بیایید پسرها رو نصیحت کنیم.

elnaz-k

عضو جدید
من یه زمانی با بابا و مامانم خیلی اختلاف داشتم و خیلی باهاشون دعوا میکردم اما از وقتی با هومن آشنا شدم به پدر و مادرم نزدیک تر شدم و همش به خاطر لطف هومنه!
بعضی پسرا واقعا گلن!! این ماییم که به نصیحت احتیاج داریم

hamidarchitec

عضو جدید
نه خیر اقا قبول ندارم.
شاید منظوورتون رو متوجه نشدم.ما زنان زیادی داریم که مهربه رو میبخشن و با محبت بیشتری رو به رو میشن.

شما حق داری نظرتو بگی و همانند نظر من و بقیه محترم هست اما اساس مهریه بعنوان پشتوانه برای زنان قدیم بوده مثلا زنان روستایی طلای زیادی با خودشون حمل میکنن بخاطر نبود امنیت مالی و نبود بانک در زمانهای گذشته اما الان مبدل شده به وسیله ای برای سوئ استفاده طرفین. استفاده اقایون هم میتونه فشار برای بخشش باشه که منجر به خیلی مسائل میشه که نمیخواهم نام ببرم و استفاده خانمها هم مشخصه که چطوری میتونه باشه( به کسی توهین نشه منظورم همون عده قلیل هست)

ابزار مناسبی برای افزایش مهر و محبت نیست

hamidarchitec

عضو جدید
من یه زمانی با بابا و مامانم خیلی اختلاف داشتم و خیلی باهاشون دعوا میکردم اما از وقتی با هومن آشنا شدم به پدر و مادرم نزدیک تر شدم و همش به خاطر لطف هومنه!
بعضی پسرا واقعا گلن!! این ماییم که به نصیحت احتیاج داریم

جالبه دقیقا بر عکس من بعد از اشنایی با خانمم مرتب با خانوادم در جنگ هستم

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خوبن.تشریف دارن.
والله هرجی بگیم هم کمه البته در مورد بعضی ها
از ابرویی که بر ندارن اقاترن.از چشمی که هی نچرخونن.زل زل نگاه نکن.از گوشاشون که باید به پزشک مراجعه کنن ازصدای ضبط ماشیناشون
از ارتباط قوی کلامی شون که از با همه سلام واحوال دارن حتی با قریبه ها و ...
یعنی باید امید ارشادم داشت؟؟؟
اونقت منو تو چی عزیزم؟
یه نگاه به خودمون بندازیم بد نیست
یعنی ما پاکیم که پسرا اینجورن و اونجورن؟
آدم یه سوزن به خودش میزنه یه جوالدوز به پسرا عزیزم

sarake

عضو جدید
هدیه به چه عنوان؟ اگر خوبه چرا خیلی از دخترا باهاش مشکل دارن ؟ چرا انقدر نجومی هست قبول هم نکنیم روابط شکر اب میشن

از نظر روانشناسی همسر بر والدین ارجح هستند ولی به این معنی نیست که به والدین بی احترامی شود

هدیه برا اینکه داره قبول میکنه که مال تو باشه.هر کسی به اندازه ای که داره.
بله متاسفانه.بعضی ها چشم وهم چشمی دارند.
واحترام والدین همواره باید پابرجا باشه.

sarake

عضو جدید
اونقت منو تو چی عزیزم؟
یه نگاه به خودمون بندازیم بد نیست
یعنی ما پاکیم که پسرا اینجورن و اونجورن؟
آدم یه سوزن به خودش میزنه یه جوالدوز به پسرا عزیزم
نه.هیچکسی کامل نیست.
خب ادم از بیرون که نگاه میکنه.بهتر میبینه
اولش نوشتم که پسران هم نصیحت بفرماین.

hamidarchitec

عضو جدید
هدیه برا اینکه داره قبول میکنه که مال تو باشه.هر کسی به اندازه ای که داره.
بله متاسفانه.بعضی ها چشم وهم چشمی دارند.
واحترام والدین همواره باید پابرجا باشه.

البته یه مقدار نرخ تقبلشون بالاست بنده فقط 20 ملیون طلا با جیب خالی و قلب درد و به پاشون ریختم تا مال بنده بشن

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی یادشون بندازیم(البته خیلی کم ان.) یه چیزایی که یادشون رفته...
یادش رفته که مادرش کی بود...براش چیکار کرد....
حالا که اون شده اقا...قد کشیده...زورش زیاد شده...گردن گنده کرده...صداش کلفت شده...
حالا اون باید برا مامانش چیکار کنه؟2روزه بفروشتش به یه دختری که از تو خیابون پیداش کرده.جلو دختر سر مامانش هوار بزنه...
من دیدم این صحنه رو...دلم هوری ریخت از پسرا بدم اومد.اون که مامانته چه کارایی که برات نکرده.داری باهاش اینطوری میکنی وای به دختری که تو بخای براش مایه بذاری
فقط همه یادمون باشه اون کسی که لنگش پیدا نمیشه مامان
وهر نصیحت دیگری که دارید بیان کنید.
و همینطور هر نصیحتی برای
دختران
دارید بفرمایید.

من شک دارم این ها حرف های یه خانوم باشه .....

hamidarchitec

عضو جدید
سارا جان فکر میکنم که شما مجرد باشی احتمال میدم بعد از ازدواجت یه مقدار نظرت تغییر کنه زمانی که دیدی خانواده زندگی خصوصی حالیشون نیست و میخوان همه چیز رو کنترل کنن و همسرتو به هیولا تبدیل میکنن و این معمولا دوطرفه هست و خانواده اقا میگن پسرمون مهندس و دکتر و حیفه کاشکی از اول شناخته بودیمش یه دختر بهتر پیدا میکردیم ... و خانواده شما هم حس قیمی خواهند داشت و همش میخوان به عنوان عقل شخص شما همه چیز را از زاویه شما میبینند و جای شما تصمیم خواهند گرفت.

Hard-Hearted

عضو جدید
و اینکه حرف مادر مهم ونباید نادیده گرفته شه.ولی نباید ارجحتر از حرف همسر باشه.

شما از الان نظرتون اینه؟؟؟:confused:
پس چرا از حقوق مادر اون پسره دفاع می کنید؟شاید در ابتدا پسره حرف مادرش رو در ارجحیت قرار می داده، بعد زنش راهنماییش کرده و نظر درست شما را بهش یاد داده و پسره هم این کار رو کرده..........!!!

از نظر روانشناسی همسر بر والدین ارجح هستند ولی به این معنی نیست که به والدین بی احترامی شود

اگر درست باشد، برای من هیچوقت اتفاق نمی افتد چون من هر چیزم رو در اختیار همسرم قرار بدم،حداقل روانم رو در اختیارش قرار نمی دهم که هرطور دلش بخواد شکلش بده......!!!:smile:

آخرین ویرایش:

hamidarchitec

عضو جدید
اگر درست باشد، برای من هیچوقت اتفاق نمی افتد چون من هر چیزم رو در اختیار همسرم قرار بدم،حداقل روانم رو در اختیارش قرار نمی دهم که هرطور دلش بخواد شکلش بده......!!!:smile:[/QUOTE]

روان رو که جز حریم خصوصی هست که بهمراه خیلی چیزای دیگه میبایست ازش مراقبت کرد نه اینکه در اختیار همسر قرار داد

زن و شوهر ضمن داشتن رابطه صمیمانه باید حریم خصوصیشون حفظ بشه و به حریم همدیگه احترام بزارن

Hard-Hearted

عضو جدید
روان رو که جز حریم خصوصی هست که بهمراه خیلی چیزای دیگه میبایست ازش مراقبت کرد نه اینکه در اختیار همسر قرار داد

زن و شوهر ضمن داشتن رابطه صمیمانه باید حریم خصوصیشون حفظ بشه و به حریم همدیگه احترام بزارن

پس با این حساب پدر و مادر از نظر روانی باید در ارجحیت باشند.چون انسان علاوه بر داشتن رابطه صمیمی با پدر و مادر نیازی ندارد آنچنان از حریم خصوصیش در مقابل آنها حفاظت کند همانطور که ار بدو تولد این کار را نمی کنیم.

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک نصیحت فوق العاده مهم دارم برای آقایان و خانم ها ( هیچ فرقی هم با هم ندارند)
از همان اولین لحظه ی آشنایی تا آخر ،
(ضمن حفظ استقلال ) هیچ وقت ، هیچ وقت ، هیچ وقت جلوی خانواده ی همسرتان ، کوچکترین رفتاری نکنید که فکر کنند میخواهید فرزندشان را از آنها جدا کنید . کاری کنید که حتی یک سر سوزن این فکر به ذهنشان نرسد .
این رمز طلایی خوشبختی است .(البته یکی از رمزها)
:redface: باور کنید.

آخرین ویرایش:

sarake

عضو جدید
من شک دارم این ها حرف های یه خانوم باشه .....
چرا؟چطور؟
شک نداشته باش.من وخیلی های دیگه همچین نظری دارن.
به نظر من هر کسی جایگاه خودش رو باید داشته باشه.این جایگاه همواره باید حفظ شه.

sarake

عضو جدید
سلام

سلام

سارا جان فکر میکنم که شما مجرد باشی احتمال میدم بعد از ازدواجت یه مقدار نظرت تغییر کنه زمانی که دیدی خانواده زندگی خصوصی حالیشون نیست و میخوان همه چیز رو کنترل کنن و همسرتو به هیولا تبدیل میکنن و این معمولا دوطرفه هست و خانواده اقا میگن پسرمون مهندس و دکتر و حیفه کاشکی از اول شناخته بودیمش یه دختر بهتر پیدا میکردیم ... و خانواده شما هم حس قیمی خواهند داشت و همش میخوان به عنوان عقل شخص شما همه چیز را از زاویه شما میبینند و جای شما تصمیم خواهند گرفت.
نمی دونم شاید من دارم از بیرون نگاه میکنم و درک درستی ندارم.
وای این موضوع بدتره...
ولی این معمولا از نگرانی خانواده هاس.که معمولا یه مدتی طول میکشه وبعد درست میشه.اول زندگی معمولا ادم دخالت ها رو میبینه حتی ممکنه از بستگان
ولی این باید یادمون باشه که فرزند جایگاه مهمی در خانواده داره.این باید متقابل باشه.وما پشتییبانی خانواده میتونیم موفق تر باشیم.

sarake

عضو جدید
شما از الان نظرتون اینه؟؟؟:confused:
پس چرا از حقوق مادر اون پسره دفاع می کنید؟شاید در ابتدا پسره حرف مادرش رو در ارجحیت قرار می داده، بعد زنش راهنماییش کرده و نظر درست شما را بهش یاد داده و پسره هم این کار رو کرده..........!!!
این در تقابل احترام وحفظ جایگاه هر فرد نیست.

hamidarchitec

عضو جدید
پس با این حساب پدر و مادر از نظر روانی باید در ارجحیت باشند.چون انسان علاوه بر داشتن رابطه صمیمی با پدر و مادر نیازی ندارد آنچنان از حریم خصوصیش در مقابل آنها حفاظت کند همانطور که ار بدو تولد این کار را نمی کنیم.

نه عزیز دل اگر به والدین اشاره نکردم چون موضوع همسر بود الان به قاطع میگم که حریم خصوصی از هر چیز دیگری در زندگی ایرانیا بیشتر مورد تجاوز قرار میگیره چه پدر و مادر چه گشت ارشاد و چه دوستان همسر رو باید با سالم بودن جذب کرد نا با دادن امتیاز مثل فروش حریم خصوصی

hamidarchitec

عضو جدید
نمی دونم شاید من دارم از بیرون نگاه میکنم و درک درستی ندارم.
وای این موضوع بدتره...
ولی این معمولا از نگرانی خانواده هاس.که معمولا یه مدتی طول میکشه وبعد درست میشه.اول زندگی معمولا ادم دخالت ها رو میبینه حتی ممکنه از بستگان
ولی این باید یادمون باشه که فرزند جایگاه مهمی در خانواده داره.این باید متقابل باشه.وما پشتییبانی خانواده میتونیم موفق تر باشیم.

البته بعضی مواقع هم کشدار میشه و کار به قهر کردن و ... میکشه برای اعضای خانواده بهتره خیلی پیچیده رابطه طراحی نکنیم و بجاش با تعریف حریمها در مسیرش حرکت کنیم

Hard-Hearted

عضو جدید
این در تقابل احترام وحفظ جایگاه هر فرد نیست.

بله کاملا درسته و من قبول دارم که اون پسره مقصره و هر اتفاقی هم که افتاده باشه و هرچقدر هم به مادرش بدبین شده!، حق یک همچین کاری رو نداشت.:mad: چون بعضی پسر ها مثل الاغ می مانند و افسارشون دست زنشونه و به راحتی تحت تاثیر همسرشون هستند چون حتی حرمت مادرشون رو هم به همین راحتی می شکنند!!!

منظور من اینه که آدمی که از قبل به هر نوعی تحریک نشده باشد این کار را نمی کند اون هم با مادرش.
یعنی از 100 درصد تقصیر من 50 درصدش را به پسره می دهم و 50 درصد را به زنش!!!

آخرین ویرایش:

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
حالا که بحث نصیحته منم یه دونه بگم پسرا اویزه گوششون کنن
خواهرانه دارم میگم
چیزیه که همیشه به برادر و پدر خودمم میگم
درسته من خودم خانومم ولی اقایون لطفا از خانوما دوری کنید
بعضیاشون واقعا .... هستن
گاهی به خاطر برخی از رفتارهای خانوما ،از خانم بودن خودم خجالت میکشم:cry:

sarake

عضو جدید
چون بعضی پسر ها مثل الاغ می مانند و به راحتی تحت تاثیر همسرشون هستند چون حتی حرمت مادرشون رو هم به خاطر یک دختر به راحتی می فروشند!!!
یعنی از 100 درصد تقصیر من 50 درصدش را به پسره می دهم و 50 درصد را به زنش!!!
به این صراحت نه ولی نظر منم اینه.
من 50که پسر حتما.40 تادیگه هم پسره چون طوری رفتار کرده که دختر همچین انتظاری ازش پیدا کرده.10تا دخترا
این پسر واقعا بدرده زندگی نمیخوره.
و

hamed_hm2

عضو جدید
حالا که بحث نصیحته منم یه دونه بگم پسرا اویزه گوششون کنن
خواهرانه دارم میگم
چیزیه که همیشه به برادر و پدر خودمم میگم
درسته من خودم خانومم ولی اقایون لطفا از خانوما دوری کنید
بعضیاشون واقعا .... هستن
گاهی به خاطر برخی از رفتارهای خانوما ،از خانم بودن خودم خجالت میکشم:cry:

نهههههههههههه.:biggrin:وقتی یه خانم اینا بگه پس کلامون پس معرکس.
چی بگم والا