بی فرهنگی تا کی؟!!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا روز به روز بی فرهنگ تر میشیم؟؟
چرا هر روز عصبی تر میشیم؟؟
چرا هر روز دزدی و اختلاص بیشتر میشه؟؟
چرا آمار طلاق هر سال بالاتر میره؟؟چرا این همه ازدواج نا موفق هست؟؟
چرا خیلی ها حاضرن به خاطر پول هرکاری بکنن؟؟
چرا همه دنیا فکر میکنن ما وحشی و تروریست هستیم؟؟
چرا علم پیشرفت میکنه ولی فرهنگ پسرفت؟؟
چرا 2500 ساله هر روز بدتر از دیروزیم؟؟؟
و هزار تا چرای تکراری دیگه...
ما دانشجو های ایران هستیم...دانشجو یعنی دنبال دانش و معرفت..
حتی اگه نتونیم قدمی در راه سامان دادن فرهنگمون برداریم حداقل بفهمیم این همه بی فرهنگی از کجا میاد؟؟.....این واقعا یه رسالته..برای من و توئه تحصیل کرده,برای من و توئه ایرانی,برای من و توئه انسان...

tara7

عضو جدید
حتی اگه نتونیم قدمی در راه سامان دادن فرهنگمون برداریم حداقل بفهمیم این همه بی فرهنگی از کجا میاد؟؟.....این واقعا یه رسالته..برای من و توئه تحصیل کرده,برای من و توئه ایرانی,برای من و توئه انسان...

شاید چوب جهان سومی بودنمونو میخوریم!!!!!

chehresaz

عضو جدید
من فکر میکنم یکی از دلایل امشکلات عصبی بودن و دزدی بیشتر مادی گرایی افراطیه ...توجه بیش از حد به مادیاتی که چندان لزومی نداره
دوستان نظر بدن...بقیه دلایل هم عرض میکنم...

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من یکی از مشکلات جامعه ما اینکه زور با لا سرمونه و به خاطر این از روی اجبار یه سری کارو باید انجام بدبم.
به خاطر این روز به روز وضعیت بدتر بدتر میشه.

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من یکی از مشکلات جامعه ما اینکه زور با لا سرمونه و به خاطر این از روی اجبار یه سری کارو باید انجام بدیم.
به خاطر این روز به روز وضعیت بدتر بدتر میشه.
واقعا دلیل خوبیه...مرسی فرزانه
اجبار بعد از یه مدت جامعه رو دچار کمبود وعقده میکنه..

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم یکی از دلایل امشکلات عصبی بودن و دزدی بیشتر مادی گرایی افراطیه ...توجه بیش از حد به مادیاتی که چندان لزومی نداره
دوستان نظر بدن...بقیه دلایل هم عرض میکنم...
این مادی گرایی افراطی هم دلیل ریشه ای نیست..
چون خودش باز دلایل دیگه ای داره

ArChitect _90

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا دلیل خوبیه...مرسی فرزانه
اجبار بعد از یه مدت جامعه رو دچار کمبود وعقده میکنه..
شاید اگه اجبار نبود اینهمه بی سواد با مدرک نداشتیم
راستی چشم تو هم چشمی هم می تونه یکی از علتا باشه

rahaaaaa

عضو جدید
بخاطر اینکه آدم های بزرگ شرایطو خلق می کنن و آدم های کوچک ازون تبعیت می کنن ما چون دچار خود کوچک بینی هستیمو خودمونو دست کم میگیریم و فکر میکنیم اونوریا از ما بهترونن و فرهنگشون بالا تره از ما ازشون پیروی میکنیم.در نتیجه همیشه پشت سرشون هستیم .

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
در سرزمینی که سایه انسان های کوچک بزرگ می شود خورشید در حال غروب است

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
بخاطر اینکه آدم های بزرگ شرایطو خلق می کنن و آدم های کوچک ازون تبعیت می کنن ما چون دچار خود کوچک بینی هستیمو خودمونو دست کم میگیریم و فکر میکنیم اونوریا از ما بهترونن و فرهنگشون بالا تره از ما ازشون پیروی میکنیم.در نتیجه همیشه پشت سرشون هستیم .
آخر به نظرت ما واقعا کوچک هستیم یا خودمونو دست کم میگیریم؟؟

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما چون دچار خود کوچک بینی هستیمو خودمونو دست کم میگیریم و فکر میکنیم اونوریا از ما بهترونن
و فرهنگشون بالا تره
به نظر من ما واقعا کوچک هستیم...چون یه انسان بزرگ هر چقدر هم خودشو دست پایین بگیره بازم دنباله رو یه آدم کوچیکتر از خودش نمیشه...

hamid221

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوفیا خدایی خیلی حوصله داری
من که میگم تقصیر دولته:d
ولی هرکس باید از خودش شروع کنه

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوفیا خدایی خیلی حوصله داری
من که میگم تقصیر دولته:d
ولی هرکس باید از خودش شروع کنه
کاش یه روزی بفهمیم مسائلی که هر روز باهاش درگیریم فرعیاته و اصل و حقیقت همیناس...
در ضمن عزیزم من منظورم 30 سال گذشته نیست که میگی دولت
فرهنگ ما سال هاست که دچار انحطاط شده..

با جمله آخرتم موافقم اساسی

alborz_3000

اخراجی موقت
کی گفته همه دنیا فکر میکنن ما تروریستیم؟ من خودم به شخصه جنگ طلب هستمف ولی تروریست نیستم، دلم میخواد بریزیم، تمام کشورای همسایه رو قتل عام کنیم، 1نفرشونو زنده نزاریم، ولی تروریست نیستیم. میخوایم خیلی عادلانه وارد جنگ بشیم، و مردونه بجنگیم، همشونو سلاخی کنیم. همین به این که نیمگن تروریست

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی گفته همه دنیا فکر میکنن ما تروریستیم؟ من خودم به شخصه جنگ طلب هستمف ولی تروریست نیستم، دلم میخواد بریزیم، تمام کشورای همسایه رو قتل عام کنیم، 1نفرشونو زنده نزاریم، ولی تروریست نیستیم. میخوایم خیلی عادلانه وارد جنگ بشیم، و مردونه بجنگیم، همشونو سلاخی کنیم. همین به این که نیمگن تروریست
چرااااااااااااااا؟؟؟؟:surprised:

alborz_3000

اخراجی موقت
چون هم ما برتر از سایرین هستیم، پس حتی واسه تفریح هم که شده، میتونیم بقیه رو شکار کنیم( چون الان خیلی از حیوانا نسلشون منقرض شده، و تفریحی به اسمه شکار داره از بین میره، پس مجبوریم).
با اینکار به کم شدن جمعیت کره زمین کمک کردیم.
همچنین غرور ملی به شدت بالا میره

paeeizan

اخراجی موقت
.
.
.
چرا تایپیکای جنجالی میزنیم؟ .......... :دی!

زيگورات

عضو جدید
خواهر عزيزم سلام
از ارائه اين تاپيك خيلي ممنونم چون اين مطالب دغدغه ذهني من هم هست و بايد بگويم بي فرهنگ ترين قشر جامعه تحصيل كرده هاي آن مي باشد چون در دانشگاه فقط علم آموخته ميشود و از تربيت خبري نيست اين امر موجب شده تا كسانيكه به پست بالا مي رسند فاقد تربيت و فرهنگ درست باشند
من كمتر از دو ماه است كه در اين باشگاه عضو هستم و در كمال تعجب در تالار گفتگوي آزاد مشاهده تاپيك هاي بسيار بي فرهنگ از سوي قشر فرهيخته بودم از چاپ عكس دختر مردم تا توهين به بازيگر و چاپ عكس اونها و بزرگترين معضل ما اينه كه كناري مي‌نشينيم و شروع به محاكمه مي كنيم
اين حقير نيز با توجه به دغدغه هاي عرض شده اقدام به زدن پست توي اون تاپيك ها و راهنمايي با كمال احترام نمودم . در كمال تعجب با توهين ترين جواب روبرو شدم
البته كم شدن و بي فرهنگي ما ريشه در برخي از مسائل ديگر هم دارد كه در صورت اشاره هم تاپيك شما قفل ميشود و هم اين حقير اخراج.
در خصوص پيشرفت علمي اين را به آگاهي شما مي‌رسونم تمامي دستاوردهاي علمي ما دروغي بيش نيست و نسبت به گذشته با سرعت بسيار زياد رو به عقب گرد هستيم - وقتي نخبه هاي كشور با سرعت از كشور خارج مي‌شوند وقتي اساتيد بزرگ دانشگاه باز نشسته ميشوند ، وقتي كه دكترا براي برخي افرادخاص است و .... ، خواهرم كدوم دستآورد ، كدوم علم ، خودمان را با اين حرف ها گول و دلخوش نكنيم

rahaaaaa

عضو جدید
به نظر من ما واقعا کوچک هستیم...چون یه انسان بزرگ هر چقدر هم خودشو دست پایین بگیره بازم دنباله رو یه آدم کوچیکتر از خودش نمیشه...

این نمونه بارز خودکوچک بینیه..همینه که باعث میشه همیشه پیرو باشیم..همینه که اونا پس مونده های فرهنگ خودشونو به ما میدن ..تا وقتی ما خودمونو کوچیک بدونیم هیچی عوض نمیشه

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه چیزی بگم با اجازه ،چون ما روی گنج زندگی می کنیم به نوعی ایران بهشته و ما فکر می کنیم همیشه اینجوریه و احتیاجی نیست بیشتر از خودمون کار بکشیم و چون همیشه همه چیز در دسترسمون بوده به خودمون زحمت ندادیم.ولی توی بقیه کشورها امکانات طبیعی در حد ما ندارن ولی به این رسیدن که از کمترینشون بیشترین استفاده رو بکنن.این نظر من بود.

rahaaaaa

عضو جدید

آرزو دارم روزي اين حقيقت به واقعيت مبدل شود که همه‌ي انسان‌ها برابرند. (مارتين لوتر‌کينگ)