به عنوان فشن رفته برنزه شده. که چی بشه؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه خو من که نمیگم بیا دید جهانی بهش نگاه کنیم
یه مثال کلی هستش (من قبلنم گفتم تو خوابگاه هستم و با بسیار بسیار بچه ها چندین ساله هم صحبتی دارم و جنس خودمون رو خوب میشناسم)

بعد یه مسئله دیگه هست از هر مدل آدمی داریم هیچ اشتباهی هم درش نیست،یکی اتی ـه یکی شما :D هر کدوم نوع و طرز تفکر متفاوت دارن و هر کدوم جذابیت های خاص خودشون،و هر کدوم آدم های شبیه به خودشون رو جذب میکنن و یه چیز کاملا طبیعیه.

اتفاقا خارجی ها به افرادی که مثال زدی میگن Nerd ، که جدیدا با عرض پوزش ولی رو بورس هستن،تو فیلم ها و سریال ها طرفدار پیدا کردن و حتی مانکن هاشون اکثرا تحصیلات بالا دارن مثل میس ورلد ها.

اختیار دارید :D سرورید :D

نه بخدا منظورم توهین و این صحبت ها نیست... :( فقط خواستم چیزایی که میشنیدم و از فکرم میگذشت باهاتون در میون بزارم..
nerd که میگید ما هم مشابه اونو داریم. دانشجوی خرخوان یا بقول اونا گاوخوان. ولی بحث ما رو طیف دانشجو که نیست , بحث اندیشه و محل مصرف اون در یه قشر خاص هست که توهر سن و موقعیتی از ارزش خودشون بیخبرند.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام مجدد.
آقا من اول فکر کردم کاربر ayja آقا تشریف دارن!!!!
استارتر گرامی بنظرم اگه موضوع تایپیک رو بزارین مد خیلی بهتره تا موضوع برنزه.روی موضوع مد خیلی میشه صحبت کرد.برنزه که مدتیه دیگه تبش خوابیده و زیاد کسی سراغش نمیره.
موضوع راجع به مردم خودمون یا شرق و اینا نیست , یه موضوع کلی و همه جا گیر هست. همه دنیا

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام مجدد.
آقا من اول فکر کردم کاربر ayja آقا تشریف دارن!!!!
استارتر گرامی بنظرم اگه موضوع تایپیک رو بزارین مد خیلی بهتره تا موضوع برنزه.روی موضوع مد خیلی میشه صحبت کرد.برنزه که مدتیه دیگه تبش خوابیده و زیاد کسی سراغش نمیره.
مد چیز بدی نیست . خیلی هم خوب و واجبه. موضوع رو مجدد و عمیق بخونی , متوجه منظور بحث میشی.(تظاهرات جنسی )

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موضوع راجع به مردم خودمون یا شرق و اینا نیست , یه موضوع کلی و همه جا گیر هست. همه دنیا

آقا بیخیال.اونوریا هر کار میخوان بکنن به من چه.من ترجیح میدم اول مشکلات خودم و خانوادمو سپس در مراحل بالاتر جامعمو اگر بتونم برطرف کنم.
اینکه الان تو اروپا مردم چجوری میکنن با بدن خودشون نباید ذهن جوونا رو درگیر کنه چون اگه این اتفاق بیفته یه تعداد از همین جوونا که بدون تفکر دست به عمل میزنن شروع به تکرار همون کار و در نتیجه ایجاد مد میکنن.پس اصلا از ریشه نباید خودمون درگیر رفتارای اونوریا کنیم.

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مد چیز بدی نیست . خیلی هم خوب و واجبه. موضوع رو مجدد و عمیق بخونی , متوجه منظور بحث میشی.(تظاهرات جنسی )

من کاملا موضوع رو با توجه خوندم.
من با عنوان تایپیک مشکل دارم.خودتون متوجه شدین که چقدر کامنتا نسبت به موضوع بی ربطه.لااقل موضوع رو همون تظاهرات جنسی بزارین بهتره.البته این پیشنهاده.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا بیخیال.اونوریا هر کار میخوان بکنن به من چه.من ترجیح میدم اول مشکلات خودم و خانوادمو سپس در مراحل بالاتر جامعمو اگر بتونم برطرف کنم.
اینکه الان تو اروپا مردم چجوری میکنن با بدن خودشون نباید ذهن جوونا رو درگیر کنه چون اگه این اتفاق بیفته یه تعداد از همین جوونا که بدون تفکر دست به عمل میزنن شروع به تکرار همون کار و در نتیجه ایجاد مد میکنن.پس اصلا از ریشه نباید خودمون درگیر رفتارای اونوریا کنیم.
آقا خودتی عزیز . دیگه کشور ها یه جزیره متروک بحساب نمیان. در ضمن این موضوع یکم سنگین هست و نیاز به دید وسیع جامع شناسی یا جامع نگری داره و یه بحث تخصصی هست .

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کاملا موضوع رو با توجه خوندم.
من با عنوان تایپیک مشکل دارم.خودتون متوجه شدین که چقدر کامنتا نسبت به موضوع بی ربطه.لااقل موضوع رو همون تظاهرات جنسی بزارین بهتره.البته این پیشنهاده.
پیشنهاد شما بررسی خواهد شد.با تشکر از شرکت شما

باران 686

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا خودتی عزیز . دیگه کشور ها یه جزیره متروک بحساب نمیان. در ضمن این موضوع یکم سنگین هست و نیاز به دید وسیع جامع شناسی یا جامع نگری داره و یه بحث تخصصی هست .

من معذرت میخوام بابت بکار بردن واژه آقا.گاهی اوقات تکه کلامم میشم خانم ayja.

• Like
واکنش ها: ayja

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا ما حدود ده دوازده سال پیش داداشم موهاشو بلند کرده بود؛ چون موهاش فر بود شبیه این بابا تو عکس زیر شده بود.

اون موقع موی بلند اصلا مد نبود چه برسه به این مدل موی فرفری. هرجا می رفتیم ملت داداشم رو دست می انداختن. چه جاهایی بخاطر همین تمسخرها که درگیر نمیشد و دعوا نمیکرد. تیکه هایی مثه بع بعی، موقشنگ و ... کوچکتریناش بود. از مرد و زن و پیر و جوون، آشنا و غریب داداشم رو دست می انداختن. الان ک فکر میکنم میبینم ملت کار و زندگی نداشتن بغیر از گیر دادن به داداشم؟ خلاصه سالها گذشت و همونهایی که داداشم رو مسخره میکردن الان بیا سر و وضعشونو ببین.

منظورم اینه که این چیزا عادی میشه کمکم. نباس گیر داد. آدم باید سرش تو کار خودش باشه. مدل مو، لباس و تتو و گوشواره و پوست برنزه و اینا یه چیزای شخصی هست. با حرف من و تو هم نظر شخص مقابل تغییر نمیکنه. مگه اینکه اونقدر پول و قدرت داشته باشی تا یه رسانه درست کنی اون تیپ و سلیقه ای که خودت دوست داری رو باهاش تبلیغ کنی.

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
درود بر شما
هم باشگاهی گرامی (استارتر) اینجوری بخواید برید جلو از صدتا دیکتاتورم بدتر میشید
چه اشکالی داره یکی دلش می خواد فقط مغزشو برنزه کنه
یکی دلش می خواد بدنشو برنزه کنه
و یکی هم دلش می خواد در حین برنزه کردن مغزش بدنش هم برنزه کنه
چرا فک میکنی بده؟شما اگه اینقدر نگران هستید؟ تونستید خودتون کاری رو که میگید انجام بدید؟ فک نکنم کسی تونسته باشه .بنابراین خیلی مشتاق نباش بقیه رو به خاطر طرز عقیدشون محکوم کنی. چون خیلی معلوم نیست چیزی که شما بهش میگی برنزه کردن مغز یکی دیگه هم اونو برنزه کردن بدونه !اینقدر اطمینان نداشته باش چیزی که تو فکرت میگذره حقیقت مطلقه .که نیست .

ببینید تفاوت عقیده ایراد نیست .نه اصلا هم نیست .اما میدونید چی ایراده؟این که یکی بیاد بگه این عقیده من درسته بقیه محکوم هستن. یا بقیه رو محدود کنه .اگه شما مقام اجرایی بودید ایا این محکومیت رو اعمال میکردید؟

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
nerd که میگید ما هم مشابه اونو داریم. دانشجوی خرخوان یا بقول اونا گاوخوان. ولی بحث ما رو طیف دانشجو که نیست , بحث اندیشه و محل مصرف اون در یه قشر خاص هست که توهر سن و موقعیتی از ارزش خودشون بیخبرند.

اهان این چیزیکه میگی بیشتر خودسازی های درونی هستن
بنظرم شااااااید فقط یک درصد خانم ها یا مردم اینطوری باشن

همیشه همین شکلی بوده تو تاریخ هم ببینی این شکلیه.

نمیشه یه قانون گذاشت یا نصیحت کرد یا قضاوت کرد که چرا همه اینجوری نیستند،تفاوت ادما رو نمیشه کاریش کرد.
دیگه،خدا اراده گذاشته واسشون،تعداد بسیار کمی این راه سخت رو میرن.
اینم جواب سوال تاپیکه فک کنم....

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا ما حدود ده دوازده سال پیش داداشم موهاشو بلند کرده بود؛ چون موهاش فر بود شبیه این بابا تو عکس زیر شده بود.

اون موقع موی بلند اصلا مد نبود چه برسه به این مدل موی فرفری. هرجا می رفتیم ملت داداشم رو دست می انداختن. چه جاهایی بخاطر همین تمسخرها که درگیر نمیشد و دعوا نمیکرد. تیکه هایی مثه بع بعی، موقشنگ و ... کوچکتریناش بود. از مرد و زن و پیر و جوون، آشنا و غریب داداشم رو دست می انداختن. الان ک فکر میکنم میبینم ملت کار و زندگی نداشتن بغیر از گیر دادن به داداشم؟ خلاصه سالها گذشت و همونهایی که داداشم رو مسخره میکردن الان بیا سر و وضعشونو ببین.

منظورم اینه که این چیزا عادی میشه کمکم. نباس گیر داد. آدم باید سرش تو کار خودش باشه. مدل مو، لباس و تتو و گوشواره و پوست برنزه و اینا یه چیزای شخصی هست. با حرف من و تو هم نظر شخص مقابل تغییر نمیکنه. مگه اینکه اونقدر پول و قدرت داشته باشی تا یه رسانه درست کنی اون تیپ و سلیقه ای که خودت دوست داری رو باهاش تبلیغ کنی.
خوشم میاد که اصلا توجهی به خط مشی موضوع نمیکنی و سطحی میخونی و بیریط هم جواب مینویسی.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر شما
هم باشگاهی گرامی (استارتر) اینجوری بخواید برید جلو از صدتا دیکتاتورم بدتر میشید
چه اشکالی داره یکی دلش می خواد فقط مغزشو برنزه کنه
یکی دلش می خواد بدنشو برنزه کنه
و یکی هم دلش می خواد در حین برنزه کردن مغزش بدنش هم برنزه کنه
چرا فک میکنی بده؟شما اگه اینقدر نگران هستید؟ تونستید خودتون کاری رو که میگید انجام بدید؟ فک نکنم کسی تونسته باشه .بنابراین خیلی مشتاق نباش بقیه رو به خاطر طرز عقیدشون محکوم کنی. چون خیلی معلوم نیست چیزی که شما بهش میگی برنزه کردن مغز یکی دیگه هم اونو برنزه کردن بدونه !اینقدر اطمینان نداشته باش چیزی که تو فکرت میگذره حقیقت مطلقه .که نیست .

ببینید تفاوت عقیده ایراد نیست .نه اصلا هم نیست .اما میدونید چی ایراده؟این که یکی بیاد بگه این عقیده من درسته بقیه محکوم هستن. یا بقیه رو محدود کنه .اگه شما مقام اجرایی بودید ایا این محکومیت رو اعمال میکردید؟
جوابهای شما بیشتر احساسی بود تا منطقی.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اهان این چیزیکه میگی بیشتر خودسازی های درونی هستن
بنظرم شااااااید فقط یک درصد خانم ها یا مردم اینطوری باشن

همیشه همین شکلی بوده تو تاریخ هم ببینی این شکلیه.

نمیشه یه قانون گذاشت یا نصیحت کرد یا قضاوت کرد که چرا همه اینجوری نیستند،تفاوت ادما رو نمیشه کاریش کرد.
دیگه،خدا اراده گذاشته واسشون،تعداد بسیار کمی این راه سخت رو میرن.
اینم جواب سوال تاپیکه فک کنم....
بنا بر قانون گذاری نیست. قصد نصیحت هم نبوده.
تفاوت آدمها که میگی , کمی به موضوع ربط داره. قصد من هم آسیب شناسی همین تفاوت ها و نتایج اونه. همون نتایجی که از دنیای ما یه جهنم میسازه و انسانها همبن ستم هایی رو مرتکب میشن که نمونه هاش تو اخبار همه کشورها مشهوده. خط اول نظرات شما بسیار عالی بود که در ادامه با حرفای حاشیه ای تون به بیراهه ش بردین.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوشم میاد که اصلا توجهی به خط مشی موضوع نمیکنی و سطحی میخونی و بیریط هم جواب مینویسی.

من خط و مشی تاپیک رو که نمی تونم کلش رو بخونم، استارتش رو خوندم جواب دادم.

ایشون رو میشناسی؟

این آقا بابک فردوسی هست،

میدونی چیکارس؟

بابک فردوسی مهندس سیستم ایرانی-آمریکایی است که در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا فعالیت می‌کند. او در مأموریت مریخ‌نورد کنجکاوی (کوریوسیتی) مدیریت پرواز را بر عهده داشت و از اعضای پروژهٔ کاوشگر کاسینی-هویگنس بود.

منبع

تیپ و قیافه ، اینکه آدم موهاش رو مدل بده یا پوستش رو برنزه کنه نشانه خل بازی نیست. ربطی هم به ذهن و فکر آدم نداره. بعضیا کی میخوان اینو بفهمن؟

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنا بر قانون گذاری نیست. قصد نصیحت هم نبوده.
تفاوت آدمها که میگی , کمی به موضوع ربط داره. قصد من هم آسیب شناسی همین تفاوت ها و نتایج اونه. همون نتایجی که از دنیای ما یه جهنم میسازه و انسانها همبن ستم هایی رو مرتکب میشن که نمونه هاش تو اخبار همه کشورها مشهوده. خط اول نظرات شما بسیار عالی بود که در ادامه با حرفای حاشیه ای تون به بیراهه ش بردین.
آها خب قبول کن ما زاده شدیم که اشتباه کنیم.اگر قرار بود همه خودسازی کنن همه بجای شکمشون از مغزشون کار بکشن،مطمئن باش این دنیا میشد بهشت
بنظرم اصل اینکه الان انسان اینجاست(روی زمین)،واسه اینه که بفهمه جای چه چیزی در کجاست.پس فردا مُردیم اون دنیا رفتیم،مطمئناً آدم هایی میشیم که اصل خوبی و بدی رو فهمیدن
من همیشه ته ذهنم تصور میکنم بهشت یه جایی دقیقا عین همین دنیا و همین جا هست،با این تفاوت که فقط و فقط انسان های خوب یا خوب شده یا خاص اونجا حضور دارن و مبرا از هر نوع اشتباه یا بدی هستش.

مثلا یه جمله میخوندم میگفت :
بهشت جایی است که ماموران پلیس بریتانیایی باشند، آشپزها ایتالیایی، مکانیک ها آلمانی، عشاق فرانسوی و تمام هماهنگی ها هم با سوئیسی ها باشد.

جهنم جایی است که ماموران پلیس آلمانی باشند، آشپزها بریتانیایی، مکانیک ها فرانسوی، عشاق سویسی و تمام هماهنگی ها هم با ایتالیایی ها باشد!

منظورم یه همچین چیزی هست.و این صحبت ها و مثال ها،اصلا مختص به خانم ها و آرایش و اینا نیست،همه رو درگیر میکنه.

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نگاه کردن لذّت‌بخش‌تر و مفیدتر از بحث با یک دگم‌اندیش است که نه می‌تواند بفهمد و نه می‌تواند بپذیرد و در آخر تو را به همه چیز متّهم می‌کند. «الف» را از تو می‌شنود، «ب» را می‌فهمد و در نهایت «ج» را نقل قول می‌کند.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آها خب قبول کن ما زاده شدیم که اشتباه کنیم.اگر قرار بود همه خودسازی کنن همه بجای شکمشون از مغزشون کار بکشن،مطمئن باش این دنیا میشد بهشت
بنظرم اصل اینکه الان انسان اینجاست(روی زمین)،واسه اینه که بفهمه جای چه چیزی در کجاست.

این صحبت ها و مثال ها،اصلا مختص به خانم ها و آرایش و اینا نیست،همه رو درگیر میکنه.
بجز خط آخر با بقیه نظرات شما موافقم.
مطلب زیر از آقای محترمی بنام عادل شجاعی است که تو نت خونده بودم.
انسان‌ها از اندیشیدن بیم‌ناک و اندیشناک اند. از اندیشیدن خسته می‌شوند. از اندیشیدن می‌گریزند. به همین دلیل، تلاش می‌کنند که به خود آرامشی واهی دهند. خود را فریب دهند.
اندیشه‌ی عمیق نیازمند رها‌بودن از اندیشه‌ی معاش است. نیازمند رهابودن از نیازهای نخستین است. نیازمند رها بودن است، نه نیازمند فراهم بودن یا نبودن. اندیشیدن نیازمند جسارت و شجاعت است. این جسارت و شجاعت در گام بعد، در بیان آدمی آشکار می‌شود.
بسیاری از انسان‌ها، تئوری و فلسفه‌ی فریبنده‌ای را که به آنان آرامش دهد، بر حقیقت دهشناکی که از پسِ اندیشیدن برمی‌آید، ترجیح می‌دهند. به همین سبب، انسان‌ها الزاماً حقایق ناشی از اندیشیدن را نمی‌پذیرند بلکه بیشتر داستانی را می‌پذیرند که دلخواه‌شان است. داستانی که به آنان آرامش می‌دهد.
این‌چنین است که شمار اندیشمندان اندک، و شمار اندیشه‌پرستان بسیار است.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
بله من خیلی باسواد. حداقل باسواد تر از همه کسانی که از هر موضوع بهانه ای برای ارضای خشونت درونیشون میتراشند .

من کاری با خط مشی تاپیک ندارم... چون کسی که خط مشی تاپیک رو تعیین میکنه (استارتر) دیدش اونقدر محدوده که فکر میکنه توی این دنیا عددیه واسه خودش!!
کسی که خودش رو فاضل بدونه هیچ وقت روی حرف دیگران فکر نمیکنه چون میگه اونها همه احمق هستن و تنها من فهمیده هستم!! پس بحث تمامه...
موفق باشید

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یا الله :|

بنظرم موضوع مطرح شده بار مفهمومی نداره

اصن هدف از مطرح کردنش اینجا چیه و چه سودی داره :|

که این همه هم پریدین به همدیگه :|

با تشکر از استارتر محترم
من برای طرح موضوع و ایجاد تاپیک , معطل خبر ها و روزنامه ها یا وقایع چاپ شده نمیشم که برم یه کپی ازش بگیرم و تاپیکش کنم. همیشه از موضوعاتی تاپیک میزنم که حاصل پژوهش های ذهن و دانش و تجربه خودمه. بخوبی هم قادر هستم که نقد موضوعات خودم را بپذیرم یا بشکل منطقی ازش دفاع کنم. البته اگر مستمع صاحب نظر میهمان تاپیک هایم بشه نه کاربری که بیاد و نظر سطحی بده. کاریشم نمیشه کرد. فعلا اوضاع همینه که میبینیم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کاری با خط مشی تاپیک ندارم... چون کسی که خط مشی تاپیک رو تعیین میکنه (استارتر) دیدش اونقدر محدوده که فکر میکنه توی این دنیا عددیه واسه خودش!!
کسی که خودش رو فاضل بدونه هیچ وقت روی حرف دیگران فکر نمیکنه چون میگه اونها همه احمق هستن و تنها من فهمیده هستم!! پس بحث تمامه...
موفق باشید
قبلشم بحثی با هم نداشتیم. شما هم موفق باشید.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا اینکه من باید به خانم آیجا یه خسته نباشید بگم به خاطر این تاپیکی که کاملا مورد حمایت و صحبت های منطقی قرار گرفته (چون ایشون خیلی به تاپیک های من لطف داشتن و من هرچی مینوشتم بالاخره یه خمپارکی شلیک میکردن!)

دوم اینکه : من نمیدونم شما چرا گیر دادید به بحث خوشگلی و برنزگی و زیبایی و عفت و اینجور چیزا ! واقعیتش من الان خییییییییلییییییییی کنجکاوم که چهره شما رو ببینم یه بار! یه جوری حرف میزنید آدم ذهنش میره طرف اون حرف جیم کری فقط!

سوم اینکه : ببینید اون چیزی که در دورن انسان ها هست ، اون با قرن و دهه و صده و اینجور چیزا حل نمیشه ، خداوند عقل و جهل رو برای انسان ها قرار داده ، برای همه ی انسان ها ، نمیشه بگیم که در قرن 21 باید ریشه ی جهل ها خشکانده بشه و عقلانیت حاکم بشه ، چون در هر تاریخی ، عقل و جهل با هم مخلوط بوده و هست.
از طرف دیگه ، بعضی چیزا از دیدگاه شما شاید بد باشه که از دیدگاه دیگری خوبه ، و نیز بعضی چیزا از دیدگاه دیگری بد هست که از نظر شما خوبه ، شما هیچوقت نمیتونید یک طرفه نظر بدید که فلانی احمقه و بهمانی عاقله .

انسان موجود پیچیده ایه ، با یه حرف یه کسی میبینی طرف یه هفته نشسته غصه میخوره ، در حالی که خب فقط یه حرف بوده دیگه. یا مثلا یه فیلم هندی میده میبینی طرف اصلا منقلب شده ، یا همین یه فیلم پلیسی میده میبینی طرف خودشو سرهنگ فرض میکنه ، یا اصلا یه مذاکره ای صورت میگیره میبینی کل کشور خودشونو دکتر ظریف فرض میکنن! پس در نتیجه ، انسان یه موجود خاصیه که با یه برنزه شدن ، خیلی حالش خوب میشه (بعضی ها نه همه) ، یا مثلا یکی هست که با کتاب خوندن خیلی حالش خوب میشه.
یکی با کتاب حالش خوب میشه ، یکی با برنزه کردن ، قطعا هرچیزی درجاتی برای خودش داره منکر این نیستیم ، ولی نمیشه یکی رو طرد کرد و نفی کرد ، و نهایتا چه کسی زینت های خدا رو حرام کرده؟ اصلا زندگی یعنی چی؟

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اولا اینکه من باید به خانم آیجا یه خسته نباشید بگم به خاطر این تاپیکی که کاملا مورد حمایت و صحبت های منطقی قرار گرفته (چون ایشون خیلی به تاپیک های من لطف داشتن و من هرچی مینوشتم بالاخره یه خمپارکی شلیک میکردن!)

دوم اینکه : من نمیدونم شما چرا گیر دادید به بحث خوشگلی و برنزگی و زیبایی و عفت و اینجور چیزا ! واقعیتش من الان خییییییییلییییییییی کنجکاوم که چهره شما رو ببینم یه بار! یه جوری حرف میزنید آدم ذهنش میره طرف اون حرف جیم کری فقط!

سوم اینکه : ببینید اون چیزی که در دورن انسان ها هست ، اون با قرن و دهه و صده و اینجور چیزا حل نمیشه ، خداوند عقل و جهل رو برای انسان ها قرار داده ، برای همه ی انسان ها ، نمیشه بگیم که در قرن 21 باید ریشه ی جهل ها خشکانده بشه و عقلانیت حاکم بشه ، چون در هر تاریخی ، عقل و جهل با هم مخلوط بوده و هست.
از طرف دیگه ، بعضی چیزا از دیدگاه شما شاید بد باشه که از دیدگاه دیگری خوبه ، و نیز بعضی چیزا از دیدگاه دیگری بد هست که از نظر شما خوبه ، شما هیچوقت نمیتونید یک طرفه نظر بدید که فلانی احمقه و بهمانی عاقله .

انسان موجود پیچیده ایه ، با یه حرف یه کسی میبینی طرف یه هفته نشسته غصه میخوره ، در حالی که خب فقط یه حرف بوده دیگه. یا مثلا یه فیلم هندی میده میبینی طرف اصلا منقلب شده ، یا همین یه فیلم پلیسی میده میبینی طرف خودشو سرهنگ فرض میکنه ، یا اصلا یه مذاکره ای صورت میگیره میبینی کل کشور خودشونو دکتر ظریف فرض میکنن! پس در نتیجه ، انسان یه موجود خاصیه که با یه برنزه شدن ، خیلی حالش خوب میشه (بعضی ها نه همه) ، یا مثلا یکی هست که با کتاب خوندن خیلی حالش خوب میشه.
یکی با کتاب حالش خوب میشه ، یکی با برنزه کردن ، قطعا هرچیزی درجاتی برای خودش داره منکر این نیستیم ، ولی نمیشه یکی رو طرد کرد و نفی کرد ، و نهایتا چه کسی زینت های خدا رو حرام کرده؟ اصلا زندگی یعنی چی؟
مرسی از شرکت شما . با نظراتتون کاملا موافقم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب موافقید چرا پس علیه این نظرات که خودتونم موافقین ، تاپیک زدین و خواستین نقد کنین؟!!
تا آنجا که من فهمیدم اینجا محلی برای طرح موضوع و بیان نظرات مختلف هست. دکان عطاری که نیست ؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی موضوعی مطرح میشه , یعنی اینکه اون خط مشی یه جورائی یه اثراتی داره که سرمنشاء رفتار های انسان در بقیه رفتار های اجتماعی ش میشه. نمونه مورد بحث که برنزه شدن هست بمصداق یه رفتاری است که نتایج آن به جسم انسان معطوف میشه. همین رفتار برنزه کردن اگر در ذهن هم اتفاق بیفته , تبعات زیبا تری بهمراه میاره. این از کل موضوع .

و اما اینکه یه چن نفری بجای سعی در تفهیم موضوع به خود و احیانا موشکافی اون موضوع , یه رفتار هایی از خودشون نشون میدن که جز انزجار روحی برای خود و دیگران نتیجه ای نداره.نظراتی نظیر اینکه : به شما چه ربط داره و طرف دلش میخواد و تو برو خودتو اصلاح کن و انسان مختاره به ما چه و اینهمه گرفتاری داریم حالا بیایم به این چیزا بپردازیم و موارد نظیر این نظرات هیچکدام منطقی نیست و جزو روشهای پسندیده بحث و گفتگو هم نیست. این رفتار ها یه نوع مجادله روحی است که مدتی است باب شده و متاسفانه تمومی هم نداره. موضوع تاپیک یه بحث رفتاری رو پیش کشیده که میشه با تعقل بهش اندیشید و با متانت هم جواب و نظر داد. رفتار اون عده از کاربرانی که هدفشان تخریب این موضوعات هست بنظر من صحیح نیست و اولین ضرر این نوع رفتار رو هم خودشون متحمل میشن . اگه موافق یا مخالف یه بحث هستیم نباید به شان و منزلت استاتر توهین کنیم. که متاسفانه این عادت بد هم در این مناظره بشدت اتفاق افتاد. سخن آخر اینکه : تا زنامی که به برنزه کردن ذهن اهمیت داده نشه دنیا به همین شکل خواهد بود. مشکلات اجتماعی زائیده رفتار های تک تک مردم اون اجتماع هست. موفقیت های اجتماعی هم همین نقش رو داره. کلا از همه کاربرانی که موضوع رو به حاشیه بردند گله دارم و امیدوارم در رفتارشان تجدید نظر کنند.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی موضوعی مطرح میشه , یعنی اینکه اون خط مشی یه جورائی یه اثراتی داره که سرمنشاء رفتار های انسان در بقیه رفتار های اجتماعی ش میشه. نمونه مورد بحث که برنزه شدن هست بمصداق یه رفتاری است که نتایج آن به جسم انسان معطوف میشه. همین رفتار برنزه کردن اگر در ذهن هم اتفاق بیفته , تبعات زیبا تری بهمراه میاره. این از کل موضوع .

و اما اینکه یه چن نفری بجای سعی در تفهیم موضوع به خود و احیانا موشکافی اون موضوع , یه رفتار هایی از خودشون نشون میدن که جز انزجار روحی برای خود و دیگران نتیجه ای نداره.نظراتی نظیر اینکه : به شما چه ربط داره و طرف دلش میخواد و تو برو خودتو اصلاح کن و انسان مختاره به ما چه و اینهمه گرفتاری داریم حالا بیایم به این چیزا بپردازیم و موارد نظیر این نظرات هیچکدام منطقی نیست و جزو روشهای پسندیده بحث و گفتگو هم نیست. این رفتار ها یه نوع مجادله روحی است که مدتی است باب شده و متاسفانه تمومی هم نداره. موضوع تاپیک یه بحث رفتاری رو پیش کشیده که میشه با تعقل بهش اندیشید و با متانت هم جواب و نظر داد. رفتار اون عده از کاربرانی که هدفشان تخریب این موضوعات هست بنظر من صحیح نیست و اولین ضرر این نوع رفتار رو هم خودشون متحمل میشن . اگه موافق یا مخالف یه بحث هستیم نباید به شان و منزلت استاتر توهین کنیم. که متاسفانه این عادت بد هم در این مناظره بشدت اتفاق افتاد. سخن آخر اینکه : تا زنامی که به برنزه کردن ذهن اهمیت داده نشه دنیا به همین شکل خواهد بود. مشکلات اجتماعی زائیده رفتار های تک تک مردم اون اجتماع هست. موفقیت های اجتماعی هم همین نقش رو داره. کلا از همه کاربرانی که موضوع رو به حاشیه بردند گله دارم و امیدوارم در رفتارشان تجدید نظر کنند.

با زبان دعوا ، نمیشود انسان ها را به دعوا نکردن دعوت کرد. میشه؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با زبان دعوا ، نمیشود انسان ها را به دعوا نکردن دعوت کرد. میشه؟
نگاه کردن لذّت‌بخش‌تر و مفیدتر از بحث با یک دگم‌اندیش است که نه می‌تواند بفهمد و نه می‌تواند بپذیرد و در آخر تو را به همه چیز متّهم می‌کند. «الف» را از تو می‌شنود، «ب» را می‌فهمد و در نهایت «ج» را نقل قول می‌کند.

navid_r

کاربر فعال تالار برق , کنکور و تحصیلات تکمیلی
جوابهای شما بیشتر احساسی بود تا منطقی.

همون طور که گفتم چیزی رو که شما برنزه کردن عقل میدونی یکی دیگه نابود کردن عقل میدونه
به عنوان یک بزرگ تر پیشنهاد میکنم که فکر نکنی من چقد بلدم همه چقد کم اندیشن اینا :) جدی میگم من زمانی این برهه از زندگی رو گذروندم :) متاسفانه فکر میکنم شما به توهم خود فکر برتر بینی دچار شدید که هرچقدر هم الان من نصیحت کنم فایده نداره .در منطق هیچ وقت اینجوری نگاه نکن که داری به کسی چیزی یاد میدی به این فکر کن ممکنه چیزی هم یاد میگیری .بازم میگم با این دیدگاه خودت بیشتر در عذابی .خصوصا اگه دچار نارسیسیسم هم باشی (منم بودم یه زمان همه بودن میگذره)
پاینده باشید

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
همون طور که گفتم چیزی رو که شما برنزه کردن عقل میدونی یکی دیگه نابود کردن عقل میدونه
به عنوان یک بزرگ تر پیشنهاد میکنم که فکر نکنی من چقد بلدم همه چقد کم اندیشن اینا :) جدی میگم من زمانی این برهه از زندگی رو گذروندم :) متاسفانه فکر میکنم شما به توهم خود فکر برتر بینی دچار شدید که هرچقدر هم الان من نصیحت کنم فایده نداره .در منطق هیچ وقت اینجوری نگاه نکن که داری به کسی چیزی یاد میدی به این فکر کن ممکنه چیزی هم یاد میگیری .بازم میگم با این دیدگاه خودت بیشتر در عذابی .خصوصا اگه دچار نارسیسیسم هم باشی (منم بودم یه زمان همه بودن میگذره)
پاینده باشید

درسته منم مدتیه دارم به این نتیجه میرسم
یه ده ماه پیش به اونور تصور میکردم یه فرد ایده آل هستم و باید به دیگران که ایده آل نیستند،کمک کنم.
یجورایی حقیقتن برتر میدیدم ولی از ته دل تصورم مثبت بود که مفید باشم برای خودمو جامعم
مثل شما متاسفانه دور و برم شبیه به خودم نبود واسه همین هی بیشتر به ایده آلی بودنم یقین پیدا میکردم

تا زمانیکه مشت محکمی بر دهنم رسید :D (استعارست ها!) و کم کم دارم میفهمم چه ایراداتی دارم و بشینم خودمو درست کنم سنگین ترم...

مطمئنا کم کم به این حرف شما میرسم ;)
:gol:

بالا