به نظرتون پسرا عاقلترن یا دخترا ؟؟؟

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش دخترا خیلی عاقلتر از پسرا تصمیم میگیرن در حالی که پسرها خیلی با هوش تر هستند. الان با یک مثال مساله رو روشن میکنم.

مثلا در مورد یک سوال معمولا اگه یه دختر یک سوال رو قبلا مشابه اون رو ندیده باشه احتمال حل کردنش ضعیفه یعنی خلاقیت دختران پایینه در حالی که پسرها در حل سوالات جدیدی که هیچ وقت تا به حال ندیدن استعداد دارن.

اما در مورد تصمیم گیری عاقلانه:

مثلا ازدواج پسرها خیلی احساسی تصمیم میگیرن و بعد هم مثه سگ پشیمون میشن, اما دختران با دقت خاصی زوایا و خفایا رو میسنجند و مورد بررسی قرار میدهند.

این جوابها از تجربه ی من از این موجودات بود.حالا درست غلطش رو نمیدونم.

canopus

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عاقل تـر؟!
فکر کنم این طوری بگم بهتـره: ما عقلمون جلوتره و دخترها احساسشون.ما کلی نگاه می کنیم و دخترها جزیی.
به نظر من عاقل تر بودن مناسب نیست. ذاتی هست.

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش دخترا خیلی عاقلتر از پسرا تصمیم میگیرن در حالی که پسرها خیلی با هوش تر هستند. الان با یک مثال مساله رو روشن میکنم.

مثلا در مورد یک سوال معمولا اگه یه دختر یک سوال رو قبلا مشابه اون رو ندیده باشه احتمال حل کردنش ضعیفه یعنی خلاقیت دختران پایینه در حالی که پسرها در حل سوالات جدیدی که هیچ وقت تا به حال ندیدن استعداد دارن.

اما در مورد تصمیم گیری عاقلانه:

مثلا ازدواج پسرها خیلی احساسی تصمیم میگیرن و بعد هم مثه سگ پشیمون میشن, اما دختران با دقت خاصی زوایا و خفایا رو میسنجند و مورد بررسی قرار میدهند.

این جوابها از تجربه ی من از این موجودات بود.حالا درست غلطش رو نمیدونم.
کلا میگن دخترا عاقل ترن
چون پسرا اگه عقل داشتن نمیرفتن زن بگیرن :D:D
:D
عاقل تـر؟!
فکر کنم این طوری بگم بهتـره: ما عقلمون جلوتره و دخترها احساسشون.ما کلی نگاه می کنیم و دخترها جزیی.
به نظر من عاقل تر بودن مناسب نیست. ذاتی هست.
بله این هم نظر خوبیه :w16:

_narjes

عضو جدید
واقعا کدومشون ؟

.
:w02: خوب معلومه دخترا.............................:D
............................................
:w10:به نظر من فرق می کنه که از چه جنبه ای به این مسئله نگاه کنیم
در هر دو گروه عاقل و عاقل تر وجود داره
اینم که میگین پسرا یا دخترا من قبول ندارم
گاهی وقتا یه دختر در اکثر موارد عاقلانه ترین کار رو انجام میده در حال که یه پسر ناعاقلانه ترین کار رو و برعکس ;)

canopus

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عرفان جـان بحث خوبی رو شروع کردی. :gol:
این کلمه ی عاقل تر رو گاهی در شرایط خاص از دیگران می شنویم که میگن: دختر عاقلانه تر رفتار کرد یــا پسر عاقلانه تر رفتار کرد. دلیلش به خاطر شرایط خاص زمان،مکان و سن هست.
به نظرم پسر و دختر هر دو عقل و احساس رو دارن، ولی میزانش با هم متفاوت هست که دلیلش به خاطر نقشی هست که در زندگی دارن. این که دخترها،مادران فردا و پسرها،پدران فردا هستن.

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا به نظر من ما پسرا اگه عقل داشتیم زن نمی گرفتیم یا حداقل زیر بار مهریه سنگین نمی رفتیم یا که دودستی پولی که زحمت کشیدیم در آوردیم رو نمی دادیم واسه خریدای خونه که صرف چشم هم چشمی خانوماست............................بازم بگم

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w02: خوب معلومه دخترا.............................:D
............................................
:w10:به نظر من فرق می کنه که از چه جنبه ای به این مسئله نگاه کنیم
در هر دو گروه عاقل و عاقل تر وجود داره
اینم که میگین پسرا یا دخترا من قبول ندارم
گاهی وقتا یه دختر در اکثر موارد عاقلانه ترین کار رو انجام میده در حال که یه پسر ناعاقلانه ترین کار رو و برعکس ;)
اوهوم ... دقیقا :w16:
عرفان جـان بحث خوبی رو شروع کردی. :gol:
این کلمه ی عاقل تر رو گاهی در شرایط خاص از دیگران می شنویم که میگن: دختر عاقلانه تر رفتار کرد یــا پسر عاقلانه تر رفتار کرد. دلیلش به خاطر شرایط خاص زمان،مکان و سن هست.
به نظرم پسر و دختر هر دو عقل و احساس رو دارن، ولی میزانش با هم متفاوت هست که دلیلش به خاطر نقشی هست که در زندگی دارن. این که دخترها،مادران فردا و پسرها،پدران فردا هستن.
پس انسان رو باید به قدر رفتارش در شرایط خاص سنجید نه از سر جنسیت :w16:

Erfan_K

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا به نظر من ما پسرا اگه عقل داشتیم زن نمی گرفتیم یا حداقل زیر بار مهریه سنگین نمی رفتیم یا که دودستی پولی که زحمت کشیدیم در آوردیم رو نمی دادیم واسه خریدای خونه که صرف چشم هم چشمی خانوماست............................بازم بگم
خب البته میدان تجربه و دید شما تا این حده :w16:

ssara2025

عضو جدید
کاربر ممتاز

دقیقاً;);););)

_narjes

عضو جدید
:w05:شما که عاقل رو این می دونین ، چرا این کارا رو انجام میدین :w02:

خب البته میدان تجربه و دید شما تا این حده :w16:
:w11::w15::w15::w15::w15:

known

عضو جدید
هر پسر ودختری که مادرش عاقله اون عاقلتر چون تربیت خیلی مهم;)

880981939

عضو جدید
چرا پسرها سعی میکنن خودشونو عاقل نشون بدن در حالیکه یه ذره عقل هم توی مغزشون ندارن:mad:

من هیچ وقت به حرفی که میزنم شک نمیکنم

nena_921

عضو جدید
اینکه دیگه بحث کردن نداره 1000% معلومه دخترا عاقلترن چون یه عمر پسرا رو (شوهراشونو) ظبط و ربط می کنن

canopus

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چرا پسرها سعی میکنن خودشونو عاقل نشون بدن در حالیکه یه ذره عقل هم توی مغزشون ندارن:mad:

من هیچ وقت به حرفی که میزنم شک نمیکنم

لطفــا از توهین به دیگران خودداری کنید.
اینجا تالار گفتگوی آزاد هست و کاربران عزیــز باید در محیطی دوستانه با هم صحبت کنند. :gol:

wall_E

عضو جدید
قطعا دخترا عاقلترن ... اما در مورد نهج البلاغه هم امثال شماها این طور برداشت کردن ...