صادقی

سلام دوستان
راستش به جزوه ی سیالات دکتر کیوان صادقی نیاز فوری دارم ...
کسی هست کمکم کنه؟
کسی داره جزوشو ؟ لطفا

یه سوال دیگه ، فکر می کنین بشه حل مسائل قسمت خودآزمایی کتاب سیالات پارسه(کیوان صادقی) رو پیدا کرد ؟

Mostafa.A

عضو جدید
سلام
به کتاب زیر نیاز فوری دارم کسی نسخه الکترونیکی اونو داره؟
Ashrae Pocket Guide
ویرایش 2009 رو نیاز دارم
ممنون.

behzadk2019

کاربر ممتاز

pedrami

عضو جدید
با سلام

دوستان کسی می تونه یه کمکی بهم بکنه ؟ یکی از تمرین های کلاسی هر چی گشتم نتونستم جوابی براش پیدا کنم.

روی سوال اینه :

اثبات کنید که معادلات ناویر استوکس را می توان به صورت فرم کنسرواتیو (فرم بقایی) نوشت :

http://upload.tehran98.com/img1/cemkflxou21g8rdcsrtu.png

اینم یه عکس از سوال :

که معادله اول ، معادله ناویر استوکس در راستای x است

و معادله دوم ، فرم کنسرواتیو (فرم بقایی) معادله ناویر استوکس هست (در راستای x )

و صورت سوال هم ، همون طور که بالا نوشتم : باید ثابت کنیم که چطور می تونیم معادلات ناویر استوکس را به صورت فرم کنسرواتیو (فرم بقایی) بنویسم.

دوستان لطفا هر کی می تونه تو حلش کمک کنه ، چند روز دیگه امتحان داریم و واقعا جوابش می تونه کمک کنه . ممنون میشم ازتون

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

دوستان کسی می تونه یه کمکی بهم بکنه ؟ یکی از تمرین های کلاسی هر چی گشتم نتونستم جوابی براش پیدا کنم.

روی سوال اینه :

اثبات کنید که معادلات ناویر استوکس را می توان به صورت فرم کنسرواتیو (فرم بقایی) نوشت :

http://upload.tehran98.com/img1/cemkflxou21g8rdcsrtu.png

اینم یه عکس از سوال :

که معادله اول ، معادله ناویر استوکس در راستای x است

و معادله دوم ، فرم کنسرواتیو (فرم بقایی) معادله ناویر استوکس هست (در راستای x )

و صورت سوال هم ، همون طور که بالا نوشتم : باید ثابت کنیم که چطور می تونیم معادلات ناویر استوکس را به صورت فرم کنسرواتیو (فرم بقایی) بنویسم.

دوستان لطفا هر کی می تونه تو حلش کمک کنه ، چند روز دیگه امتحان داریم و واقعا جوابش می تونه کمک کنه . ممنون میشم ازتون
جوابش یه خطه
معادله پیوستگی رو با معادله مومنتوم جمع میکنی. بعدش میبینی که میتونی به فرم کانسرواتیو بنویسی

pedrami

عضو جدید
جوابش یه خطه
معادله پیوستگی رو با معادله مومنتوم جمع میکنی. بعدش میبینی که میتونی به فرم کانسرواتیو بنویسی

با سلام

مرسی دوست عزبز که جواب دادی

حقیقتش من این کار رو که گفتین کردم ، اما هر چی سعی کردم نتونستم به فرم کنسرواتیو برسم. میشه بیشتر توضیح بدین.؟

یا می شه یه لطفی بکنید ، و روی کاغذ بنویسید و عکس بگیرید؟ جدا اگه این لطف رو بکنید ، کمک خیلی بزرگی بهم می کنید. شروع یه تمرینه ، تا این قسمتش رو نتونیم بفهمیم ، نمی تونیم ادامه اش رو حل کنیم.

واقعا ممنون میشم

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

مرسی دوست عزبز که جواب دادی

حقیقتش من این کار رو که گفتین کردم ، اما هر چی سعی کردم نتونستم به فرم کنسرواتیو برسم. میشه بیشتر توضیح بدین.؟

یا می شه یه لطفی بکنید ، و روی کاغذ بنویسید و عکس بگیرید؟ جدا اگه این لطف رو بکنید ، کمک خیلی بزرگی بهم می کنید. شروع یه تمرینه ، تا این قسمتش رو نتونیم بفهمیم ، نمی تونیم ادامه اش رو حل کنیم.

واقعا ممنون میشم

فایل ضمیمه رو ببین

پیوست ها

• Navier-Stokes.pdf
    149.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

maghsodlo

عضو جدید
با سلام تفاوت فشار دینامیکی و استاتیکی وترمودینامیکی چیست ؟ فشار در معادله برنولی کدام است؟

anishtain4

عضو جدید
با سلام تفاوت فشار دینامیکی و استاتیکی وترمودینامیکی چیست ؟ فشار در معادله برنولی کدام است؟

فشار استاتیکی به فشار هیدرو استاتیک سیال میگن، فشار دینامیکی به فشاری میگن که اگه سیال رو از حرکت نگه داری خواهد داشت. در سیال در حال سکون این دوتا فشار برابراند. لوله ی پیتوت اختلاف این دوتا فشار رو اندازه میگیره.
وقتی بحث فشار ترمودینامیکی رو پیش میکشی یکمی سخت میشه توضیح دادن، باید اول بری معادلات نویر استوکس تراکم پذیر رو بخونی تا این مفهوم رو درست متوجه بشی